X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek wrote:
    Hm.. Właśnie wróciłam od gina. Wg niej jest to 7 tydzień wczesnej ciąży. Na razie wyczuła delikatnie powiększoną macicę. I Dała na usg, oraz przepisała luteinę i folik

    gratuluję super wiadomość :)

    ja dziś niezby dobre wieści TSH 3,12 :( a liczyłam ze tym razem się uda

    201602031762.png
    200602041778.png
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 15 września 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek wrote:
    Hm.. Właśnie wróciłam od gina. Wg niej jest to 7 tydzień wczesnej ciąży. Na razie wyczuła delikatnie powiększoną macicę. I Dała na usg, oraz przepisała luteinę i folik

    GRATULACJE!!!!!!!!!!!

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek, gratulacje! :)
    Mallinka, nie martw się, takie TSH nie przeszkadza w zajściu, ale zbić trzeba, jeśli II kreski się pojawią. Jaką dawkę bierzesz teraz?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 15 września 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Kasiuleczek, gratulacje! :)
    Mallinka, nie martw się, takie TSH nie przeszkadza w zajściu, ale zbić trzeba, jeśli II kreski się pojawią. Jaką dawkę bierzesz teraz?
    Narazie nic nie biore. Nie mialam pojecia ze moge byc chora. Zrobilam badanie tak na zapas , a jednak mialam czuja. Jeszcze nie bylam u lekarza. Czy dlugo potrwa zbijanie tsh do 2,5? I jakie sa wogole objawy podwyzszonego tsh bo nic szczególnego nie zauważyłam.

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 15 września 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czuje to na razie mam tylko traktować się jako ciężarna, ale na chwile obecna bez potwierdzenia.

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    Narazie nic nie biore. Nie mialam pojecia ze moge byc chora. Zrobilam badanie tak na zapas , a jednak mialam czuja. Jeszcze nie bylam u lekarza. Czy dlugo potrwa zbijanie tsh do 2,5? I jakie sa wogole objawy podwyzszonego tsh bo nic szczególnego nie zauważyłam.
    Ja tak samo, gdy wykonałam badanie TSH w czerwcu. Wtedy właśnie mieliśmy zacząć starania, ale gdy wyszła niedoczynność dostałam wskazanie, by powstrzymać się aż zbiję do 2 minimum (przy wyższych częste są poronienia).
    Ja od jakiegoś czasu czułam permanentne zmęczenie, senność, brak koncentracji, waga zaczęła bez powodu rosnąć. Na internecie znajdziesz listę objawów. Nie wszystkie musisz mieć. Możesz mieć jeden, ale bardzo uciążliwy i to już jest (wraz z podwyższonym poziomem TSH) wskazanie do leczenia.

    U mnie z 4,7 do 2,1 spadło w 1,5 miesiąca przy dawce 1,5 tabletki (37,5 mg).

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 16 września 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane pomóżcie, bo trochę się martwię. Od paru tygodni biorę euthyrox. I zauważyłam jakiś czas temu, że bez przerwy codziennie męczą mnie wzdęcia. Mam tez zaparcia (ale to od zawsze), bóle brzucha, jakby takie pieczenie i od wczoraj straszna biegunka :( Nie wiem od czego to i dlatego podejrzewam euthyrox, zwłaszcza, że ma w składzie laktozę, której nie toleruję (zawsze po mleku miałam wzdęcia) czy któraś z Was miała coś takiego po tym leku?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 17 września 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zbijam moje tsh. Mam niedoczynność z hashimoto. Któraś z Was również ma hashi?
    aktualnie mam dawkę eutoryxu 37 i kontrola za 2 miesiące.
    Jestem już po jednym poronieniu, nie wiem czy przez Hashimoto. Przed ciążą i w trakcie jej tsh było na odpowiednim poziomie.

    Tygrysek może zacznij stosować odpowiednią dietę, która będzie zapobiegać zaparciom?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrys, ciężko powiedzieć czy od tabletek i nie łatwo będzie to sprawdzić, bo odstawić ich nie możesz. Może wrzuć do diety więcej błonnika, nawet w formie suplementu (taki proszek, który dodaje się do jogurtów np. sojowych).

    Ja nie mam hashi, ale też zbijam. Ostatnio TSH 2,1 i jest plan zbić do 1,5.
    Haana, a mówił Ci może Twój endo, kiedy masz się u niego pojawić w razie zajścia w ciążę? Bo zastanawiam się, czy gdybym zaszła, powinnam iść od razu, przed pierwszym USG czy w tym 5-6 tygodniu ciąży.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 17 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Ja nie mam hashi, ale też zbijam. Ostatnio TSH 2,1 i jest plan zbić do 1,5.
    Haana, a mówił Ci może Twój endo, kiedy masz się u niego pojawić w razie zajścia w ciążę? Bo zastanawiam się, czy gdybym zaszła, powinnam iść od razu, przed pierwszym USG czy w tym 5-6 tygodniu ciąży.

    Tak mówił mi o tym. Ogólnie to jestem prowadzona w celu zajścia w ciąże. Wizytę mam za dwa miesiące, ale jeśli zajdę w tym czasie w ciąże to od razu mam do niego przyjść. Więc jeśli tylko dowiesz się o ciąży idź do endokrynologa. Nie czekaj na 5-6 tydzień tylko idź od razu.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 września 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana, i też z TSH, prawda? Bo byłam u niej 3 tygodnie temu, żeby zwiększyć dawkę leku.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 17 września 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej tsh i ft4. ;)

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 17 września 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dietę już od dawna stosuję, jem zdrowo, piję dużo wody. Wydaję mi się, że to musi być euthyrox. Przy następnym spotkaniu muszę poprosić o letrox, on ponoć nie zawiera laktozy.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 17 września 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana, ja mam niedoczynność z hashi.
    Więc nie jesteś sama.. :)
    Moja dawka euthyroxu wynosi 75mg. Kolejna wizyta u endo 30 października.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 20:15

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Odebralam wczoraj winiki TSH i kurcze po ponad miesiacu przyjmowania tyroksyny 25mg, zamiast zmalec skoczylo z 2,4 na 2,57. Jestem trosze podlamana :( spotkalyscie sie moze juz z czym takim? Pozdrawiam

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 września 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzysue, czasem warto przeczytac watek od poczatku, zeby sie czegos dowiedziec ;) tym bardziej, ze ten nie jest specjalnie dlugi. Takie rzeczy sie zdarzaja, gdy dawka jest za mala. Ja mialam 3.8 dostalam euthyrox 25 i po 3 tyg mialam 6.5. Endo zwiekszyla mi dawke na 50. Kilka stron wczesniej o tym pisalam. Tobie wzroslo niewiele, wiec pewnie Ci zwiekszy, ale az tak bardzo. Powinnas isc do lekarza. Sama nic nie zmieniaj w dawce.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 września 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam przy tsh 3,11 po zwiększeniu dawki spadlo na 2,83 teraz znów delikatnie zwiększamy żeby zejść poniżej 2
    Suzysue może dawka delikatnie za mała a robiłaś Ft4?

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Suzysue, czasem warto przeczytac watek od poczatku, zeby sie czegos dowiedziec ;) tym bardziej, ze ten nie jest specjalnie dlugi. Takie rzeczy sie zdarzaja, gdy dawka jest za mala. Ja mialam 3.8 dostalam euthyrox 25 i po 3 tyg mialam 6.5. Endo zwiekszyla mi dawke na 50. Kilka stron wczesniej o tym pisalam. Tobie wzroslo niewiele, wiec pewnie Ci zwiekszy, ale az tak bardzo. Powinnas isc do lekarza. Sama nic nie zmieniaj w dawce.

    Dzieki bardzo za odpowiedz :) tak przeczytalam watek od paczatku, a w zasadzie wszystkie watki o TSH. Tyle, ze wydaje mi sie, ze wiele dziewczyn tu piszacych, zadajac pytanie potrzebuje jakoby wsparcia do swojej "konkretnej" sytuacji, nawet jak mialaby to przeczytac poraz setny :) mam nadzieje, ze Cie nie urazilam :)

    Jestem raczej z tych strachilwych ;)jezeli chodzi o przyjmowanie lekow, sama raczej nic nie bede zmieniac, ale dzeki za uwage :) wizyte mam 7 pazdziernika, wiec mam nadzieje, ze cos poradzi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    Ja zaszłam przy tsh 3,11 po zwiększeniu dawki spadlo na 2,83 teraz znów delikatnie zwiększamy żeby zejść poniżej 2
    Suzysue może dawka delikatnie za mała a robiłaś Ft4?

    Tak robialam miesiac temu, przed przyjmowaniem tyroksyny i bylo 1,1 ng/dl. Z wczorajszych wynikow mialam jeszcze robione TPO i wynosi <1 IU/ml przy normie <5,6IU/ml. Wiec chyba dobrze? Mam mala tarczyce jak "u 15-nastolatki" jak to nazwala doktor, ktora produkuje za malo hormonow. Co jest przyczyna tego ze jest taka mala niestet nie wiem :/ Dzieki za odpowiedz :)

  • aghata Autorytet
    Postów: 1441 1781

    Wysłany: 28 września 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Jestem nowa ale sie pochwałę. Mój wynik tsh przy euthyroxie 25 wynosił 4,2 poszłam do mojego gin powiedzial ze przy staraniach nie powinno byc wiecej jak 2 i zwiększył dawkę na 37,5 potem na 50. Mialam przyjść na kontrole po miesieczce czy mam jajeczko a tu niespodzianka. Jestem w ciąży 3 testy pozytywne także zaszlam przy wyniku 4,2 teraz 7 października mam lekarza a wczesniej będę robiła tsh i ft3 i ft4

    Katarzyna87, Kasiuleczek lubią tę wiadomość

    dqprx1hpe161hvx9.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ