X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i kiedy, przy cyklach 32 dniowych i dłuższych mam iść na ten monitoring?

    Ale Wam zawaliłam forum:P

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, ja bym zrobiła jutro te badania,to jest podstawa, więc myślę, że warto je mieć aktualne.

    Jeżeli chodzi o witaminy to ja już sama nie wiem, więc nie będę doradzać. Sama może spróbuję tn Ovarin.

    U mnie jeden jajowód jest z natury bardzo poskręcany i kontrast przez niego przepłynąl z bardzo dużym opóźnieniem, i niesamowitym bólem, chociaz lekarka mówiła, że nei ma 100% pewności, że jest drożny. A to z niego mam głównie owulacje, albo nawet zawsze, nie mam niesttey co cykl monitorngu bo bym zbankrutowała. Tak, ja miałam HSG :)

    Mam nadzieję, że CLO obudzi drugi jajnik :-) Wtedy większa szansa, bo ten jajowód mam super :)

    A przy 32 dniowych cyklach powinnaść iść teretycznie ok 14 dni przed końcem cyklu + 3 dni.

    W sensie jak masz normalnej długości II fazę, to 14 dni odliczasz czyli 18 dc - 3 dni czyli ok 15 dc. Tak mi na monitoring kazali chodzić, ale jak masz podejrzenia, że może być wcześniej to idź np. w 12, 15 i 18. Ważne, żeby pójść zobaczyć pęcherzyk że jest, jaki, za ile może pęknąć orazy czy to zrobił.

    Z kolei druga lekarka do której chodziłam kazała mi robić LH, E2 i Progesteron i po tym wyznaczała mi czy i za ile będzie owulacja i kiedy przyjść na monitoring. Ale musiałam ze 3 razy być kłuta w jedym cyklu i za każdym razm 60 zł dodatkowo :/

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Haniu:* ten cykl miałam 34 dniowy, poprzedni ponad 40 dniowy:( ciężko mi powiedzieć, czy Ovarin, który w tym cyklu będę brała pierwszy raz może skróci mi ten cykl. Mój gin ma tylko wolny termin właśnie w 15 dniu mojego cyklu:( nie wiem czy nie będzie za późno?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dzięki Haniu:* ten cykl miałam 34 dniowy, poprzedni ponad 40 dniowy:( ciężko mi powiedzieć, czy Ovarin, który w tym cyklu będę brała pierwszy raz może skróci mi ten cykl. Mój gin ma tylko wolny termin właśnie w 15 dniu mojego cyklu:( nie wiem czy nie będzie za późno?

    nie wiem jeszcze nic o ovarinie, więc nie wiem jaki ma wpływ na skrócenie.

    A miałaś kiedykolwiek monitoring? Albo wiesz mniej więcej kiedy masz owulację? Bo to zależy, czy Twoja nieregularność wynika z I czy II fazy. Przyjmuje się jednak, że kobieta fazę lutelaną ma "stałą", więc jak wychodzi ci ok 14 dni, do w 15 dc powinnaś jeszcze być przed owu (wtdy cykl 29 dniowy). A jak ovarin wpłynie, to w najgorszym przypadku lekarka na usg zobaczy ciałko żółte i potwierdzi owu :)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam jeszcze monitoringu. No właśnie nie wiem, bo w I cyklu starań, przy cyklu 42 dniowym, owu była dopiero 29 dnia cyklu (byłam "niby na monitoringu", ale za pierwszym razem w szpitalu, bo okropnie bolał mnie jajnik, myślałam że to zapalenie przydatków i pęcherzyk był, kilka dni potem byłam u swojego gin i mowił, że owu była) a II faza trwała 12 dni, a w tym cyklu owu, potwierdzona tylko tempką i bólem była już w 18 lub 19 dniu (wyznaczona przez OF), II faza trwała teraz 15 lub 16 dni. To mój wykres z tego cyklu właśnie, wczoraj przyszła @.



    f1c0a9c499b0ce9973f22522c05428ed.png


    Zapisałam się w 15 dniu cyklu, zobaczymy co będzie:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Aha, a łykacie też wit. C przy ovarinie i wiesiołku? Facet ma brać wit. C?
    Ja nie łykam jako tak Wit c. Mój Mąż tak 1000j.m. i do tego daje mu cynk i mace z selenem. Wyczytałam że to wszystko poprawia jakość plemników.
    Ja łykam ovarin, Wit D, cynk i mace plus zamówiłam sobie complex Wit B .
    Czytałam że nie na wszystkich działa wiesiołek czy siemie. Lepszy jest ten inofolic i dużo wody.

    LISTA STARACZEK

  • Martusia9 Przyjaciółka
    Postów: 264 25

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania po tym ze moj narzeczony ma gorszy czas w zyciu bo ma egzaminy w szkole uwazasz ze nasz zwiazek jest nie stabilny? Nie jestesmy ze soba id 3 miesiecy tylko 3 lata o od samwgo poczatku ze soba mieszkamy wiec jesli bylby nie stabilny dawno by sie rozpadł

    9cs o 1 dzidziusia
    22.10.2016 7 tyg[*]puste jajo
    24lata
    Tsh 1.13
    1 cykl z CLO-luty
    Wkoncu nam sie uda
    Marzec bez wspomagaczy.. co ma byc to bedzie
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Ja nie łykam jako tak Wit c. Mój Mąż tak 1000j.m. i do tego daje mu cynk i mace z selenem. Wyczytałam że to wszystko poprawia jakość plemników.
    Ja łykam ovarin, Wit D, cynk i mace plus zamówiłam sobie complex Wit B .
    Czytałam że nie na wszystkich działa wiesiołek czy siemie. Lepszy jest ten inofolic i dużo wody.

    Ja też wit. D, cynk, wiesiołka mam i czekam na ovarin - wtedy przestanę kwas łykać:) a mężula zaopatrzę jeszcze w C :)

    a czy jest jakaś staraczka, która łyka neurovit? Mam brać na przepuklinę na kręgosłupie i rwę kulszową, ale przestałam, bo nie wiem czy można w okresie starań...

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia9 wrote:
    Hania po tym ze moj narzeczony ma gorszy czas w zyciu bo ma egzaminy w szkole uwazasz ze nasz zwiazek jest nie stabilny? Nie jestesmy ze soba id 3 miesiecy tylko 3 lata o od samwgo poczatku ze soba mieszkamy wiec jesli bylby nie stabilny dawno by sie rozpadł
    To ja Ci powiem tak, mój związek po 7 latach się rozpadł, więc tu nie ma znaczenia jak długo ze sobą jesteście.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mialam taki zawalony tydzien w pracy, ze ledwo zipie! Dobrze, ze juz weekend! Dzis wychodzimy z M na randke, ciesze sie jak dziecko jakos ostatnio tak malo czasu mielismy dla siebie, bo styczen dla nas jest zazwyczaj ciezki w pracy.

    Ja juz 4 dzien na Lamette i powiem tak, dzis to mnoe tak jajniki nawalaja ze mam nadzieje ze uroslo kilka pecherzykow:D generalnie czuje sie dobrze, tylko glowa troszke boli . Nie moge sie juz doczekac monitoringu:-)

    Moj M to tez juz jakos ześwirowal, ciagle mi sie dopytuje o wszytsko :)

    Mi ovarin skrocil cykle i wyregulowal! Jestem z niego naprawde zadowolona, stosunek LH do fSH tez mi sie ladnie poprawil:)

    _Hania lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Dzięki Haniu:* ten cykl miałam 34 dniowy, poprzedni ponad 40 dniowy:( ciężko mi powiedzieć, czy Ovarin, który w tym cyklu będę brała pierwszy raz może skróci mi ten cykl. Mój gin ma tylko wolny termin właśnie w 15 dniu mojego cyklu:( nie wiem czy nie będzie za późno?
    Moim zdaniem będzie dobrze może być nawet za wcześnie, ale lepiej za wcześnie niż za późno.Ja miałam cykle 35-38 dni i często owulacja rozkręcała się dopiero po 16 dniu raz nawet 21dc.Byc może Ovarin skróci trochę cykl nie wiem ile go bierzesz jak krótko to aż takiego wielkiego przeskoku jeszcze nie będzie. Warto zapisać się tez tydzień później, żeby zobaczyć czy pecherzyk pęknie albo jak bedxie jescze za wcześnie zobaczyć czy rosną.Ja zawsze chcodzilam 3 razy zobaczyć czy coś tam jest potem czy rośnie i czy byłam owulacja.Wiecej masz w moim pamiętniku gdyby coś :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi znajomi rozstali się ostatnio po 11 latach... trochę smutno :-(
    Co do facetów to to są takie istoty, że im trzeba komunikować. Wszystko. Oni się nie domyślą. Naprawdę.
    A jeszcze jak facet ma dużo na głowie to nie jest w stanie myśleć o wątkach pobocznych.
    Jestem z mężem od 13 lat i zdążyłam zauważyć, że jego mózg funkcjonuje inaczej ;-)

    No i podstawą związku jest rozmowa. Musisz z nim po prostu rozmawiać. Jest Ci przykro, bo się czujesz odtrącona, osamotniona itd. Uwierz, że gdybyś wysłuchała jego to sama byłabyś zdziwiona jakie on ma odczucia. Pogadajcie i będzie dobrze ;-)

    ams lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haniu, trochę głupio gratulować @, ale fajnie, że się ruszyło coś i możecie niedługo znowu działać.
    Trzymam kciuki :-)

    _Hania lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia9 wrote:
    Hania po tym ze moj narzeczony ma gorszy czas w zyciu bo ma egzaminy w szkole uwazasz ze nasz zwiazek jest nie stabilny? Nie jestesmy ze soba id 3 miesiecy tylko 3 lata o od samwgo poczatku ze soba mieszkamy wiec jesli bylby nie stabilny dawno by sie rozpadł

    Martusia zastanów się. Skoro twierdzisz, ze Twój facet ma gorszy czas to po co to tak przeżywasz?

    Ja tylko napisałam: "Widzę Martusia, ze po prostu Wasz związek może nie być na tyle stabilny, żeby teraz decydować się na dziecko. Nie mówię tego na pewno, bo znam tylko Twoją relację teraz"

    Co oznacza, że Wasz związek może być stablny ale nie na tyle, by decydować się na dziecko. Poza tym podkreśliłam, że wnioskuję to z Twoich słów m.in.:

    Pieszesz: "wgl ze soba nie rozmawiamy bez sensu nie mam sily juz na to wszystko najchetniej bym usiadła w koncie i płakała;(;( "

    "...moze juz mu na tym nie zalezy. A moze kogos poznał;("

    "Mozecie mi na wrzucac ze sie nie staram utd ale ja juz rok temu to orzezzlam z nIm jak widac nic nie dało wystarszyl sie ze moglam go zostawic a teraz ma to gdzies fakt bo mu tego nie mowie ze mnie to denerwuje boli ale powinien widzieć jaka smutna jestem"

    Sorry jakby mnie facet dorprowadzał do takiego stanu, albo miałabym podejrzenia, że kogoś poznał to chociażbym 20 lat z nim była, nie uznałabym tego za związek stabilny.

    A jeżeli uważasz, że Twój facet ma gorszy czas przez egzaminy, to chyba nie ma sensy histeryzować, a jedynie złapać oddech i pozwolić mu na to samo? ;-)

    SMag lubi tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Martusia9 Przyjaciółka
    Postów: 264 25

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yh przepraszam hania macie racje pogadam z nim

    9cs o 1 dzidziusia
    22.10.2016 7 tyg[*]puste jajo
    24lata
    Tsh 1.13
    1 cykl z CLO-luty
    Wkoncu nam sie uda
    Marzec bez wspomagaczy.. co ma byc to bedzie
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny:) zawsze mogę na Was liczyć:* ovarin dopiero zacznę brać, ponieważ dopiero czekam na przesyłkę (ja z tych co większość zakupów robi na necie:) Zapisałam się, zaklepane, także zobaczymy jaki ten pęcherzyk będzie, jakie endo i czy w ogóle cokolwiek będzie:)

    No tak, facetom trzeba krótko, konkretnie i na temat:) ja znam przypadek, gdzie rozwód był rok po ślubie, dobrze, że dzieci nie mieli... mój A. też mnie czasem wkurza, zresztą tak jak w każdym związku, ale znamy się już 7 lat, a ja dalej jestem w nim zakochana jak jakaś małolata i szaleję za nim:P nie wiem, czy to dobrze, może nie, ale powiedziałabym nawet, że jesteśmy do siebie podobni, taki męski odpowiednik mnie, z charakteru oczywiście;) na szczęście przez tyle lat pokłóciliśmy się może z kilka razy i oczywiście o jakieś pierdoły, oby w kolejnych naszych latach małżeństwa też tak było:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martusia głowa do góry:) i nie zamartwiaj się... każdy z Nas (facet o dziwo też!) ma gorsze dni, jest zmęczony itp. My nie możemy ich traktować jak maszynki do robienia dzieci:P hehe najlepiej z nim pogadaj faktycznie, że jest Ci źle z tym, że czujesz się osamotniona, na pewno to zrozumie. Uważam, że w każdym związku najważniejsza jest rozmowa, chociaż mój mąż czasami jak się o coś popikolimy to oczywiście się nie odzywa, czym mnie już w ogóle doprowadza do szału:P a ja znowu jestem taka, że nie potrafię na niego (zresztą na nikogo) nakrzyczeć, wygarnąć itp, tylko zbiera mi się od razu na płacz. Ale wracając do tematu, może idźcie do kina, jedźcie gdzieś na weekend itp? A przede wszystkim oboje wyluzujcie:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ile się jest w związku nie ma znaczenia. Jeżeli oczekujesz od niego,ze się domyśli o co Tobie chodzi albo powinien wiedzieć kiedy jesteś smutna to niestety faceci potrzebują jasnego komunikatu mój po 7 latach tez się nie domyśli. Kiedyś wybuchałam rzucałam pościelą do salonu bo jak on może nie wiedzieć czego ja chce.Teraz wiem ze podstawa to rozmowa najlepiej nam się rozmawiało przy drineczku teraz nie mogę wiec przy herbacie;) Teraz nauczyłam się rozmawiać kiedyś nie było to takie łatwe zawsze kończyło się kłótnia wiec pisałam maila a on mi odp.Tam nie było emocji, nerwow może to jest pomysł albo list :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Tekana Ekspertka
    Postów: 220 170

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-*

    ja właśnie wróciłam od gina który twierdzi że nie mam owulacji bo karmie. Ogólnie facet bardzo nastawiony na nie. Nie da się zajść podczas karmienia. Nie wolno karmić podczas ciąży bo grozi to poronieniem. Nie nie nie i jeszcze raz nie dla karmienia piersia podczas starań... Teraz mam bardzo ciężka decyzję :'( do podjęcia :'( jak ja mam mojego syna odstawić serce mi krwawi :'( na samą myśl :'( bardzo ciężka decyzja :'( w tym miesiącu nie robię testu!!! Aż płakać mi się chce :'( a tak liczyłam na dandem :'(

    0d1yhqvkrdd1187y.png
    7470dzu53pt5x8uh.png


    10.05.2015 Aniołek (7tc) ❤ <3
    18 cs
    07.12.2016 synek ❤ <3 <3 nasza miłość ❤ <3 <3

    4cs o rodzeństwo <3<3 28.02.
    II kreski 28.03. <3
    01.02. zakończenie kp
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia ja łykam od 6 DC ovarin, zobaczymy :) może jak nie w tym cyklu to w następnym się uda. Oczywiście jak wszystko gra z owulacja, bo póki co test owu wychodzi tak że kreska kontrolna słaba a drugiej nie widać wcale... Co myślicie ? Wy zawsze macie dwie widoczne tylko ta druga słabsza jak jeszcze nie ma owu ?

    LISTA STARACZEK

‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ