X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 5 września 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja endo daje mi skierowania na wizycie do wykorzystania średnio co 2 miesiące np. jak ostatnio u mniej byłam dostałam 2 skierowania, jedno miałam zrobić po 2 miesiącach i jeśli wynik będzie prawidłowy, to dopiero mam się z nią spotkać pod koniec roku i przyjść już z aktualnym (świeżym) wynikiem, po to drugie skierowanie na badania. Uważam, że to rozsądny system, bo chodzenie najpierw tylko po skierowanie przy kosmicznych kolejkach mija się z celem.

    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 5 września 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam ! ;)

    Kobietki, mam do was małe pytanie :)
    Ostatnią @ miałam rozpoczętą plamieniem 28 lipca. Dokładnie wszystko jak w zegarku było. Co do dnia. Następna @ miała wystąpić ok. 20-25 sierpnia. No i wszystko było ok, do 28 sierpnia.. Okres do dziś się nie pojawił więc w poniedziałek z samego rańca zrobiłam test, na którym pokazały się dwie kreski, ta druga kreska bardzo cieniutka i bledziutka.. We wtorek test powtórzyłam i również wyszły dwie kreski. Nie mogąc nadal w to uwierzyć zrobiłam test kolejny dziś. I kolejny pozytywny z tym że również .
    Czy mogę to uznać za ciążę??
    Dodam, że do gin idę w poniedziałek 15 września..

    lilirose lubi tę wiadomość

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 5 września 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli 3 testy zrobiłaś i trzy pozytywne to raczej ciąża. Nie wieżę, żeby tyle wyników było błędnych. Idź zrób bętę, powtórz po 48h będziesz widzieć czy ładnie przyrasta.

    Gratuluję :)

    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 5 września 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też wydaje się, że trzy testy raczej nie pomyliłyby się :)

    Gratulacje!

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nadzieżda Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 września 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Nadzieżdża, a jesteś pod opieką endo?
    Chyba to troszkę dużo TSH 5,00. Co mówi lekarz?

    to przypadek ze tak wysokie TSH. tzn.byłam nad morzem 2 tyg. w tym czasie zaszłam w ciąże. po powrocie zrobiłam TSH zeby sprawdzic jak jod na mnie wpływa i okazało sie ze jest 5,00. a dopiero potem ze jestem w ciązy.
    normalnie biore Euthyrox50.
    po pierwszej wizycie jz w ciazy u endo zwiekszyl do 75 i TSH spadlo do 3,20
    obecnie biore E100 i TSH robie za tydzien przed wizyta...

    Liliana
  • nadzieżda Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 września 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie tylko nie wiem czy dobry watek :/ jestem w 7tyg ciazy. Mam stwierdzone Hashimoto i niedoczynność. I teraz endo przepisał mi Jodid200... czy wiecie cos na ten temat??? bo przy Hashimoto poprzednia pani endo kazala mi unikac a teraz mam brac az200???? nie wiem co robic... czy któraś z Was z takimi schorzeniami brala w ciąży Jodid???

    Liliana
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 7 września 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziezda, jest na pomocy medycznej watek hashimoto-rady dla starajacych. Tam dziewczyny najlepiej pomoga i doradza :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 7 września 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 17:58

  • Nekoii Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 8 września 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Mam do was małe pytanie - bo mnie to się wydaje dziwne, ale może się mylę.
    Stwierdzono u mnie Hashimoto (aTPO - prawie 4 tyś). TSH mam teraz na poziomie 2,3 ale... endokrynolog nic mi na zbicie nie zapisał :/ Powiedział, że jest w normie i dopóki nie mam objawów niedoczynności to nie ma sensu brać chemii.
    Wydaje mi się to dziwne. Lekarz wie że od prawie 2 lat staramy się (bez skutku) o dziecko.
    Jak myślcie takie TSH jest za wysokie, co nie?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 września 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na starania jest wysokie. Nie uniemożliwia zajścia w ciąże, ale może utrudniać. Ja miałam przez 2 lata w okolicach 3 i też mi się nie udało zajść. Ginowie oczywiście: "jest w normie". Trafiłam do fajnej endo ostatnio i powiedziała "zbijamy do 1-1,5"... Zobaczymy czy pomoże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 19:16

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 11 września 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, znów piszę pełna nerwów :(
    No więc przedwczoraj byłam u mojej endo, na najnowszych wynikach piszę iż moje TSH wynosi 22.31, a aTPO 600!. Wcześniejsze wyniki TSH były takie:
    luty. 48,25
    kwiecień. 22,41
    maj 3,61
    zaczęło ładnie spadać, a teraz od nowa skoczyło. Jak już pisałam robiłam te 3 testy ciążowe na każdym (każdy innego producenta) wyszły dwie kreski, w tym że ta druga bardzo blada. a ostatnią @ miałam 28 lipca - 6 sierpnia. I do dziś nic..

    Dodam, że do gin wybieram się w poniedziałek, a na betę nie mam odwagi..
    Doradźcie, czy testy mogły się jednak mylić przy takich wynikach??
    Czy którejś z was na początkach ciąży skoczyło TSH?

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 11 września 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skacze tsh często w ciąży, bo trzeba się dzielić z maluchem. Maluch ciągnie, więc skacze w stronę niedoczynności - tak jak u Ciebie. Zwiększyła Ci endo dawkę oczywiście?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 11 września 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża przy takim TSH jest możliwa, gorzej z utrzymaniem. Endo powinna zwiększyć dawkę.
    Trzymam kciuki, żeby spadło i maleństwo rosło zdrowo :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 12 września 2014, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku miałam przez 6 dni w tyg brać 50 Euthyroxu a w niedzielę 75. A teraz mi zwiększyła na 75 codziennie. Też mi właśnie powiedziała endo że przy Hashi (jeśli jestem w ciąży) muszę na sb uważać, żeby nie poronić. Myślała o tym by dać mi na wywołanie @, ale się nie zgodziłam.

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 września 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu co miesiąc obowiązkowo TSH i ft4 i zmiejszanie/zwiększanie dawek.
    Ja wprawdzie nie mam Hashimoto i postać mojej niedoczynności jest lekka (startowałam od 4,7), ale też muszę się meldować z wynikami. Lekarka powiedziała, że u wielu jej pacjentek, które przy staraniach miały idealne TSH (1 -1,5) po zajściu skoczyło do 5 i musiały przyjmować naprawdę spore dawki.

    Bierzesz Euthyrox? Badałaś sobie poziom wit. D?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 13 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biorę Euthyrox 75. i kwas foliowy.
    nie badałam wit. D.
    Kolejną wizytę u endo mam 30 października. a w ten poniedziałek idę do gina..

    dziś z samego rana zrobiłam już chyba 4 test chcąc zobaczyć czy kreska robi się bardziej czerwona. i tak. dziś jest wyraźna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 12:11

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie pozostaje mi nic jak gratulować! Super wieści :)
    A wit. D sobie zbadaj. Moja endo powiedziała, że tarczycy dobrze robi ta witamina (użyła wręcz słów, że jest szalenie ważna) oraz selen (ja go przyjmuję pod postacią orzechów brazylijskich, codziennie chrupię jednego, dużego orzecha :)).

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 14 września 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się po prostu, że to tylko zły wynik testu..
    Czy myślicie że jest to możliwe? By 4 testy dały fałszywie wynik pozytywny?

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 15 września 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie Kasiuleczek. Najbardziej prawdopodobny jest wynik z krwi, ale skoro idziesz dziś do gina to będziesz może już więcej wiedziała.

    Ja dziś lecę do endokrynologa. TSH zrobiło mi się 6,74. I też niestety mam chorobą autoimmunologiczną tarczycy.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 15 września 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. Właśnie wróciłam od gina. Wg niej jest to 7 tydzień wczesnej ciąży. Na razie wyczuła delikatnie powiększoną macicę. I Dała na usg, oraz przepisała luteinę i folik

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ