X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Rah jak dobrze że już masz to badanie za sobą a powiedz mi tylko czy mocno Cię bolało? Kochana współczuję że jeden jest niedrożny ale na szczęście medycyna jest tak daleko posunięta że łatwo go udrożnic nie denerwuj się
    Troszkę mnie pocieszyłyście :)
    Skoro "łatwo" go udrożnić i jajeczka są "przechwytywane" przez odpowiedni jajowód ;D hehehe

    Co do bólu, to po prostu nie byłam na to odpowiednio przygotowana. Nastawiałam się, że może będzie bezboleśnie, że dostanę leki...i to nastawienie mnie troszkę zgubiło, bo byłam w szoku, że jest inaczej ;) Jednak lepiej nastawić się, że jednak może coś być nei tak i nie pójdzie tak gładko. Ja w głębi duszy mocno wierzyłam, że nie mam zrostów ani nic, no bo skąd? ;)
    Ogólnie, to pierwsze zdziwienie było już podczas zakładania cewnika. Było to tak, że usiadłam na fotelu, nogi szeroko ;) i lekko nieprzyjemne było "wycieranie" mnie ;p Okazało się, że to tak jak przed pobraniem krwi. Doktor złapał w szczypce kawał gazy z "odkażaczem" ;) i poprzecierał wszystkie ścianki w środku. No wiadomo, że jak coś nie jest zbyt nawilżone, to jest nieprzyjemne. Ale absolutnie nie bolało! Po prostu się zdziwiłam ;p Drugie zdziwienie było pozytywne, bo cewnik jest maluteńki! nie wiem...ma może ze 2 milimetry szerokości...spodziewałam się czegoś co najmniej 2 razy większego ;) O proszę, z ciekawości poszukałam w necie - średnika cewników waha się od 0,46 mm do 2 mm :) Także cewnik wszedł gładko, nic nie czułam, no i tu kolejne zdziwienie ;) na końcu cewnika jest balonik, który pompuje się, żeby cewnik nie wypadł. Dopiero wtedy dowiedziałam się po co lekarzowi przy moim kroczu strzykawka! która też mnie przeraziła. No i w tym momencie, gdy myślałam, że to koniec zakładania cewnika i prawie schodziłam z fotela, poczułam ból, który mnie zaskoczył i przestraszył, bo nie byłam na to gotowa. Trwał chwileczkę i bolało jak skurcz macicy podczas okresu. Ogólnie nic takiego, no ale dobrze jest się na to przygotować :)
    U nas są takie nowoczesne, supercewniki :)
    http://www.redi-tech.com/products/redi-clearvue-hsg-catheter-set/
    Na zdjęciu wyżej widać właśnie ten balonik (już lekko napompowany), a wkłada się kawałeczek tej niebieskiej rurki, bez tego plastikowego ochraniacza oczywiście :) Ta strzykawka też jest mniejsza niż "normalne", więc nie widać do końca proporcji, ale cewnik jest naprawdę mini mini :)

    Potem na wózek i do innej części szpitala. Tam połozyli mnie na "stole" czyli części wielkiego urządzenia do rtg. Zabieg wykonywany jest na leżąco. No i doktor zaczął wpuszczać kontrast, a druga osoba zaczęła robić zdjęcia. Tochę się łapałam za brzuch i doktor się śmiał czy mnie ma trzymać za rękę ;p bo zasłaniałam ;p Nie powiem, że nie bolało, bo czułam ten kontrast ze względu na zrosty, ale wszystko trwało dosłownie chwilę. Porobili kilka zdjęć i doktor powiedział, że już więcej nie będzie wpuszczał. Jak przestał, to przestało boleć niemal od ręki.

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, czyżbym wszystkie wypłoszyła ;p

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 18 października 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc Kochane :-) jak tam się czujecie dziś Iwka jak tam po imprezie pewnie odsypiasz :-) Rudziutka pewnie już się szykuje na weselicho ale ma fajnie
    A my jutro jedziemy na imieniny do teściowej :-)
    Tak się zastanawiam czy ja już mogłam miec owulkę bo tempka zaczyna się podnosic tak jak gdyby było już było po. A nie robiłam w tym cyklu testów owu bo mi brakło i chciałam odpocząc od tych sikaczy :-) Kurcze po tej ciąży coś mi się poprzestawiało w moim cyklu. Płodne chyba zaczynają mi się mając jeszcze okres skoro owulka ostatnio była w 11 d.c a teraz mogła byc w 10 d.c. I pewnie znów się nie udało teraz bo była mało serduchów. No chyba że by przeżyły do jajeczkowania. Wynika z tego że powinniśmy też kochac się w zaraz po okresie gdy jeszcze są plamienia a dla mnie nie jest to zbytni komfort. Nie wiem co to będzie dlatego muszę iśc do Łojko może niech da skierowanie na jakieś badania. Przed ciążą nie miałam takich krótkich cykli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2014, 12:48

    Iwka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam bardzo długo owu w 10-11 dc,a do tego długa druga faza-miałam cykle 30-32 dniowe. Ale okres krótki góra 3 dni krwawienia i 1-2 dni plamienia. Duphaston przesunął mi owulkę na ok. 14 dc. i cykle skrócił do 28 dni.

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 18 października 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie rah chyba znów wrócę do duphastonu.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy jadłaś? Mi "efekt dupka" utrzymuje się już któryś miesiac z rzędu. Mam nadzieję, że chociaż póki co tak pozostanie i nic się nie rozreguluje.

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 18 października 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jadłam go przez chyba 4 miesiące i zaszłam w ciążę. Teraz nie biorę bo nie miałam go brac wg wskazówek lekarza. A teraz nie wiem mam w domu całe opakowanie nie rozpoczęte ale muszę to skonsultowac.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi moje drogie, po hsg to mam dwie rzeczy odebrać ze szpitala, tak? wypis z 3 piętra i wynik z parteru z rentgena?? Wypis mówiły, że 2-3 dni, a wynik? Mogę liczyć, że w poniedziałek już będzie?

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 18 października 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, a wcześniej pytałam czy przed hsg robią usg. Wydawało mi się, że powinni, no i okazało się, że mi zrobili...

    Iwka, misia79 lubią tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 października 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc Kochane dziś mamy piękną pogodę :-) A my dziś jedziemy do teściowej bo miała imieniny wieczorkiem do Was wpadnę :-) Miłego dnia
    Rah dobrze że przy okazji zrobili Ci usg i wyniki w poniedziałek powinnaś miec bo takie są procedury

    Kaśka lubi tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 19 października 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Powiedzcie mi moje drogie, po hsg to mam dwie rzeczy odebrać ze szpitala, tak? wypis z 3 piętra i wynik z parteru z rentgena?? Wypis mówiły, że 2-3 dni, a wynik? Mogę liczyć, że w poniedziałek już będzie?
    ja odbierałam wszystko w czwartek a w pon miałam badanie i usg też :-) także dałam im dwa dni robocze żeby nie jeździć dwa razy, wynik hsg to będą przy Tobie nagrywać na płytkę :-)

    misia79 lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 19 października 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam w piękny niedzielny dzionek i życzę samych miłych wrażeń :-)

    misia79 lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 października 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czujesz Kasiu podjęłaś już jakieś decyzje odnośnie laparo ?

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 19 października 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no hej Misia już trochę lepiej na razie czekam z malutką nadzieją że może nie będę musiała iść :-) złudne ale co tam :-)
    ja dostanę @ to przeprowadzę jeszcze raz analizę skoro to ma mi pomóc i mam załatwiony tak szybko termin to szkoda go nie wykorzystać...

    misia79 lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 19 października 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak ja liczę na to że już @ nie dostaniesz trzeba wierzyc do końca ja bym w razie czego te wyniki jeszcze raz skonsultowała z innym lekarzem tak żeby potem nie żałowac i iśc na zabieg skoro jest szansa tak wcześnie

    Kaśka lubi tę wiadomość

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 19 października 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja przy kawusi :) życzę wspaniałej niedzieli my właśnie się zbieramy na obiadek do mamusi <3

    misia79, Kaśka lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 19 października 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Powiedzcie mi moje drogie, po hsg to mam dwie rzeczy odebrać ze szpitala, tak? wypis z 3 piętra i wynik z parteru z rentgena?? Wypis mówiły, że 2-3 dni, a wynik? Mogę liczyć, że w poniedziałek już będzie?
    Iwka fajnie, ze to lubisz ale gdzie odpowiedz? ;)

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 19 października 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Iwka fajnie, ze to lubisz ale gdzie odpowiedz? ;)
    chciałam wieczorem odpisać bo cały czas z Tele pisze, a myslalam ze misia kuz Ci odpisała. Tak kochana wypis z 3 pietra, wchodzi sie z klatki schodowej tej ostatniej. Wynik na parterze obok pracowni rtg. Ja mialam badanie w srode a w piątek odebrałam - nagrywały cd przy mnie i od razu poszłam na oddział do Łojko skonsultować co dalej robimy :)wiec na moje wynik juz będzie:)

    rah lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 19 października 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, szukać Łojko od razu na oddziale? Ale pewnie nie ma codziennie dyżurów?

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 19 października 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale on od poniedziałku do piątku pracuje do 14.30 ja go zawsze zastałam ;)

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ