X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie dziewczyny podziwiam takich ludzi ktorzy potrafia rzucic palenie,mimo iz nie pale. Ja z moim mezusiem nie palimy ale za to lubimy sobie pojesc. No i slodycze!!!
    Tez mi sie przybralo 7 kg ale bylam bardzo chuda wiec sie ciesze bo mi sie nie podoba jak dziewczyna nie ma ani dupy ani cycka(nie obrazajac nikogo)..
    Ale moj mezus to powinien zrzucic i to dosc troche!

    samira lubi tę wiadomość

  • Olka1980 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mężem nie palimy i nigdy nie paliliśmy jednak co do nadwagi hmmm powinnam schudnąć zarówno ja jak i on . po ślubie przytyłam około 10 kg ale nie mam motywacji do schudnięcia bo zaraz myślę sobie że jak zajdę w ciążę to i tak przytyję......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2013, 15:22

    Meginka lubi tę wiadomość

    Olka
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale od przyszlego tyg zaczynam nording walking:-)) Samemu sie nie chcialo ale kolezanke namowilam! Goraco polecam

    samira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne wrote:
    Ale od przyszlego tyg zaczynam nording walking:-)) Samemu sie nie chcialo ale kolezanke namowilam! Goraco polecam

    hehe kijki mam tylko gorzej z mobilizacją :P

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na razie jestem na urlopie w Polsce tak wiec tesciowa mnie rozpieszcza obiadkami ale jak tylko wróce do Anglii to biore sie za siebie

    event.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 wrote:
    dziewczy czym wy sie przejmujecie ja w 2012 przytyłam 13 kilo nie dlatego że wiecej jadłam ale dlatego że rzuciłam palenie i metabolizm mi zwolnił to dopiero załamka :(

    ja tez przytylam i zaczelam zle sie czuc w wlasnej skorze zadna dieta nie pomagala bylam na dukanie moj maz schudl 25kg w pol roku a jakies moze 4kg zalamka okazalo sie ze winna jest tarczyca biore leki i nie tyle niedoczynnosc powoduje zwolnienie metabolizmu moze zbadaj tsh

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech, dziewczyny, my to się zawsze mamy...ja też czuję, że przez te różne hormony mam większy apetyt i mimo, że onie jem słodyczy i w ogóle jem regularnie i zdrowo, to i tak przytyłam 5 kg...w pół roku- masakra, jeszcze mi się woda w organizmie zatrzymuje przez hormony, gin polecał aQafemin, ale nie wiem czy to skuteczne???

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie ja tez mam ten problem mimo ze duzo nie jem staram sie regularnie to waga poszla mi do gory 4 kg przytylam nie chce diety wprowadzac bo boje sie ze mi to przeszkodzi w zajsciu w ciaze ja juz po woli głupieje uwiezcie mi staram sie jesc zdrowo ale juz sama nie wiem na nastepny tyg. wizyta u gina to sie dowiem co sie dzieje ze mna chodze pol przytomna czuje sie jak balon jakies dziwne klucie w jajnikach i dziwne zmiany apetytu oj jak ja potrafie mieszac skladniki nieuwiezylybyscie boje sie ze wmawiam sobie cos co nie jest prawda :( pozdrawiam

    samira lubi tę wiadomość

  • Olka1980 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem ci moja droga paula425 ze mnie tez kłuje w jajnikach w ostatnim cyklu zanim dostałam @ tak mnie bolały ze nie byłam w stanie wysiedzieć w pracy oczywiście po przyjściu do domu wskoczyłam na neta a tam informacji od zarąbania za przeproszeniem począwszy od objawów ciąży aż po raka endometriozę, zapalenie przydatków itp poprostu szok nie chce sobie niczego wmawiać ale czasem się niepokoje staram się myśleć pozytywnie...

    Olka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tu ciekawostka i naszej szyjce :)


    Podczas kilku dni poprzedzających owulację szyjka macicy znajduje się wyżej i jest miększa (a także bardziej otwarta). Po upływie dni płodnych, szyjka będzie niżej, będzie bardziej twarda, a także bardziej zamknięta. Zmiany te można zaobserwować tylko w jeden sposób: umieszczenie palców głęboko wewnątrz pochwy.
    Staraj się sprawdzać szyjkę o tej samej porze każdego dnia, gdyż jej zachowanie może się zmieniać w zależności od pory dnia.

    Prowadź obserwacje zawsze w tej samej pozycji, gdyż ma ona wpływ na relatywne położenie szyjki przy badaniu.

    Dobre pozycje to kucanie lub stanie z jedną stopą na stołku (albo na sedesie).

    Zrelaksuj się (wraz z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze).

    Ostrożnie włóż do pochwy dwa palce, tak głęboko, aż poczujesz opór. To jest szyjka macicy. Dotykając jej delikatnie zauważysz, że jest ona gładka, delikatna, I nieco bardziej zwarta, niż otaczające ją ścianki pochwy.
    OBSERWACJA SZYJKI MACICY

    1. Na początku cyklu szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    2. Gdy narastają objawy płodności:
    - wyżej,
    - otwarta,
    - miękka.

    3. Gdy zbliża się owulacja:
    - wysoko,
    - otwarta,
    - miękka.

    4. Po owulacji szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.

    aniczka lubi tę wiadomość

  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie udało się :( Po wczorajszym załamaniu zaczynamy od nowa.

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    a tu ciekawostka i naszej szyjce :)


    Podczas kilku dni poprzedzających owulację szyjka macicy znajduje się wyżej i jest miększa (a także bardziej otwarta). Po upływie dni płodnych, szyjka będzie niżej, będzie bardziej twarda, a także bardziej zamknięta. Zmiany te można zaobserwować tylko w jeden sposób: umieszczenie palców głęboko wewnątrz pochwy.
    Staraj się sprawdzać szyjkę o tej samej porze każdego dnia, gdyż jej zachowanie może się zmieniać w zależności od pory dnia.

    Prowadź obserwacje zawsze w tej samej pozycji, gdyż ma ona wpływ na relatywne położenie szyjki przy badaniu.

    Dobre pozycje to kucanie lub stanie z jedną stopą na stołku (albo na sedesie).

    Zrelaksuj się (wraz z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze).

    Ostrożnie włóż do pochwy dwa palce, tak głęboko, aż poczujesz opór. To jest szyjka macicy. Dotykając jej delikatnie zauważysz, że jest ona gładka, delikatna, I nieco bardziej zwarta, niż otaczające ją ścianki pochwy.
    OBSERWACJA SZYJKI MACICY

    1. Na początku cyklu szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    2. Gdy narastają objawy płodności:
    - wyżej,
    - otwarta,
    - miękka.

    3. Gdy zbliża się owulacja:
    - wysoko,
    - otwarta,
    - miękka.

    4. Po owulacji szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    Szczyt objawu szyjki jest to dzień, w którym szyjka macicy jest uniesiona najwyżej, ma najbardziej otwarte ujście zewnętrzne i jest miękka.

    hejka ja dalej nie potrafie rozpoznac kiedy szyjka jest otwarta a kiedy zamknieta a pozatym moj maz sciagnal na telefon aplikacje ktora pokazuje owu i wypada ona dzisiaj a wykres na forum tego jeszcze nie wykryl i badz tu madra kobieto wkurze sie jezeli przegapie moment i strace cykl

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja przykro mi, ale dobra informacja jest taka, że już pierwszy dzień cyklu masz prawie za sobą i coraz bliżej kolejnych staranek, a to już sprawa przyjemna:)

    maja2024, mauysia lubią tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniczka ovu się nie sugeruj, bo system zaznaczy ci przypuszczalnie kiedy owulacja mogła wystąpić, ale dopiero po 3 czy 4 wyższych temeraturach. Jak będziesz czekać na wyznaczenie owulki to przegapisz moment.

    mauysia lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha no i fajne pomoce ilustrowane nt szyjki znajdziesz w temacie PRZYDATNE LINKI

    aniczka lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka1980 wrote:
    my z mężem nie palimy i nigdy nie paliliśmy jednak co do nadwagi hmmm powinnam schudnąć zarówno ja jak i on . po ślubie przytyłam około 10 kg ale nie mam motywacji do schudnięcia bo zaraz myślę sobie że jak zajdę w ciążę to i tak przytyję......

    ola ja to samo sobie wmawiam, że nie opłaca mi sie odchudzac, bo pewnie niedługo zajdę i i tak przytyję :) no a poza tym dieta nie sprzyja zapłodnieniu :)

    oj tam dziewczyny, co sie będziemy przejmowac :) Nasi chłopcy i tak nas kochają, no i niedługo wszystkie na pewno będziemy miały wielkie brzuchy, więc po co się odchudzać :)

    samira, ann2224 lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni_c wrote:
    Jak rzuciłyście palenie? Dla mnie to abstrakcja nie palić- no chyba że w ciąży będę, ale to inna bajka ...:( .

    my rzuciliśmy ze względu na starania. Tak jak pisała samira, zmniejsza to jakość plemników, a i dla kobiet starających się tez nie jest korzystne. Więc postanowiliśmy że dla maleństwa zrobimy wszystko, no i po prostu nie palimy :) Ale dopiero krótki okres nie palimy, niecałe 2 miesiące. Pomyślałam że to może przez te papierochy nie mogę zajść i rzuciłam w cholerę :) Mam nadzieje że nie wrócę do tego nałogu...

    samira, gocha04, moni_c lubią tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    Aniczka ovu się nie sugeruj, bo system zaznaczy ci przypuszczalnie kiedy owulacja mogła wystąpić, ale dopiero po 3 czy 4 wyższych temeraturach. Jak będziesz czekać na wyznaczenie owulki to przegapisz moment.

    co ja bym bez was kobiety zrobila

    samira, gocha04 lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    Aniczka ovu się nie sugeruj, bo system zaznaczy ci przypuszczalnie kiedy owulacja mogła wystąpić, ale dopiero po 3 czy 4 wyższych temeraturach. Jak będziesz czekać na wyznaczenie owulki to przegapisz moment.

    co ja bym bez was kobiety zrobila

    samira lubi tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    moni_c wrote:
    Jak rzuciłyście palenie? Dla mnie to abstrakcja nie palić- no chyba że w ciąży będę, ale to inna bajka ...:( .

    my rzuciliśmy ze względu na starania. Tak jak pisała samira, zmniejsza to jakość plemników, a i dla kobiet starających się tez nie jest korzystne. Więc postanowiliśmy że dla maleństwa zrobimy wszystko, no i po prostu nie palimy :) Ale dopiero krótki okres nie palimy, niecałe 2 miesiące. Pomyślałam że to może przez te papierochy nie mogę zajść i rzuciłam w cholerę :) Mam nadzieje że nie wrócę do tego nałogu...

    oby nie ,tak trzymaj ,a mnie nawet drażni jak ktoś obok pali i lekko poczuję dym,może tez dlatego tez ze mam alergię to podwójnie ...

    Meginka, mauysia lubią tę wiadomość

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ