X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Renii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:)
    odebrałam wynik tsh 7,48 :( w pn idę do endo..
    jak myślicie od razu upierać się żeby dał mi tabsy? staramy się o dziecko i jakoś nam to nie wychodzi..

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że przy takim wyniku nie będziesz musiała się upierać.

    Nona lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Renii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 9 listopada 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawi mnie jak długo musiałyście zbijać swoje tsh?
    i jak długo później musiałyście czekać na ciąze?

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 listopada 2014, 02:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, ja w ciągu 1,5 miesiąca z 4,7 do 2,1, ale to indywidualna kwestia. I zgodzę się, że przy tak wysokim TSH i informacji, że chcesz mieć dziecko dobry endokrynolog od razu da Ci leki.
    Zanim do niego pójdziesz to spróbuj zrobić też badania przeciwciał/hormonów tarczycowych: najlepiej ft3 i ft4, usg tarczycy, możesz też antyTg i antyTpo. Za jednym zamachem lekarz zrobi rozeznanie w stanie Twojej choroby, a Ty zaoszczędzisz biegania z badaniami.

    Ja leczę się od lipca, a w ciążę zaszłam we wrześniu, w pierwszym cyklu porządnych starań.

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 02:21

    Renii lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Mmeryy88 Ekspertka
    Postów: 142 56

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie gin skierował na badania. Po odebraniu wyników nie czekałam na wizytę u niego, tylko od razu poszłam do endo. Nie ma co czekać bo czas leci, a znim nasze cenne owulacje ;)

    ganngox10a3bxdik.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Myślę, że przy takim wyniku nie będziesz musiała się upierać.
    To napewno :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w listopadzie rok temu tsh miałam 2,72 (0,27-4,20). W lipcu tego roku 1,46. Natomiast teraz we wrześniu 2,37. Bylam u dwóch ginekologow (wiedzą o staraniach) i stwierdzili, że wyniki dobre bo w normie:/ nie przepisali żadnych leków. Biorę witaminy z kwasem foliowym i jodem, dodatkowo piję wodę mineralną z jodem. Myslicie ze może ciut to obnizyc moje tsh? Czy takie skoki hormonu sa normalne?

    Wklejam ciekawy artykuł Jak stres wpływa na tarczycę.
    http://www.tlustezycie.pl/2013/03/jak-stres-wpywa-na-tarczyce-bedne.html

    atdc6iyehd9qphks.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek, bo gin nie przepisze Ci tyroksyny. Zrobić to może gin- endo lub endo. Jod Ci niewiele da. Przy zwykłej niedoczynności bierze się go dopiero w ciąży.

    Co do wahań TSH to są one normalne u osób chorych, nieleczonych. TSH samo skacze nawet o kilka punktów. Poczytaj wcześniejsze wpisy dziewczyn, pada tam wiele tego typu przykładów :) idź do dobrego endo i powiedz o staraniach.

    Powinnaś dostać dawkę 25 mg na zbicie do poniżej 2. Warto też zbadać ft3 i ft4 oraz zrobić USG tarczycy, żeby wykluczyć guzki.

    Bąbelek lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiekszosc lekarzy zaczyna od najmniejszej dawki czyli np 25, pozniej ewentualnie zwieksza. Ale to tez zalezy od wynikow danej osoby i od podejscia lekarza bo wiadomo, ze sa rozni ;)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 9 listopada 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powtórzę po raz trzeci. Nie chodźcie z wynikami tsh do gina, bo oni mają to w duuupie! Do endo i koniec- oni są od hormonów i wystarczy, ze będziesz miała 2 z przodu przy staraniach, a od razu wam zapiszą leki.

    lilirose lubi tę wiadomość

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Renii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Reni, ja w ciągu 1,5 miesiąca z 4,7 do 2,1, ale to indywidualna kwestia. I zgodzę się, że przy tak wysokim TSH i informacji, że chcesz mieć dziecko dobry endokrynolog od razu da Ci leki.
    Zanim do niego pójdziesz to spróbuj zrobić też badania przeciwciał/hormonów tarczycowych: najlepiej ft3 i ft4, usg tarczycy, możesz też antyTg i antyTpo. Za jednym zamachem lekarz zrobi rozeznanie w stanie Twojej choroby, a Ty zaoszczędzisz biegania z badaniami.

    Ja leczę się od lipca, a w ciążę zaszłam we wrześniu, w pierwszym cyklu porządnych starań.

    .



    Porządnych starań? Ja dopiero początkująca w temacie jestem..:)
    zejście do poziomu 2,1 czyli o połowe, zajeło Ci 1,5msc.. Kurcze ja mam prawie 8, to pewnie ze 3msc będę musiała się leczyć..;/

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, tak, bo w pierwszym cyklu kochaliśmy się... dwa razy ;) ciężko nazwać to staraniami :)

    Niekoniecznie 3 miesiące. Dużo zależy od indywidualnych predyspozycji, tego czy przy okazji niedoczynności masz Hashimoto, czy masz guzy na tarczycy. Zrób badania i lekarz na pewno Ci pomoże :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Renii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 9 listopada 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilirose, to super że Ci się udało tak w sumie za pierwszym "strzałem":)
    a wcześniej przed leczeniem staraliście się o dziecko?

    bo ja się najbardziej boję, że mimo iż się unormuje tarczyca to będzie problem..

    wszyscy piszą że zajść w ciąże można z jakimkolwiek wynikiem tsh tylko problem jest z donoszeniem ciąży. No a ja mimo starań w ciąży nigdy nie byłam.
    A czasem dziewczyny piszą że w ciąże zaszły z wysokimi wynikamitsh..

    lilirose lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 9 listopada 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, w czerwcu pojawiła się myśl, tak całkiem z nienacka, że to chyba ten moment. Postanowiłam przygotować się do ciąży i wyszukałam listę badań, które warto zrobić. Tam było między innymi TSH. Zrobiłam wyniki na własną rękę, przekonana, że na pewno wszystko jest ok i to tylko formalność. Niestety po odebraniu badań autentycznie zalałam się łzami na widok wyniku tarczycy ;) głupie to trochę, ale tak było. Już wtedy pewnie mogłam zajść, ale po przeczytaniu czym grozi wysokie TSH w ciąży i tego, że poziom dodatkowo w tym stanie rośnie, od razu wubrałam się z resztą wyników (ft3, ft4, antyTpo, antyTg) do endo.

    Lekarka powiedziała, żeby wstrzymać się ze staraniami. Po 1,5 miesiąca zadecydowałam, że nie chcę dłużej czekać i startujemy z wynikiem 2,1. Nie był to jeszcze wymarzony poziom, ale blisko ideału, poza tym dostałam mocniejszą dawkę, więc była nadzieja, że do kolejnej wizyty spadnie do 1,5 minimum. Wtedy nie przypuszczałam, że do do lekarza będę szła już we dwoje :) nawet lekarka była zaskoczona, że to już.

    Wiesz, strach jest zawsze, bo poza tarczycą mogą być inne problemy (niski progesteron, wysoka prolaktyna, inne problemy hormonalne, problemy z endometrium, z owulacją, choroby przewlekłe, wirusowe), dlatego warto się badać, jeśli czujesz, że coś może być nie tak. Ja bałam się, że jeśli teraz nie zbafam pewnym rzeczy to potem będzie za późno i będę pluła sobie w brodę, że mogłam sprawdzić, ale wolałam poczekać, a może uda się od razu, albo że najwyżej będę to leczyć w ciąży.

    Obawy są, ale też nie można całkiem im się poddać, bo wtedy m.in. rośnie prolaktyna i w ciążę zajść trudno. Trzeba rozsądnie ocenić swoją sytuację i spróbować wyluzować :) my przy pierwszym cyklu spięliśmy się na chłopczyka, dlatego kochaliśmy się tylko dwa razy, tuż przed owulacją i w jej dzień. Niestety to było za mało i w zły dzień, nie trafiliśmy.

    Widziałam dziewczyny zachodzące z wynikiem 18, ale z tego co wiem to taką ciąże naprawdę ciężko utrzymać. Nie ma wtedy zbyt wiele czasu na zbijanie TSH. Lepiej zacząć to przed zajściem, a potem na luziku tylko zmieniać dawki w zależności od wzrostu maluszka :)

    Jejku, ale się rozpisałam... :D

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Renii Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 10 listopada 2014, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilirose Dziękuje:*
    Jutro, w sumie to jużdzisiaj ide do endo..
    zobacze co ona powie:)

  • Alessia Koleżanka
    Postów: 68 11

    Wysłany: 10 listopada 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam z wysokim TSH 18 ale jak się okazało jak wysoki od razu drastyczne zbijanie ale moje dzieci chorują na tarczycę więc leki do końca życia córka leczona od wieku 18 miesięcy ma 4 latka i waży 30kg o wiele za dużo dziecka nie można odchudzać tylko bardzo uważać na to co je syn od urodzenia bierze leki rozwija się normalnie jest prawidłowej wagi.Najważniejsze co mogę powiedzieć Mama chora na tarczyce musi zbadać dziecko i nie dać się zbyć ja żałuje że dziecko moje nie było wcześniej leczone że bardziej nie uparłam się o wyniki i endo w sumie i tak wszystko prywatnie załatwiałam bo nie chcieli pediatrzy dać skierowań a moja córka cierpi na tym już dostrzega że jest grubsza od innych dzieci i tylko szczęście w tym że na swój wiek jest bardzo wysoka jak na 4 latka wzrost idealny 7 latki bo inaczej jeszcze bardziej byłaby pączuszkiem...

    Ola
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 10 listopada 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w piątek wynik TSH 4,75 :-(
    Dziś zrobiłam dodatkowo ft3,ft4,atpo,atg. Czekam na WYNIKI!
    Wizyta u Endo w piątek... i nie wiem co będzie, jestem 5 dni po owulacji, i nie wiem czy jestem w ciąży. Już sama nie wiem czy chciałabym żeby w tym cyklu się udało, czy nie. TSH zbyt wysokie...

    No i teraz pytanie ile ja bede to zbijać??

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zania1313 nie martw się, jeśli ciąża będzie dostaniesz silną dawę leku, a tsh zbija się naprawdę szybko i nie ma znaczenie z jakiej wielkości- czy 8 czy 4 :) bo do każdego jest dopasowana dawka leku :) mnie z 4,40 do 1,90 zajęło miesiąc.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie z 4,7 na 2,1 w 1,5 miesiąca :) jeśli okaże się, że jesteś w ciąży to dostaniesz mocniejszą dawkę niż dostałabyś bez ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2014, 09:38

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • zania1313 Autorytet
    Postów: 1050 806

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli lepiej się wstrzymać ze staraniami??

    bl9chdge3a49q998.png
    thgf3e3k3bihok3y.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ