X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testerki 2017
Odpowiedz

Styczniowe testerki 2017

Oceń ten wątek:
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie koleżanka z pracy która 2 miesiące temu zaczęła mnie pytać o mierzenie tempki bo chyba zaczną się starać np potem będzie pod górkę i beda mieli malo czasu powiedziała mi ze jest w ciąży i ze jest zaksoczona, zaciazyla w pierwszym cyklu zabezpieczen. A 3 tyg ja pytalam czy jest w ciąży, skłamała ze nie . teraz jets w 13tym tyg.
    Boli ale usmeichnelam sir i bardzo pogratulowalam, zyczylam aby wszystko poszło dobrze, zapytałam jak reakcja rodzinki itd
    Ech.. Smutno mi ze jedni tak pd niechcenia zachodzą a inni sir tak męczą jak my tu i nic

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie dam rady za Wami, probowalam...

    Shelby gratulacje!

    AiCha4811 ja bym nie oglaszala swiatu jeszcze 11-12 dpo, ze jestem w ciazy. Moze ja jestem uprzedzona po ostatnim.

    Olsnilo mnie wlasnie, ze tez zrobie tego proga za tydzien i Wielka Tajemnica Owulacji bedzie rozstrzygnieta!

    Troche bedzie pupa jak jednak zajde, bo wczoraj w przyplywie gniewu kupilam bilet lotniczy do kolezanki we Wloszech na 4 lutego. Nie moge zyc tylko staraniami! lece na weekend SAMA!!! Przypomne sobie, ze jestem niezalezna jednostka, do ktorej nogi czasem nie ma przyczepionej innej pojednostki :P:P

    wszamanka, Pchelkaaa, Lady Savage, anciaa lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Rozgoscilam sie, ale to tez mnie stresuje, bo wlasnie jednej zarodek przestal sie rozwijac. Nie wiem jak ja przetrwam ten najtrudniejszy czas ;)

    Annie, mnie też to stresuje, ale chyba trzeba się znieczulić. To jest specyfika każdego forum, każdy przychodzi ze swoimi problemami i trudnymi sytuacjami. Na różowej stronie wszystkich stresują bezowulacyjne cykle, ciąże biochemiczne, niepękające pęcherzyki. Na fiolecie - to, że nie bije serduszko czy zatrzymanie rozwoju ciąży.

    Ja już nawet nie tyle, co wierzę, że wszystko będzie dobrze, co staram sobie wytłumaczyć, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu, więc nie ma sensu w ogóle się na nich skupiać - bo co to da?

    kania85, Annie1981 lubią tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Swan Autorytet
    Postów: 472 129

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha, my z mężem (wtedy chlopakiem) postanowiliśmy postarac sie o potomka i tez udalo sie w pierwszym cyklu. Potem drugi syn także. A z córka juz było gorzej, najpierw się nie udawalo, a potem poronilam. Teraz znow mam problem. To wszystko jest skomplikowane... We wrzesniu poronilam w 7 tc. Bratowa, ktora niemoze zajsc w ciaze, przestala przyjezdzac. To jest bol. Przy staraniach o corke wpadlam w taka nerwice ze skonczylo sie psychotropami. Potem sie ogarnelam i dopiero sie udalo. Teraz jest na luzie.

    2010 - synio, 2011 - synio, 2014 - córcia
    Czekamy na Maleństwo
    w4sq3e3kr5poxo4l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shelby Gratulacje
    Pchełka trzymam kciuki!!
    ja tez nie wiem czy tak szybo powiem o ciazy. zobaczymy co bedzie jak zajde ale plan jest zeby rodzicom powiedziec jak bedzie serduszko.

    u mnie dzis 9 dpo i mam dziwne klucie tam w dole.. nie jajniki..hmm nie wiem jak to oopisac

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie program wyznaczył owu ale to chyba wina luteiny. Brać ja dalej czy jednak czekać na rozwój wydarzeń?

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś pytała czy przy dupku można progesteron robić, no więc można. Duphaston jest syntetyczny i nie wychodzi w badaniach, nie podwyższa też temp. Co innego luteina, ona zaburzy i wynik i pomiary

    kania85 lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że też rodzicom przy serduszku. Na pewno nie wcześniej :)
    Ale co tu planować... Najpierw trzeba zaciazyc :)

    kania85 lubi tę wiadomość

  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    MiLejdi. Dobrze mowisz :)

    Pchelka. Kiedy wyniki bety? Trzymam kciuki :)


    Nie dziękuję ;) ok 18-19 dopiero :(

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszamanka moja gin mówiła że mam nie robić proga jak biore dupka bo wynik nie będzie miarodajny :-\
    Lola to tylko rodzice ale maasz rację to mega wcześnie a i tak plan legl bo rodziców nie bedzie akurat wten weekend więc wybilam sobie to z glowy :-)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston zawyża również! Rozmawiałam o tym z gin. Bo to się go bierze w końcu, żeby proga we krwi było więcej.

    To tak jak z każdym lekiem czy suplementem. Na niski poziom witD, też bierzemy syntetyczną witD i poziom we krwi ładnie wzrasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 10:30

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaR wrote:
    U mnie program wyznaczył owu ale to chyba wina luteiny. Brać ja dalej czy jednak czekać na rozwój wydarzeń?


    A sama z siebie zaczęłaś brać luteine? To Twój pierwszy cykl z luteina? Bo ja się 3 dni po owulacji. A tutaj widzę zaczęłaś brać luteine i dopiero skoczyła temp. Przy luteine temp idzie do góry troszkę. A testów owu nie robiłaś?

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchełka ojej to późno bardzo

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Pchelkaaa Ekspertka
    Postów: 172 203

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm ja rodzicom bym powiedziała na dzień babci i dziadka bo wiem że oni mnie wspierają i nikomu więcej nie powiedza. Teściowej bym nie powiedziała. O pierwszej ciąży powiedzieliśmy im w Wielkanoc to był chyba 24 marca, a na drugi dzień świąt już wiedzieli wszyscy ciotki i wujków bo teściowa ich obdzwonila chociaż prosiliśmy żeby nie mówiła (byl to 6 tc). Tak źle się czułam, wszyscy gratulowali. A dwa dni po świętach trafiłam do szpitala z krwawieniem i też wszyscy wiedzieli. Byłam taka zła na teściowa :( takich rzeczy się nie robi.

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    km5s4z17bhx29iyi.png
    zud3ugpj1x4j4oxc.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    Wszamanka moja gin mówiła że mam nie robić proga jak biore dupka bo wynik nie będzie miarodajny :-\
    Lola to tylko rodzice ale maasz rację to mega wcześnie a i tak plan legl bo rodziców nie bedzie akurat wten weekend więc wybilam sobie to z glowy :-)
    No to nie wiem czemu tak mówi. W ulotce ów internetach piszą tak ja ja Ci powiedziałam, a poza tym ja w cyklu bezowulacyjnym przy braniu dupka progesteron miałam 0,2 więc raczej nie zawyżył ;) A w owulacyjnym coś nieco ponad 14 więc też bez szału.


    O pierwszej ciąży powiedziałam rodzicom po drugiej pozytywnej becie, teraz jak się uda to będę zwlekać jak najbardziej, choć pewnie się domyślą, bo planuje iść na zwolnienie od samiutkiego początku więc pewnie będą pytać czemu ja nie w pracy :)

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duphaston nie wpływa na badanie proga ani na temperaturę
    luteina wpływa ;)

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaaa wrote:
    A sama z siebie zaczęłaś brać luteine? To Twój pierwszy cykl z luteina? Bo ja się 3 dni po owulacji. A tutaj widzę zaczęłaś brać luteine i dopiero skoczyła temp. Przy luteine temp idzie do góry troszkę. A testów owu nie robiłaś?
    Lekarz mówił że jak tak dalej tempie dziękuję to mam zacząć brać. Test owu w niedzielę negatyw. W sensie nie były identyczne kreski. W pierwszej ciazy miałam luteine ale nie pamiętam by tak temperatura skoczyla

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja juz nie wiem z tym dupkiem. Idę w tym miesiącu do innej gin, której ufam najbardziej, bo jest taka zdroworozsądkowa i jest koleżanką mojej siostry ciotecznej (ale nie wie o tych powiązaniach! ;) ).

    Widzicie nawet ja lekarz mam pod górkę. Na studiach o niepłodności nauczyłam się tyle, że rok starań musi być, że wina 50% kobiety i 50% mężczyzny, i że Duphaston, Clomifen, Pregnyl, a potem in vitro. tadam!

    Także mogę Wam doradzic, jak czujecie, że gin w temacie nieudanych starań nie bardzo daje rade, śmiało zmieniajcie. Każdy lekarz ma swój konik, a z czegoś niedomaga i nie ma doświadczenia, ale rzadko się przyzna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 11:02

    marciaa, Uparciuszek lubią tę wiadomość

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shelby* wrote:
    Witajcie. Dziś pozytyw z porannego sikacza a już nie chciałam testować bo czuję się bardzo na @.

    WOW GRATULUJĘ :) :) :)

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lejdi, 100% racji. Moja ginekolog jest ginekolog-cytolog. I mała nadzerke chce wyleczyć itd bo to powiązane z jej dziedziną. A jak pytałam o ciążę itd to mnie zbywala tylko ze nie trzeba planować to wyjdzie

    mi_lejdi lubi tę wiadomość

‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ