X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 września 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aghata, to moze jak zaszlas to juz bylo nizsze? :) skoro dawka byla zwiekszona najpierw o polowe, a pozniej doszlas do 50. W kazdym razie pilnuj tego, bo za malo hormonu moze miec kiepskie skutki... Powodzenia i podwojnego zdrowka :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 września 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzysue wrote:
    Dzieki bardzo za odpowiedz :) tak przeczytalam watek od paczatku, a w zasadzie wszystkie watki o TSH. Tyle, ze wydaje mi sie, ze wiele dziewczyn tu piszacych, zadajac pytanie potrzebuje jakoby wsparcia do swojej "konkretnej" sytuacji, nawet jak mialaby to przeczytac poraz setny :) mam nadzieje, ze Cie nie urazilam :)

    Jestem raczej z tych strachilwych ;)jezeli chodzi o przyjmowanie lekow, sama raczej nic nie bede zmieniac, ale dzeki za uwage :) wizyte mam 7 pazdziernika, wiec mam nadzieje, ze cos poradzi :)

    Tu nie ma powodu do urazania, ale do bycia podlamana jest jeszcze mniejszy, bo skoro przeczytalas watki to wiesz, ze spotkalysmy sie z takimi sytuacjami i ze latwo to ogarnac. Ja po miesiacu przy dawce zwiekszonej na 50 spadlam z 6.57 na 1.38. Takze nie jest to powod do zmartwien i bycia podlamana, ale powod, zeby wybrac sie szybko do endokrynologa. Moze zwiekszy Ci dawke na 37.5 codziennie, albo na 25 i co drugi dzien 37.5, bo skok mialas niewielki :) ATPO ladne, pokazuje, ze nie ma autoimmunologicznej choroby tarczycy. Nos do gory, bo ta konkretna sytuacja specjalnie kiepska nie jest ;)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki bardzo :) no wlasnie czytalam, ze latwo to ogarnac i wlasnie z takim przeswiadczeniem lecialam odebrac wyniki, a tu taka niemila niespodzianka :/ No nic... nie pozostajne nic innego jak wziac sie w garsc i czekac na wizyte :) Milej niedzieli :)

  • aghata Autorytet
    Postów: 1441 1781

    Wysłany: 28 września 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Aghata, to moze jak zaszlas to juz bylo nizsze? :) skoro dawka byla zwiekszona najpierw o polowe, a pozniej doszlas do 50. W kazdym razie pilnuj tego, bo za malo hormonu moze miec kiepskie skutki... Powodzenia i podwojnego zdrowka :)


    Własnie poszłam do mojego gin powiedzieć że się z mężem staramy ale wiedziałam że wynik jest za wysoki i chciałam od razu zmniejszyć...lekarz powiedział że mam zwiększyć dawkę stopniowo, zrobił usg i kazał przyjść po @. Po kilku dniach zrobiłam test i okazało się że jest pozytywny już na 4 dni przed @, potem jeszcze dwa co 3 dni i wszystkie z coraz wyraźniejszą kreską. Teraz biorę euthyrox50. W pierwszej ciąży też zaszłam mając wynik grubo ponad 3. Całą ciąże robiłam wyniki i powiem Wam że mój endo wcale nie obniżał mi tsh ponież 3 ani też 2. Mam prawie 4 letnią zdrową córeczkę dopiero teraz wyczytałam że tsh nie być wyższe jak 2 przy staraniach się. Wydaje m się że to głupota jak kobieta ma tsh np. 2,78 i bierze authyrox. Tym sobie tylko rozreguluje tarczyce.

    dqprx1hpe161hvx9.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 września 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to głupota czy nie. Nie mnie to oceniać, bo lekarzem nie jestem. Wiem za to, że np. Francja i Niemcy mają ogólną normę TSH dla wszystkich do 2,5 nie do 4,2 jak u nas... Jakieś powody tego są. Zalecenia Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego też są jednoznaczne (<2,5 dla starających się), a to są kraje, gdzie na badania medyczne wydaje się jednak większe pieniądze niż u nas... Musisz pilnować tego, żeby (jak maleństwo zacznie ciągnąć od Ciebie hormony) nie przeskoczyło Ci TSH z tego granicznego 4,2 w stronę niedoczynności, bo jak się czyta o skutkach tego w ciąży to lepiej jednak dmuchać na zimne :)

    suzysue lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 29 września 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak czytam wasze posty o tym skoku TSH, to aż się boję.. bo mi przy 4 pozytywnych testach ciążowych tsh skoczyło z 3,61 na 22..
    oby jak najszybciej przyszedł nast. poniedziałek.. bo już sama nie wiem czy to w końcu ciąża czy hormony mi wpłynęły na wynik testu...

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, moje tsh wynosilo 3,3 poszlam do endokrynologa i zapisał mi Euthyrox. po kuracji tsh wynosi 2,7
    W czwartek mam wizyte u niego z wynikami . zwiekszy mi dawke napewno.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek wrote:
    jak czytam wasze posty o tym skoku TSH, to aż się boję.. bo mi przy 4 pozytywnych testach ciążowych tsh skoczyło z 3,61 na 22..
    oby jak najszybciej przyszedł nast. poniedziałek.. bo już sama nie wiem czy to w końcu ciąża czy hormony mi wpłynęły na wynik testu...

    No skoczyło - to normalne, bo maluch zaczął ciągnąć od Ciebie hormon, a Ty masz za mało, żeby się nim dzielić... Proponowałabym zadzwonić do gina/endo i przez telefon powiedzieć o wyniku TSH może znajdzie się miejsce wcześniej niż za tydzień :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 21:43

  • Kkarolinaaaa Autorytet
    Postów: 2881 6412

    Wysłany: 29 września 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć.

    Od 2 tygodni biorę letrox 50, narazie małą dawke-pół tabletki dlatego ze dopiero zaczęłam leczenie. Od czwartku pobolewa mnie brzuch, nie mam zadnej biegunki,wymiotów, gorączki-NIC, sam brzuch. Myslałam ze sie czymś przytrułam,ale zebym sie zatruła to by chyba juz przeszło,albo bym miala jeszcze dodatkowe jakieś objawy. Pojutrze pójde z tym do lekarza,ale najpierw chce sie zorientować czy to mozliwe żeby to bylo spowodowane tymi hormonami ?

    3i49bd3mn3g76zlc.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 września 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie. Hormony przeciez naturalnie wystepuja w organizmie :) mysle, ze pies jest pogrzebany gdzies inadziej...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 września 2014, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Anatloka, widzę że temat TSH ogarniasz ładnie. Fajnie, że pomagasz dziewczynom. Ogólnie są jakieś normy na 1 trymestr?
    Ja po raku tarczycy mam mieć TSH 0,1-0,4, zastanawiam sie jak to na ciaze wplynie.

    No, doedukowalam sie z koniecznosci... Moje tsh po miesiacu pieknie spadlo na 1.38 :) norm ciazowych nie ogarnialam... Ogarne jak bede miala powod ;) ale obstawiam, ze na poczatek ciazy tsh musi byc w strone nadczynnosci, zeby bylo sie czym dzielic z babasem.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 30 września 2014, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym że moja endo zna już moje przypuszczenia co do ciąży, zmieniła mi dawkę na 75 euthyroxu, wizytę mam na 30 października do endo. a w nast, poniedziałek mam iść na pierwsze usg, na którym tak na prawdę czy jestem w ciąży czy nie... żyję pełna obaw.. wiem że testy wyszły pozytywnie, gin wpisała w kartę ciążę, ale nie powiedziała konkretnie że to ciąża, tylko powiedziała że na tak wczesnym stadium ona nie może określić, że wg miesiączki będzie to 7 tc, a macica jest tylko delikatnie rozpulchniona.. i dala tylko skierowanie na usg..

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 30 września 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek wrote:
    Z tym że moja endo zna już moje przypuszczenia co do ciąży, zmieniła mi dawkę na 75 euthyroxu, wizytę mam na 30 października do endo. a w nast, poniedziałek mam iść na pierwsze usg, na którym tak na prawdę czy jestem w ciąży czy nie... żyję pełna obaw.. wiem że testy wyszły pozytywnie, gin wpisała w kartę ciążę, ale nie powiedziała konkretnie że to ciąża, tylko powiedziała że na tak wczesnym stadium ona nie może określić, że wg miesiączki będzie to 7 tc, a macica jest tylko delikatnie rozpulchniona.. i dala tylko skierowanie na usg..[/QUOTE

    Rozumiem, czyli dawke masz zwiekszona po tym jak dowiedzialas sie, ze tsh wynosi 22 :)

    P.s. Twoj ginekolog ma gabinet bez usg, ze musi dawac na nie skierowanie?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 30 września 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) moje tsh wynosi 3,12 lekarz przemisał mi dawkę 25 euthyroxu wydaje mi się że trochę mało :/ wolno będzie spadac...

    201602031762.png
    200602041778.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 września 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallinka wystarczająco.. Nawet bym powiedziała, że wystarczyło by ci pół tabletki..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie, ze jest indywidualna sprawa. Mnie na przyklad przy TSH 2,4 i dawce 25mg zamiast spadc wzroslo. :/

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 września 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co brałaś eutyrox przy takim TSH?? Bo nie rozumiem..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecenie lekarza... mam za mala tarczyce, ktora produkuje za malo hormonow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    hej:) moje tsh wynosi 3,12 lekarz przemisał mi dawkę 25 euthyroxu wydaje mi się że trochę mało :/ wolno będzie spadac...


    to podobnie jak ja. bo mialam tsh 3,3 zapisal mi euthyrox N 25 i spadło do 2,7
    Dodam, że kazal brac stopniowo pół tabletki prze tydzien, tabletke przez 2 tyg i 1,5 tabletki przez 6 tyg. czyli przy takiej kuracji u mnie w 9 tyg spadlo tylko o 0,6
    Wizyta z wynikami w czwartek i sie okaze co dalej. podejrzewam ze wieksza dawka bedzie.

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ