X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 19 lutego 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulkaa wrote:
    Dziewczyny, wpadam z pytaniem, bo może któraś z Was miała podobną sytuację. Wszystkie wyniki TSH z ostatnich 3 lat mam idealne. Wynik z grudnia też dobry 0,811. Od stycznia zaczęłam brać femibion ( min z 150% zapotrzebowania na jod). Szykuje się do starań, więc powtórzyłam badanie i wynik 0,014 (krew oddawałam wieczorem- podobno to ma jakieś znaczenie, ale wtedy o tym nie wiedziałam).
    W ciągu równo 60 dni tak bardzo spadło! Nigdy nie miałam żadnych trudności z tarczycą. Zapisałam się do engo na poniedziałek. Chciałabym zrobić cały pakiet ths, ft3, ft4, antyTG i antyTPO- cos jeszcze radzicie? W zeszłym roku miałam też usg tarczycy i było czyściutko. Wiadomo, że zrobię wszystko co powie lekarz, ale jakby o czymś zapomniał to może podpowiecie?
    Czy któraś z Was miała taki nagły spadek TSH?
    Proponujecie zrobić jeszcze jakieś badania?
    Hej, myślę, że te badania, które napisałaś, na początek w zupełności wystarczą. Ja leczę się od niedawna, więc nie pomogę ze spadkiem, ale w związku z hashimoto odstawiłam pregnę plus, która też jod zawiera i czekam grzecznie na wizytę u lekarza.
    Daj znać jak będziesz po wizycie, bo jestem ciekawa co Ci zaleci i trzymam kciuki:)

    kasiulkaa lubi tę wiadomość



  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Femibion odstawiłam. Badania powtórzę po tygodniu od ostatniej tabletki. Zobaczymy.

    Trzymam kciuki, żeby Wasze wyniki trzymały się na wzorowym poziomie! :)
    Dam znać po wizycie, albo jak nic ciekawego się nie dowiem, jak będę miała wyniki.

    Nawiązując do tematu wątku synka poczęłam jak miałam tsh= 0,85

    Moko lubi tę wiadomość

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 23 lutego 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, byłam wczoraj u endo. Powiedziała, że to może być błąd laboratoryjny, ale nie koniecznie. Zleciła: TSH 3-cia generacja, FT3 i FT4, antyTG, antyTPO i przeciwciała przeciw receptorom TSH - TRAb. Na to ostatnie badanie czeka się podobno ok 10 dni, więc jestem umówiona za 2 tygodnie na wizytę. Zobaczymy co tan wyjdzie.

    Trzymam kciuki za Was! :)

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 23 lutego 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulkaa wrote:
    Cześć, byłam wczoraj u endo. Powiedziała, że to może być błąd laboratoryjny, ale nie koniecznie. Zleciła: TSH 3-cia generacja, FT3 i FT4, antyTG, antyTPO i przeciwciała przeciw receptorom TSH - TRAb. Na to ostatnie badanie czeka się podobno ok 10 dni, więc jestem umówiona za 2 tygodnie na wizytę. Zobaczymy co tan wyjdzie.

    Trzymam kciuki za Was! :)
    Czyli jest plan i można działać. A pytałaś ją o ten femibion czy masz brać?
    Trzymam kciuki za wyniki:)

    kasiulkaa lubi tę wiadomość



  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 23 lutego 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moko, o Femibionie powiedziała, że mała szansa, że to przez niego, ale na razie mam brać to co biorę, czyli folik i nic więcej :)

    Moko lubi tę wiadomość

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulkaa a dlaczego masz nie brac femibionu?

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Mam do Was pytanie, bo widzę że e temacie tarczycy i wszystkich spraw wokół niej sporo z Was wie bardzo dużo. Mianowicie, dzisiaj odebrałam PROFILAKTYCZNE wyniki badań, które postanowiłam sobie sama zrobić. Mój wynik tarczycy to 5,3. Staramy się o dziecko.. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczycą. Co mam dalej zbadać? Podczytywałam Wasze forum, że najlepiej ft4, ft3, i te dwa anty. Chce zrobić resztę tych badań i z kompletem ich do endokrynologa. Czy któraś z Was ma jakieś rady? Dodam jeszcze, że leczę się na astmę, regularnie biorę sterydy, czy one mogą wpływać na tarczyce i jej wynik?

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro, raczej sterydy nie powinny mieć wplywu, ale większe jest ryzyko jeżeli masz jedną chorobę autoimmunologiczna to że pojawi się dodatkowo inna. Na pewno jak będziesz robić ft3 i ft4 to zrób też TSH, to nic że masz świeży wynik, powinno się mieć te 3 wyniki z jednej próbki wtedy można je odnosić do siebie.

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 23 lutego 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, dzięki za odzew. Też o tym myślałam, żeby powtórzyć TSH. Zrobię te wszystkie badania w czwartek, a jutro będę umawiać się na wizytę.. Jestem trochę przestraszona tym wynikiem. Jestem 6 dni po owu, wszystko niby idzie w dobrą stronę, i jak się okaże że mimo to zafasolkowałam to obawiam się o zdrowie fasolki..

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 24 lutego 2016, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, wracam na wątek i podczytuję :)
    Pierwszy raz byłam przed staraniami o pierwsze dziecko, teraz planuję drugie i niestety tarczyca skoczyła w górę... :( mam nadzieję do lata zbić do minimum TSH 2.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Buko, dzięki za odzew. Też o tym myślałam, żeby powtórzyć TSH. Zrobię te wszystkie badania w czwartek, a jutro będę umawiać się na wizytę.. Jestem trochę przestraszona tym wynikiem. Jestem 6 dni po owu, wszystko niby idzie w dobrą stronę, i jak się okaże że mimo to zafasolkowałam to obawiam się o zdrowie fasolki..

    kurcze napisałam odpowiedź wczoraj i zniknęła, więc powtórzę się :)
    Nie martw się, pamiętaj, że jest wiele dziewczyn, które dowiadują się o problemach z tarczycą w 8-10 tygodniu ciąży przy okazji badań zleconych przez ginekologa i wtedy zaczyna się ich walka o unormowanie tego, a i tak rodzą ładne różowe bobasy. Ty jesteś w o tyle lepszej sytuacji, że już wiesz, że coś trzeba zrobić, a przy takim TSH dostaniesz pewnie jakąś niewielką dawkę leku i się wszystko unormuje, tak więc głowa do góry i się nie stresuj, bo pamiętaj, że TSh lubi skakać właśnie przez stres.

    Moko, Caro lubią tę wiadomość

  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 24 lutego 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza, odstawiłam Femibion po otrzymaniu pierwszego wyniku TSH. Jak byłam u edo brałam już tylko kwas foliowy i DHA. Endo powiedziała, że dawka jodu w femibionie jest mała i że nie powinna wpływać, ale skoro już i tak odstawiłam to do kolejnej wizyty mam brać folik.

    Caro, ja też profilaktycznie zbadałam TSH przed staraniami w zeszłym tyg :( Dzisiaj powtarzałam TSH i robiłam resztę zleconych badań.
    Trzymam kciuki za dobre wyniki!

    Moko lubi tę wiadomość

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 24 lutego 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za dobre słowa! Jutro idę na badania te wszystkie dotyczące tarczycy. Jak już będę miała wyniki to podzielę się nimi z Wami :-*

    Buko, Moko lubią tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 25 lutego 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem jakim cudem, bo jak oddałam krew to powiedzieli, że wyniki będą za 30 dni - szok! wchodzę rano na stronkę, a tu są wszystkie! Zapisałam się na najbliższy poniedziałek do endo, ale sprawa jest interesująca:

    TSH (było 0,015 teraz jest jeszcze niższe, napisano, że badanie wykonano dwukrotnie) 0,008!
    FT3 4,35 (norma do 4,40)
    FT4 1,61 (norma do 1,70)
    antyTPO 7,76 (norma 0,00-34,00)
    antyTG 107 (norma 0.00- 115,00)
    P/c p. receptorom TSH (TRAb) <0,3 (osoby zdrowe <1,22)

    TSH leci na łeb na szyje, a FT3 i 4 w górnych ale normach, o co chodzi??!!
    HELP!

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    kasiulkaa chyba nie ma powodów do obaw. TSH skacze, u Ciebie wg mnie to żadne wahnięcie. Mi w ciągu miesiąca spadło z 5,5 do 0,014. U mnie było to wynik przedawkowania euthyroxu.
    o to nieźle Ci spadło

    U mnie TSH po 3 tyg. od brania euthyrox'u 25, z 3,84 spadło do 1,88.
    tylko kurcze FT4 też spadło i teraz mam 1,19 ng/dl w skali 0,93 do 1,70...
    a FT3 3,23 pg/ml (2,00-4,40).

    Czy są jakieś sposoby na podwyższenie właśnie FT4? bo słyszałam, że powinno być ono pod górną granicę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulkaa wrote:
    Dziewczyny, nie wiem jakim cudem, bo jak oddałam krew to powiedzieli, że wyniki będą za 30 dni - szok! wchodzę rano na stronkę, a tu są wszystkie! Zapisałam się na najbliższy poniedziałek do endo, ale sprawa jest interesująca:

    TSH (było 0,015 teraz jest jeszcze niższe, napisano, że badanie wykonano dwukrotnie) 0,008!
    FT3 4,35 (norma do 4,40)
    FT4 1,61 (norma do 1,70)
    antyTPO 7,76 (norma 0,00-34,00)
    antyTG 107 (norma 0.00- 115,00)
    P/c p. receptorom TSH (TRAb) <0,3 (osoby zdrowe <1,22)

    TSH leci na łeb na szyje, a FT3 i 4 w górnych ale normach, o co chodzi??!!
    HELP!

    ja Ci zazdraszczam wyników, choć być może TSH trochę faktycznie niskie, ale słyszałam, że lepiej niskie niż za wysokie... ;)
    No i u mnie aTPO i aTG ponad normę, więc Hashimoto :/

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wtedy też TSH tak spadło bo zwiększyłam dawkę euthyroxu. Teraz biorę na zmianę 100 i 125. Ale endo mi też powiedziała, że lepiej mieć mniejsze TSH niż większe.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak, też właśnie słyszałam, że dla starających to lepsze jest niższe TSH niż wyższe :)

  • kasiulkaa Ekspertka
    Postów: 199 109

    Wysłany: 25 lutego 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że lepsze niższe niż wyższe, ale są chyba jakieś granice tej "niskości"!
    Połowa grudnia 0,81, połowa lutego 0,015, wczoraj 0,008! Gdzie to tsh zmierza??!!
    W poniedziałek mam wizytę u endo. Zdam relacje.
    Najlepsze jest to, że nigdy nie miałam problemów z tarczyca, a badam ją regularnie, od grudnia nic (oprócz rozpoczęcia brania femibionu) się nie zmieniło u mnie, a tu ciach! taka jazda!
    ale biorąc pod uwagę to co piszesz bobo_frut :) powinnam się cieszyć: tsh niskie, FT4 pod górną granicę! ;)

    moje serduszko kochane, mój syneczek [*] 7 maja 2015 r. (30 tc)
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulkaa wrote:
    Ja też słyszałam, że lepsze niższe niż wyższe, ale są chyba jakieś granice tej "niskości"!
    Połowa grudnia 0,81, połowa lutego 0,015, wczoraj 0,008! Gdzie to tsh zmierza??!!
    W poniedziałek mam wizytę u endo. Zdam relacje.
    Najlepsze jest to, że nigdy nie miałam problemów z tarczyca, a badam ją regularnie, od grudnia nic (oprócz rozpoczęcia brania femibionu) się nie zmieniło u mnie, a tu ciach! taka jazda!
    ale biorąc pod uwagę to co piszesz bobo_frut :) powinnam się cieszyć: tsh niskie, FT4 pod górną granicę! ;)
    Wygląda na to jakbyś miała nadczynność, ale wiesz ja oczywiście nie jestem lekarzem, więc nie chcę też Cię straszyć, bo ad razu mówię, mało wiem w temacie nadczynności, z racji mojego odwrotnego problemu.
    Te ATG też masz blisko normy kurczę. Ale może niech się wypowie ktoś co więcej wie na ten temat.
    Rozumiem, że jeszcze żadnego leku nie dostałaś i dopiero czekasz na diagnozę u endo?



‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ