X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie testosteronu, ja robiłam w matopacie. Tam robią w laboratorium vitalabo.com.pl . Kosztuje 22 zł. Rownież w tym laboratorium (tylko oddział w bydzi, ul. Hallera 2e) robią komputerowe badanie nasienia i kosztuje 120 zł, a jesli z jakiegoś powodu nie da sie komputerowo (za mało plemników) robią pod mikroskopem i oddają 70zl.

    Słyszałam tez o invimed.pl -powstańców wielkopolskich.
    I laboratorium analiz lekarskich Medic na Łochowskiego.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu, na Filtrowej nie byliśmy zadowoleni. Podejście i obsługa troche jak sprzed wielu lat...niestety nie ma w Toruniu odpowiednich specjalistów i przychodni (temat przewija sie na wielu forach). Lepiej od razu poszukać kogos np. w Bydgoszczy w klinice leczenia niepłodności albo poradniach ukierunkowanych na macierzyństwo. U nas mozna tak sie "bujać" latami i nigdy nie miec pełnego wglądu na to co sie dzieje, co sie zmienia i co moznaby jeszcze zrobic. Ja odwiedzilam juz wielu lekarzy i niestety nawet ginekologów-endokrynologow za bardzo w Toruniu nie ma, a w innych miastach "na pęczki". Nie wiem dlaczego tak jest :(
    Jesli chodzi o wyniki męskie (jezeli nie jest stwierdzony żaden problem) to polecałabym zrobic badania krwi oraz komputerowe nasienia i isc z nimi do swojego ulubionego ginekologa. Jezeli takiego nie masz, polecam szukać wsród młodych. Starsi panowie (nawet jezeli sa cudowni, mądrzy i doświadczeni) czesto nie maja praktyki w kierunku męskiej niepłodności. Nigdy sie tym nie interesowali, bo kiedyś było przekonanie, ze to kobiety miewają problemy. Nasi ojcowie czy dziadkowie nigdy by nie dali sie zaciągnąć na badanie spermy ;)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to wlasnie na Filtrowej, bez dalszych badań czy rozmowy, stwierdzili ze przy takich wynikach nasienia, to nigdy w życiu nie będziemy mogli miec dzieci...a wystarczyło powiedzieć, ze moze zapalenie, moze leki, moze cokolwiek i powtorzmy badanie za 3 miesiące. Nie! Woleli odebrać człowiekowi nadzieje i sprawić ze poczuje sie bezużyteczny...

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mój mąż chodzi do tego Dziewięckiego. Kiedyś zanim zaszłam w ciążę robił komputerowe w vitalabo na Storczykowej i wynik powalił nas z nóg. Poszłam z tymi wynikami do ginekologa takiego w szpitalu w Juraszu bo tam mam znajomą ginekolog. Powiedziała że ogólnie badanie jest beznadziejnie zrobione i trzeba też zrobic mikroskopowo. Więc mąż poszedł na Filtrową i tam przyjmuje Dziewięcki. Zrobił kilka badań które nie okazały się takie złe. Przepisał mu suplememnty witaminowe kazał brac przez trzy miesiące i na kontrolę. Po trzech miesiącach poszedł wyniki odrobinę się poprawiły ale liczba nadal poniżej normy ( aczkolwiek wg najnowszych badań mówią zę ilośc nie jest taka ważna a jakośc tych plemników ). Potem okazało się że ma leukocyty w nasieniu wiec antybiotyk. Ale w sumie zaszłam w ciążę wiec jak mąż to stwierdził ,,piasku nie nosi,,. Owszem ma raję ale i tak musi byc pod opieką dobrego androloga i kochana znajdę dla nas tego androloga. Idę w przyszłym tygodniu do mojej znajomej ginekolog i ona podobno zna świetnego ginekologa i androloga gdzieś na osowej górze w bydzi. Dam Ci szybciutko znac jak będę miała nazwisko. Podobno z jego pomocą wielu mężczyzn doczekało się zapłodnienia. A testosteron musi zrobic io ja go wyślę na własną rękę za tydzień w sobotę bo w tygodniu nie da rady iśc bo na rano do pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 17:57

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, czasem zależy jak człowiek trafi :) Twojemu mężowi zaproponowali chociaz suplementy. Ja z ginekologami tez tak miałam. Szlam do kogos kogo wszyscy polecali i dupa, byłam mega niezadowolona. Np. gdy poroniłam, moja ciąża zajmował sie supergin, którego polecają wszyscy (znajomi i w necie). Krwawiac nie mogłam sie z nim skontaktować. Po godzinie odebrała córka?zona? Powiedziała, ze jest zajęty. Błagałamo jakis kontakt, mówiłam o co chodzi, ze jadę do szpitala. Napisałam jeszcze smsa zeby miał numer. Nie zainteresował sie, nie oddzwonił do dzisiaj....

    A wyniki mikroskopowe zawsze sa "lepsze" niż komputerowe. Nie wiem dlaczego, ale z tego powodu lekarze polecają badania komputerowe. Ze niby są konkretniejsze, dokładniejsze i bardziej prawdziwe jak na dzisiejsze realia.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ginekologa mam dobrego to znaczy można się z nim zawsze skontaktowac bo w razie czego pracuje też w szpitalu na bielanach Jackowski on mi bardzo pomógł jak miałam ciążę ektopową jest dobrym specjalistą. Tylko położna która u niego pracuje ma chyba jakiś problem to znaczy robi problemy żeby się do niego dostac poza umówionym terminem. Chodziłam też na kasę chorych do znajomej pani ginekolog w szpitalu w juraszu. Ona też się w sumie zainteresowała bo miałam nieregularne cykle i dała duphaston. Zaleciła też aby mąż zrobił badanie testosteronu chociaż ja sama też o tym wiedziałam. Teraz czekam aż wróci z urlopu bo chcę namiary do androloga.
    Ale wiesz tam na Filtrowej też gadają bzdury jak można wmawiac mężowi że ma super wyniki skoro np ilośc jest nadal poniżdej normy. I mąż teraz tak utwierdził się w przekonaniu że ma dobre plemniki ze nie szuka dalej pomocy. I to jest właśnie też psychika.

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    a spotkanie pewnie że kiedyś by trzeba było :-)
    Mam nadzieję, że do tego "kiedyś" poznamy się troszkę i tez tam będę :)
    Bardzo polubiłam dziewczyny z innego wątku, ale tez wlasnie dlatego założyłam ten. Mam nadzieje, ze nasze doświadczenia pomogą nam nawzajem. Informacje o lekarzach, lekach, cenach i wiele innych :) zdecydowanie łatwiej jest mając "pod ręka" kogoś, kto dobrze wie jak to jest, co sie czuje i myśli.
    Niestety wiele moich koleżanek powyjezdzala...za granice, do innych miast..te, które zostały sa singlami, żyją praca, nie planują dzieci lub maja ich juz kilkoro i nie bardzo maja czas ;)

    misia79 lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie misiu trzymam kciuki za polepszajace sie wyniki i dobrych specjalistów :)
    A z mężczyznami czasem tak jest. Lepiej niech sie nie przejmuje, to podniesie go na duchu i uniknie złych wyników przez stres ;) po prostu go umów, podaj to jako informacje oczywista do wykonania ;) ja tak mojemu podaje suplementy. Oczywiście wie na co i po co, ale juz nie przywiązuje wagi do zbędnego gadania. Daje mu to wie, ze trzeba zjeść i juz. Minęło ileś miesiecy, to trzeba isc na badanie kontrolne i juz.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Mam nadzieję, że do tego "kiedyś" poznamy się troszkę i tez tam będę :)
    Bardzo polubiłam dziewczyny z innego wątku, ale tez wlasnie dlatego założyłam ten. Mam nadzieje, ze nasze doświadczenia pomogą nam nawzajem. Informacje o lekarzach, lekach, cenach i wiele innych :) zdecydowanie łatwiej jest mając "pod ręka" kogoś, kto dobrze wie jak to jest, co sie czuje i myśli.
    Niestety wiele moich koleżanek powyjezdzala...za granice, do innych miast..te, które zostały sa singlami, żyją praca, nie planują dzieci lub maja ich juz kilkoro i nie bardzo maja czas ;)
    Jasne rah masz rację cieszę się że powstał nasz wątek. Bardzo dobrze mi się tutaj rozmawia miło Was poznac i w ogóle kogoś kto zrozumie podpowie doradzi wysłucha.

    rah, Iwka lubią tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze do usług ;)

    Iwka lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    W takim razie misiu trzymam kciuki za polepszajace sie wyniki i dobrych specjalistów :)
    A z mężczyznami czasem tak jest. Lepiej niech sie nie przejmuje, to podniesie go na duchu i uniknie złych wyników przez stres ;) po prostu go umów, podaj to jako informacje oczywista do wykonania ;) ja tak mojemu podaje suplementy. Oczywiście wie na co i po co, ale juz nie przywiązuje wagi do zbędnego gadania. Daje mu to wie, ze trzeba zjeść i juz. Minęło ileś miesiecy, to trzeba isc na badanie kontrolne i juz.
    Tak jest ja bardzo dużo zrobiłam na własnę rękę i po prostu poinformowałam go co ma zrobic i gdzie ale na szczęście mąż wszysto łyka i nie robi problemów dlatego wiem że mogę coś zrobic załatwic wyszukac a on ze mną pojedzie zrobi badania przyjmie suplementy nawet sam pamięta o tym żeby kupic.
    Chciałabym abyśmy wszystkie zaszły i mogłybyśmy gadac godzinami o tym co która kupiła na wyprawkę albo która więcej żygnęła :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, o nieeee, bez rzyganka prosze...;p nie cierpię tego (od dziecka) a w ciąży ciagle było mi niedobrze...masakra..łzy w oczach... ;p heheh

    Dobry Mąż nie jest zły ;)

    Widze, ze inne dziewczynki maja zajęty weekend :p ja siedzę i czekam na @
    Niestety odkąd brałam Dupka, mam spore bóle brzucha i plamienie ok. 2 dni przed krwawieniem... Co daje 2-3 dni wycięte z życia, zamiast 1 ;/

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wróciłam dziewczynki trzeba było troszkę popracować nad <3 :-D

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś mam śluz jak z książki mega rozciągliwy i mężusia zmolestowałam i trezba było troszkę poleżeć spokojnie :-)
    ale już nadrabiam :-)

    rah, misia79, Iwka, Biotech lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    póki co wkręcam sobie pozytywnie ten cykl chyba przez te urodziny że to mój miesiąc hehe
    ostatnio brałam wszystko na NIE więc postanowiłam zmienić myślenie może trochę pomoże a jak @ przyjdzie to mnie [pocieszycie najwyżej :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne Kasiu, pocieszymy :) ja myslalam, ze tenmiesiC bedzie mój, urlop i to jeszcze w naszym ukochanym miejscu gdzie splodzilismy poprzednio dzidziusia...no ale dupa...:(

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Hehe, o nieeee, bez rzyganka prosze...;p nie cierpię tego (od dziecka) a w ciąży ciagle było mi niedobrze...masakra..łzy w oczach... ;p heheh

    Dobry Mąż nie jest zły ;)

    Widze, ze inne dziewczynki maja zajęty weekend :p ja siedzę i czekam na @
    Niestety odkąd brałam Dupka, mam spore bóle brzucha i plamienie ok. 2 dni przed krwawieniem... Co daje 2-3 dni wycięte z życia, zamiast 1 ;/
    Rah ale spokojnie ja żartowałam z tym... rzygiem :-)
    A ja dobrze reagowałam na duphaston miałam bardzo regularne cykle bez plamień przed i po a wcześniej miałam właśnie te uciążliwe plamienia kilka dni po okresie i przed również a teraz nie mam w ogóle to znaczy mam ale takie dwudniowe tylko chociaż teraz duphka nie biorę bo oczyszczałam się po ciąży i nie wiem czy będę musiała dalej brac. Zobaczymy ale jeśli Tobie nie służy to nie bierz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 19:48

    rah, Iwka lubią tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka wrote:
    póki co wkręcam sobie pozytywnie ten cykl chyba przez te urodziny że to mój miesiąc hehe
    ostatnio brałam wszystko na NIE więc postanowiłam zmienić myślenie może trochę pomoże a jak @ przyjdzie to mnie [pocieszycie najwyżej :-)
    Kochana zawsze jesteśmy do usług zwarte i gotowe do pomocy :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mamy pogodę za oknem niech to czyli nici z naszego jutrzejszego spaceru nad Wisła bo mieliśmy iśc z mężem.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może się poprawi trochę albo na chwilkę na romantyczny spacerek :-)
    ja byłam z pieskiem i umówiłam się z sąsiadkami na jutro na babskie party :-)
    trochę się pośmiejemy co by mamusia bya bardziej wyluzowana i fasolka chciała zamieszkać w niej :-P kurde serio palma mi już wali dziewczyny :-D

    Iwka lubi tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ