X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ja mam syfków na twarzy i swędzą :x

    иιєиσямαℓиα, vivien lubią tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    ale ja mam syfków na twarzy i swędzą :x

    zastanawiam się który to hormon oprócz progesteronu może być odpowiedzialny za prychole :), bo muszę go mieć chyba za dużo, bo mam straszny wysyp :/ bolesnych pod nosem, w moim wieku trochę dziwne ;)

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    ale ja mam syfków na twarzy i swędzą :x

    zastanawiam się który to hormon oprócz progesteronu może być odpowiedzialny za prychole :), bo muszę go mieć chyba za dużo, bo mam straszny wysyp :/ bolesnych pod nosem, w moim wieku trochę dziwne ;)

    a ja mam tak od dwóch dni z syfkami a dziś najwięcej,może to na owulkę właśnie :/

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w niedzielny poranek :D
    U mnie dalej cisza z @, temp. utrzymuje się a testy negatywne.
    Brzucho już praktycznie nie boli, jajniki też dały sobie spokój pozostał tylko ból sutków. Może tylko cykl mi się wydłużył?
    Staram się nie nakręcać bo to już 4 cykl starań i dalej nic.. :/
    No ale się zobaczy co to będzie :D

    Co do prycholi to trzy dni temu tak mnie bolała skroń, nawet przy lekkim dotknięciu i dzisiaj wyrósł piękny, dorodny pryszczek ; )


    fd70ec7e65f62038b146ade28e58bf72.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2013, 08:20

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • a-koczek Autorytet
    Postów: 3515 7998

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie pytanie kiedy można zacząć testowanie? Takie żeby przyniosło jakiś efekt

    zpbnej28qs8fkan8.png

    1usa3e5eq41xekf3.png[/link]
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy... u niektórych kobiet test szybko wykryje hormon ciążowy (nawet po 10 dniach od owulacji)a wczoraj poczytałam sobie inne fora i dziewczyna pisała, że dwa tygodnie po terminie okresu test dalej nic nie pokazywał to wybrała się do lekarza a w ciąży była :)
    Ale najlepiej testować w dniu po terminie spodziewanego okresu :) Albo wybrać się na badanie krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2013, 08:29

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    Ja biorę Bromergon i moja ginekolog-endokrynolog kazała mi brać nadal jakbym zaszła w ciąże. Nie radziłabym odstawiać od razu po zajściu :)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja okres powinnam dosta za półtora tygodnia a od wczoraj boli mnie brzuch i mam wrazliwe sutki a do tego wysyp pryszczoli:(

    event.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    Ja biorę Bromergon i moja ginekolog-endokrynolog kazała mi brać nadal jakbym zaszła w ciąże. Nie radziłabym odstawiać od razu po zajściu :)

    no właśnie muszę to skonsultować z moją ginekolog, juz we wtorek, bo teoretycznie powinnam ten lek przyjmować od 17.12 ale ciągle się wstrzymuję z decyzją....boję się. A co sądzisz o Norprolac lub Dosinex. Byłyby lepsze na prolaktynę i w trakcie ciąż?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witjcie
    ale was przybyło , wszystkich serdecznie witam :)

    Wsk jeśli w tym czasie owulacyjny wychodzi pozytywnie to jest duza szana! trzymam kciuki kochana :)zresztą w twoim przypadku :P musiało sie udać :)

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczek zerknęlam na Twój wykres tempka ładnie się pnie wiec trzymam kciuki

    ale masz dziś 7dpo wiec zdecydowanie za wcześnie aby cokolwiek powiedzieć
    ile zwykle masz fl?
    myślę że najlepiej poczekaj jeszcze z tydzien :)

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    ale ja mam syfków na twarzy i swędzą :x

    zastanawiam się który to hormon oprócz progesteronu może być odpowiedzialny za prychole :), bo muszę go mieć chyba za dużo, bo mam straszny wysyp :/ bolesnych pod nosem, w moim wieku trochę dziwne ;)

    testosteron

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2013, 11:50

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira tak ja mam termin przewidywanego okresu na 18 stycznia,owulacje juz mialam ,moglabym sie zypytac kiedy mialas owulacje?Moj cykl troszku sie zmienil i wydluzyl.Pisalas na poprzedniej stronie ze nie mozna brac wiesiolka w drugiej fazie cyklu.Wiesz moze jak to jest z Tranem w ciazy,moze miec podobny efekt naskurczowy?

    Ja testowac bede chyba tego samego dnia,jezeli okres mnie nie wyprzedzi.Za pierwszym razem jak zafasolkowalam robilam test 5 dni przed okresem i byly dwie kreski druga jeszcze nie taka silna jak kontrolna ale z dnia na dzien byla kreska bardziej wyrazna..
    Wsk trzymam kciuki za pozytywny tescik ;)

    Dziewczyny jak to wlasnie jest z testami ciazowymi?jak robi sie takie zwykle gdzie sa tylko dwie kreski a nie jakies elektorniczne.Czy jak pojawi sie nawet delikatna kreska druga to jest sie w ciazy?Bo przeciez skoro jest druga kreska ok malo wyrazna ale jest to znyczy ze hcg hormon jest podwyzszony albo??Jak wy to widzicie?

    Moni_c ty czekasz juz na testowanie czy na owulacje ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    male pytanko jak moge wkleic moj wykres tak jak niektore z was maja pod postami??

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    ale ja mam syfków na twarzy i swędzą :x

    zastanawiam się który to hormon oprócz progesteronu może być odpowiedzialny za prychole :), bo muszę go mieć chyba za dużo, bo mam straszny wysyp :/ bolesnych pod nosem, w moim wieku trochę dziwne ;)

    testosteron

    to lecę jutro zrobić :). Można w 5tym dc?
    trzeba być na czczo?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 kiedy mialas owulacje?Ja mialam w pierwszej ciazy tydzien po jajeczkowaniu klucia w dole brzucha i plamienia a pare dni pozniej trzymalam pozytywny test w reku :D a wiec trzymam za ciebie kciuki ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Kleopatra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    Ja biorę Bromergon i moja ginekolog-endokrynolog kazała mi brać nadal jakbym zaszła w ciąże. Nie radziłabym odstawiać od razu po zajściu :)

    no właśnie muszę to skonsultować z moją ginekolog, juz we wtorek, bo teoretycznie powinnam ten lek przyjmować od 17.12 ale ciągle się wstrzymuję z decyzją....boję się. A co sądzisz o Norprolac lub Dosinex. Byłyby lepsze na prolaktynę i w trakcie ciąż?

    też biorę bromergon i mi ginekolog kazał brać nawet wtedy, gdy będę w ciąży, nie kazał go odstawiać, powiedział, ze nie ma szkodliwego wpływu na dziecko.

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia dziekuję za informację. A wiecie coś na temat Bromocornu?
    W aptece nie mieli 2 opak.Bromergonu, bo nie było w hurtowni i dostałam bromergon i bromocon...niby to samo

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Kleopatra wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Wsk wrote:
    samira wrote:
    wsk wiesiołka nie można brać w ciąży bo działa naskurczowo tylko do szczytu tempki ale siemię lniane spokojnie można wsuwać, no właśnie costagnusa nie bierze się w ciąży dlatego jak się dowiesz ze jesteś to odstawiasz po prostu...

    Wiem wiem że wiesiołka nie wolno :) i castagnusa też. Słyszałam też wieleeee opinii,że po odstawieniu Castagnusa w ciąży często w którymś tyg są poronienia. przez nagłe skoki prolaktyny. jako farmaceuta nie wiem dlaczego się tak dzieje, przecież właśnie w ciąży jest ona obecna i niezbędna, a ponadto wyższa, dlaczego więc się traci...? Są to opinie z różnych forum, nie wiem czy prawdziwe.Spróbuję, chwytam się wszystkiego, a wczoraj byłam u gin (tej mojej durnej) i właśnie ona mi SAMA napomknęła o Castagnusie :)

    mam pytanie dotyczące bromergonu. Endo mi go przepisała na zbicie prolaktyny, ale w ewentualnej ciąży kazała odstawić. Czytałam niestety na forach, że odstawienie bromergonu powoduje poronienia...dlatego nie powinno się go odstawiać. Wiecie coś na ten temat? Macie jakieś doświadczenia?
    Nie biorę tego bromergonu, czekam na konsultację z ginekologiem, bo nie wiem co robić, nie będę brała czegoś, żeby tylko zajść w ciążę, a potem odstawić i stracić znowu ciążę. Nie przeżyłabym tego....

    Ja biorę Bromergon i moja ginekolog-endokrynolog kazała mi brać nadal jakbym zaszła w ciąże. Nie radziłabym odstawiać od razu po zajściu :)

    no właśnie muszę to skonsultować z moją ginekolog, juz we wtorek, bo teoretycznie powinnam ten lek przyjmować od 17.12 ale ciągle się wstrzymuję z decyzją....boję się. A co sądzisz o Norprolac lub Dosinex. Byłyby lepsze na prolaktynę i w trakcie ciąż?

    na prolaktyne oba działają tak samo.Jeżeli w trakcie terapii Dostinexem dojdzie do zapłodnienia, powinno się zaprzestać leczenia (po dokładnym rozważeniu ryzyka i korzyści dla matki i płodu.). Mówi się że należy unikać zajścia w ciążę, przez co najmniej jeden miesiąc od zaprzestania leczenia.Ale też Dostinex w dawce 0,5 mg do 2 mg tygodniowonie wydaje się być związane ze zwiększonym ryzykiem poronienia, porodu przedwczesnego, ciąży mnogich, wad wrodzonych. Norprolac nie był aż tak przebadany wiesz..Z tego co mnie uczono to u pacjentek pragnących zajść w ciążę, po jej potwierdzeniu należy zaprzestać podawania preparatu Norprolac, chyba że kontynuacja leczenia jest uzasadniona medycznie, a sama wiesz że co lekarz, to mówi inaczej.Ale na pewno NIE stwierdzono zwiększenia ilości poronień po odstawieniu leku w tym czasie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Witjcie
    ale was przybyło , wszystkich serdecznie witam :)

    Wsk jeśli w tym czasie owulacyjny wychodzi pozytywnie to jest duza szana! trzymam kciuki kochana :)zresztą w twoim przypadku :P musiało sie udać :)

    Beatka, ale potem ciążowy wyszedł negatywny, robiłam zaraz -kilkanascie godzin po owulacyjnym. Dziś termin @- a jej brak :)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ