X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie testosteronu, ja robiłam w matopacie. Tam robią w laboratorium vitalabo.com.pl . Kosztuje 22 zł. Rownież w tym laboratorium (tylko oddział w bydzi, ul. Hallera 2e) robią komputerowe badanie nasienia i kosztuje 120 zł, a jesli z jakiegoś powodu nie da sie komputerowo (za mało plemników) robią pod mikroskopem i oddają 70zl.

    Słyszałam tez o invimed.pl -powstańców wielkopolskich.
    I laboratorium analiz lekarskich Medic na Łochowskiego.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu, na Filtrowej nie byliśmy zadowoleni. Podejście i obsługa troche jak sprzed wielu lat...niestety nie ma w Toruniu odpowiednich specjalistów i przychodni (temat przewija sie na wielu forach). Lepiej od razu poszukać kogos np. w Bydgoszczy w klinice leczenia niepłodności albo poradniach ukierunkowanych na macierzyństwo. U nas mozna tak sie "bujać" latami i nigdy nie miec pełnego wglądu na to co sie dzieje, co sie zmienia i co moznaby jeszcze zrobic. Ja odwiedzilam juz wielu lekarzy i niestety nawet ginekologów-endokrynologow za bardzo w Toruniu nie ma, a w innych miastach "na pęczki". Nie wiem dlaczego tak jest :(
    Jesli chodzi o wyniki męskie (jezeli nie jest stwierdzony żaden problem) to polecałabym zrobic badania krwi oraz komputerowe nasienia i isc z nimi do swojego ulubionego ginekologa. Jezeli takiego nie masz, polecam szukać wsród młodych. Starsi panowie (nawet jezeli sa cudowni, mądrzy i doświadczeni) czesto nie maja praktyki w kierunku męskiej niepłodności. Nigdy sie tym nie interesowali, bo kiedyś było przekonanie, ze to kobiety miewają problemy. Nasi ojcowie czy dziadkowie nigdy by nie dali sie zaciągnąć na badanie spermy ;)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to wlasnie na Filtrowej, bez dalszych badań czy rozmowy, stwierdzili ze przy takich wynikach nasienia, to nigdy w życiu nie będziemy mogli miec dzieci...a wystarczyło powiedzieć, ze moze zapalenie, moze leki, moze cokolwiek i powtorzmy badanie za 3 miesiące. Nie! Woleli odebrać człowiekowi nadzieje i sprawić ze poczuje sie bezużyteczny...

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mój mąż chodzi do tego Dziewięckiego. Kiedyś zanim zaszłam w ciążę robił komputerowe w vitalabo na Storczykowej i wynik powalił nas z nóg. Poszłam z tymi wynikami do ginekologa takiego w szpitalu w Juraszu bo tam mam znajomą ginekolog. Powiedziała że ogólnie badanie jest beznadziejnie zrobione i trzeba też zrobic mikroskopowo. Więc mąż poszedł na Filtrową i tam przyjmuje Dziewięcki. Zrobił kilka badań które nie okazały się takie złe. Przepisał mu suplememnty witaminowe kazał brac przez trzy miesiące i na kontrolę. Po trzech miesiącach poszedł wyniki odrobinę się poprawiły ale liczba nadal poniżej normy ( aczkolwiek wg najnowszych badań mówią zę ilośc nie jest taka ważna a jakośc tych plemników ). Potem okazało się że ma leukocyty w nasieniu wiec antybiotyk. Ale w sumie zaszłam w ciążę wiec jak mąż to stwierdził ,,piasku nie nosi,,. Owszem ma raję ale i tak musi byc pod opieką dobrego androloga i kochana znajdę dla nas tego androloga. Idę w przyszłym tygodniu do mojej znajomej ginekolog i ona podobno zna świetnego ginekologa i androloga gdzieś na osowej górze w bydzi. Dam Ci szybciutko znac jak będę miała nazwisko. Podobno z jego pomocą wielu mężczyzn doczekało się zapłodnienia. A testosteron musi zrobic io ja go wyślę na własną rękę za tydzień w sobotę bo w tygodniu nie da rady iśc bo na rano do pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 17:57

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, czasem zależy jak człowiek trafi :) Twojemu mężowi zaproponowali chociaz suplementy. Ja z ginekologami tez tak miałam. Szlam do kogos kogo wszyscy polecali i dupa, byłam mega niezadowolona. Np. gdy poroniłam, moja ciąża zajmował sie supergin, którego polecają wszyscy (znajomi i w necie). Krwawiac nie mogłam sie z nim skontaktować. Po godzinie odebrała córka?zona? Powiedziała, ze jest zajęty. Błagałamo jakis kontakt, mówiłam o co chodzi, ze jadę do szpitala. Napisałam jeszcze smsa zeby miał numer. Nie zainteresował sie, nie oddzwonił do dzisiaj....

    A wyniki mikroskopowe zawsze sa "lepsze" niż komputerowe. Nie wiem dlaczego, ale z tego powodu lekarze polecają badania komputerowe. Ze niby są konkretniejsze, dokładniejsze i bardziej prawdziwe jak na dzisiejsze realia.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ginekologa mam dobrego to znaczy można się z nim zawsze skontaktowac bo w razie czego pracuje też w szpitalu na bielanach Jackowski on mi bardzo pomógł jak miałam ciążę ektopową jest dobrym specjalistą. Tylko położna która u niego pracuje ma chyba jakiś problem to znaczy robi problemy żeby się do niego dostac poza umówionym terminem. Chodziłam też na kasę chorych do znajomej pani ginekolog w szpitalu w juraszu. Ona też się w sumie zainteresowała bo miałam nieregularne cykle i dała duphaston. Zaleciła też aby mąż zrobił badanie testosteronu chociaż ja sama też o tym wiedziałam. Teraz czekam aż wróci z urlopu bo chcę namiary do androloga.
    Ale wiesz tam na Filtrowej też gadają bzdury jak można wmawiac mężowi że ma super wyniki skoro np ilośc jest nadal poniżdej normy. I mąż teraz tak utwierdził się w przekonaniu że ma dobre plemniki ze nie szuka dalej pomocy. I to jest właśnie też psychika.

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    a spotkanie pewnie że kiedyś by trzeba było :-)
    Mam nadzieję, że do tego "kiedyś" poznamy się troszkę i tez tam będę :)
    Bardzo polubiłam dziewczyny z innego wątku, ale tez wlasnie dlatego założyłam ten. Mam nadzieje, ze nasze doświadczenia pomogą nam nawzajem. Informacje o lekarzach, lekach, cenach i wiele innych :) zdecydowanie łatwiej jest mając "pod ręka" kogoś, kto dobrze wie jak to jest, co sie czuje i myśli.
    Niestety wiele moich koleżanek powyjezdzala...za granice, do innych miast..te, które zostały sa singlami, żyją praca, nie planują dzieci lub maja ich juz kilkoro i nie bardzo maja czas ;)

    misia79 lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie misiu trzymam kciuki za polepszajace sie wyniki i dobrych specjalistów :)
    A z mężczyznami czasem tak jest. Lepiej niech sie nie przejmuje, to podniesie go na duchu i uniknie złych wyników przez stres ;) po prostu go umów, podaj to jako informacje oczywista do wykonania ;) ja tak mojemu podaje suplementy. Oczywiście wie na co i po co, ale juz nie przywiązuje wagi do zbędnego gadania. Daje mu to wie, ze trzeba zjeść i juz. Minęło ileś miesiecy, to trzeba isc na badanie kontrolne i juz.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Mam nadzieję, że do tego "kiedyś" poznamy się troszkę i tez tam będę :)
    Bardzo polubiłam dziewczyny z innego wątku, ale tez wlasnie dlatego założyłam ten. Mam nadzieje, ze nasze doświadczenia pomogą nam nawzajem. Informacje o lekarzach, lekach, cenach i wiele innych :) zdecydowanie łatwiej jest mając "pod ręka" kogoś, kto dobrze wie jak to jest, co sie czuje i myśli.
    Niestety wiele moich koleżanek powyjezdzala...za granice, do innych miast..te, które zostały sa singlami, żyją praca, nie planują dzieci lub maja ich juz kilkoro i nie bardzo maja czas ;)
    Jasne rah masz rację cieszę się że powstał nasz wątek. Bardzo dobrze mi się tutaj rozmawia miło Was poznac i w ogóle kogoś kto zrozumie podpowie doradzi wysłucha.

    rah, Iwka lubią tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze do usług ;)

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    W takim razie misiu trzymam kciuki za polepszajace sie wyniki i dobrych specjalistów :)
    A z mężczyznami czasem tak jest. Lepiej niech sie nie przejmuje, to podniesie go na duchu i uniknie złych wyników przez stres ;) po prostu go umów, podaj to jako informacje oczywista do wykonania ;) ja tak mojemu podaje suplementy. Oczywiście wie na co i po co, ale juz nie przywiązuje wagi do zbędnego gadania. Daje mu to wie, ze trzeba zjeść i juz. Minęło ileś miesiecy, to trzeba isc na badanie kontrolne i juz.
    Tak jest ja bardzo dużo zrobiłam na własnę rękę i po prostu poinformowałam go co ma zrobic i gdzie ale na szczęście mąż wszysto łyka i nie robi problemów dlatego wiem że mogę coś zrobic załatwic wyszukac a on ze mną pojedzie zrobi badania przyjmie suplementy nawet sam pamięta o tym żeby kupic.
    Chciałabym abyśmy wszystkie zaszły i mogłybyśmy gadac godzinami o tym co która kupiła na wyprawkę albo która więcej żygnęła :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, o nieeee, bez rzyganka prosze...;p nie cierpię tego (od dziecka) a w ciąży ciagle było mi niedobrze...masakra..łzy w oczach... ;p heheh

    Dobry Mąż nie jest zły ;)

    Widze, ze inne dziewczynki maja zajęty weekend :p ja siedzę i czekam na @
    Niestety odkąd brałam Dupka, mam spore bóle brzucha i plamienie ok. 2 dni przed krwawieniem... Co daje 2-3 dni wycięte z życia, zamiast 1 ;/

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wróciłam dziewczynki trzeba było troszkę popracować nad <3 :-D

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś mam śluz jak z książki mega rozciągliwy i mężusia zmolestowałam i trezba było troszkę poleżeć spokojnie :-)
    ale już nadrabiam :-)

    rah, misia79, Iwka, Biotech lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    póki co wkręcam sobie pozytywnie ten cykl chyba przez te urodziny że to mój miesiąc hehe
    ostatnio brałam wszystko na NIE więc postanowiłam zmienić myślenie może trochę pomoże a jak @ przyjdzie to mnie [pocieszycie najwyżej :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne Kasiu, pocieszymy :) ja myslalam, ze tenmiesiC bedzie mój, urlop i to jeszcze w naszym ukochanym miejscu gdzie splodzilismy poprzednio dzidziusia...no ale dupa...:(

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Hehe, o nieeee, bez rzyganka prosze...;p nie cierpię tego (od dziecka) a w ciąży ciagle było mi niedobrze...masakra..łzy w oczach... ;p heheh

    Dobry Mąż nie jest zły ;)

    Widze, ze inne dziewczynki maja zajęty weekend :p ja siedzę i czekam na @
    Niestety odkąd brałam Dupka, mam spore bóle brzucha i plamienie ok. 2 dni przed krwawieniem... Co daje 2-3 dni wycięte z życia, zamiast 1 ;/
    Rah ale spokojnie ja żartowałam z tym... rzygiem :-)
    A ja dobrze reagowałam na duphaston miałam bardzo regularne cykle bez plamień przed i po a wcześniej miałam właśnie te uciążliwe plamienia kilka dni po okresie i przed również a teraz nie mam w ogóle to znaczy mam ale takie dwudniowe tylko chociaż teraz duphka nie biorę bo oczyszczałam się po ciąży i nie wiem czy będę musiała dalej brac. Zobaczymy ale jeśli Tobie nie służy to nie bierz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 19:48

    rah, Iwka lubią tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    póki co wkręcam sobie pozytywnie ten cykl chyba przez te urodziny że to mój miesiąc hehe
    ostatnio brałam wszystko na NIE więc postanowiłam zmienić myślenie może trochę pomoże a jak @ przyjdzie to mnie [pocieszycie najwyżej :-)
    Kochana zawsze jesteśmy do usług zwarte i gotowe do pomocy :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mamy pogodę za oknem niech to czyli nici z naszego jutrzejszego spaceru nad Wisła bo mieliśmy iśc z mężem.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może się poprawi trochę albo na chwilkę na romantyczny spacerek :-)
    ja byłam z pieskiem i umówiłam się z sąsiadkami na jutro na babskie party :-)
    trochę się pośmiejemy co by mamusia bya bardziej wyluzowana i fasolka chciała zamieszkać w niej :-P kurde serio palma mi już wali dziewczyny :-D

    Iwka lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Fotelik samochodowy - jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Jednym z takich obszarów, gdzie jest ono szczególnie ważne jest zakup, montaż i korzystanie z fotelika samochodowego. Co zatem zrobić, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie rodzinnych podróży z noworodkiem i niemowlakiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ