X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira,ann2224 to jak by co mozemy robic testy w tym samym czasie :D
    Odliczanie trwa :)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Samira,ann2224 to jak by co mozemy robic testy w tym samym czasie :D
    Odliczanie trwa :)

    a też masz termin @ 18-19.01 ?? jak będę testować to parę dni po terminie @ ,i nie mam testu ciążowego w domu żeby mnie nie kusiło...:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wsk jak robiłaś teraz owu i wyszedł pozytyw to może jest fasolka bo one często w ciąży wychodzą pozytywy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    samira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    wsk jak robiłaś teraz owu i wyszedł pozytyw to może jest fasolka bo one często w ciąży wychodzą pozytywy :)

    Dziś zrobiłam ciążowy, firmy Pepino, najtańszy z marketu, i negatyw :) może za wcześnie, poczekam do jutra czy @ zawita

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie coś trochę ciągnie podbrzusze i plecy na dole

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mykam do Lidla bo mi go zamkną :)

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira vivien ja mam zamiar testowac dopiero po 18 żeby nie zapeszac mam nadzieje że ta cyclo-progynova pomogła:)

    samira lubi tę wiadomość

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 wrote:
    samira vivien ja mam zamiar testowac dopiero po 18 żeby nie zapeszac mam nadzieje że ta cyclo-progynova pomogła:)

    ja tez parę dni po ,a ja mam nadzieję ze mi CLO ( Clostilbegyt )pomoże i pęcherzyki urosły i pękł chociaż jeden duży..:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    a mnie coś trochę ciągnie podbrzusze i plecy na dole

    Oj mnie kłuje brzuchol, coś mi tak jakby się wbijało, szpilka jakaś czy coś no i w czasie plamienia kłuje najmocniej

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    dokładnie. wiesiołek tylko do owulacji. Podobne działanie (skurcze macicy), ma tymianek.

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    mykam do Lidla bo mi go zamkną :)

    samira, zdążyłaś :)?

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    mykam do Lidla bo mi go zamkną :)

    samira, zdążyłaś :)?

    tak otwarty dziś do 21:00 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    a mnie coś trochę ciągnie podbrzusze i plecy na dole

    Oj mnie kłuje brzuchol, coś mi tak jakby się wbijało, szpilka jakaś czy coś no i w czasie plamienia kłuje najmocniej

    oj coś czuję ze będę ci niedługo gratulowała groszka :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    kurcze ale on ma skutków ubocznych i jest bardzo silny z tego co przeczytałam na necie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    Kochanie,bromergon wspomaga produkcję progesteronu potrzebnego w ciąży. Hormon ten umożliwia implantację zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży .W przypadku zajścia w ciążę progesteron jest wydzielany na początku przez ciałko żółte, a po 10-11 tygodniu ciąży zaczyna być wytwarzany także przez ŁOŻYSKO i jego produkcja jest na tyle duża, że ciałko żółte nie jest niezbędne do dalszego utrzymania ciąży. W związku z tym,że łożysko zaczyna w pełni pokrywac zapotrzebowanie na progesteron od 11 a niektórzy nawet twierdzą że od 9 tygodnia ciąży, można wtedy odstawić Bromergon, i niektórzy lekarze tak właśnie zalecają. Odstawienie przed tym czasem powoduje często poronienia. Moim zdaniem brać do 11 tyg jeśli się już bierze. i trzymam mocno kciuki!!!! <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    a mnie coś trochę ciągnie podbrzusze i plecy na dole

    Oj mnie kłuje brzuchol, coś mi tak jakby się wbijało, szpilka jakaś czy coś no i w czasie plamienia kłuje najmocniej

    oj coś czuję ze będę ci niedługo gratulowała groszka :)

    Oj nie chcę nawet myśleć... Wiesz test pokazał negatywa, owulacyjny pozytywny, plamienie jest więc skąd woje przeczucia Rybko? :)

    samira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    a mnie coś trochę ciągnie podbrzusze i plecy na dole

    Oj mnie kłuje brzuchol, coś mi tak jakby się wbijało, szpilka jakaś czy coś no i w czasie plamienia kłuje najmocniej

    oj coś czuję ze będę ci niedługo gratulowała groszka :)

    Oj nie chcę nawet myśleć... Wiesz test pokazał negatywa, owulacyjny pozytywny, plamienie jest więc skąd woje przeczucia Rybko? :)

    może za wcześnie zrobiony i dziwne te plamienia przez tyle dni a nie normalna @ i kłucia i śluz jaki masz i tyle serduszkowań ze mogło się udać :*

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ