X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roza86 wrote:
    Jupiiii!!!! Wypisuję się!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D


    Gratulacje!!! :)

    Roza86 lubi tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • gabss Debiutantka
    Postów: 13 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tu nowa, pierwszy raz piszę. Co do doła to chyba właśnie go mam... Zaczęlismy się starać od sierpnia 2017 jak do tej pory nic z tego nie wyszło. Nie wiem kompletnie od czego mam zacząć, jakie badania itp. Rozmawiałam dziś z koleżanką która kilka lat starała się i jak zaczęła pisać o tym co robili z mezm jakie badania itp to az osłabłam. od września brałam kwas foliowy, prenatal uno. Aktualnie tylko ovarin i olej z wiesioła oprócz tego euthyrox 100. Wyniki tsh z listopada to 2.01. Kupiłam także ten cudowny żel ale jeszcze go nie stosowałam i tabletki dla męża fertilman, których mu tez nie dałam jescze :P Nie wiem jaka byłaby jego rekcja ponieważ twierdzi ze nie ma co sie nakrecac i ze nie minelo jeszcze duzo czasu zeby stosowac takie "Zabiegi" nie wiem podpowiedzcie mi co mam robic. @ była 26 lisopada, obecnie probujemy dalej coś zdziałać(dlatego watek testowania), zobaczymy.... jakos sie nie nastawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2017, 13:46

    gabss
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabss wrote:
    Hej dziewczyny jestem tu nowa, pierwszy raz piszę. Co do doła to chyba właśnie go mam... Zaczęlismy się starać od sierpnia 2017 jak do tej pory nic z tego nie wyszło. Nie wiem kompletnie od czego mam zacząć, jakie badania itp. Rozmawiałam dziś z koleżanką która kilka lat starała się i jak zaczęła pisać o tym co robili z mezm jakie badania itp to az osłabłam. od września brałam kwas foliowy, prenatal uno. Aktualnie tylko ovarin i olej z wiesioła oprócz tego euthyrox 100. Wyniki tsh z listopada to 2.01. Kupiłam także ten cudowny żel ale jeszcze go nie stosowałam i tabletki dla męża fertilman, których mu tez nie dałam jescze :P Nie wiem jaka byłaby jego rekcja ponieważ twierdzi ze nie ma co sie nakrecac i ze nie minelo jeszcze duzo czasu zeby stosowac takie "Zabiegi" nie wiem podpowiedzcie mi co mam robic. @ była 26 lisopada, obecnie probujemy dalej coś zdziałać(dlatego watek testowania), zobaczymy.... jakos sie nie nastawiam

    Zupełnie zdrowe pary zachodzą w ciążę, przy regularnych staraniach (<3 co 1-3 dni):
    - 60% po pół roku
    - 80% po roku
    Warto o tym pamiętać :) Od sierpnia minęło 5 mc, więc trzeba się zgodzić z mężem, że to jeszcze niedługo :) No chyba, że masz jakieś niepokojące cię objawy, w stylu nieregularnych cykli, jakiś nietypowych bóli, plamień itd. No to wtedy warto zainteresować się tematem szybciej. Prywatnie zawsze sobie i mężowi badania możesz zrobić, pytanie tylko czy jest sens :) Jeżeli nie dzieje się nic nietypowego to dajcie sobie jeszcze min. tej jeden cykl świętego spokoju :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • gabss Debiutantka
    Postów: 13 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te statystyki troche mnie pocieszają nie powiem :P Cykle nieregularne 33-37 dni chociaz ostatnio dwa pod rzad 33 dni. Narazie czekam cierpliwie, chociaż w głowie różne myśli. Najgorze że wszędzie dookola albo dzieci albo ciąża ah....

    gabss
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo. Wszędzie dookoła dzieci. Wszyscy, ale to wszyscy w rodzinie mają małe urwisy... Przecież na mnie też już pora, no! ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabss wrote:
    Hej dziewczyny jestem tu nowa, pierwszy raz piszę. Co do doła to chyba właśnie go mam... Zaczęlismy się starać od sierpnia 2017 jak do tej pory nic z tego nie wyszło. Nie wiem kompletnie od czego mam zacząć, jakie badania itp. Rozmawiałam dziś z koleżanką która kilka lat starała się i jak zaczęła pisać o tym co robili z mezm jakie badania itp to az osłabłam. od września brałam kwas foliowy, prenatal uno. Aktualnie tylko ovarin i olej z wiesioła oprócz tego euthyrox 100. Wyniki tsh z listopada to 2.01. Kupiłam także ten cudowny żel ale jeszcze go nie stosowałam i tabletki dla męża fertilman, których mu tez nie dałam jescze :P Nie wiem jaka byłaby jego rekcja ponieważ twierdzi ze nie ma co sie nakrecac i ze nie minelo jeszcze duzo czasu zeby stosowac takie "Zabiegi" nie wiem podpowiedzcie mi co mam robic. @ była 26 lisopada, obecnie probujemy dalej coś zdziałać(dlatego watek testowania), zobaczymy.... jakos sie nie nastawiam

    Hej Gabs, ja staram się od sierpnia. I moja porada brzmi tak:
    - zbadaj tsh razem z ft3 i ft4 - na starania 2.1 to za wysoko, powinno być 1,5 przy założeniu, że ft3 i ft4 spoko.
    - sex uprawiajcie od 8/9dc do około 23 dc co drugi dzień, po seksie dobrze jest poleżeć co najmniej 30 minut - źródło: mamaginekolog
    - zbadaj też witamine D a najlepiej zacznijcie z mężem łykać dwitum 4000jednostek
    - dobrze odwiedzić gina, zrobić cytologię, pogadać nt starań i np. zrobić monitoring cyklu dla potwierdzenia owulacji :)

    No i dużo cierpliwości. Ja teraz 5cs, ale wiem, że w końcu się uda :)
    Pozdrawiam!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    - sex uprawiajcie od 8/9dc do około 23 dc co drugi dzień, po seksie dobrze jest poleżeć co najmniej 30 minut - źródło: mamaginekolog

    Małe sprostowanie, jak już powołujemy się na mamaginekolog. Dokładny cytat brzmi: "Największe szanse na zajście w ciążę, jest to dość dobrze udowodnione naukowo, jest wtedy kiedy para współżyje – co dwa góra trzy dni- PRZEZ CAŁY CYKL.", a kolejny dokładny cytat brzmi "Nie wstajemy chociaż 15 minut po… leżymy sobie spokojnie i jak kochająca para się przytulamy.". Źródło: https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/

    Czyli w ramach sprostowania seks co 2 dni przez cały cykl, a nie od 8/9 dnia do 23 dnia cyklu. I leżymy min. 15 min, a nie minimum 30 ;) Jak już się na jakieś źródło powołujemy to bądźmy proszę dokładne :) Tak, wiem, przez to moje czepialstwo pewnie część z Was już mnie nie polubi...

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • gabss Debiutantka
    Postów: 13 8

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytologie robiłam we wrześniu i niby ok, ft3 i ft4 w porządku tylko to tsh, z tym sexem to róznie bywa :) a witamine D to już zamawiam :P Dzieki

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    gabss
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepis na dwie kreseczki??? Ale mnie rozbawiłyście! Każda z nas ten przepis dobrze zna! Tylko czasem pojawiają się trudności wykonawcze, haha ;)

    Jeśli chodzi o mnie to decydujące było (przynajmniej tak mi się zdaje) zbicie zbyt wysokiej prolaktyny i leki na tarczycę (miałam wysokie anty TPO, początki hashimoto).
    Myślę, że to (i odrobina szczęścia) miały znaczenie. Zaszłam w pierwszym cyklu po diagnozie i rozpoczęciu leczenia! I dwa cykle po wyleczeniu bakterii w pochwie.

    Dziewczyny, większość z Was stara się 4, 5, 6 m-cy. Lekarze każą czekać do roku... Ja też czekałam, ale drugi raz już tak nie zrobię!

    Przesyłam wiruski!!! :D

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Sung poważnie brzmi... Co podejrzewacie? Trzymam kciuki za zdrowie męża i za Wasze II kreseczki :) mnie choroba powaliła... W pracy ledwo dałam radę głowa mnie puściła koło 20 dopiero, pół dnia mnie modliło...

    Mysleliśmy/myślimy na razie nadal, ze to cukier i problemy z mięśniami, ale już 2 lekarzy zasugerowało wizytę u onkologa, więc stres jest... mam nadzieję, że to tylko zła reakcja na leki...

    Roza gratulacje!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos leżenia "po". Widziałam filmik, na którym pani mówi, że trzeba leżeć 15 minut po seksie, z termoforem na brzuchu.

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno to z tym leżeniem to ściema. Za bardzo bym się na mamęginekolog nie powoływaa (moim zdaniem to takie średnie źródło informacji). :)

    tym_janek, edwarda20 lubią tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Xxboo Przyjaciółka
    Postów: 166 45

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża gratulacje !!!!!!
    Boże dziewczyny wy się tyle już staracie a ja dopiero 1cs zaczynam, ciekawe ile ja bede czekać na Ii kreseczki ;(

    715d7c48aeb895ef7206b2c9bd3947ed.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Podobno to z tym leżeniem to ściema. Za bardzo bym się na mamęginekolog nie powoływaa (moim zdaniem to takie średnie źródło informacji). :)

    Osobiście uważam, że jest takim źródłem informacji jak każdy inny ginekolog. Wie dużo w swojej dziedzinie, stara się być na bieżąco, ale jest też człowiekiem, więc zdarza jej się pomylić lub czegoś nie wiedzieć. Więc jest to lepsze źródło niż totalnie przypadkowa strona internetowa, nie wiadomo przez kogo pisana lub inna losowa osoba z ulicy.
    Moim zdaniem najpewniejszym źródłem informacji są artykuły naukowe, no ale do tych nie każdy ma dostęp, nie każdy ma też podstawy niezbędne do zrozumienia zagadnienia i nie każdy zna język angielski medyczny na tyle aby swobodnie je czytać (bo większość jednak jest w języku angielskim). Poza tym badania są różne i trzeba umieć je porównywać i mieć jeszcze na to wszystko czas :) Ja jak mam akurat wolne i mam taką chęć to się zagłębiam w różne tematy, no ale kto co lubi ;)

    A jakie są twoje sprawdzone źródła informacji? Może polecisz coś fajnego :)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Osobiście uważam, że jest takim źródłem informacji jak każdy inny ginekolog. Wie dużo w swojej dziedzinie, stara się być na bieżąco, ale jest też człowiekiem, więc zdarza jej się pomylić lub czegoś nie wiedzieć. Więc jest to lepsze źródło niż totalnie przypadkowa strona internetowa, nie wiadomo przez kogo pisana lub inna losowa osoba z ulicy.
    Moim zdaniem najpewniejszym źródłem informacji są artykuły naukowe, no ale do tych nie każdy ma dostęp, nie każdy ma też podstawy niezbędne do zrozumienia zagadnienia i nie każdy zna język angielski medyczny na tyle aby swobodnie je czytać (bo większość jednak jest w języku angielskim). Poza tym badania są różne i trzeba umieć je porównywać i mieć jeszcze na to wszystko czas :) Ja jak mam akurat wolne i mam taką chęć to się zagłębiam w różne tematy, no ale kto co lubi ;)

    A jakie są twoje sprawdzone źródła informacji? Może polecisz coś fajnego :)


    Jeszcze się w tym temacie nie zagłębiałam - mój pierwszy cykl starań. Jak coś dłużej będzie trwało, to pewnie będę szukać jakichś książek na ten temat. :) A mamęginekolog oglądam, ale wiecej widzę niemedycznych rzeczy.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki :) Czy można do Was dołączyć? Testować będę ok. 12.01. Z mężem staramy się o pierwsze dzieciątko. To będzie nasz 4 cs.
    Życzę wszystkim staraczkom, aby nowy rok był dla nas tym szczęśliwym i abyśmy w końcu ujrzały te dwie wymarzone kreseczki! :)

    tym_janek, SMag lubią tę wiadomość

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat nam się chowa :D witaj Ewelina, ja też staram się o pierwsze dziecko. Ile masz lat? :)

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ewelina ;) kciukam! :) Też się staram.o pierwsze dziecko :)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Starająca sie 88 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też zatestuje...moze uda sie tym razem... :) 2 cykl starań... mam juz blizniaków 7 lat.... i czas juz na kolejne :) Pozdrawiam was :)

    Czekając na Ciebie...
  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :)

    MeggiGirl - mam 27 lat, który to Wasz cs?

    Cukierkowa, Starająca sie 88 - trzymam kciuki :) powodzenia!

    Starająca sie 88 lubi tę wiadomość

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ