X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta myślę, że to normalne - co wizyta nowe wyniki badań :) Przecież endokrynolog ocenia, jak dana dawka leku działa. Bez nowych wyników ciężko dobrać dalsze leczenie i o czymkolwiek dyskutować. Ja mam wizytę co 6 tygodni.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Ja z takim pytaniem: czy do badania TSH trzeba podejść na czczo? W grudniu miałam TSH 3,67, w lutym 2,6 i zaczęłam brać jod. Dzisiejszy wynik to 3,1... średnio na jeża. I teraz pytanie jak się ma do tego badania podejście do niego na czczo. W grudniu i dzisiaj nie byłam na czczo. W lutym - tak i w lutym wynik był najlepszy. Co oczywiście nie zmienia faktu, że nie był rewelacyjny. Może któraś z Was coś doradzi? Czekam na umówienie wizyty.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że pozostałe składowe wpływające na tarczyce badałam w lutym i wszystko było w normie, usg czyste.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze na czczo i bez tabletek Euthyrox (ale chyba nie bierzesz), wtedy wyniki bardziej miarodajne i u mnie lepsze :)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 4 maja 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endo i nawet w labie mówili, ze nie trzeba byc na czczo. Ale przynajmniej 2 godz. Od ostatniego posiłku.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa u mnie w laboratorium tylko na czczo :)

    ft3 i ft4 w normie, ok, ale jak procentowo wyglądają? Możesz mieć w normie laboratoryjnej ft4, ale może ono wynosić np. 40%... a to już niekorzystna sytuacja... najlepiej jak ft3 i ft4 są powyżej 50% i do siebie zbliżone.

    Jeśli idziesz do endokrynologa, to przed wizytą zrób:
    - tsh, ft3, ft4
    - anty tg i tpo (wykluczysz/ odkryjesz Hashimoto)
    - prolaktyna (przed badaniem 1-2 dni luzu, bez współżycia, stresów, fizycznej pracy, bez "ciężkiej" kolacji, wyspana).
    Piszę o prolaktynie, bo u mnie niedoczynność tarczycy podwyższyło prolaktynę. Na poziomie 2,57 (czyli mniej niż ty) miałam prolaktynę - 38 (norma poniżej 25).

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 4 maja 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktynę miałam w górnej granicy normy, ale również byłam po śniadaniu haha :-D ft3 i ft4 w stosunku 50% więc tu wszystko było ok. Endo kazała powtórzyć samo tsh po 6 tygodniach brania jodu.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50% to jednak "na granicy". Fajnie jakby były wyższe...
    Wyniku prolaktyny zazdroszczę :) ja objawów zaburzenia prolaktyny nie mam, ale wynik powyżej granicy :/ Endo twierdzi, że to przez niedoczynność tarczycy, więc liczę, że jak się uporam z niedoczynnością to i prolaktyna będzie ok.
    Co do jodu to się nie wypowiem, ale widzę, że u ciebie nie poprawił tsh. Pewnie dostaniesz Euthyrox/Letrox 25 i w 6 tyg powinnaś obniżyć w okolice 1 - 1,5 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_ya87 wrote:
    Ello,
    Jestem tutaj nowa i prosze o opinie dotyczącą moich wyników.
    Trzy dni temu robiłam wyniki i :
    TSH - 2,67 (norma 0,27-4,2)
    fT4 - 14,9 (norma 12,8-20,4)
    fT3 - 5,4 (norma 4,0-6,8 )

    O drugie dziecko staramy się juz 4 cykl. Jestem 12 miesięcy po porodzie. A okres wrócił mi dopiero teraz w styczniu (od grudnia nie karmię piersią). Zastanawiam się czy problem jest w tym, że może organizm jeszcze nie doszedł do siebie po porodzie, czy to ten dość wysoki wynik tsh..

    Wyniki, ktore poprzednio przedstawialam robione były 20.04.2016. Postanowiłam je powtórzyć (niestety musialam zrobić to w innym laboratorium). Wyniki mnie nie uspokoiły, a wręcz przeciwnie.. Teraz wyglądają tak:
    TSH 2,46 [0,27-4,2]
    fT4 0,95 [0,93-1,7]
    fT3 2,99 [2,00-4,4]
    anty TPO 8 [<34]
    anty TG 191 [<115]

    Jak mam interpretować te wyniki? Co oznacza tak wysokie anty TG? Miałam dzisiaj być u endokrynologa, ale odwołałam wizytę, bo wyniki nie byly w tym czasie jeszcze do odbioru :(

    Stanka36 lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 maja 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to swiadczyc o poczatku hashimoto. Koniecznie umów się do endo na usg,prawdopodobnie przepisze Ci też euthyrox/letrox bo ft4 masz tragiczne.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się umówić na jutro na krótką wizytę (niestety na USG nie mam co teraz liczyć). Z rozmowy z endo przez telefon wstępnie dowiedziałam się że przepisze mi ten euthyrox, o którym piszesz.. W sumie powiedziałam tylko o poziomie TSH i antyTG, resztę omówię jutro. Kas50 bardzo dziękuję za odpowiedź :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie i mam na razie brać euthyrox 25 i selen. W połowie czerwca mam powtórzyć badanie tsh i fT4 i będę miała zrobione USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2016, 09:36

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 6 maja 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre wieści :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Kasita Przyjaciółka
    Postów: 104 22

    Wysłany: 6 maja 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy wiekszosc z Was chudla czy tyla podczas przyjmowania L-Tyroxine ? Oraz po jakim czasie to sie zaczelo ?

    Kasita
    16.11 - krio-transfer 5-dniowej blastki
    05.12 - pozytywna beta
    15.12 - bicie serca :)
  • hehyna Koleżanka
    Postów: 47 8

    Wysłany: 6 maja 2016, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_ya87 wrote:
    Wyniki, ktore poprzednio przedstawialam robione były 20.04.2016. Postanowiłam je powtórzyć (niestety musialam zrobić to w innym laboratorium). Wyniki mnie nie uspokoiły, a wręcz przeciwnie.. Teraz wyglądają tak:
    TSH 2,46 [0,27-4,2]
    fT4 0,95 [0,93-1,7]
    fT3 2,99 [2,00-4,4]
    anty TPO 8 [<34]
    anty TG 191 [<115]

    Jak mam interpretować te wyniki? Co oznacza tak wysokie anty TG? Miałam dzisiaj być u endokrynologa, ale odwołałam wizytę, bo wyniki nie byly w tym czasie jeszcze do odbioru :(


    10% populacji ma anty TG ponad norme, moim zdaniem nie ma sie czym przejmowac. Wyniki masz w normie.

    2e56aae1cc6912e06cab78183e454385.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehyna wrote:
    Wyniki masz w normie.
    jeśli myśli o dziecku to tsh i ft4 do poprawy ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasita wrote:
    Dziewczyny, a czy wiekszosc z Was chudla czy tyla podczas przyjmowania L-Tyroxine ? Oraz po jakim czasie to sie zaczelo ?
    L-Tyroxine to lek typu Euthyrox/ Letrox? Bo przyznam, że pierwszy raz słyszę tę nazwę.

    U mnie waga drgnęła jakoś po miesiącu brania Euthyroxu. Przez 3 tygodnie waga się utrzymywała (mimo siłowni i diety), w czwartym - piątym tygodniu leczenia ujrzałam na wadze -2,6 kg. Nie postrzegam tego leku jako wsparcia przy odchudzaniu, ale uważam, że tarczyca dzięki niemu zaczęła lepiej pracować i dzięki temu mój organizm się odblokował.

    Wczoraj byłam w laboratorium. Z czystej ciekawości zrobiłam samo tsh (chciałam ocenić szanse na ciążę w tym cyklu). Moje tsh po 10 tygodniach leczenia wynosi 1,44 :D czyli jestem w górnej granicy idealnego tsh dla staraczek <3 :)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 maja 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_ya87 wrote:
    Jestem po wizycie i mam na razie brać euthyrox 25 i selen. W połowie czerwca mam powtórzyć badanie tsh i fT4 i będę miała zrobione USG.
    Super,taka dawka na początek jest ok,zobaczysz jak tarczyca zareaguje :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kasita Przyjaciółka
    Postów: 104 22

    Wysłany: 7 maja 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 wrote:
    L-Tyroxine to lek typu Euthyrox/ Letrox? Bo przyznam, że pierwszy raz słyszę tę nazwę.

    L-Thyroxine to lewotyroksyna (z tego co czytalam na Wiki, ten lek ma wiele nazw w zaleznosci od kraju i nazw generycznych - i tak np. :
    Eltroxin, Euthyrox, Letrox, Levaxin, L-thyroxine, Thyrax, i Thyrax Duotab w Europie;
    Thyrox, Thyronorm we Wschodniej Azji;
    Unithroid, Eutirox, Levoxyl, Synthroid, i Tirosint w Am. Polnocnej i Poludniowej;
    Thyrin i Thyrolar w Bangladeszu.

    Kasita
    16.11 - krio-transfer 5-dniowej blastki
    05.12 - pozytywna beta
    15.12 - bicie serca :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasita rozumiem :)

‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ