X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gozomalta wrote:
    Agulaa30, ja niestety wstąpiłam w faze zazdrości jak widzę, że pojawiają się tu pozytywne testy. Nie mierze temperatury, śluzu itp. Muszę sobie głowę przewietrzyć

    Też tak miałam na początku jak zapisałam się na Ovu ... tak jak szybko weszłam, tak szybko wyszłam. Teraz może faktycznie mi jest łatwiej, po takim czasie jestem gotowa "pogadać"- ale doskonale Cię rozumiem :). Pamiętaj nic na siłę - ale zawsze tu jesteśmy :).

    Ja udzielam się w 95% tylko tu u Torunianek- właśnie ze względu na Was Dziewczyny :). Ja na swoje Maleństwo jeszcze trochę poczekam niestety, ale za każdym Waszym testem z dwiema kreskami będę skakać do góry :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    tez tak miałam...nie jestes sama...mi sie ciagle nie udawało i nie udaje... a tu jedna...druga i nastepna w ciąży...normalnie zazdroszcze... wokół mnie tez pełno matek z maleńkimi dzidziami a mnie normalnie zazdrość bierze...tak bardzo by chciała kolejne po tylu latach a tu na razie nic... a ty długo sie starasz?masz juz dziecko czy o 1 sie starasz?


    TO fakt u mnie Dzieci w rodzinie i wśród znajomych przybywa :). Sto pytań do - a kiedy będziesz w ciąży? dlaczego zwlekacie? itd. Ale nauczyłam się robić dobrą minę do złej gry :P a po drugie w sumie to dobrze, że te maluszki się rodzą :). A nasze prędzej czy później też się pojawią !!!!!! :)

  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o tuż to... te pytania są najgorsze...czasami ludzie nie pomyslą zanim powiedza dlaczego jeszcze nie mamy?dzisiaj to jest duzy problem ...nie wiem czy to ta chemia stwarza te problemy nasze zdrowotne czy co? ...hmm... robiłyscie jakies badania przed zajsciem? bo mi powiedziała ginekolog ze moge do roku nie zajsc od odstawienia tabsów. I nawet nie zaproponowała zadnych badań na poczatek... mysle nad zmianą lekarza,... znacie jakąś prywatnie lub na nfz ale babeczkę? faceta sie wstydze :P

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 27 marca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia chodzi do Marchwińskiej-Palacz,znajome polecają też Danninger.Ja z kolei przerobiłam kilka pań ginekolog i uważam,że jako ginekolodzy lepsi są mężczyźni.Wg. mnie panie,na które trafiłam miały 0 empatii. Nie rozumiema wstydu,bo przecież idziesz do specjalisty i on traktuje pacjentkę jako obiekt badań a nie seksualny.
    Co do pytań to ja mówię wprost,ze to kiedy będę miała 2 dziecko to sprawa moja i męża.Wtajemniczeni wiedzą,że po 1 dziecku mamy za sobą poronienie i cp i nie pytają,a wścibscy nie muszą wiedzieć.Wielkim nietaktem jest zadawanie takich pytań.
    Ta lekkość podejścia lekarzy do starań teź jest wkurzająca.U mnie założenie,ze mam jedno dziecko to nie ma problemu można o kant dupy rozbić,bo mam mutacje.Widocznie 1 ciąża aktywowała felerny gen.
    Agula proponuję tarczycę zrobić,fsh,ft3 i ft4.Często to utrudnia.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 30 marca 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) właśnie mam pytanko :) kiedy zaczęłyście się badać? Po ilu cyklach? U mnie 8cs ale 11dpo i tempka spada także będzie lipa. Zastanawiam się właśnie kiedy rozpocząć poszukiwanie przyczyny niepowodzeń?
    AnnaZ a czy są odpowiednie leki aby jakoś obejść te mutacje?

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94 wrote:
    Hej dziewczyny :) właśnie mam pytanko :) kiedy zaczęłyście się badać? Po ilu cyklach? U mnie 8cs ale 11dpo i tempka spada także będzie lipa. Zastanawiam się właśnie kiedy rozpocząć poszukiwanie przyczyny niepowodzeń?
    AnnaZ a czy są odpowiednie leki aby jakoś obejść te mutacje?

    Ja byłam na pół roku przed ślubem z problemem nieregularnych cykli, wówczas lekarz w Luxmedzie stwierdził, że tak mam i mnie olał. Sądząc, że to jest faktycznie w miarę ok, do lekarza poszłam po pół roku starań się - czyli pół roku po ślubie. Od listopada 2016 do listopada 2017 zrobiłam pakiet badań i biorę cały czas leki, a do lutego 2018 zdiagnozowaliśmy męża. Także jeszcze trochę i powinniśmy mieć szansę na naturalne poczęcie. :) a jak nie to in vitro z racji już takiego czasu jak u nas :)

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 30 marca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94 wrote:
    Hej dziewczyny :) właśnie mam pytanko :) kiedy zaczęłyście się badać? Po ilu cyklach? U mnie 8cs ale 11dpo i tempka spada także będzie lipa. Zastanawiam się właśnie kiedy rozpocząć poszukiwanie przyczyny niepowodzeń?
    AnnaZ a czy są odpowiednie leki aby jakoś obejść te mutacje?
    Ja przy pierwszej ciąży nie wiedziałam co to test owulacyjny,beta hcg,mierzenie temp.Nie poradzę więc,bo wtedy nie wiedziałam,że są takie badania.Kiedy teraz poroniłam a potem była cp,genetyk u której byłam w sprawie mojej córki zasugerowała,ze przyczyną strat może być mutacja kwasu foliowego.Badania genetyczne dopiero w czerwcu,dlatego zrobiłam sama.
    W moim przypadku to kwas foliowy metylowany i b12 metylowana,a w ciąży heparyna.
    Wisieninka a robiłaś choćby tarczycę?Może warto od tego zacząć?Czasem też wysoka homocysteina wpływa na problemy.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 30 marca 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie znowu zawiodlam... okres dzisiaj dostalam...jesten.zalamana znowu mam dola... moj facet mowi ze chce tez isc.na badania...powiedzcie gdzie sie udac...wolimy zrobic badania zeby wiedziec.na czym stoimy ... 6 miesiac do tylu :(

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 31 marca 2018, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jest pozytyw

  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 31 marca 2018, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    23.03 test negatywny a już 30.03 test pozytywny

  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 31 marca 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Ja sie znowu zawiodlam... okres dzisiaj dostalam...jesten.zalamana znowu mam dola... moj facet mowi ze chce tez isc.na badania...powiedzcie gdzie sie udac...wolimy zrobic badania zeby wiedziec.na czym stoimy ... 6 miesiac do tylu :(


    Pracownia Genetyki Nowotworów, Toruń, Mari Skłodowskiej 73. Szybkie i mega dokladne

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał badania w Matpoacie.. Agula my odstwiliśmy tabletki 31 sierpnia 2017 roku, w grudniu padła diagnoza, że mam policystyczne jajniki i tak się bujamy ..Staramy się o pierwsze dziecko, jakoś tracę nadzieję po tych wszystkich artykułach, które z góry zakładają że kobietom z moją deligliwością raczej nie udaje się naturalnie. Od grudnia chodzę do Stankiewicza w Matopacie. Od grudnia też 3 miesiące dostawałam clo, teraz w tym miesiącu zaczynam aromek. Zobaczymy, ale jakoś nie widzę szansy.

    ov72hlz.png
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciakicikici super!!! Gratulacje ogromne! W którym dpo wyszedł Ci teścik?
    AnnaZ robiłam tarczycę i mam tsh ok 2 a ft3 i ft4 jest ok. Prolaktyna przy górnej granicy ale cały czas w normie. Teraz zamówiłam sobie dong quai. A może mi pomoże. Chcę teraz zrobić prolaktyne, lh,fsh, estradiol, progesteron bo akurat mam początek cyklu.. już 9ty ale jakoś jestem pozytywnie nastawiona i nawet nie miałam dołka przy początku @, pewnie dlatego że były akurat święta :)

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pixi 86 a od jakich badań zaczynałaś? Tak sobię myślę, że najpierw sprawdzę hormony a pózniej będę sprawdzać resztę

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gozomalta a jesteś zadowolona ze Stankiewicza? On się specjalizuje w niepłodności? Bo ja poczytałam trochę i wmiarę ciekawy wydaje się też być dr Szymański

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94 wrote:
    Kiciakicikici super!!! Gratulacje ogromne! W którym dpo wyszedł Ci teścik?
    AnnaZ robiłam tarczycę i mam tsh ok 2 a ft3 i ft4 jest ok. Prolaktyna przy górnej granicy ale cały czas w normie. Teraz zamówiłam sobie dong quai. A może mi pomoże. Chcę teraz zrobić prolaktyne, lh,fsh, estradiol, progesteron bo akurat mam początek cyklu.. już 9ty ale jakoś jestem pozytywnie nastawiona i nawet nie miałam dołka przy początku @, pewnie dlatego że były akurat święta :)
    Jeśli chodzi o owulacji to nie wiem , pierwszy test zrobiłam 23 marca ni nic drugi 30 Maccabi dwie kredyty.... miesiączki miała 23-27.02
    Ogólnie spilsam ten cykl na straty po tymmpierwszzym teście... więc mega zaskoczenie dla mnie...
    Dziś robiłam beta HCG i TSH jutro odbiorcę wyniki, i powtórzę betę w czwartek rano.. A w piątek lecę do ginekologa ☺☺☺☺

  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciakicikici to daj znać jak wyniki :)

    Ja w tym cyklu też zachodzę w ciążę! Chodze i powtarzam sobie że jestem zdrowa i płodna! Już mi chyba odwala

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakicikici wrote:
    23.03 test negatywny a już 30.03 test pozytywny


    Kiciakicikici :D GRATULACJE !!!!! Przeogromnie się cieszę :D jak się czujesz? Który to jest tydzień ? :D

    No to pozarażaj nas tutaj :D

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wisienka94, póki co jestem zadowolona ze Stankiewicza. Poleciła mi go kolezanka, która tam pracuje. Wiesz u mnie przyczyna niepłodności jest zdiagnozowana - policystyczne jajniki i po tym kątem działamy. Prowadzi mnie od grudnia. Zobaczymy co dalej, chciałabym iśc do lekarza ginekologa endokrynologa - może znacie takiego specjalistę u nas w Toruniu?

    ov72hlz.png
  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pixi86 wrote:
    Kiciakicikici :D GRATULACJE !!!!! Przeogromnie się cieszę :D jak się czujesz? Który to jest tydzień ? :D

    No to pozarażaj nas tutaj :D

    Pixi89 niby 6 tydzień, w piatek jade do gin to się więcej dowiem.. teraz czekam jak na szpilkach na wyniki bety mają być dziś o 11 :)

    Kochane módlcie się i trzymajcie kciuki, żeby u mnie było wszystko okej, proszę Was !!
    A ja obiecuję ze zarażę Was jak tylko mogę !!!

‹‹ 372 373 374 375 376 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ