X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Jestem mamą buldozi mojej pięknej. 4 latka skończyła :) Będzie miała braciaka, jeszcze nic jej nie mówiliśmy :D
    Też jestem mamą buldoga, chłopak 2,5 roku :) Też pręgowany, jak Twoja :)
    Nasz odpukać zdrów jak ryba, ale też jest naszym psidziusiem :DD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 15:04

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Moja Zarka jest strasznym dzidziusiem, niestety ma wszystkie choroby typowe dla buldożków, niedawno doszedł do tego wypadek podczas wariacji. Uderzyła głową w metalowe łóżko. Wynik tomografii - pęknięcie dysku w odcinku szyjnym, zawartość się wylała :( Tyle szczęścia w nieszczęściu, że to nie dalszy odcinek kręgosłupa bo by ją sparaliżowało. I tak było ciężko patrzeć jak cierpi z bólu, ja chodziłam zaryczana 2 tygodnie bo to moje ukochane dziecko :( Stało się to gdy zaczynałam urlop, więc mogłam się nią opiekować. Buldożki to cudowne psy, ale delikatne bardzo. Zaraz idę ją wymiętosić i powiem, że mama ma braciaka albo siostrę w brzuszku :P Tak, wiem, mam chorą głowę :D

    O Matko! Faktycznie szczęście w nieszczęściu, biedna :( Ja mam właśnie wolne w lutym i zastanawiamy się nad korektą podniebienia i nozdrzy, bo piesek chrapie i charczy, szczególnie jak pobiega to słychać go już z oddali, ale strasznie się boję narkozy:( z drugiej strony nie jest to normalne, że buldożki "chrumkają" - wpływa to źle na ich serducho. Siedzę właśnie i czytam o "za" i "przeciw".

    PS. Mój też pręgowany grubasek :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 15:10

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helenka_mała wrote:
    Gratuluję zafasolkowanym dziewczynom!
    Ja mam 10dpo,a wg of mam mieć okres dopiero w środę wiec nie testuje. Nie mam testu w domu, poza tym w tym miesiącu opuściłam w ogóle obserwacje a ostatni sex był 3 dni przed owu. Nie wiąże z tym cyklem żadnych nadziei
    Mi też OF na środę chyba @ wyznaczyło i też 10 dpo :)

    Kiepsko się coś czuję.. jakieś bóle mięśni, głowy, stan podgorączkowy. Jedziemy do domu i kładę się do łóżka..

    LISTA STARACZEK

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    O Matko! Faktycznie szczęście w nieszczęściu, biedna :( Ja mam właśnie wolne w lutym i zastanawiamy się nad korektą podniebienia i nozdrzy, bo piesek chrapie i charczy, szczególnie jak pobiega to słychać go już z oddali, ale strasznie się boję narkozy:( z drugiej strony nie jest to normalne, że buldożki "chrumkają" - wpływa to źle na ich serducho. Siedzę właśnie i czytam o "za" i "przeciw".

    PS. Mój też pręgowany grubasek :P

    Jeśli chrapie i charczy to nie ma co się zastanawiać dobry wet ze znieczuleniem wziewnym, wczesniej morfologia i biochemia krwi i oczywiscie sprawdzenie serducha i lecicie. Mowia, ze najlszpy wet od tych spraw jest w bielsku :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała dwie narkozy, pierwsza podczas sterylki a druga teraz do tomografu. Oczywiście po wcześniejszych badaniach. Młoda ma alergię na każdy rodzaj białka oprócz kaczki i królika, alergia na roztocza, wadę kręgosłupa i jeden ponadprogramowy ząbek :-P Z noskiem i podniebieniem dzięki Bogu w porządku. Ja bym się nie zastanawiała, zobaczysz jak to poprawi komfort życia psiaka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 16:12

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Helenka_mała Autorytet
    Postów: 335 297

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaka powinna być szyjka macicy przed @ a jaka w ciąży, różnią się? KAL,piszesz ze po tym rozpoznalas ze coś może być na rzeczy? :)

    rocznik '85. AMH 1,3. Starania od 06.2017.Czynnik męski. Asthenozoospermia. Morfologia 3%, FDNA 8%. Invicta Gdańsk. Pierwsze ivf: 10.11.2018 - transfer blastki 4AB; 16.11 - bHCG - 46.28; 20.11 - bHCG - 285.81; ❄❄ w zapasie
    30.07.2019 - poród SN, dziewczynka <3
    18.07.2023 - kriotransfer 4BB, 24.07. bHCG <0,2 :(
    18.08.2023 - kriotransfer ostatniej blastki 2BB na cyklu naturalnym
    23.08.2023 - pozytywne testy, bHCG- 29,77
    24.08.2023 - bHCG- 63,90
    28.08.2023 - bHCG - 571,00 <3
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Moja miała dwie narkozy, pierwsza podczas sterylki a druga teraz do tomografu. Oczywiście po wcześniejszych badaniach. Młoda ma alergię na każdy rodzaj białka oprócz kaczki i królika, alergia na roztocza, wadę kręgosłupa i jeden ponadprogramowy ząbek :-P Z noskiem i podniebieniem dzięki Bogu w porządku. Ja bym się nie zastanawiała, zobaczysz jak to poprawi komfort życia psiaka.

    omg, mój nie ma ani alergii, ani niczego takiego. Jedyne co, to był kastrowany. Także na szczęście nie zmagamy się z żadnymi buldozimi przypadłościami, a nie przepraszam, z upartością się zmagamy :D

    A wada krędosłupa to z tego upadku, tak?
    Karolcia, jak masz wątpliwości, to może pogadaj z hodowcą, ja ze swoim stale na łączach odnośnie różnych pierdół, nawet karmę mi zamawia, bo wiadomka, że jej potrzebne hurtowe ilości. Hoduje mopsiki i bulgotki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 16:25

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Nie. To nie jest tak. Moje 1 dziecko było poczęte przed 40 dc. Nie mógł gin liczyć od okresu, bo byłaby to bzdura. Liczylismy wiek z usg.
    Dobrze ze usg mamy. Ja byłam na siłę wyciagana jako 2 tygodniowe przenoszone dziecko, mimo, że było 2 tygodnie za wcześnie. Nikt nie wierzył mojej mamie, że wie kiedy poczeła.

    U mnie grzecznie @ przyszła.

    Czekam tylko az hania zrobi test, bo myślę że jest w ciąży.
    A potem spadam na cykl. Zero termometru, testów owu i grup ciazowych.
    Muszę odpocząć.

    Szkoda,że @ przyszła :(

    Dzięki Kochana za wiarę we mnie <3 ale akurat ok 2 tygodnie temu zawiesiliśmy starania na czas badań na 5 dni, więc jak dziś nie dostałam @ to owulacja pewnie była akurat w naszej przerwie. Ale to nic, zbieram siły na luty. Ja zostanę na luty, ale jak się nie uda, też chyba odetchnę chociaż na forum jestem krótko. Dla mnie stymulacja to ostatnia deska ratunku, więc następny cykl - decydujący.

    Sung, ale wróć szybko, jak odpoczniesz :*

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helenka_mała wrote:
    Dziewczyny a jaka powinna być szyjka macicy przed @ a jaka w ciąży, różnią się? KAL,piszesz ze po tym rozpoznalas ze coś może być na rzeczy? :)
    U mnie przed dzień przed @ była wysoko,otwarta i twarda.a w dzień @ była nisko,otwarta i twarda.

    ignite
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda to Ty faktycznie jesteś psią mamcią:) nie będę tutaj zaśmiecała naszego forum pogaduchami o buldożkowych sprawach :P ale bardzo Wam dziękuję za rady:) moja bulwa też ma uczulenie na kurczaka (chyba - dawaliśmy na początku karmę z kurczakiem co powodowało żołądkowe dolegliwości, więc zmienilismy na łososia albo jagnięcinę i jest spokój, ale nie robiliśmy żadnych badań w tym kierunku). Co osoba to inna opinia o tym zabiegu,ale raczej skłaniamy się w stronę zrobienia go (wet jeszcze przy okazji jednej narkozy chce zrobić kastrację, bo nasz psiak ma już od kilku miesięcy zapalenie męskich spraw, nie możemy sobie poradzić żadnymi lekami i niestety brudzi nam wszystko w domu, na szczęście chyba go to nie boli, ogólnie jak nie śpi to wariuje cały czas:) Jeśli macie ochotę pogadać o buldożkach to piszcie priv, żeby inne staraczki się nie denerwowały ;)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helenka_mała wrote:
    Dziewczyny a jaka powinna być szyjka macicy przed @ a jaka w ciąży, różnią się? KAL,piszesz ze po tym rozpoznalas ze coś może być na rzeczy? :)

    U mnie przed @ szyjka jest nisko tak, że bez problemu jej sięgam, pochwa rozpulchniona ale taka hmmm szorstka i sucha a teraz jest pulchna ale taka miękka i hmmm miła w dotyku i wilgotna :D a do szyjki nie sięgam paluchem.

    Helenka_mała lubi tę wiadomość

    Akceptacja!
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Magda to Ty faktycznie jesteś psią mamcią:) nie będę tutaj zaśmiecała naszego forum pogaduchami o buldożkowych sprawach :P ale bardzo Wam dziękuję za rady:) moja bulwa też ma uczulenie na kurczaka (chyba - dawaliśmy na początku karmę z kurczakiem co powodowało żołądkowe dolegliwości, więc zmienilismy na łososia albo jagnięcinę i jest spokój, ale nie robiliśmy żadnych badań w tym kierunku). Co osoba to inna opinia o tym zabiegu,ale raczej skłaniamy się w stronę zrobienia go (wet jeszcze przy okazji jednej narkozy chce zrobić kastrację, bo nasz psiak ma już od kilku miesięcy zapalenie męskich spraw, nie możemy sobie poradzić żadnymi lekami i niestety brudzi nam wszystko w domu, na szczęście chyba go to nie boli, ogólnie jak nie śpi to wariuje cały czas:) Jeśli macie ochotę pogadać o buldożkach to piszcie priv, żeby inne staraczki się nie denerwowały ;)

    Nikt się nie denerwuje. To forum o wszystkim plus o testowaniu więc buldogi też są ok :)

    Akceptacja!
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    U mnie przed @ szyjka jest nisko tak, że bez problemu jej sięgam, pochwa rozpulchniona ale taka hmmm szorstka i sucha a teraz jest pulchna ale taka miękka i hmmm miła w dotyku i wilgotna :D a do szyjki nie sięgam paluchem.

    KAL bardzo bym chciała też badać szyjkę, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać :P najlepiej jakby ktoś mógł mi pokazać:P hehe oczywiście żartuję, ale może coś podpowiecie jak to zrobić prawidłowo?

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz w życiu umiem odróżnić wysoko - nisko. Zawsze mialam nisko w takim razie ,bo bez problemu jej dosięgałam. Zamknięta tez jest dla mnie jasna, chociaż po HSG mam wrażenie że cały czas jest lekko otwarta.

    W każdym razie Karolcia, jak szyjka jest otwarta na owulację, to powinna byś miękka i lekko wklęsła. Moja gin kazała mi patrzeć, czy mam takie "rybie oko" jakkolwiek to brzmi :p

    Ale są też porównania że owulacyjna jest tak jakbyś dotykała ust, miękka i lekko uchylona, a zamknięta i twarda jak czubek nosa. Twardość też w miarę od miękkości rozróżniam, szczególnie, że u mnie to w parze idzie z lekkim rozpulchnieniem o ktorym pisze KAL.

    Powiem Wam, że czytając Was, to naprawdę mogłabym uwierzyć, że się udało, ale wolę mieć dystans bo przecież prawdopodobnie nie było owulacji a jak była to z gorszego jaja.

    Acha ja Karolcia mam też tak, że w ciągu dnia ta szyjka mi się zmienia, dlatego podobno warto codziennie o tej samej porze badać. Tylko też ostrożnie i nie zaczęsto, żeby jakaś infekcja się nie zrobiła :) Myślę, że jak popróbujesz systematycznie, to w 2-3 cylu zaczniesz zauważać różnice ;)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A samą szyjke musisz oczywiście wyszukać sobie w środku ;-) Jeżeli trafisz na wysoką, to może być Ci trudno ją sprawdzić, ja tak mam teraz. Ale przed @ raczej powinnas na nią trafić bez problemu :)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG! Chyba nigdy mi się to nie uda, potrzebuje jeszcze "łopatologicznego" wyjaśnienia jak wyszukać tą szyjkę - wkładam palec do środka ( pozycja kucająca czy jedna noga oparta o coś)? I jak próbowałam ostatnio to tylko natknęłam się na taką bulkę - o to chodzi, to jest ta szyjka? Pisze, to i śmieję się sama z siebie:P ale to mój drugi cykl i za dużo informacji przyswoiłam przez ten czas:P

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    OMG! Chyba nigdy mi się to nie uda, potrzebuje jeszcze "łopatologicznego" wyjaśnienia jak wyszukać tą szyjkę - wkładam palec do środka ( pozycja kucająca czy jedna noga oparta o coś)? I jak próbowałam ostatnio to tylko natknęłam się na taką bulkę - o to chodzi, to jest ta szyjka? Pisze, to i śmieję się sama z siebie:P ale to mój drugi cykl i za dużo informacji przyswoiłam przez ten czas:P

    Ja jedną nogę opieram na wannie i wkładam palec. I właśnie jak jest nisko i twarda jak czubek nosa to wyczuwam
    Czasem jest wyzej, ciężko dotchnąć palcem i miękka jak usta
    Ja tak rozróżniam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 18:20

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszą na forum że szyjka to kwestia indywidualna...
    Ja np teraz mam chyba otwarta, nisko i twardą... Nie wiem co to może oznaczać

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy od nowego cyklu (oczywiście nie chciałabym żeby nadszedł) nie zacząć mierzyć temperatury w pochwie. Dziś pod wykresem jest informacja że jest bardziej miarodajna od tej mierzonej w ustach.
    Co o tym myślicie ?

    LISTA STARACZEK

  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    KAL bardzo bym chciała też badać szyjkę, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać :P najlepiej jakby ktoś mógł mi pokazać:P hehe oczywiście żartuję, ale może coś podpowiecie jak to zrobić prawidłowo?
    ja tez nie umiem :-(

    860i3e5edambhnvb.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ