X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

TSH

Oceń ten wątek:
  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 5 września 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o hashi, to u mnie AntyTPO wykryło... Ponad 600 jednostek 🤦‍♀️ przy mormie chyba do 32. I usg. Potsh i ft3 i ft4 to nie było za bardzo tego widać.

    Starania - przy pierwszych dwóch ciążach nie miałam problemu z tarczycą. Dopiero po mi się uaktywniła. I teraz tak - nie starając się zbytnio zaskoczyliśmy przy tsh prawie 4. Ale poroniłam w 7 tygodniu. Mogło to być przyczyną, ale nie musiało. Wiadomo, jak jest. Od poronienia właśnie mija miesiąc. I przy świadomym staraniu się mam zwiększona właśnie dawkę na 75 i 50, no i tsh ładnie zjechało do 1, 66. Teraz to może nawet mniej, kto wie. Endo mówiła, że idealnie będzie, jak wyniki będą zaczynać się od 1 😊

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 5 września 2021, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti1984 wrote:
    Jeśli chodzi o hashi, to u mnie AntyTPO wykryło... Ponad 600 jednostek 🤦‍♀️ przy mormie chyba do 32. I usg. Potsh i ft3 i ft4 to nie było za bardzo tego widać.

    Starania - przy pierwszych dwóch ciążach nie miałam problemu z tarczycą. Dopiero po mi się uaktywniła. I teraz tak - nie starając się zbytnio zaskoczyliśmy przy tsh prawie 4. Ale poroniłam w 7 tygodniu. Mogło to być przyczyną, ale nie musiało. Wiadomo, jak jest. Od poronienia właśnie mija miesiąc. I przy świadomym staraniu się mam zwiększona właśnie dawkę na 75 i 50, no i tsh ładnie zjechało do 1, 66. Teraz to może nawet mniej, kto wie. Endo mówiła, że idealnie będzie, jak wyniki będą zaczynać się od 1 😊


    Bardzo przykro mi z powodu straty 😔😔 w ciągu miesiąca tak ładnie Ci spadło?
    Mam nadzieję, że też mi jeszcze spadnie pomimo dawki eythyroxu 25, staram się dietą,choć w ten weekend pozwoliłam sobie na kilka pokus w postaci eklerki i ciasta 😃
    U mnie też FT3 i FT4 w normie tylko antyTPO 118

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 5 września 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Bardzo przykro mi z powodu straty 😔😔 w ciągu miesiąca tak ładnie Ci spadło?
    Mam nadzieję, że też mi jeszcze spadnie pomimo dawki eythyroxu 25, staram się dietą,choć w ten weekend pozwoliłam sobie na kilka pokus w postaci eklerki i ciasta 😃
    U mnie też FT3 i FT4 w normie tylko antyTPO 118

    Wiesz co, miałam robione najpierw jakoś w czerwcu (brałam 50) i wtedy było 3,96. Jak się okazało w lipcu, że ciąża, to zwiększyła mi endo na 75. W sierpniu wyszło już 1,66, więc została 75 w tygodniu i 50 na weekend. Teraz nie wiem, ile mam 😉 czekam na biopsję, potem zrobię krew.

    Dieta u mnie od dość długiego czasu już istnieje, nie to że super ścisła, bo jak mi się chce coś, to nie ma siły 😂 ale porzuciłam mięso, ograniczyłam dość mocno gluten ( wiadomo, czasem coś się przyplącze, ale staram się unikać), pozbyłam się laktozy (bo mnie strasznie brzuch bolał po niej). Niby tam coś jest o strączkowych, czy że to się powinno, a tamtego nie, ale wiesz, jak jest. Jak się zje fasolę w sezonie, to nagle się nie pogarsza i nie umieram, więc sobie pozwalam na różne rzeczy 😉

    Gwiazdeczka 93 lubi tę wiadomość

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 5 września 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti1984,
    ale rozumiem, ze wcześniej tzn przed czerwcm już bralaś leki? Czy dopiero,gdy w czerwcu wyszlo 3,96 zaczęłas brać te erthox 50 ?

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 5 września 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Marti1984,
    ale rozumiem, ze wcześniej tzn przed czerwcm już bralaś leki? Czy dopiero,gdy w czerwcu wyszlo 3,96 zaczęłas brać te erthox 50 ?

    Leczę się od kilku lat i brałam letrox 50,wczesniej miałam 25,ale widocznie było za mało. Na początku tsh miałam na poziomie 11, przy 25 spadło do poziomu ok 5, przy 50 zeszło poniżej 4 i endo powiedziała, ze gdyby w grę nie wchodziła ciąża, to byśmy zostawiły 50.ale że się staramy, to weszlisny na 75, a potem 75 i 50

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 5 września 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti1984 wrote:
    Wiesz co, miałam robione najpierw jakoś w czerwcu (brałam 50) i wtedy było 3,96. Jak się okazało w lipcu, że ciąża, to zwiększyła mi endo na 75. W sierpniu wyszło już 1,66, więc została 75 w tygodniu i 50 na weekend. Teraz nie wiem, ile mam 😉 czekam na biopsję, potem zrobię krew.

    Dieta u mnie od dość długiego czasu już istnieje, nie to że super ścisła, bo jak mi się chce coś, to nie ma siły 😂 ale porzuciłam mięso, ograniczyłam dość mocno gluten ( wiadomo, czasem coś się przyplącze, ale staram się unikać), pozbyłam się laktozy (bo mnie strasznie brzuch bolał po niej). Niby tam coś jest o strączkowych, czy że to się powinno, a tamtego nie, ale wiesz, jak jest. Jak się zje fasolę w sezonie, to nagle się nie pogarsza i nie umieram, więc sobie pozwalam na różne rzeczy 😉


    No właśnie ja też, staram się nie jeść mięsa, chyba że u kogoś jestem to wiadomo zjem 😉☺️ pozwalam sobie na ryby, kasze, warzywa, kiszonki, nie jem słodyczy, nabiału nie jem w ogóle i dużo lepiej się czuję 😉 dużo olei lniany, pestek dyni, czarnuszki 😉 ale to ładnie Ci spada,jestem ciekawa co u mnie powie,czy nadal mam brać Euthyrox 25 czy zwiększy dawkę😉

    Marti1984 lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 9 września 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Po otrzymaniu wyniku TSh zrobiłam anty TG i anty TPO,które mam podwyższone, ogólnie byłam w szoku,bo u mnie żaden z objawów jakoś nie był nasilony, gdyby nie to że się staramy z mężem o dziecko,to raczej nie zrobiłabym anty TPO i TG,więc lepiej to sprawdzić.
    To chyba zależy od organizmu,mija znajoma też ma Hashimoto i gdy spadło jej TSH do jeden,to nie mogła zajść,dopeiro obie ciążę w okolicach 2.5,więc co człowiek to inaczej 😉
    Witam ☺️
    My staramy się od roku, TSH 2,98 FT3 IFT4 w normie, Anty-Tpo 3,0 natomiast anty-tg 9,98 a norma 4 coś na wydruku z badań. Pokazałam ginekologi to stwierdził że badania mam w normie, ale idę we wtorek do endokrynologa zobaczymy co powie. A ginekolog no cóż do zmiany

    Gwiazdeczka 93 lubi tę wiadomość

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 9 września 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny!;) Czy jest tu jakaś dziewczyna, która ma z kolei niskie TSH?
    Moje ostatnie wyni badań tarczycy są tragiczne, przez co nie mogłam pojsc na zabieg. TSH było na poziomie 0,042 a po dwóch dniach jak powtórzyłam było jeszcze gorzej bo 0,019. Oprócz tego podwyższone fT4 i fT3. Mam naprawdę okropne objawy, bardzo źle się czuję;( przy takich wynikach starania i tak nie mają sensu.
    Czy któraś z Was walczy z nadczynnością??

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 10 września 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1009 wrote:
    Witam ☺️
    My staramy się od roku, TSH 2,98 FT3 IFT4 w normie, Anty-Tpo 3,0 natomiast anty-tg 9,98 a norma 4 coś na wydruku z badań. Pokazałam ginekologi to stwierdził że badania mam w normie, ale idę we wtorek do endokrynologa zobaczymy co powie. A ginekolog no cóż do zmiany

    Mi endokrynog jak mialam Anty-Tpo podwyzszone nieduzo rowniez mowil, ze to nie jest jakies duze odchylenie i jest ok, jedynie TSH mialam teoche mniejsze niz Ty ok 1,8. Ja mam sklonnosc do chorob autoimmunologicznych. Przez ostatnie 15 lat te przeciwciala i jedne, i drugie skakaly mi jak chcialy, miano nawet kilkaset. Ale nie mialam zadnych objawow klinicznych choroby tarczycy, tsh bylo w normie. Miesiac temu i p-ciala byly tez w normach. A mialas do tej pory jakies objawy i problemy z tarczyca, albo np ktos z Twoich bliskich 1 linii mial? Trudna sprawa z tymi p-cialami, bo czasami sa, a nie wplywaja bardzo destrukcyjnie, tylko sie to obserwuje. Wszystko musi lekarz ocenic calosciowo z innymi badaniami i czasami usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2021, 12:17

  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 września 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1985 wrote:
    Mi endokrynog jak mialam Anty-Tpo podwyzszone nieduzo rowniez mowil, ze to nie jest jakies duze odchylenie i jest ok, jedynie TSH mialam teoche mniejsze niz Ty ok 1,8. Ja mam sklonnosc do chorob autoimmunologicznych. Przez ostatnie 15 lat te przeciwciala i jedne, i drugie skakaly mi jak chcialy, miano nawet kilkaset. Ale nie mialam zadnych objawow klinicznych choroby tarczycy, tsh bylo w normie. Miesiac temu i p-ciala byly tez w normach. A mialas do tej pory jakies objawy i problemy z tarczyca, albo np ktos z Twoich bliskich 1 linii mial? Trudna sprawa z tymi p-cialami, bo czasami sa, a nie wplywaja bardzo destrukcyjnie, tylko sie to obserwuje. Wszystko musi lekarz ocenic calosciowo z innymi badaniami i czasami usg.
    Raczej nikt w rodzinie nie ma problemów z tarczyca, dlatego też jestem zaskoczona. W tamtym roku TSH miałam 2.15, ale nie robiłam żadnych dodatkowych badań tarczycy, dopiero teraz jak zaczęłam szukać przyczyny braku ciąży to zaczęłam się badać. Zobaczę co mi powie endokrynolog, podejrzewam że będzie robione USG

  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 10 września 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1009 wrote:
    Raczej nikt w rodzinie nie ma problemów z tarczyca, dlatego też jestem zaskoczona. W tamtym roku TSH miałam 2.15, ale nie robiłam żadnych dodatkowych badań tarczycy, dopiero teraz jak zaczęłam szukać przyczyny braku ciąży to zaczęłam się badać. Zobaczę co mi powie endokrynolog, podejrzewam że będzie robione USG

    Z tym TSH to tez mam wrazenie, ze jest rozne podejscie. Np znajoma miala we wczesnej ciazy wynik ponad 3 i lekarz jej mowil, ze jest to ok. Z kolei gdzies czytalam, ze 1 trymestr to max 2,5. Niektorzy mowili, ze max 1,5 przy staraniach, a mi endokrynolog powiedzial, ze moja 1,8 jest ok i te nieznacznie podwyzszone p-ciala.

  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 września 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1985 wrote:
    Z tym TSH to tez mam wrazenie, ze jest rozne podejscie. Np znajoma miala we wczesnej ciazy wynik ponad 3 i lekarz jej mowil, ze jest to ok. Z kolei gdzies czytalam, ze 1 trymestr to max 2,5. Niektorzy mowili, ze max 1,5 przy staraniach, a mi endokrynolog powiedzial, ze moja 1,8 jest ok i te nieznacznie podwyzszone p-ciala.
    Byłam dwa dni temu i ginekologa, pokazałam mu wyniki m, oprócz tarczycy zrobiłam jeszcze FSH, LH, estradiol i prolaktyne to stwierdził, że te badania nic nie wnoszą i są ok

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 10 września 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1009 wrote:
    Witam ☺️
    My staramy się od roku, TSH 2,98 FT3 IFT4 w normie, Anty-Tpo 3,0 natomiast anty-tg 9,98 a norma 4 coś na wydruku z badań. Pokazałam ginekologi to stwierdził że badania mam w normie, ale idę we wtorek do endokrynologa zobaczymy co powie. A ginekolog no cóż do zmiany
    Cześć ☺️
    Troszkę do zbicia TSH,więc endokrynolog może dać Ci Euthyrox,letrox trochę na zbicie ☺️ moja siostra anty też ma podobnie do Cb tylko TSH w granicach 2 i Endo powiedziała by kontrolowała,bo może pojawić się jej Hashimoto 😉więc zaczęła się lepiej odżywiać,by uszczelnić jelita i teraz ma w normie 😉

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 września 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Cześć ☺️
    Troszkę do zbicia TSH,więc endokrynolog może dać Ci Euthyrox,letrox trochę na zbicie ☺️ moja siostra anty też ma podobnie do Cb tylko TSH w granicach 2 i Endo powiedziała by kontrolowała,bo może pojawić się jej Hashimoto 😉więc zaczęła się lepiej odżywiać,by uszczelnić jelita i teraz ma w normie 😉
    Muszę poczytać o odpowiednim odżywianiu bo do tej pory nie zwracałam na to uwagi.

    Dziewczyny może jakieś rady w tym kierunku?? Co jeść a na co uważać??

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 10 września 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ograniczyłam spożycie cukrów, słodyczy ( od których byłam uzależniona 🤤😃)
    Głównie,warzywa,owoce,kasze, rybki. A dzień zaczynam od szklanki letniej wody, później piję wodę z ekologicznym octem jabłkowym ( na jedną szklankę, jedna łyżka stołowa, by utrzymać odpowiednie PH w żołądku i metabolizm) i szot z czarnuszki ( pół kieliszka oleju z miodem i cytryna -zmniejsza poziom TSH oraz AntyTPO w surowicy) 😉 i na śniadanie nauczyłam się jeść owsiankę na wodzie z mnóstwem orzechów, owoców 😉
    Zalecane są kiszonki

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 10 września 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że na początku w rutynę trochę trudno wejść,ale spróbuj na początek szklankę letniej wody i szota z czarnuszki 😉 jeśli chodzi o czarnuszkę,to czytałam u Pana Tabletki, że zalecane są kurację typu 1miesiac picia, drugi nie pić. Ogólnie czarnuszka działa kojąco na stany zapalne w organizmie. Specyficzny smak,ale człowiek się przyzwyczaja 😉

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 14 września 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u endokrynologa i Pani powiedziała, że moje anty-tg wskazuje na początki Hashimoto, ale nie jest jeszcze jakoś bardzo niepokojące, a na obniżenie TSH dostałam Euthyrox 25. Za dwa miesiące mam zrobić badania i zobaczymy czy się obniża. Zaleciła też usg tarczycy, żeby sprawdzić czy nie ma jakiś zmian.

  • Kinga1009 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 16 września 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie dziewczyny, od 2 dni przyjmuje Euthyrox 25, biorę rano godzinę przed śniadaniem. Ale po połknięciu mam potem straszna gorycz w ustach, ustępuje dopiero po południu 🙄🙄🙄 ciężko mi coś zjeść bo wszystko ma okropny smak, czy ja tylko tak mam??

  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 16 września 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1009 wrote:
    Drogie dziewczyny, od 2 dni przyjmuje Euthyrox 25, biorę rano godzinę przed śniadaniem. Ale po połknięciu mam potem straszna gorycz w ustach, ustępuje dopiero po południu 🙄🙄🙄 ciężko mi coś zjeść bo wszystko ma okropny smak, czy ja tylko tak mam??


    Ja biorę od stycznia i żadnych skutków ubocznych nie mam . Może zapytaj lekarza dlaczego tak masz

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7632 9997

    Wysłany: 16 września 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam TSH 4.54 - niby norma ale dzisiaj jak ginekolog - endokrynolog jak to usłyszał to powiedział mi "to bardzo duże miałaś to tsh". Teraz mam 2.06 i dostałam dalej euthyrox 25 bo mówi, że jeszcze ciutkę można zbic. Do tego dał mi rozszerzone badania.

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ