X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smag oczywiście, że PO owulacji.

    Mama mi to wszystko dotyczy tarczycy. Obowiązkowy zestaw badań i supli przy niedoczynności. Nie wymagaj od lekarza zbyt wiele. ;) sama musisz dojść czego ci brskuje i co pomaga.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Smag oczywiście, że PO owulacji.

    Mama mi to wszystko dotyczy tarczycy. Obowiązkowy zestaw badań i supli przy niedoczynności. Nie wymagaj od lekarza zbyt wiele. ;) sama musisz dojść czego ci brskuje i co pomaga.


    Dziękuje za podpowiedź :) nie miałam pojęcia że jeszcze takie coś muszę zbadać :)

    Sung lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o duphaston yo bierzemy go po owulacji!! bo może e zablokowac. mi blokowal przez rok bo kazali brac od 16-25. a owu u mnie przypadala na.... 23 dc !!!

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Niecierpliwa88 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) czytam was codziennie nawet kilkadziesiąt razy dziennie :) nie wykupuje pakietu więc na nowym mailu zakładam konto :) staram się 4 cykl i w sumie na dzień dzisiajszy nic nie wiem. Powinnam dostać okres dziś według statystyk ale według ovu to w piątek dopiero.

    Odebrałam wyniki moje badań w 24 dniu cyklu byłam na progesteronie i na przwciwcialach anty tpo (średnio się na tym znam więc mogę źle napisać )

    Anty wyszło mi <0.1 podobno dobrze
    A progesteron właśnie prog wyszedł mi 35.5 ng/ml i nie wiem co sadzić. Coś mi jest skoro taki duzy.
    W tym miesiącu zauważyłam też a sprawdzam od 4 msc że moja szyjka jest mega wysoko i miękka nie wiem czy zamknięta czy nie bo nie umiem ocenić. Zawsze przed okresem była twarda nisko że ledwo palca włożyłam.

    Obiecalam sobie że do weekendu wytrzymam z testowaniem ale szaleje juz :(

    3cykl staran
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    jesli chodzi o duphaston yo bierzemy go po owulacji!! bo może e zablokowac. mi blokowal przez rok bo kazali brac od 16-25. a owu u mnie przypadala na.... 23 dc !!!
    To ja nie wiem dlaczego lekarze tak chętnie go przepisują... My się staramy a oni dają lek który blokuje owulację. Chore.

    LISTA STARACZEK

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston nie blokuje owulacji :) To mit. Ja w pierwszym cyklu z nim zaszłam w ciążę. Zaczęłam go brać od 14dc, przy 31dniowych cyklach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 13:11

    SMag lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz znów czytałam że to syntetyczny progesteron i nie blokuje owulacji..
    Będę brać jak mi powiedziała lekarka. Tzn od jutra zacznę.

    LISTA STARACZEK

  • Szimi Autorytet
    Postów: 291 207

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny!!
    Ja coś ostatnio nie mam czasu w ogóle tutaj zaglądać, w pracy mam taki kocioł, że masakra, a jak wracam do domu to nie mam na nic siły. Ale czytam Was od czasu do czasu i strasznie się cieszę z kolejnych zafasolkowanych :) nawet widziałam, że mamy bliźniaki! <3

    ja w tym cyklu nie robię nic, nie mierzę temperatury, nie badam się, przestałam pić zioła ojca Sroki. W zamian zaczęłam łykać ovarin i kupiłam żel Conceive. Ale raczej nie liczę, że w lutym się uda. Mąż poszedł na badania i pewnie w marcu zacznę monitoring cyklu. Ale powiem Wam, że jak tak nie mierzę tej temperatury to nie myślę cały czas o tym który to dzień cyklu i kiedy mogę robić test.
    Jak na razie spoko mi z takim podejściem, ale nie wykluczam że w kolejnym cyklu znowu mi się nie zmieni :D

    Pozdrawiam Was mocno i trzymam za Wszystkie kciuki :)

    Karolcia27, Diamond92 lubią tę wiadomość

    31.01.2018- dwie kreski. Cudzie rośnij zdrowo <3
    zi133e3kabsyhy15.png
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja tez nie 9garniam duphastonu. aczkolwiek przez ten rok brałam luteine. chyba ze luteina nie jest syntetyczną. nie mam zielonego pojęcia :)

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    to ja tez nie 9garniam duphastonu. aczkolwiek przez ten rok brałam luteine. chyba ze luteina nie jest syntetyczną. nie mam zielonego pojęcia :)
    Luteina to naturalny progesteron, dupek to syntetyczny progesteron. Naczytałam się na forum mądrości dziewczyn i też dyskutowałam z ginem o blokowaniu owulacji (?!?!), śmiał się ze mnie i zapytał czy ufam jemu czy forom internetowym. Zaufałam ginowi i w pierwszym cyklu z dupkiem zaszłam w ciążę rozpoczynając branie go przed owulacją. Niczego mi nie zablokował, bo syntetyczny progesteron nie blokuje owulacji i koniec.

    SMag lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Luteina to naturalny progesteron, dupek to syntetyczny progesteron. Naczytałam się na forum mądrości dziewczyn i też dyskutowałam z ginem o blokowaniu owulacji (?!?!), śmiał się ze mnie i zapytał czy ufam jemu czy forom internetowym. Zaufałam ginowi i w pierwszym cyklu z dupkiem zaszłam w ciążę rozpoczynając branie go przed owulacją. Niczego mi nie zablokował, bo syntetyczny progesteron nie blokuje owulacji i koniec.
    Dzięki Natalia za odpowiedź. Siostra też mi mówi zebym ufała lekarzowi , w końcu to lekarz ;) wiadomo jak jest... No ale cóż.

    LISTA STARACZEK

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Luteina to naturalny progesteron, dupek to syntetyczny progesteron. Naczytałam się na forum mądrości dziewczyn i też dyskutowałam z ginem o blokowaniu owulacji (?!?!), śmiał się ze mnie i zapytał czy ufam jemu czy forom internetowym. Zaufałam ginowi i w pierwszym cyklu z dupkiem zaszłam w ciążę rozpoczynając branie go przed owulacją. Niczego mi nie zablokował, bo syntetyczny progesteron nie blokuje owulacji i koniec.


    Może to też zależy od organizmu, moja koleżanka twierdzi że jej blokował :-) I dużo jest opinii, nawet na tym forum, że tak jest. Dla pewności można go brać po owulacji najwyżej.

    Uważam jednak, że w dniu owulacji już jej nie zablokuje ;-) Więc SMAG zrobiłabym jak lekarz mowi :)

    SMag lubi tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Może to też zależy od organizmu, moja koleżanka twierdzi że jej blokował :-) I dużo jest opinii, nawet na tym forum, że tak jest. Dla pewności można go brać po owulacji najwyżej.

    Uważam jednak, że w dniu owulacji już jej nie zablokuje ;-) Więc SMAG zrobiłabym jak lekarz mowi :)
    Hania tylko że dziś jeszcze nie będzie owulacji... Dziś mam sobie wstrzyknąć ovitrelle więc owulacja powinna wystąpić do 24-36 godzin...
    No ale może tak jak Ty pisałaś wcześniej.
    Może ten zastrzyk ma taką "moc" że i tak spowoduje pęknięcie pęcherzyka mimo dupka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 14:51

    LISTA STARACZEK

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Luteina to naturalny progesteron, dupek to syntetyczny progesteron. Naczytałam się na forum mądrości dziewczyn i też dyskutowałam z ginem o blokowaniu owulacji (?!?!), śmiał się ze mnie i zapytał czy ufam jemu czy forom internetowym. Zaufałam ginowi i w pierwszym cyklu z dupkiem zaszłam w ciążę rozpoczynając branie go przed owulacją. Niczego mi nie zablokował, bo syntetyczny progesteron nie blokuje owulacji i koniec.
    dzieki wielkie! to wszystko jasne bralam luteine przez rok i potem zmienilam gin ktory po pelnym monitoringu zmienil lekna duphaston. teraz juz rozumiem dlaczego. wteszcie ktos jasno napisal co i jak

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dzis 6 dpo dopiero. a gdzie tu dalej. z synem od 10 dpo mialam skurcze macocy. bardzo chcialabym zeby sie udalo bo to juz 17 cykl staran !

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    u mnie dzis 6 dpo dopiero. a gdzie tu dalej. z synem od 10 dpo mialam skurcze macocy. bardzo chcialabym zeby sie udalo bo to juz 17 cykl staran !

    Trzymamy za Ciebie kciuki :-*

    staraczka24 lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szimi wrote:
    hej Dziewczyny!!
    Ja coś ostatnio nie mam czasu w ogóle tutaj zaglądać, w pracy mam taki kocioł, że masakra, a jak wracam do domu to nie mam na nic siły. Ale czytam Was od czasu do czasu i strasznie się cieszę z kolejnych zafasolkowanych :) nawet widziałam, że mamy bliźniaki! <3

    ja w tym cyklu nie robię nic, nie mierzę temperatury, nie badam się, przestałam pić zioła ojca Sroki. W zamian zaczęłam łykać ovarin i kupiłam żel Conceive. Ale raczej nie liczę, że w lutym się uda. Mąż poszedł na badania i pewnie w marcu zacznę monitoring cyklu. Ale powiem Wam, że jak tak nie mierzę tej temperatury to nie myślę cały czas o tym który to dzień cyklu i kiedy mogę robić test.
    Jak na razie spoko mi z takim podejściem, ale nie wykluczam że w kolejnym cyklu znowu mi się nie zmieni :D

    Pozdrawiam Was mocno i trzymam za Wszystkie kciuki :)

    Ja identycznie jak Ty :-* tyle tylko,że pójdę do gina z tym niskim estadiolem i może od razu na monitoring :-) ale odkąd nie mierzę tempki to lepiej śpię :-)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Hania tylko że dziś jeszcze nie będzie owulacji... Dziś mam sobie wstrzyknąć ovitrelle więc owulacja powinna wystąpić do 24-36 godzin...
    No ale może tak jak Ty pisałaś wcześniej.
    Może ten zastrzyk ma taką "moc" że i tak spowoduje pęknięcie pęcherzyka mimo dupka.


    Pytanie też, co to znaczy blokuje owulacje. Blokuje wzrost pęcherzyka czy np jego pęknięcie?
    Myślę, że skoro sa przykłady że pomimo dupka owulacja wystąpila juz po jego przyjęciu i lekarz tak przepisał to tak czyń ;-)

    Na monitoringu potem będziesz wiedziała, czy owulacja była :)

    Trzymam kciuki, mam dobre przeczucia!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    u mnie dzis 6 dpo dopiero. a gdzie tu dalej. z synem od 10 dpo mialam skurcze macocy. bardzo chcialabym zeby sie udalo bo to juz 17 cykl staran !

    Staraczka u mnie 6dc z kolei a @ wróciła wczoraj jak pierwszego dnia! Biorę CLO i nic nie czuję, żeby coś u mnie się działo.
    I też czekam na monitoring jak na zbawienie :p

    Mam nadzieję, że to Twój ostatni cykl starań i muszą być 2 kreski! Przy takim endometrium :D

    No i żeby ten czas przyspieszał po owulacji :)

    staraczka24 lubi tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Pytanie też, co to znaczy blokuje owulacje. Blokuje wzrost pęcherzyka czy np jego pęknięcie?
    Myślę, że skoro sa przykłady że pomimo dupka owulacja wystąpila juz po jego przyjęciu i lekarz tak przepisał to tak czyń ;-)

    Na monitoringu potem będziesz wiedziała, czy owulacja była :)

    Trzymam kciuki, mam dobre przeczucia!
    Dzięki Hania ;* ;*

    LISTA STARACZEK

‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ