X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po pierwszej wizycie u Bednarka. W tym cyklu mam zwiększyć metforminę z 750 do 1500 i jeśli teraz nie zaskoczy to w następnym będzie clo.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Hetelix Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 29 marca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nową torunianką, oczywiście starającą się. Mam zrobić HSG, a w toruńskim szpitalu od 3 miesięcy aparat stoi... Nie chcę dłużej ( sumie nie wiadomo ile) czekać, więc chcę zrobić prywatnie. Dzwowniłam do Matopatu - 1500, do Citomedu - 1200 i do Civis Vita - 350 ! Dlaczego tylko tyle??? Ktos wie, z czego wynika różnica? Robiłyście to badanie prywatnie? A może znacie jeszcze inne sprawdzone miejsca. Z góry dziękuję za pomoc.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 31 marca 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taka_mama wrote:
    Ja jestem po pierwszej wizycie u Bednarka. W tym cyklu mam zwiększyć metforminę z 750 do 1500 i jeśli teraz nie zaskoczy to w następnym będzie clo.
    Jak wrażenia po wizycie u Bednarka? On przyjmuje w Lubiczu?
    Hetelix nie pomogę w tym temacie, dziewczyny próbowały też hsg robić w Bydgoszczy

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Jak wrażenia po wizycie u Bednarka? On przyjmuje w Lubiczu?
    Hetelix nie pomogę w tym temacie, dziewczyny próbowały też hsg robić w Bydgoszczy

    Wrażenia jak na razie pozytywne. Przynajmniej ma jakiś plan działani na najbliższe 4 miesiące. Teraz mam zwiększoną dawkę metforminy, w następnym cyklu mam brać clo, a kolejnym jak nie zajdę to dojdzie jeszcze monitoring.
    Niestety ale Stankiewicz mnie zawiódł mnie przy tych staraniach. Wg niego nie ma problemu i powinnam zajść bez wspomagania. Nie ważne że w pierwszą ciążę zaszłam w 6cs, całe starania na duphastonie i potem pół ciąży również. Nieważne że dwie ciążę poroniłam. Nieważne że teraz jestem prawie 8 lat starsza. Nawet nie zainteresował się nieregularnymi cyklami. Przed wizytą u Bednarka dopadła mnie infekcja, udało mi się dostać do Stankiewicza - wypisal leki i się pytam czy mogę brać przy staranich, okazało się że tabletki mogę brać dopiero w trakcie miesiączki. A jak doczytałam ulotkę to się okazało że ich w ogóle nie można przy planowaniu ciąży i po zażyciu trzeba miesiąc się zabezpieczać...

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 1 kwietnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hetelix- w Chełmży bez problemu wykonują HSG na NFZ. Moja znajoma miała i mówiła, że wszystko było ok, no i nie było wcale kolejek. Ja ze względu na zepsuty aparat w Toruniu wysokie ceny prywatnie, zdecydowałam się robić HSG w rodzinnym mieście.

  • Hetelix Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Joanien, czy możesz mi powiedzieć, gdzie dokładnie na Krasińskiego badanie wymazu z wynikiem w 1 dzień? Adres? Telefon? Nie mogę znaleźć:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 09:50

  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w szpitalu w zakałdzie diagnostyki mikrobiologicznej, 56 67 95 501
    56 67 95 583

  • Hetelix Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, joanien!

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_mama mam nadzieję, że znalazłaś swojego lekarza, który pomoże Ci zajść w ciążę.

    Czy miała któraś do czynienia z dr Dankowską-Jarmuszewską?
    Panie z Citomedu zapisały mnie do niej na wizytę, w necie ma negatywne opinie i strach mnie o obleciał.Zapisanie się na NFZ graniczy z cudem, albo jeśli to w gabinecie nie ma usg (Olk-med, Skarpa), to po co taki gabinet ginekologiczny?
    Nie wiem czy iść na tę wizytę, czy nie

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dankowska Jarmuszewska to najgorszy lekarz, u którego byłam. Niedelikatna, oschła, ignorantka, chamka. Kiedyś, jak jeszcze byłam studentką i przyjmowała w APLu, pobrała mi cytologię tak, ze mnie porządnie uszkodziła. Później doktor Mizarewicz mi pomógł, ale sam nie chciał wierzyć, ze tak można pacjentkę załatwić. absolutnie bym jej unikała, chyba że bardzo chcesz i lubisz ryzyko. Ostatnio z koleżanką się dziwiłam, ze są chętni by do niej chodzić, bo ciągle ma wolne terminy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Taka_mama mam nadzieję, że znalazłaś swojego lekarza, który pomoże Ci zajść w ciążę.

    Czy miała któraś do czynienia z dr Dankowską-Jarmuszewską?
    Panie z Citomedu zapisały mnie do niej na wizytę, w necie ma negatywne opinie i strach mnie o obleciał.Zapisanie się na NFZ graniczy z cudem, albo jeśli to w gabinecie nie ma usg (Olk-med, Skarpa), to po co taki gabinet ginekologiczny?
    Nie wiem czy iść na tę wizytę, czy nie


    Jak mam polecać kobietę to polecam Walentowicz z matopatu. Super kobietka pozytywnie nastawiona i delikatna

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    Dankowska Jarmuszewska to najgorszy lekarz, u którego byłam. Niedelikatna, oschła, ignorantka, chamka. Kiedyś, jak jeszcze byłam studentką i przyjmowała w APLu, pobrała mi cytologię tak, ze mnie porządnie uszkodziła. Później doktor Mizarewicz mi pomógł, ale sam nie chciał wierzyć, ze tak można pacjentkę załatwić. absolutnie bym jej unikała, chyba że bardzo chcesz i lubisz ryzyko. Ostatnio z koleżanką się dziwiłam, ze są chętni by do niej chodzić, bo ciągle ma wolne terminy.
    Dobra Joanien dzięki, przekonałaś mnie! Odwołuję, ale zadziwiające, że takich lekarzy w Citomedzie trzymają.
    Walentowicz pewnie prywatnie?
    Ja szukam na NFZ, bo prywatnie chodzę i chciałabym choć badania mieć na NFZ, leki kosztują mnie ok 100 zł/mg, wizyty 300zl/mc, więc miałam nadzieję, że choć badania zrobię na NFZ, ale jaj mam ryzykować i tak nadwątlone nerwy, to nie ma sensu.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja byłam prywatnie akurat u niej. Chyba nie przyjmuje na nfz. Może być ciężko o dobrego lekarza na nfz z terminami również.. zazwyczaj do tych dobrych mega kolejki

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna1990 wrote:
    No ja byłam prywatnie akurat u niej. Chyba nie przyjmuje na nfz. Może być ciężko o dobrego lekarza na nfz z terminami również.. zazwyczaj do tych dobrych mega kolejki
    Zdążyłam się już zorientować, że darmowa służba zdrowia to fikcja. Faktycznie ta Dankowską-Jarmuszewska ma tak fatalnie opinie, że nie mam ochoty po moich traumatycznych przeżyciach na spotkanie z nią.Rozumiem, czemu w czwartek był już termin na poniedziałek, nikt nie chce do niej,na kolei do dr Sochy zapisy na przyszły rok.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do poradni w szpitalu? Tam na NFZ przyjmuje między innymi Łojko. USG też mają. No i zawsze ta Chełmża zostaje :) daleko nie jest, kolejek nie ma aż takich jak w Toruniu

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    A do poradni w szpitalu? Tam na NFZ przyjmuje między innymi Łojko. USG też mają. No i zawsze ta Chełmża zostaje :) daleko nie jest, kolejek nie ma aż takich jak w Toruniu
    Obawiam się, że może być trudno się dostać do tej przyszpitalnej.Nie wpadłam na Chełmżę.Spróbuje jeszcze przy szpitalu, jak nie to nie będę dalej szukać i zostanę przy prywatnych wizytach tylko i prywatnych badaniach. Utrzymanie tej ciąży jest ważniejsze niż wszystkie pieniądze.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ, no ja też nie wpadłabym na Chełmżę, gdyby nie koleżanki, które są bardzo zadowolone. Mówią, że warunki trochę słabsze niż w Toruniu, ale za to lekarze są ok. Każda, która tam rodziła jest zachwycona.

  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hsg w Chełmży sam zabieg nie boli aż tak źle nie było. To mogę polecić ale jeśli ktoś ma chorobę przewlekła to nie polecam nie znają się u mnie po zabiegu były komplikacje, ale jak mówię dziewczyny spokojnie można iść na HSG do Chełmży da się przeżyć.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    AnnZ, no ja też nie wpadłabym na Chełmżę, gdyby nie koleżanki, które są bardzo zadowolone. Mówią, że warunki trochę słabsze niż w Toruniu, ale za to lekarze są ok. Każda, która tam rodziła jest zachwycona.
    Na poród nie zdecydowałabym się w Chełmży, bo Toruń ma najwyższą referencyjność. Przy problemach przy pierwszym porodzie natychmiast był neonatolog, pediatra i cały zespół, dlatego z ich działania byłam zadowolona.
    Odpuszczam szukanie na NFZ. Jak dobry lekarz to termin za rok, jak szybki to jest to Dankowska albo inny rzeźnik, albo nie ma usg.
    Po badania poszłam z prośbą do rodzinnego i o dziwo bez problemów dała mi sporo badań z mojej listy.
    Gibonku widzę, że podjęłaś poważną decyzję.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie pierwszy cykl na Clo i dzisiaj. w 12dc jest pęcherzyk 17mm na lewym jajniku, endometrium 8mm.
    Bardzo się cieszę, bo jest to dobra wiadomość, że reaguję na stymulację, ale lekarz mówił, że endo 8 mm to bardzo mało, a sama owulacja powinna być koło wtorku.
    Co prawda nie byłam u mojego lekarza, bo jestem na wyjeździe, ale teraz się stresuję, że pęcherzyk nie pęknie, a nawet jeśli, to nawet nie będzie warunków na zagnieżdżenie :(

‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ