X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Helenka_mała Autorytet
    Postów: 335 297

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pakiet w Medice, z pracy męża, umowę zawieraliśmy dobrych kilka lat temu, pakiet full plus jakieś dodatkowe pakiety dla kobiet, przyznam, że nie wiem czy teraz taki funkcjonuje.

    rocznik '85. AMH 1,3. Starania od 06.2017.Czynnik męski. Asthenozoospermia. Morfologia 3%, FDNA 8%. Invicta Gdańsk. Pierwsze ivf: 10.11.2018 - transfer blastki 4AB; 16.11 - bHCG - 46.28; 20.11 - bHCG - 285.81; ❄❄ w zapasie
    30.07.2019 - poród SN, dziewczynka <3
    18.07.2023 - kriotransfer 4BB, 24.07. bHCG <0,2 :(
    18.08.2023 - kriotransfer ostatniej blastki 2BB na cyklu naturalnym
    23.08.2023 - pozytywne testy, bHCG- 29,77
    24.08.2023 - bHCG- 63,90
    28.08.2023 - bHCG - 571,00 <3
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mąż pisze zebym szybko wracała bo trzeba działać dalej :D chyba z siłą rozpędu chce działać :D
    Uśmiałam się dziś z niego :D

    Iskierka21, MałaMi90, ams, dorot lubią tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz zapisałam nazwę i będę szukać :) Dzięki :)
    Gdyby jeszcze któras mogła coś podpowiedzieć bede wdzięczna :)

  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z wizyty trochę rozbita. Dostałam euthyrox 50. Mimo że cykle się wydłużają owulacja jest, było widać ciałko żółte mówił że nie wczoraj nie dzisiaj ale była. Dał mi też clostilbegyt nie wiem czy dobrze napisałam ale mówił żeby poczekać z brakiem Jeszcze jeden cykl może się uda. I ze z owu ciężko się wbić bo jest dość późno przy długich cyklach. A pozytywne testy 9dc oznaczają że organizm Się szykuje ale jednak nie dochodzi dopiero później. Zalecam regularne czułości ;-)

    Widzę że piątkowe popołudnie zaplanowane każdy znajdzie coś dla siebie z tak długiej listy propozycji ;-)

    Smag owocowych! <3

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Juz zapisałam nazwę i będę szukać :) Dzięki :)
    Gdyby jeszcze któras mogła coś podpowiedzieć bede wdzięczna :)

    Ja tez w tym cyklu robie badania bezpośrednio w Diagnostyce, byłam część zrobić na początku cyklu i wyrobiłam kartę stałego klienta wiec na każde kolejne badania mam 5% zniżki :) poza tym maja tam pakiet na te podstawowe badania hormonalne (https://diag.pl/sklep/pakiet/pakiet-badan-hormonalny-dla-kobiet/). A teraz jak pójdę pod koniec cyklu na reszte badań to mam zamiar skorzystać jeszcze z tego pakietu: https://diag.pl/sklep/pakiet/pakiet-badan-dla-kobiet-planujacych-ciaze/ żeby mieć już komplet badań :)

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryyy brałaś już euthyrox wcześniej?? Mi lekarz dał na dzień dobry euthyrox 50 i tak źle się czułam że zadzwoniłam do przychodni. Lekarka oddzwoniła i kazała odstawić na 3 dni a później wejść na dawkę 25. Wytrzymałam na eythyrox 50 całe 2 dni :/

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Ja tez w tym cyklu robie badania bezpośrednio w Diagnostyce, byłam część zrobić na początku cyklu i wyrobiłam kartę stałego klienta wiec na każde kolejne badania mam 5% zniżki :) poza tym maja tam pakiet na te podstawowe badania hormonalne (https://diag.pl/sklep/pakiet/pakiet-badan-hormonalny-dla-kobiet/). A teraz jak pójdę pod koniec cyklu na reszte badań to mam zamiar skorzystać jeszcze z tego pakietu: https://diag.pl/sklep/pakiet/pakiet-badan-dla-kobiet-planujacych-ciaze/ żeby mieć już komplet badań :)

    Natalia wszystko robisz prywatnie??
    Wyrobienie karty coś kosztuje??

  • Marryy Autorytet
    Postów: 618 312

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Maryyy brałaś już euthyrox wcześniej?? Mi lekarz dał na dzień dobry euthyrox 50 i tak źle się czułam że zadzwoniłam do przychodni. Lekarka oddzwoniła i kazała odstawić na 3 dni a później wejść na dawkę 25. Wytrzymałam na eythyrox 50 całe 2 dni :/

    Nie brałam dopiero pierwszy raz. Nie pomyślałam żeby się zapytać o uboczne. Trudno spróbuję jak zareaguje najwyżej będę dzwoniła on pod telefonem o każdej porze. Dzięki wielkie, będę musiała zwrócić uwagę jak się będę czuła.

    2019 ♥️👩🏻

    Starania od 09.2017
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Nie brałam dopiero pierwszy raz. Nie pomyślałam żeby się zapytać o uboczne. Trudno spróbuję jak zareaguje najwyżej będę dzwoniła on pod telefonem o każdej porze. Dzięki wielkie, będę musiała zwrócić uwagę jak się będę czuła.

    Nie czytaj ulotki. Obserwuj siebie. Ja moge Ci powiedziec jak ja się czułam:
    -bardzo ciągnęła mnie z przodu szyja, jakby lekki ból, drętwienie z przodu szyji
    - miałam lekkie duszności
    -nudności praktycznie ptrzestałam jeść
    -gula w gardle, ciągle piłam tylko wode to przynosiło ulgę
    -kołatania serca
    -silne zawroty głowy

    Byłam pewna, że to od leku bo objawy się nasilały ok 1-2 h po wzięciu tabletki.Dziś nie wzięłam tabletki i większość praktycznie ustała. Mam jeszcze lekki problem z apetytem.

    Każda z nas jest inna. To, że ja tak zareagowałam nie znaczy że u Ciebie coś wystąpi. Ja tylko uczulam abys się nie przestraszyła tak jak ja.. A czemu eythyrox50? jak wysokie masz TSH?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2018, 14:35

  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Natalia wszystko robisz prywatnie??
    Wyrobienie karty coś kosztuje??

    Nie, wyrabiasz za darmo :) i nie mam żadnego pakietu w pracy wiec robie wszystko prywatnie... ale tutaj i tak maja najlepsze ceny bo porównywałam z innymi - często małe przychodnie do nich wysyłają próbki i już cena wzrasta ...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helenka_mala mi lekarz jak zlecał badania to zaznaczył ze zależy mu żeby wszystko było w ramach jednego cyklu i w jednym laboratorium wiec tez czekałam do nowego (na wizycie byłam w trakcie cyklu)

    Helenka_mała lubi tę wiadomość

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Nie, wyrabiasz za darmo :) i nie mam żadnego pakietu w pracy wiec robie wszystko prywatnie... ale tutaj i tak maja najlepsze ceny bo porównywałam z innymi - często małe przychodnie do nich wysyłają próbki i już cena wzrasta ...

    Wielkie dzieki :)
    Ja w 4 dc chce zrobic prolaktynę. Jak myślisz warto cos dołożyć?? Coś takiego najważniejszego bo w tym miesiącu ciężko z finansami??

  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zlecone na początek cyklu FSH, estradiol, progesteron i LH. Natomiast 21-23 dc mam to wszystko powtórzyć plus dodatkowo zrobić testosteron, prolaktyne podstawowa i po teście, TSH, FT3 i FT4 bo gin powiedział ze ważne jest tez zobaczyć jak te pierwsze hormony się zmieniają chociaż nie zauważyłam żeby ktoś tak miał zlecane dwa razy to samo w różnych dniach cyklu ale postanowiłam mu zaufać i zrobię jak zalecił :) plus sama od siebie postanowiłam wykosztować się na ten pakiet dla planującej ciąże aby zobaczyć ci się tam dzieje w tym moim organizmie...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna po teście?? Nigdy nie słyszałam o takiej?? :(

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Nie, wyrabiasz za darmo :) i nie mam żadnego pakietu w pracy wiec robie wszystko prywatnie... ale tutaj i tak maja najlepsze ceny bo porównywałam z innymi - często małe przychodnie do nich wysyłają próbki i już cena wzrasta ...

    U mnie w mieście jest właśnie na odwrót i to jest bardzo dziwne... badania w diagnostyce kosztują o wiele więcej niż w analityce szpitalnej np. homocysteina w diagnostyce 80 zł, a w szpitalu zapłaciłam 37 zł, to samo z badaniami na tarczycę - dwa razy większa przebitka. A najlepsze, że ostatnio babka w tej analityce w szpitalu mówiła, że oni niektóre badania odsyłają do diagnostyki, to nie kumam, dlaczego u nich taka przebitka jak robią na miejscu. Hormony kosztują chyba porównywalnie, ja robię tu i tu, chociaż u mnie wszyscy mówią, że przy tej szpitalnej jakoś takie te wyniki najpewniejsze wychodzą. Jutro właśnie idę powtórzyć ten estradiol, ale do diagnostyki, łudzę się, że może tam się pomylili, no i zobaczymy:) od wczoraj działamy, o ile tak to można nazwać, bo A. kiepsko się czuje, wczoraj go wymęczyłam i poszedł już po 19 spać biduś:(

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a z jakich miast jesteście?? :)

    Bidulek :( nie długo dojdzie do siebie to zaczniecie działać z rozmachem :)

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Prolaktyna po teście?? Nigdy nie słyszałam o takiej?? :(

    Prolaktynę można zbadać po obciążeniu. Pobierają pierwszy raz, później łykasz metoklopramid, czekasz godzinkę i znowu pobierają - u mnie płaci się dwa razy, czyli z tego co pamiętam 44 zł. Możesz mieć np. prl w normię, po tabletce wzrośnie i też (chyba) zalicza się wtedy to do hiperprolaktynemii, ale to już lekarz indywidualnie ustala czy dać tabletki na obniżenie czy nie. Ja biorę bromergon, prl spadła, przestałam mieć (nareszcie!) problemy z cerą, bo po odstawieniu anty była masakra, a to widocznie była wina prl. Na szczęście, nie miałam skutków ubocznych po tym leku:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w ogóle to witam Was kochane w ten piękny piątek, piąteczek, piątunio... już nie mogłam się doczekać, bo za mną okropny tydzień:D ale jeszcze tylko dwa tygodnie i ferie:) odliczam już dni:)
    Witam wszystkie nowe staraczki i gratuluję zafasolkowanym, chociaż widzę, że u Nas jakiś przestój jak na razie:P Niedługo trzeba będzie przejść na luty:)
    Super, ile filmów wrzuciłyście:) my z A. jesteśmy kinomaniakami, widzę, że z niektórymi mamy bardzo podobny gust, także będzie w czym wybierać:) ostatnio zaczęliśmy też serial "Dark", co prawda niemiecki, ale dość się nie zwraca na to uwagi. Stranger Things nie przebije, ale można oglądnąć:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Wielkie dzieki :)
    Ja w 4 dc chce zrobic prolaktynę. Jak myślisz warto cos dołożyć?? Coś takiego najważniejszego bo w tym miesiącu ciężko z finansami??

    Kochana w 4 dc możesz też zrobić FHS, LH i ja robiłam estradiol. W przyszłości możesz też zrobić toksoplazmozę, cytomegalię, ja jeszcze robiłam wszystkie badania tarczycowe TSH, anty TPO, anty TG, FT3, FT4 + sprawdź glukozę i insulinę. Niestety, w cholerę jest tych badań, ja sobie co miesiąc jakieś robię, też wszystko prywatnie, bo lekarze z reguły nie dają na to skierowań.

    A ile się już staracie?:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tokspolazmozę i Różyczkę już robiłam. TSH i antyTpo mam skierowanie do zrobienia na za 6 tygodni. Ft3 i Ft4 miałam robione 2 miesiace temu.
    Pomyślę o LH, estradiol i FHS.
    Ja brałam tabletki anty i do tej pory nie miałam badań hormonów.
    Nie zabezpieczamy sie kilka miesięcy a tak na powaznie to będzie nasz 4 cykl.
    Karolcia może ci umknął mój wcześniejszy post dlatego podbijam pytanie może orientujesz się czy jak zapisze się na nfz na czerwiec do gina bo nie ma wcześniej terminu to czy teraz mogę się zapisac do innego na luty na nfz? Nie będą się o to plumkać w nfz??

‹‹ 191 192 193 194 195 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ