X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Szczecińskie mamusie łączmy sie :)
Odpowiedz

Szczecińskie mamusie łączmy sie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka wrote:
    No jak wiadomo w przychodniach zazwyczaj jest tak, że usg znajduję się gdzie indziej, gabinety nie są wyposażone. Więc zapewne będzie kierował.
    Ja natomiast na pierwsze usg, jak i na samego lekarza trafiłam w Medicusie, i tam doktor Ślazyk przyjmuje w poniedziałki 17-19 i soboty 9-12 i koszt Usg ginekologicznego wynosi 75 zł. Teraz chodzą w ciąży do niego całkowicie prywatnie płacę 150 zł, ale w tym mam skierowania na badania (cytologię np. pobiera doktor sam - nigdzie nie musze biegać ze skierowaniem), badanie ginekologiczne, usg - dopochwowe, i później przez powłoki brzucha, też badanie tętna płodu, itd..

    Więc we wtorek sama zobaczysz, bo doktor albo będzie kierował Cie na usg w przychodni, albo sama możesz udać się do Medicusa (on wtedy robi to usg)

    Z jakiej części szn jesteś ? Pozdrowienia
    Mieszkam na Niebuszewie, a ty? :)

    UWAGA! Beta HCG z dziś : 19,670! 26 dc, 11 dpo ;) a jednak się udało bez pomocy medycznej! :)

    vincaminor, wombi, Pomarańczka lubią tę wiadomość

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 8 lipca 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję! :)

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • honey028 Ekspertka
    Postów: 184 86

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen,motylek gratuluje! Lipiec szczęśliwy dla szczecinianek ;)

    motylek1909, Helen, esteraestera lubią tę wiadomość

    zem3anliv0nwa2qo.png
    16 m-cy 15 cs 6 cykli z clo 1 IUI 04.01.2015 :( 2 IUI 04.02.2015 :(
    16.06.2015 laparo 06.07.2015 beta hcg 57,4
    29.03.2016 Kacperek 👶
    26.06.2019 nowy początek starań 👶
    11cs
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 8 lipca 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Mieszkam na Niebuszewie, a ty? :)

    UWAGA! Beta HCG z dziś : 19,670! 26 dc, 11 dpo ;) a jednak się udało bez pomocy medycznej! :)


    Ja Bukowe :)
    No widzisz jak super ! Gratulację..

    Odebrałam dziś wyniki badań krwi, moczu, i antygenu HBS.

    I w sumie w krwi mam podniesioną wartość WBC (4.00-10.00) u mnie 11.3 i #NEU (2.00-6.90) u mnie 7.3
    Natomiast mocz, hyh tu jest zagwozdka, glukoza w moczu mi się pojawiła 276 mg/dl i zastanawiam się czy nie jest to skutek wczorajszej szamki słodkiej o godzinie 21. No i to co najbardziej mnie zmartwiło to obecność Leukocytów w moczu 10WBC/ul ..

    Na szczęście mam jutro wizytę u lekarza swojego prowadzącego więc może on troszkę wniesie pozytyw optymizmu.

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka - a powiedz mi z tym USG na śmiałego to jak oni kierują, to jakie są terminy? bo zastanawiam się, czy warto chodzić do lekarza na NFZ, który USG mi nie zrobi nawet....

  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Pomarańczka - a powiedz mi z tym USG na śmiałego to jak oni kierują, to jakie są terminy? bo zastanawiam się, czy warto chodzić do lekarza na NFZ, który USG mi nie zrobi nawet....


    Dlatego ja poszłam do niego prywatnie, terminy mogą być odległe usg na NFZ.
    Ja dziś do niego na Reduty Ordona idę na 18stą godzinę, z tymi moimi wynikami przez które de facto słabo dziś spałam. Naprawdę jeśli masz możliwość finansową to bardzo Ci polecam. 100 zł - wizyta (badanie, wywiad, omówienie wyników itd.) 150 zł - z usg i też w tym masz wszystko. Poza tym w ciąży nie robi się usg na każdej wizycie. Bo nie ma takiej potrzeby.

    Głownie pierw do około 13tyg, (o ile zechcesz) ja mimo wszystko robiłam badania genetyczne, w szpitalu na Pomorzanach, zapłaciłam 250 zł, z usg genetycznym jak i pobraniem krwi na określenie prawdopodobieństwa wystąpienia u mojego synka zespołów Downa itd. Tydzień na wyniki się czeka, ja siedziałam jak na szpilach, ale wszystko wyszło w najlepszym porządku. Później między 18 tyg. - 22 tyg. badania połówkowe się robi (cała budowa płodu jest badana, narządy, buźka itd. - wszystko) ja byłam kierowana od dr. Ślazyka do dr. Z. Czajkowskiego (starszy facet ale nic przed nim się nie ukryje) - i tu też poznałam płeć mojego malucha. Koszt 80 zł.
    A kolejne trzecie już badanie usg wykonał sam Ślazyk z pomiarem itd. Miedzy tymi badaniami lekarz wykona usg "zwykłe" przez powłoki brzuszne, aby sprawdzić dobrobyt płodu, ale nie jest to miesiąc w miesiąc..

    Jak chcesz ja mogę podać Ci numer bezpośrednio do Dr. Ślazyka, on prywatnie przyjmuje u siebie w czwartki. Dzwoni się i podaje godzinę.. Ja sobie nie wyobrażam innego lekarza w moim przypadku. A pieniążków no nie szkoda, bo chodzi o samą kwestię tego aby bezpiecznie donosić i zakończyć ciąże.

    Pozdrowienia..

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańczka wrote:
    Dlatego ja poszłam do niego prywatnie, terminy mogą być odległe usg na NFZ.
    Ja dziś do niego na Reduty Ordona idę na 18stą godzinę, z tymi moimi wynikami przez które de facto słabo dziś spałam. Naprawdę jeśli masz możliwość finansową to bardzo Ci polecam. 100 zł - wizyta (badanie, wywiad, omówienie wyników itd.) 150 zł - z usg i też w tym masz wszystko. Poza tym w ciąży nie robi się usg na każdej wizycie. Bo nie ma takiej potrzeby.

    Głownie pierw do około 13tyg, (o ile zechcesz) ja mimo wszystko robiłam badania genetyczne, w szpitalu na Pomorzanach, zapłaciłam 250 zł, z usg genetycznym jak i pobraniem krwi na określenie prawdopodobieństwa wystąpienia u mojego synka zespołów Downa itd. Tydzień na wyniki się czeka, ja siedziałam jak na szpilach, ale wszystko wyszło w najlepszym porządku. Później między 18 tyg. - 22 tyg. badania połówkowe się robi (cała budowa płodu jest badana, narządy, buźka itd. - wszystko) ja byłam kierowana od dr. Ślazyka do dr. Z. Czajkowskiego (starszy facet ale nic przed nim się nie ukryje) - i tu też poznałam płeć mojego malucha. Koszt 80 zł.
    A kolejne trzecie już badanie usg wykonał sam Ślazyk z pomiarem itd. Miedzy tymi badaniami lekarz wykona usg "zwykłe" przez powłoki brzuszne, aby sprawdzić dobrobyt płodu, ale nie jest to miesiąc w miesiąc..

    Jak chcesz ja mogę podać Ci numer bezpośrednio do Dr. Ślazyka, on prywatnie przyjmuje u siebie w czwartki. Dzwoni się i podaje godzinę.. Ja sobie nie wyobrażam innego lekarza w moim przypadku. A pieniążków no nie szkoda, bo chodzi o samą kwestię tego aby bezpiecznie donosić i zakończyć ciąże.

    Pozdrowienia..
    No niby masz rację, ale z drugiej strony jeśli mam szansę dostać się na NFZ do lekarza, który ma USG w gabinecie, to też bez sensu płacić...

    Ale rozważę to, dzięki ;)

    esteraestera lubi tę wiadomość

  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    No niby masz rację, ale z drugiej strony jeśli mam szansę dostać się na NFZ do lekarza, który ma USG w gabinecie, to też bez sensu płacić...

    Ale rozważę to, dzięki ;)


    U mnie akurat chodzi bardziej o kwestie taką, że ciężko trafić na lekarza z powołania który dobrze wykona swoją robotę. Ślazyk taki jest czy na NFZ czy prywatnie okaże serce i zrozumienie. Ja jak na NFZ chodziłam do ginekologa i powiedziałam mu, że chciałabym starać się o dziecko i czy mogę prosić o skierowanie na podstawowe badania moczu, krwi i usg powiedział mi "a po co? Zchodzimy w ciąze później będziemy się badać" to mi wystarczyło aby uznać, że nie warto oszczędzać. Do tego w mojej przeszłości gnieździ się przypadek gdzie moja mama 12 dni po porodzie naturalnym umiera :( i też była prowadzona przez lekarza na NFZ baaaa, do dziś ten lekarz przyjmuję i opinię są jednoznaczne..

    Zrobisz jak uważasz, Ty będziesz wiedziała najlepiej co będzie dobre dla Ciebie i Twojego malucha. Ja jedynie mogę sugerować :) Ściskam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 14:41

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UWAGA! Jak są tutaj jakieś dziewczyny które w niedługim czasie muszą wykonać badania prenatalne to znalazłąm BEZPŁATNE właśnie tam gdzie mój lekarz przyjmuje:
    http://www.prediag.pl/
    Poczytajcie, zadzwońcie, popytajcie ja się już zapisałam :)

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 9 lipca 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia wrote:
    UWAGA! Jak są tutaj jakieś dziewczyny które w niedługim czasie muszą wykonać badania prenatalne to znalazłąm BEZPŁATNE właśnie tam gdzie mój lekarz przyjmuje:
    http://www.prediag.pl/
    Poczytajcie, zadzwońcie, popytajcie ja się już zapisałam :)
    Właśnie miałam o tym pisać. :) Jestem zarejestrowana na wtorek, mój lekarz polecił mi tam zrobić badanie prenatalne - trochę trwało zanim udało mi się dodzwonić, ale ważne, że się udało. ;)

    Któraś z Was już tam robiła USG? Bo zastanawiam się czy jest taka możliwość, żeby nagrać filmik z badania na płytę. Bardzo chciałabym swoim Rodzicom móc takie coś pokazać - to ich pierwsze i bardzo wyczekane Wnuczątko w końcu. :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam chodzę do Dr. Bilara. Moja siostra też do niego chodziła wiem że nagrywał płyty ale nie wiem czy jest jakiś dodatkowy koszt tego. Musisz się zapytać przed badaniem :)

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 9 lipca 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super by było, w końcu to świetna pamiątka. :) Na wszelki wypadek wezmę ze sobą płytę, dzięki. :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się po długiej przerwie ;) Trzymam kciuki za maleństwa które są w brzusiach :)

    Napiszę co u mnie, urodziłam córeczkę w Zdrojach w 30 tc. Ufałam mojej lekarce i jej mężowi u którego byłam z sączącymi się wodami też lecz oby dwoje mnie zawiedli zignorowali twierdzili że to moje upławy. Marta pytałaś jak po wizycie, po niej odeszły mi całkowicie wody, wody wyglądały identycznie jak moje niby upławy. Najprawdopodobniej przez badanie dopochwowe ( które musiałam mieć aby dostać skierowanie na cc ).W Zdrojach po 2 dniach zrobili mi cc urodziłam Martynkę, która miała trochę problemów ale wszystko wskazuje na to że będzie zdrowym wcześniakiem.


    W szpitalu poznałam Bilara i postanowiłam że teraz do niego będę chodziła i jego chce za mojego ginekologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2015, 20:59

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 20 lipca 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia wrote:
    Ja tam chodzę do Dr. Bilara. Moja siostra też do niego chodziła wiem że nagrywał płyty ale nie wiem czy jest jakiś dodatkowy koszt tego. Musisz się zapytać przed badaniem :)
    Byłam w zeszłym tygodniu na teście podwójnym i wszystko było darmowo, łącznie z płytą ze zdjęciami i filmem, w ramach programu badawczego, tylko zgodę musiałam podpisać na włączenie moich papierów do niego. Także dziewczyny, które czeka usg genetyczne i połówkowe a nie mają refundacji - idźcie do Diagenu, zaoszczędzicie pieniądze :)

    Moje Dziecko po Tatusiu jest aspołeczne, wypięło się na badaniu do nas tyłkiem i chociaż lekarz szturchał mnie w brzuch głowicą od USG, żeby je nakłonić do odwrócenia się na bok to kwitowało to tylko lekceważącym machaniem rączką. ;) Udało się dopiero po piętnastominutowym kicaniu po schodach, zjedzeniu czekolady i przejściu na USG dowcipne. ;)
    Na 95% mamy Synusia - jedna jedyna rzecz, którą nasz Potomek pokazał chętnie. :D

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Byłam w zeszłym tygodniu na teście podwójnym i wszystko było darmowo, łącznie z płytą ze zdjęciami i filmem, w ramach programu badawczego, tylko zgodę musiałam podpisać na włączenie moich papierów do niego. Także dziewczyny, które czeka usg genetyczne i połówkowe a nie mają refundacji - idźcie do Diagenu, zaoszczędzicie pieniądze :)

    Moje Dziecko po Tatusiu jest aspołeczne, wypięło się na badaniu do nas tyłkiem i chociaż lekarz szturchał mnie w brzuch głowicą od USG, żeby je nakłonić do odwrócenia się na bok to kwitowało to tylko lekceważącym machaniem rączką. ;) Udało się dopiero po piętnastominutowym kicaniu po schodach, zjedzeniu czekolady i przejściu na USG dowcipne. ;)
    Na 95% mamy Synusia - jedna jedyna rzecz, którą nasz Potomek pokazał chętnie. :D
    A jakiego lekarza byłaś w Diagenie?

    Też bym chciała poznać płeć na badaniu. Zobaczymy jak to będzie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2015, 13:11

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 20 lipca 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia wrote:
    A jakiego lekarza byłaś w Diagenie?

    Też bym chciała poznać płeć na badaniu. Zobaczymy jak to będzie :D
    U Mędrka - z takim nazwiskiem to chyba wie co mówi ;) :D

    Jeszcze niebieskich śpioszków nie kupuję, bo wiadomo, że zostaje te 5% na dziewczynkę, ale miło jest jakoś spersonalizować mieszkańca brzucha. ;)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 20 lipca 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesia wrote:
    UWAGA! Jak są tutaj jakieś dziewczyny które w niedługim czasie muszą wykonać badania prenatalne to znalazłąm BEZPŁATNE właśnie tam gdzie mój lekarz przyjmuje:
    http://www.prediag.pl/
    Poczytajcie, zadzwońcie, popytajcie ja się już zapisałam :)


    Dzięki - jak będzie czas to się zarejestruje ;))

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 20 lipca 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    Dzięki - jak będzie czas to się zarejestruje ;))
    Najlepiej jak najwcześniej się rejestrować - wystarczy zadzwonić albo przejść się tam, powiedzieć, że chodzi o genetyczne a pani sama powinna zapytać o termin z OM i sama wyliczy kiedy jest najlepszy moment na badanie. :) Tam jest dość duże obłożenie, zwłaszcza teraz, jak taka "promocja". :)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam genetyczne 07.08 :) to już 3tyg. Oby fasolek pokazał co tam ma:)

    esteraestera lubi tę wiadomość

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 22 lipca 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Najlepiej jak najwcześniej się rejestrować - wystarczy zadzwonić albo przejść się tam, powiedzieć, że chodzi o genetyczne a pani sama powinna zapytać o termin z OM i sama wyliczy kiedy jest najlepszy moment na badanie. :) Tam jest dość duże obłożenie, zwłaszcza teraz, jak taka "promocja". :)


    w takim razie w przyszłym tygodniu zadzwonię się umówić ;)

    esteraestera lubi tę wiadomość

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ