X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to właściwie pierwszy świadomy cykl, wcześniej się nie zabezpieczalismy. Kupiłam sobie testy owulacyjne, bo mam problemy z prolaktyna i nie wiem czy w ogóle mam owulacje. :(

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na testy owulacyjne jeszcze się nie zdecydowałam :) póki co... ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testów owulacyjnych też jeszcze nie używałam. Pytałam swojej Pani ginekolog czy warto, powiedziała, że mogę spróbować, ale nie zawsze to zdaje egzamin. Jak w tym cyklu się nie uda, to chyba wypróbuję te testy w kolejnym cs. Póki co mamy starać się bez spinania. Za dużo o tym myślę i przeżywam każdy negatywny test. Od kiedy zaczęliśmy starania cykle mi się rozregulowały i wydłużyły, wszystko siedzi w naszych głowach, które by chciały, żeby to było już :)

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Małe sprostowanie, jak już powołujemy się na mamaginekolog. Dokładny cytat brzmi: "Największe szanse na zajście w ciążę, jest to dość dobrze udowodnione naukowo, jest wtedy kiedy para współżyje – co dwa góra trzy dni- PRZEZ CAŁY CYKL.", a kolejny dokładny cytat brzmi "Nie wstajemy chociaż 15 minut po… leżymy sobie spokojnie i jak kochająca para się przytulamy.". Źródło: https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/

    Czyli w ramach sprostowania seks co 2 dni przez cały cykl, a nie od 8/9 dnia do 23 dnia cyklu. I leżymy min. 15 min, a nie minimum 30 ;) Jak już się na jakieś źródło powołujemy to bądźmy proszę dokładne :) Tak, wiem, przez to moje czepialstwo pewnie część z Was już mnie nie polubi...

    to prawda - Twoje cytaty są dokładne,
    ale ja na swoje potrzeby zmodyfikowałam to jak powyżej, czyli dokładnie co dwa dni uprawiam sex 8/9-23dc w pozostałe już nie tak regularnie. Plus leżę 30 min na wszelki wypadek.

    P.S. ja dalej Cię lubię ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Osobiście uważam, że jest takim źródłem informacji jak każdy inny ginekolog. Wie dużo w swojej dziedzinie, stara się być na bieżąco, ale jest też człowiekiem, więc zdarza jej się pomylić lub czegoś nie wiedzieć. Więc jest to lepsze źródło niż totalnie przypadkowa strona internetowa, nie wiadomo przez kogo pisana lub inna losowa osoba z ulicy.
    Moim zdaniem najpewniejszym źródłem informacji są artykuły naukowe, no ale do tych nie każdy ma dostęp, nie każdy ma też podstawy niezbędne do zrozumienia zagadnienia i nie każdy zna język angielski medyczny na tyle aby swobodnie je czytać (bo większość jednak jest w języku angielskim). Poza tym badania są różne i trzeba umieć je porównywać i mieć jeszcze na to wszystko czas :) Ja jak mam akurat wolne i mam taką chęć to się zagłębiam w różne tematy, no ale kto co lubi ;)

    A jakie są twoje sprawdzone źródła informacji? Może polecisz coś fajnego :)

    Zgadzam się, mamaginekolog jest lek. ginekologiem a do tego sama ma problemy z zachodzeniem i utrzymaniem ciąży więc wiedza, którą przekazuje nie jest tylko (niestety) teoretyczna!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam też leżałam ok 15 min z dupą do góry :p
    Testy owu wcale nie wyszły, a jednak ciąża jest :) - zatem średnio polecam, tylko się denerwowałam.
    Robiłam dziś drugi raz bete i super póki co to wygląda.

    Ja proponuje ovarin i seks rano :D
    no i koniecznie zbicie prolaktyny, ja brałam 3 tyg bromergon i się udało... :)

    Powodzenia dziewczyny !!!!!!!! :)

    Magda - mbc, tym_janek lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Ja tam też leżałam ok 15 min z dupą do góry :p
    Testy owu wcale nie wyszły, a jednak ciąża jest :) - zatem średnio polecam, tylko się denerwowałam.
    Robiłam dziś drugi raz bete i super póki co to wygląda.

    Ja proponuje ovarin i seks rano :D
    no i koniecznie zbicie prolaktyny, ja brałam 3 tyg bromergon i się udało... :)

    Powodzenia dziewczyny !!!!!!!! :)

    Ja właśnie jeszcze nie miałam
    badanej, ale 8.01 mam gina więc ruszam z badanimi i zobaczymy jak to pójdzie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mówię do mojego, że musimy rano, a on nie lubi haha. Kupiliśmy pierwsza wspólną choinkę, mam nadzieję że za rok o tej porze na jej miejscu będzie stało łóżeczko.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeggiGirl wrote:
    Ja mówię do mojego, że musimy rano, a on nie lubi haha. Kupiliśmy pierwsza wspólną choinkę, mam nadzieję że za rok o tej porze na jej miejscu będzie stało łóżeczko.
    Meggi życzę Ci tego ;* u nas też pierwsze wspólne święta w małżeństwie, pierwsza wspólna choinka, która wczoraj ubieraliśmy :) mam takie samo marzenie jak Ty więc trzymam za nas kciuki !:*

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinaaaa wrote:
    Witam wszystkie staraczki :) Czy można do Was dołączyć? Testować będę ok. 12.01. Z mężem staramy się o pierwsze dzieciątko. To będzie nasz 4 cs.
    Życzę wszystkim staraczkom, aby nowy rok był dla nas tym szczęśliwym i abyśmy w końcu ujrzały te dwie wymarzone kreseczki! :)
    Witaj :) U nas też 4cs. Zabraliśmy się do roboty od wczoraj :D dziś test owu negatywny ale blada kreseczka była więc może coś ruszy :)

    LISTA STARACZEK

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    Ja tam też leżałam ok 15 min z dupą do góry :p
    Testy owu wcale nie wyszły, a jednak ciąża jest :) - zatem średnio polecam, tylko się denerwowałam.
    Robiłam dziś drugi raz bete i super póki co to wygląda.

    Ja proponuje ovarin i seks rano :D
    no i koniecznie zbicie prolaktyny, ja brałam 3 tyg bromergon i się udało... :)

    Powodzenia dziewczyny !!!!!!!! :)
    Cos w tym może być bo w tym szczęśliwym cyklu serduszka były tylko dwa razy i nie pod wieczór jak zawsze a rano w weekend :)A i nie leżałam po bontrzeba było pozałatwiać pełno rzeczy wcześniej bulo co dwa dni pół godz leżenia i nic.Moim zdaniem jak ma się udać to ten plemniczki trafi tam gdzie ma ;)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie natomiast w szczęśliwym cyklu seksik był rzadziej niz te kilka cykli poprzedzajacych, również rano a czasem wieczorem. Do dzis nie wiem kiedy ta owulacja mogla być:) I właśnie w ostanim odpuscilam i sie nie staralam wiec i nie lezalam z dupa do góry jak wcześniej kiedy i tak bez efekty te starania byly. Jak ma być to będzie. A prolaktyne mialam w górnej granicy normy ale tu sie tak szybko lekow na to nie daje.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżenie moze pomoc ale na pewno nie jest to przepis na ciążę. Mam koleżanki, które w ogóle nie lezaly, zaraz po chodzily na silke, jechaly do pracy itp i dzieci maja. Takze jak ma się zajść to się zajdzie.

    U mnie seks byl codziennie od okresu do 3dni przed owu, głównie na noc. Udalo się w 2cs.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama ginekolog karierę robi i dobrze. Ale na mthfr się nie bardzo zna. I o ile dobrze pamiętam z tego powodu straciła dziecko.

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki:* witam wszystkie i przechodzę do Was kochane, bo niestety dostałam dzisiaj @ i nici z grudniowego testowania:( ale wierzę, że w styczniu się uda. Na czas okresu odpuszczam mierzenie tempki, przynajmniej się jutro wyśpię:D

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas choinka ubrana, ciekawe jak kicia zareaguje na nią, mam nadzieję, że nie będzie rozrabiała haha. Wreszcie mogę trochę odpocząć. Ja to nie wiem czy mi się kiedykolwiek uda zajść - mam ostatnio mega stres w pracy.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 582

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... A czesto macie serduszkowanie przed owulacja? Zdarza Wam się tak, że np. Wam się nie chce lub po prostu partner kończy? Bo u mnie np. naprawdę rzadko serduszkujemy przed owulacja,ale przynajmniej zawsze oscyluję, żeby tuż przed owulacja jednak było... Pocieszcie mnie proszę, że nie każda ma codzienny seks podczas starań :(

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa u Nas do owulacji i mniej więcej w jej okolicach staramy się co dwa dni, chociaż też czasami jesteśmy zmęczeni albo nie mamy ochoty, czasem po prostu padamy i zasypiamy (a szczególnie ja :) za to po owulacji mamy więcej spokoju i luzu:P ja za to mam największą ochotę przed i po @ :) a mój mąż jest dość wytrzymały, więc na szczęście nie kończy przede mną, zdarza się, że kończymy razem co najbardziej lubię:) właśnie zamówiłam żel Conceive i wiesiołka i będziemy działać:) wiesiołka bierze się tylko do owu? i ile tabl dziennie?

    Meggie my też pierwsze Święta Bożego Narodzenia w nowym domku, z choinką, kupiliśmy już w tamtą sobotę i ubraliśmy od razu, a cieszyliśmy się jak małe dzieci:) i już od tygodnia się świeci:P mamy taką na pieńku a do tego pieseła i baliśmy, żeby gdzieś nie podsikiwał:P ale na szczęście choinkę ma w nosie:P

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w dwóch poprzednich cyklach się pilnowaliśmy i nie było zmiłuj :P teraz zobaczymy jak będzie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • MeggiGirl Autorytet
    Postów: 427 199

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My ogólnie rzadko to robiliśmy. Po pracy padamy jak kawki, teraz D. ma więcej ochoty, oby mu się nie wyczerpały zapasy do owulacji haha.

    010is65gtxk93h3j.png

    Beta HCG:
    23.02. - 32,8 mIU/ml
    25.02 - 121.1 mIU/ml


    starania wspomagane od 08.2020.

    👩 27 l.
    👨 28 l.

    Nasze pierwsze dziecko
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ