X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🌞 Testujemy w czerwcu 🌞
Odpowiedz

🌞 Testujemy w czerwcu 🌞

Oceń ten wątek:
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    6 cykl tak na 100%,
    3 cykle temu CB
    Od listopada zeszłego roku próby, w zeszłym toku tez jedno poronienie 😢

    Dziś 7dpo wiec bardzo szybko ale cień mnie cieszy bo z cienia jutro moze być cienka kreska ♥️

    Masz zdjecie? :)

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Który to dzień po owulacji?

    Ponowilabym test kolejnego dnia.
    Śluz podbarwionym na różowo czy brunatno?

    Niestety sprawa nieaktualna. Dostałam okres.

    Powiem Wam, że tak mi ciężko.. Wracam z pracy i łzy mi same lecą... Jeszcze w tym momencie moja siostra rodzi swoją córeczkę

  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    Niestety sprawa nieaktualna. Dostałam okres.

    Powiem Wam, że tak mi ciężko.. Wracam z pracy i łzy mi same lecą... Jeszcze w tym momencie moja siostra rodzi swoją córeczkę

    Przykro mi :(
    Może opowiesz jak te lata starania wyglądały?
    Czy partner badał nasienie?
    Masz owulacje?
    Miałaś monitoringi owulacji?
    Drożność jajowodów?
    Może coś podpowiemy z własnego doświadczenia

  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Masz zdjecie? :)

    Nic nie widać na zdjęciu próbowałam ująć ale lipa 🤨

  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4fc60f86acae.jpg

    Może tu coś ciutkę widać

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Przykro mi :(
    Może opowiesz jak te lata starania wyglądały?
    Czy partner badał nasienie?
    Masz owulacje?
    Miałaś monitoringi owulacji?
    Drożność jajowodów?
    Może coś podpowiemy z własnego doświadczenia

    Będą już cztery lata.
    U męża wszystko było ok, ale prawdopodobnie w sierpniu powtórzymy badania, bo tamte są sprzed dwóch lat.
    Problem jest u mnie.
    Nie ma pęcherzyka dominującego, a jak się uda "wyhodować", to był i tak problem z endometrium.
    Drożność jajowodów zrobiona - jest ok
    Były próby regulacji przez anty, clostilnegyt.

    Teraz inna ginekolog dała mi norprolac na zbicie prolaktyny i powoli odchodzę od tabletek.
    Clostilnegyt został zamieniony na aromek.
    Po tabletkach pęcherzyki są, owulacja jest, a teraz na aromku nawet endometrium jest wzorcowe. Poprzedni cykl i ten były wzorcowe.. Miałam bardzo duże nadzieje, a to plamienie wczorajsze dało mi przeogromną nadzieję..

    Nie wiem gdzie leży problem.. Czy to może po prostu kwestia niepłodności nas jako pary..

    Wygląda to tak jakby albo był problem z zapłodnieniem komórki (ale mąż ma dobre wyniki), albo z zagnieżdżeniem.. Nigdy nie miałam pozytywnej bety..

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na etapie lekkiego pogodzenia i życia z myślą będzie co będzie dbając o suple itd..
    Ale ta nowa ginekolog dała mi taką nadzieję..
    A jeszcze ciąża siostry, a w sumie już poród.. Mocne emocje mną targają w ostatnich dniach.. Bardzo przykre jest to, że człowiek myśli, że wszystko sobie poukładał, a potem nagle wszystko zaczyna się od nowa 😟

  • EwelinaNowa 😊 Autorytet
    Postów: 2326 2746

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    Będą już cztery lata.
    U męża wszystko było ok, ale prawdopodobnie w sierpniu powtórzymy badania, bo tamte są sprzed dwóch lat.
    Problem jest u mnie.
    Nie ma pęcherzyka dominującego, a jak się uda "wyhodować", to był i tak problem z endometrium.
    Drożność jajowodów zrobiona - jest ok
    Były próby regulacji przez anty, clostilnegyt.

    Teraz inna ginekolog dała mi norprolac na zbicie prolaktyny i powoli odchodzę od tabletek.
    Clostilnegyt został zamieniony na aromek.
    Po tabletkach pęcherzyki są, owulacja jest, a teraz na aromku nawet endometrium jest wzorcowe. Poprzedni cykl i ten były wzorcowe.. Miałam bardzo duże nadzieje, a to plamienie wczorajsze dało mi przeogromną nadzieję..

    Nie wiem gdzie leży problem.. Czy to może po prostu kwestia niepłodności nas jako pary..

    Wygląda to tak jakby albo był problem z zapłodnieniem komórki (ale mąż ma dobre wyniki), albo z zagnieżdżeniem.. Nigdy nie miałam pozytywnej bety..
    Widzę że mamy podobny problem. Miałam próby regulowania cyklu różnymi lekami ale bez skutku. Później doszedł Clostilbegyt i przez 3 cykle bez efektów. Endometrium było cały czas 4mm i owulacji nie było. Teraz od 3 cykli jestem na Aromku i nadzieja się pojawiła bo pęcherzyk dominujący rosnie i endometrium doszło do 9mm. Po zastrzyku Ovitrelle beta była na poziomie 5 a dwa dni później spadła do 0,23. Byłam w kontakcie z moim lekarzem i stwierdził że do zapłodnienia doszło ale implantacja nie udała się. Więc problem z zagnieżdżeniem.

    👱‍♀️30l 👱‍♂️29l
    21.10.2016 Bartosz 👶

    23.12 Miłosz 👼 poronienie septyczne 7tc 💔 (brak wad genetycznych)

    24.03.2023 ⏸️ 15/16dpo hcg 206,6 🥹
    29.03 hcg 3354,4 przyrost 205%
    03.04 5w3d pęcherzyk ciążowy 1,07cm x 0,31cm z zarodkiem 🌈
    11.04 6w4d CRL 0,49cm z ❤️
    25.04 2,21cm tęczowego cudu 8w6d
    08.05 3,95cm Skarba ❤️ 166bmp❤️ 10w6d
    26.05 prenatalne 13w5d 7,8cm dziewczynki 🌸 - ryzyka niskie 🥰
    31.05 guz jajnika 7cm -wszystkie markery w normie
    19.06 Lilianka 175 g 17w0d 🩷
    22.06 laparoskopia
    4.07 19w2d 276g cukiereczka 😍
    18.07 połówkowe 21w2d 409g zdrowej księżniczki
    11.08 700g bąbelka 🥰
    12.09 III prenatalne 29w0d 1,4kg dziewczynki 🩷
    09.10 33w1d 2,050kg 🩷
    03.11 2,7kg 💗

    11.11.2023 godz. 11:11 Lilianka 2800g 52cm 🥰

    age.png
  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    Będą już cztery lata.
    U męża wszystko było ok, ale prawdopodobnie w sierpniu powtórzymy badania, bo tamte są sprzed dwóch lat.
    Problem jest u mnie.
    Nie ma pęcherzyka dominującego, a jak się uda "wyhodować", to był i tak problem z endometrium.
    Drożność jajowodów zrobiona - jest ok
    Były próby regulacji przez anty, clostilnegyt.

    Teraz inna ginekolog dała mi norprolac na zbicie prolaktyny i powoli odchodzę od tabletek.
    Clostilnegyt został zamieniony na aromek.
    Po tabletkach pęcherzyki są, owulacja jest, a teraz na aromku nawet endometrium jest wzorcowe. Poprzedni cykl i ten były wzorcowe.. Miałam bardzo duże nadzieje, a to plamienie wczorajsze dało mi przeogromną nadzieję..

    Nie wiem gdzie leży problem.. Czy to może po prostu kwestia niepłodności nas jako pary..

    Wygląda to tak jakby albo był problem z zapłodnieniem komórki (ale mąż ma dobre wyniki), albo z zagnieżdżeniem.. Nigdy nie miałam pozytywnej bety..

    Skoro dopiero dwa cykle są wzorcowe a wyniki męża dobre to może teraz trzeba trochę wiary, nadziei i czasu , super ze nowa lekarka dała zmieniła lecZenie, wiem ze czasem zmiana lekarza jest niezbędna oni tez się wypalają a trafiając do kogoś nowego jest to tez nowa sprawa dla ginekologa a oni często tez traktują to ambicjonalnie.
    Mam nadzieje ze ten cykl który się zaczął będzie dla Ciebie łaskawy 🤗

    Nawet kiedy wszystko jest dobrze u osob zdrowych na prawdę trudno jest zajść w ciąże, a co dopiero koedy są jakieś trudności….

    Powiem wam ze ludzie którzy nie chcą ciąży i „wpadną” maja niesamowitego pecha ze trafia akurat w te 24 h 😂

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelinaNowa a w jakim dniu miałaś robioną betę po ovitrelle? Bo ten zastrzyk też przekłamuje betę i utrzymuje czasami jakiś minimalny poziom dłużej niż 14 dni po zastrzyku.

    Jak długo masz stymulowane cykle? Będziesz chciała próbować inseminacji lub in vitro? Bo ja mam trochę mieszane uczucia

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Skoro dopiero dwa cykle są wzorcowe a wyniki męża dobre to może teraz trzeba trochę wiary, nadziei i czasu , super ze nowa lekarka dała zmieniła lecZenie, wiem ze czasem zmiana lekarza jest niezbędna oni tez się wypalają a trafiając do kogoś nowego jest to tez nowa sprawa dla ginekologa a oni często tez traktują to ambicjonalnie.
    Mam nadzieje ze ten cykl który się zaczął będzie dla Ciebie łaskawy 🤗

    Nawet kiedy wszystko jest dobrze u osob zdrowych na prawdę trudno jest zajść w ciąże, a co dopiero koedy są jakieś trudności….

    Powiem wam ze ludzie którzy nie chcą ciąży i „wpadną” maja niesamowitego pecha ze trafia akurat w te 24 h 😂


    No nam jeden lekarz powiedział, ze zdrowa para bez żadnych problemów ma w jednym cyklu 20 albo 30% szans na ciążę

  • Ola111 Ekspertka
    Postów: 224 91

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    No nam jeden lekarz powiedział, ze zdrowa para bez żadnych problemów ma w jednym cyklu 20 albo 30% szans na ciążę

    Mi też tak powiedział. Z tym że o 1 dziecko staraliśmy się....1 cykl.
    Gdyby nie ten 5 latek pewnie byłoby mi dużo ciężej...

  • EwelinaNowa 😊 Autorytet
    Postów: 2326 2746

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    EwelinaNowa a w jakim dniu miałaś robioną betę po ovitrelle? Bo ten zastrzyk też przekłamuje betę i utrzymuje czasami jakiś minimalny poziom dłużej niż 14 dni po zastrzyku.

    Jak długo masz stymulowane cykle? Będziesz chciała próbować inseminacji lub in vitro? Bo ja mam trochę mieszane uczucia
    15 dni po zastrzyku robiłam betę.
    Teraz jest szósty cykl stymulowany. Najpierw Clostilbegyt i teraz trzeci raz Aromek. Jezeli będzie pęcherzyk to druga próba z Ovitrelle. Lekarz jeszcze nie wspominał nic o inseminacji ale jak na razie w ogóle nie biorę tego pod uwagę. Mam synka 6 letniego już, więc jeżeli się nie uda to zostanie jedynakiem 😪

    👱‍♀️30l 👱‍♂️29l
    21.10.2016 Bartosz 👶

    23.12 Miłosz 👼 poronienie septyczne 7tc 💔 (brak wad genetycznych)

    24.03.2023 ⏸️ 15/16dpo hcg 206,6 🥹
    29.03 hcg 3354,4 przyrost 205%
    03.04 5w3d pęcherzyk ciążowy 1,07cm x 0,31cm z zarodkiem 🌈
    11.04 6w4d CRL 0,49cm z ❤️
    25.04 2,21cm tęczowego cudu 8w6d
    08.05 3,95cm Skarba ❤️ 166bmp❤️ 10w6d
    26.05 prenatalne 13w5d 7,8cm dziewczynki 🌸 - ryzyka niskie 🥰
    31.05 guz jajnika 7cm -wszystkie markery w normie
    19.06 Lilianka 175 g 17w0d 🩷
    22.06 laparoskopia
    4.07 19w2d 276g cukiereczka 😍
    18.07 połówkowe 21w2d 409g zdrowej księżniczki
    11.08 700g bąbelka 🥰
    12.09 III prenatalne 29w0d 1,4kg dziewczynki 🩷
    09.10 33w1d 2,050kg 🩷
    03.11 2,7kg 💗

    11.11.2023 godz. 11:11 Lilianka 2800g 52cm 🥰

    age.png
  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olszasia wrote:
    No nam jeden lekarz powiedział, ze zdrowa para bez żadnych problemów ma w jednym cyklu 20 albo 30% szans na ciążę

    No ja uważam ze na prawdę coś w tym jest

  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy dla Was inseminacja to zabieg nie do przejścia i jeśli tak to możecie podzielić sie dlaczego?

    Pytam ponieważ ja wiem ze zdecydowałabym sie na pewno jako kolejny etap gdyby poprzednie nie dawały skutku.

    Dwie bliskie mi osoby dzięki inseminacji maja dzidziusie
    Jedna dzięki in vitro.
    Jednak kiedy rozmawiam czasem ze znajomymi to często spotykam sie z negatywnym nastawieniem które mnie zawsze zastanawia

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Dziewczyny, a czy dla Was inseminacja to zabieg nie do przejścia i jeśli tak to możecie podzielić sie dlaczego?

    Pytam ponieważ ja wiem ze zdecydowałabym sie na pewno jako kolejny etap gdyby poprzednie nie dawały skutku.

    Dwie bliskie mi osoby dzięki inseminacji maja dzidziusie
    Jedna dzięki in vitro.
    Jednak kiedy rozmawiam czasem ze znajomymi to często spotykam sie z negatywnym nastawieniem które mnie zawsze zastanawia

    Dzisiaj o tym rozmawialam z kolezanka bo wspominala mi o swoich znajomych ktorzy sie staraja, poprostu rozmowa zeszla luzno na temat ich znajomych - kolezanka spotkala kolezanke no i wlasnie rozmawialysmy na temat in vitro i dziwnego podejscia ludzi do tego procesu. Dla mnie to najnormalniejsza rzecz w swiecie. Nie rozumiem jak ktos moze to rozpatrywac w jakichs kategoriach moralnych czy religijnych. Jest dwojka kochakacych sie ludzi a ten zabieg to tylko pomov naturze. Ludzie nie maja problemu z przeszczepianiem serca, tkanek od innych ludzi a maja jakis dziwny problem z tym ze do zaplodnienia dochodzi poza cialem kobiety. Dla mnie to totanie niezrozumiale. Gdybym ja musiala z tego skorzystac to ani chwili bym sie nie zastanawiala tylko korzystalabym z nauki.

    Asia28000, Em-Mi lubią tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam do was pytanie robiłam dziś betę HCG i mój wynik <0.200 czy oznacza to brak ciazy ? Czy może za kilka dni spróbować jeszcze raz

  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka1992 wrote:
    Hej mam do was pytanie robiłam dziś betę HCG i mój wynik <0.200 czy oznacza to brak ciazy ? Czy może za kilka dni spróbować jeszcze raz

    A ile dni po owulacji jesteś?
    Wynik oznacza brak ciąży, jednak jeśli jesteś świeżo po owulacji może za szybko poszłaś na krew?

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    A ile dni po owulacji jesteś?
    Wynik oznacza brak ciąży, jednak jeśli jesteś świeżo po owulacji może za szybko poszłaś na krew?

    Wiesz co nie wiem.dokladnie ile dni po

  • Olszasia Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Dziewczyny, a czy dla Was inseminacja to zabieg nie do przejścia i jeśli tak to możecie podzielić sie dlaczego?

    Pytam ponieważ ja wiem ze zdecydowałabym sie na pewno jako kolejny etap gdyby poprzednie nie dawały skutku.

    Dwie bliskie mi osoby dzięki inseminacji maja dzidziusie
    Jedna dzięki in vitro.
    Jednak kiedy rozmawiam czasem ze znajomymi to często spotykam sie z negatywnym nastawieniem które mnie zawsze zastanawia


    U mnie nie chodzi o kwestie religijne, bądź moralne.

    Wydaje mi się, że jestem chyba za słaba psychicznie żeby to znieść, bo jednak są to procesy, które wymagają jeszcze większej uwagi, kontroli, badań, leków. Dodatkowo to są koszta dużo większe, a gwarancji nie ma..

    Czasami się zastanawiam w którym momencie powinno się powiedzieć dość. Czy wgl powinien być taki moment.

    U nas jest tak, że mąż mówi, że on może być szczęśliwy bez dzieci, że nie chciałby zaprzepaścić związku za comiesięcznym pragnieniem dziecka i nie chciałby zostać późno rodzicem..
    Widzę że zwykłe stymulowane cykle to czasami dla niego za dużo, a co dopiero inseminacja, czy in vitro

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ