X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu mnóstwo nadrabiania :-) Miałam wczoraj po gin "wyjazd służbowy" i dzisiaj wróciłam, a że usg niezbyt optymistycznie to wkurzona siedziałam. Chyba chcę zmienić pracę :p Coś muszę w życiu zmienić, bo w ciąże chyba w najbliższym czasie nie zajdę.

    Madame współczuję @. Co do badań, mi lekarze też mówili 3-5c ale bardziej, żeby zrobić do 5 niż nie robić przed 3. Warto dopytać o to swojego lekarza, bo mi w laboratorium babka powiedziała, że co lekarz to inaczej, więc ona mi nie podpowie.

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ignite wrote:
    A lekarz jak Ci kazał zrobić?,bo może można wcześniej.

    Chciałam sama zrobić i już z wynikami iść do nowego ginekologa. Ale chyba lepiej będzie jak się po prostu umówię na wizytę i niech on mnie pokieruje ;)

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ten 5 cykl odpuszczam na całego .Mężowi przez ostatnie 2 cykle nie zależało .Ja ogromnie sie staralam ale I mnie tez juz przestalo zalezec niestety.Temperatury tez nie bede mierzyc bo po co.Nawet nie bede z nim serduszkowac ot takie postanowienie na ten m-C.Pozdrawiam

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Znowu mnóstwo nadrabiania :-) Miałam wczoraj po gin "wyjazd służbowy" i dzisiaj wróciłam, a że usg niezbyt optymistycznie to wkurzona siedziałam. Chyba chcę zmienić pracę :p Coś muszę w życiu zmienić, bo w ciąże chyba w najbliższym czasie nie zajdę.

    Madame współczuję @. Co do badań, mi lekarze też mówili 3-5c ale bardziej, żeby zrobić do 5 niż nie robić przed 3. Warto dopytać o to swojego lekarza, bo mi w laboratorium babka powiedziała, że co lekarz to inaczej, więc ona mi nie podpowie.
    Hania co jest ? Co gin powiedział, jak USG ?

    LISTA STARACZEK

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Hania co jest ? Co gin powiedział, jak USG ?

    Mały pęcherzyk (11,6mm) w 11 dc, małe endometrium 4,5mm, mam powtórzyć usg za 3-4 dni (w czwartek się zapisałam). U swojego ginekologa mam w poniedziałek, więc jeżeli z tego pęcherzyka będzie owu to już pewnie w pon będzie po.

    Na drugim jajniku, tym co zawsze miałam owulacje dużo małych pęcherzyków, jak przy PCOS, więc nic nie rozumiem.

    Nie miałam wizyty tylko samo usg, więc też za dużo się nie dowiedziałam.

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Mały pęcherzyk (11,6mm) w 11 dc, małe endometrium 4,5mm, mam powtórzyć usg za 3-4 dni (w czwartek się zapisałam). U swojego ginekologa mam w poniedziałek, więc jeżeli z tego pęcherzyka będzie owu to już pewnie w pon będzie po.

    Na drugim jajniku, tym co zawsze miałam owulacje dużo małych pęcherzyków, jak przy PCOS, więc nic nie rozumiem.

    Nie miałam wizyty tylko samo usg, więc też za dużo się nie dowiedziałam.

    Może po prostu będzie późniejsza owulacja? Jeszcze nic straconego wiec głowa do góry :* w czwartek zobaczysz i najwyżej do poniedziałku będziecie dzialac a w pon dowiesz się czy pękł pęcherzyk czy nie, trzymam kciuki <3

    _Hania lubi tę wiadomość

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Mały pęcherzyk (11,6mm) w 11 dc, małe endometrium 4,5mm, mam powtórzyć usg za 3-4 dni (w czwartek się zapisałam). U swojego ginekologa mam w poniedziałek, więc jeżeli z tego pęcherzyka będzie owu to już pewnie w pon będzie po.

    Na drugim jajniku, tym co zawsze miałam owulacje dużo małych pęcherzyków, jak przy PCOS, więc nic nie rozumiem.

    Nie miałam wizyty tylko samo usg, więc też za dużo się nie dowiedziałam.
    Tak jak mówi Natalia, może owu będzie później :*
    A jak nie to może zmieni Ci stymulację na coś innego ? Nie wiem jak się to odbywa, ale może to co brałaś w tym cyklu jest za słabe ?
    Głowa do góry !:*

    _Hania lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, ale piękny początek roku! Mnóstwo dzieciaczków. Oby tak dalej!

    ams lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę, ale piękny początek roku! Mnóstwo dzieciaczków. Oby tak dalej!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie!
    Jeżeli owulacja będzie za kilka dni to u mnie akurat norma, bo mam cykle 29-30 dni. Ale myślałam, że po stymulacji ruszy, szczególnie, że nie miałam problemu z owulacją, tylko z owulacją z jednego jajnika. No nic, staram się nie myśleć, w czwartek wieczorem się dowiem, będzie 3 dni później, więc mógłby już miec z 17-18 mm.

    A od ilu mm pęka taki pęcherzyk? Myślicie, że 18 mm będzie już OK?

    A endometrium kilka dni przed owulacją nie powinno być grubsze? czy rośnie przed samą owulacją?

    Od razu Was zapytam, co powinnam jeszcze zbadać? Jak okaże się, że owulacje mam, jajowód drożny, progesteron mam zawsze w porządku, męża wyniki OK.

    Mam zrobione wszystkie te tarczycowe, prolaktyne, progesteron, AMH, Inhibinę.

    Co może utrudniać jeszcze zapłodnienie?

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się do nowego ginekologa na 21 lutego (to będzie 23dc), niestety wcześniej się nie dało. Mam nadzieję, że mnie jakoś pokieruje. Opinie ma świetne na znanym lekarzu.

    Chyba sobie odpuszczę w tym miesiącu starania, nie mam już psychicznie siły na to wszystko. Nie dość, że w pracy wiecznie pod górkę, to jeszcze dzisiaj @ mnie dobiła.

    Muszę wyluzować, bo osiwieję :D

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech tak jak myślałam... właśnie przyszła @ :(

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Nie dość, że w pracy wiecznie pod górkę, to jeszcze dzisiaj @ mnie dobiła.

    Muszę wyluzować, bo osiwieję :D

    U mnie tak samo, skręcam się dziś z bólu w pracy.
    A przed chwilą podziwiałam moje siwe 3 włosy na czubku głowy... :P

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania ja się nie znam na pęcherzykach, ale z tego co lekarka mówiła to dobrze jak ma 19-20 mm. No ale co lekarz to opinia.
    A co do badań to nie wiem.

    Madame.. z tymi lekarzami tak to jest.. ja też szukam bo chciałabym jednak chodzić do takiego, który przyjmuje na Allianz bo jestem ubezpieczona i wtedy nie płacę. No ale albo nie ma terminów i żeby się wstrzelić np w odpowiedni dzień cyklu żeby zrobić monitoring to graniczy z cudem, albo lekarz ma kiepskie opinie...

    Sanka tulę mocno :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 13:28

    LISTA STARACZEK

  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Dzięki dziewczyny za wsparcie!
    Jeżeli owulacja będzie za kilka dni to u mnie akurat norma, bo mam cykle 29-30 dni. Ale myślałam, że po stymulacji ruszy, szczególnie, że nie miałam problemu z owulacją, tylko z owulacją z jednego jajnika. No nic, staram się nie myśleć, w czwartek wieczorem się dowiem, będzie 3 dni później, więc mógłby już miec z 17-18 mm.

    A od ilu mm pęka taki pęcherzyk? Myślicie, że 18 mm będzie już OK?

    A endometrium kilka dni przed owulacją nie powinno być grubsze? czy rośnie przed samą owulacją?

    Od razu Was zapytam, co powinnam jeszcze zbadać? Jak okaże się, że owulacje mam, jajowód drożny, progesteron mam zawsze w porządku, męża wyniki OK.

    Mam zrobione wszystkie te tarczycowe, prolaktyne, progesteron, AMH, Inhibinę.

    Co może utrudniać jeszcze zapłodnienie?

    Hania a co bierzesz? Pewnie pisałaś, ale nie jestem w stanie odszukać... :) ja po Fostimonie wyhodowałam tylko jeden pęcherzyk, choć w 8 dc widać było ładne dwa i szczerze mówiąc przy moich dobrych wynikach wydawało mi się, ze podczas stymulacji obydwa wyrosną, a tu niestety w 11 dc zdziwko - został jeden :) Na grubości endometrium się nie znam, ale również miałam podglad w 11 dc i endometrium miałam 13 mm - podobno bardzo ładne. Co do badań - robiłaś LH, FSH i estradiol? To chyba jeszcze taka podstawa. Dalej nie wiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 13:33

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • MiSia :) Autorytet
    Postów: 2359 6675

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    cfd6efc396dc9bdemed.jpg

    6d3244c308171430med.jpg


    foto zrobilam po przyjsciu z pracy. gorny z wczoraj dolny z dzis. jak do piatku nie dostane okresu ide na bete

    Na tym z wczoraj tu nie widać, ale na tym z dzisiaj jest druga kreska! ;) Mogę Ci wstawić moje 3 testy do porównania z dnia na dzień z tym że 1 robiłam wieczorem, 2 następnego dnia z przetrzymanego moczu około 12 bo nie miałam wcześniej kupionego testu i ostatniego z kolejnego dnia z porannego moczu. Gwarantuje Ci ze @ nie przyjdzie.

    hchygov3n960krj6.png
    f2wl2n0adjltluvt.png
    Mikołaj <3
    Przyszedł na świat 16.02.2016r. o godzinie 18:35 przez cc.
    3580 g , 56 cm :-)
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka - @ to chyba chodzą parami :/ Moja małpa też się właśnie rozkręca.


    Frufru - ja mam bezbolesną tym razem :O Jestem w szoku, bo zazwyczaj też w pracy siedzę skulona żeby jak najmniej bolało ;P


    SMag - tragedia z tymi terminami... Faktycznie szkoda płacić za coś, co powinnaś mieć w ramach ubezpieczenia, ale jak się nie da inaczej... :/ Ja już wybrałam chyba najlepszego z możliwych w mojej pipidówie. Wizyta też kosztuje niemało, bo 200 zł, ale mam nadzieję, że będzie warto.

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    Sanka - @ to chyba chodzą parami :/ Moja małpa też się właśnie rozkręca.


    Frufru - ja mam bezbolesną tym razem :O Jestem w szoku, bo zazwyczaj też w pracy siedzę skulona żeby jak najmniej bolało ;P


    SMag - tragedia z tymi terminami... Faktycznie szkoda płacić za coś, co powinnaś mieć w ramach ubezpieczenia, ale jak się nie da inaczej... :/ Ja już wybrałam chyba najlepszego z możliwych w mojej pipidówie. Wizyta też kosztuje niemało, bo 200 zł, ale mam nadzieję, że będzie warto.

    Ja u tej co byłam to może się dostanę 12 lutego, ale nie wiem czy się wstrzele z @ jeśli dostanę...
    I jestem jeszcze umówiona na 7marca do innego co ma dobre opinie. Porażka..

    LISTA STARACZEK

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 wrote:
    Hania a co bierzesz? Pewnie pisałaś, ale nie jestem w stanie odszukać... :) ja po Fostimonie wyhodowałam tylko jeden pęcherzyk, choć w 8 dc widać było ładne dwa i szczerze mówiąc przy moich dobrych wynikach wydawało mi się, ze podczas stymulacji obydwa wyrosną, a tu niestety w 11 dc zdziwko - został jeden :) Na grubości endometrium się nie znam, ale również miałam podglad w 11 dc i endometrium miałam 13 mm - podobno bardzo ładne. Co do badań - robiłaś LH, FSH i estradiol? To chyba jeszcze taka podstawa. Dalej nie wiem :)


    Brałam CLO. A jaki pęcherzyk miałaś w 11 dc? Bo przy moich 11 mm, to owulacja może być nawet w weeknd podobno, węc może endometrium mi podskoczy, szczególnie, że ja po owulacji mam tak 10-13 mm maks.

    Tak te badania 3-5 dc robiłam, ale one raczej mają wpływ na owulację w sensie jej brak.

    A ja owulacje mam, myślałam, że jest coś co mimo owulacji wpływa jakoś na utrudnianie połączenia plemnika z pęcherzykiem. Może zrobić ten test na wrogi śluz?

    ZObaczę co mi lekarz powie w poniedziałek. Dzięki za odpowiedź!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiSia :) wrote:
    Na tym z wczoraj tu nie widać, ale na tym z dzisiaj jest druga kreska! ;) Mogę Ci wstawić moje 3 testy do porównania z dnia na dzień z tym że 1 robiłam wieczorem, 2 następnego dnia z przetrzymanego moczu około 12 bo nie miałam wcześniej kupionego testu i ostatniego z kolejnego dnia z porannego moczu. Gwarantuje Ci ze @ nie przyjdzie.

    Ja niestety na żadnym teście nie widzę drugiej kreski. Ja bym jeszcze tak nie zapewniała o tym, że się udało szczególnie po tym co ja miałam z testem i bladziochem. Natomiast uważam, że nadzieja ciagle jest i mocno trzymam kciuki :) :*

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ