Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 5 maja, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dudu13 wrote:
    Jupiter, masz kogoś do polecenia z internetu?
    Napisałam dziś do kilku osób na Ig i czekam na odpowiedź:(
    Moja przyjmuje tylko stacjonarnie, ale wejdź sobie na Znany Lekarz i poszukaj jakichś wymiataczy w Twoim regionie. ;)

    Dudu13 lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 5 maja, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też już po. Doktor stwierdził, że w sumie nie ma technicznie wskazań do IVF u mnie na tym etapie, tzn jakoś by to wybronił jakbyśmy bardzo chcieli, ale polecił pogłębienie diagnostyki, drożność i ze 4 stymulacje obstawione lekami.
    Nie mamy dużego ciśnienia na IVF, więc zgodziliśmy się na tę opcję.
    Martwią mnie jedynie koszta prywatnych wizyt i monitoringów… Ale jakoś chyba damy radę.
    BTW, nie powiedział tego wprost (i oczywiście nie może zagwarantować) ale dał do zrozumienia, że dostali w cholerę środków z programu i nie powinno braknąć przez dłuższy czas.

    Z badań zlecił mi zespół antyfosfolipidowy i celiakię. Zaraz poczytam co i jak…

    A, no i wyśmiał oczywiście mojego dietetyka który mi polecił acard, że się na niczym nie zna i na te moje mutacje to w ogóle bez sensu XD to nie pierwszy powód dla którego chciałam go zmienić, więc również przyjmę polecenia ogarniętego w temacie niepłodności dietetyka który nie jest niedbały i jest responsywny 🙄

    Belia lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Morgo Autorytet
    Postów: 825 1573

    Wysłany: 5 maja, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA - no i super, jest konkretny plan, trzymam kciuki za dalsze kroki.

    Peachy - a ile się już staracie?

    PA lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 5 maja, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA wrote:
    My po wizycie. Pobrali nam krew i mi wymazy.
    Za tydzień mam wizytę z rozpisaniem stymulacji.
    Mamy nadzieję z lekarka, że wszystkie wyniki dojdą do tego czasu.
    Powodzenia!! Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści! ❤️

    PA lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 5 maja, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    PA - no i super, jest konkretny plan, trzymam kciuki za dalsze kroki.

    Peachy - a ile się już staracie?
    Od dwóch lat mówię że dwa lata 🥴 tak że tak, chyba już ze 4 co najmniej, a bez zabezpieczenia to już ho ho. Ale ostatnie dwa lata to była diagnostyka i dopiero od zeszłego roku stymulacje, w sumie 4, z czego z 2 była ciąża.

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 548 525

    Wysłany: 5 maja, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm… to w sumie dość sporo się już staracie, dziwne, że nie ma wskazań do IVF, tutaj dziewczyny z krótszym stażem podeszły. Od dwóch lat diagnostyka, a co sprawdzaliście?

    Morgo lubi tę wiadomość

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • Belia Autorytet
    Postów: 1628 4295

    Wysłany: 5 maja, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA mocne kciuki, czyli rozumiem że od przyszłego cyklu zaczynacie?
    Peachy, mysle ze pomimo długiego stażu starań warto poszerzyć tą diagnostykę tak jak radzi lekarz. Kilka miesięcy was nie zbawi a może akurat przy stymulacji się uda.

    Dziewczyny u mnie jednak ta beta wzrosła do 152 (badanie wczoraj). Prog pomimo odstawienia w zeszłym tygodniu wynosi 21 więc ta ciąża się trzyma. Wróciłam do besinsu i trzymam się resztka nadziei że może jeszcze się rozkręci. Jutro powtórka bety.

    Morgo, Peachy, Jupiter, snieżka, Loraa, cysterka95, PA lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶🏼od 05.24

    08.24 cb 💔
    10.24 cb 💔
    03.26 cb 💔
    KWIECIEŃ 26 ciąża naturalna 🍀
    28.04.26 ⏸️ beta 16,9; 30.04 beta 24,4 (cb?); 04.05 beta 152,5 🥹; 06.05 beta 487,0; 08.05 beta 1590,0 🥹🙏🏼
    12.05 - na USG pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🐣
    20.05 👶🏼 z bijącym serduszkiem💓 CRL 0,74cm
    01.06 🧸 CRL 1,85cm i FHR 179
    15.06 👶 CRL 3,56cm i FHR 171

    preg.png

    👩🏼‍💼 94| AMH 2,58, LH, FSH, kariotyp ✅ brak zespołu antyfosfolipidowego, brak trombofilii, owulacje regularne, niski progesteron i estradiol po owulacji.
    👨🏽‍💼 94| HBA, DFI, kariotyp ✅ obniżone parametry nasienia (ilość i ruch).

    12.25 IUI ❌
    01-03.26 👨🏽‍💼 kuracja Ovaleap/Eutrig
    🍀04.26 kwalifikacja IVF
  • Pacynka Autorytet
    Postów: 272 605

    Wysłany: 5 maja, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belia, może kropek jest silny i walczy! Mocno trzymam kciuki, już niejedne niejednoznaczne przyrosty dały zdrową ciążę 🤞🍀

    Jupiter, nie mam żadnej konkretnej diagnozy, ani ginekolog ani immunolog nie stwierdzili, że coś konkretnego jest przyczyną. Doktor S trochę się zastanawiał czy w ogóle dochodzi do zapłodnienia, więc pomyślałam, że może jednak problem z jajowodami, ale moja ginekolog raczej nie upatruje w tym problemu. A co u Ciebie lekarze mówią?

    Imazolka, nie zdradzili, kiedy może nastąpić kolejny termin, pewnie to zależy od środków. Jestem ciekawa jak przebiegnie Twoja kwalifikacja, daj proszę znać jak już będziesz po, będę wiedziała na co się nastawić 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 21:18

    👩🏻'92 🧑🏻‍🦱'93
    21 cs starań o pierwsze 👶🏻

    4 cykle stymulacji za nami

    AMH - 2,65 ng/ml (04.2025) ✅
    Ana1, ASA, APS, celiakia - wykluczone ✅
    Subkliniczna niedoczynność tarczycy - pod kontrolą
    KIR Bx (brak 3 z 4 KIRów implantacyjnych) ❌
    Allo MLR 0% (brak kiedykolwiek ciąży)
    Insulina po obciążeniu ❌
    Lewy jajowód niedrożny ❌
    Histeroskopia - wycięty polip ✅
    cd56, cd16 ✅
    Wyleczone zapalenie subkliniczne endometrium✅

    Badanie nasienia, posiew, USG, hormony ✅
  • Morgo Autorytet
    Postów: 825 1573

    Wysłany: 5 maja, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy - to bardzo długo. Generalnie rok nieskutecznego leczenia nawet niepłodności idiopatycznej (np. stymulacje cyklu, monitoring) to kwalifikacja. A Ty masz w stopce PCOS, a mąż teratozoospermię. Rozumiem totalnie argument że np. teraz sie udało więc dajmy sobie np. 3 msce a starania naturalne. Ale z tego co pamiętam np. drożność już robiliście. Ogólnie jeśli para stara się rok, dwa lata to kolejne miesiące nie dają znaczącego przyrostu powodzeń, a co dopiero 4 lata.

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 5 maja, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imazolka wrote:
    Hmmm… to w sumie dość sporo się już staracie, dziwne, że nie ma wskazań do IVF, tutaj dziewczyny z krótszym stażem podeszły. Od dwóch lat diagnostyka, a co sprawdzaliście?
    To wszystko się tak ciągnęło, bo robiłam na NFZ. Styczeń 2024 - diagnostyka hormonalna i diagnoza PCOS, dopiero w czerwcu termin wizyty w poradni, na której się dowiedziałam, że umówiłam się do złej poradni XD potem skierowania na histeroskopię i drożność, też zleciały miesiące zanim dostałam termin, czekanie na wyniki biopsji, potem leczenie zapalenia endometrium, próba umówienia kontrolnej biopsji na NFZ, spławili mnie bo termin na który czekałam wypadł w złym dniu cyklu, na kolejny termin musiałabym czekać kolejne miesiące i pewnie i tak byłby zły dzień cyklu, więc finalnie zrobiłam ją prywatnie i tym sposobem byliśmy w czerwcu 2025. W sierpniu miałam pierwszą stymulację i od razu byłam w ciąży (pozamacicznej). Kolejne 3 stymulacje, poronienie i jesteśmy tutaj.
    Suplementacja jest od początku, od roku podrasowana przez dietetyka, zrobione kariotypy, trombofilie, badania nasienia... No ewidentnie nic się u mnie nie dzieje dopóki nie mam stymulowanej owulacji, no chyba że nagle bym magicznie "wyleczyła" swoje PCOS, ale nie wiem co miałabym jeszcze zrobić ze swoim życiem, jak chyba nigdy nie miałam naturalnego cyklu poniżej 30 dni, a wygląda jakbym tylko w takich miała szansę na ciążę. Jeszcze nie wiadomo czy prawidłową, ale w ogóle jakąś.

    Morgo, no właśnie doktor stwierdził że "zachodzę w ciążę", skoro przy 4 stymulacjach miałam 2 ciąże, że to nawet dziwnie by wyglądało w papierach, jak zaraz po poronieniu bym była zakwalifikowana. Drożność miałam, ale przed CP. Zupełnie naturalnie nie zachodzę, ale wychodzi na to że jeszcze wszystkich innych metod nie wykorzystaliśmy. Jak będzie więcej poronień mimo tych leków którymi dr ma mnie zamiar "obstawić", no to oczywiście IVF z badaniem zarodków...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 22:03

    Morgo lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 5 maja, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beila, monitoruj ale patrząc na Twoją stópkę byłyby zwrot akcji!!
    Pa, dzieje się !!💪👀
    Peachy, zrób jak czujesz ale ja mimo że nie jestem (jeszcze) team IVF to myślę że to dobry krok patrząc jakie cuda się tu dzieją 😍😍😍 Oczywiście możesz dać sobie przysłowiowe 3 miesiące na powrót po stracie by organizm się sam unormował i może coś zaskoczy. Te przypadki nie są aż tak rzadkie o ile jest zielone światło na starania. Zapala mi się lampka od razu czy można coś sprawdzić by uniknąć straty i się do tego IVF przygotować. Może dla was program OZP byłby jakimś rozwiązaniem pośrednim gdzie mogłabyś zrobić drożność i stymulację?

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 5 maja, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dudu, jeśli ten OZP to to leczenie na NFZ w którym byłam to ja chyba podziękuję 🤣 Nikt mi tam nie zlecił ponownej drożności po CP. Pytałam dzisiaj co prawda, czy tego wszystkiego nie możemy dalej robić w poradni, ale dr powiedział, że problem jest taki, że tam są ciągle różni lekarze, on jest tylko jeden dzień w tygodniu i nie „obejmie mnie taką opieką jak powinien”. Plus czekanie na terminy do badań to koszmar. Do drożności polecił mi jakiegoś lekarza u którego ponoć zrobię ją bez czekania na NFZ, będę próbować.

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Morgo Autorytet
    Postów: 825 1573

    Wysłany: 6 maja, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy - przy PCOS to typowe że pacjentki potrzebują pomocy w postaci stymulacji cyklu by zajść w ciąże. U mnie np. nic to nie dawało.
    My byliśmy w programie OZP na NFZ ale szybko skapitulowaliśmy, jak się okazało że umówienie zwykłej wizyty z USG to kwestia miesięcy.

    Belia - trzymam kciuki, co za zwroty akcji 🥹.

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • aszin Autorytet
    Postów: 7435 16452

    Wysłany: 6 maja, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo 🍀 jak się czujesz?

    Peachy, myślę, że tutaj statystyka jest po Twojej stronie i jeśli na 4 stymulowane cykle 2 z nich dały ciążę, to naprawdę macie ogromną szansę, że uda Wam się bez większego wspomagania 🤞🏻 a kontrolna drożność to moim zdaniem must have w tym momencie.

    Morgo, Jupiter, Peachy lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 6 maja, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    Peachy - przy PCOS to typowe że pacjentki potrzebują pomocy w postaci stymulacji cyklu by zajść w ciąże. U mnie np. nic to nie dawało.
    My byliśmy w programie OZP na NFZ ale szybko skapitulowaliśmy, jak się okazało że umówienie zwykłej wizyty z USG to kwestia miesięcy.

    Belia - trzymam kciuki, co za zwroty akcji 🥹.
    O kurczę, czekanie kilka miesięcy na USG to jakiś kosmos. U mnie chociaż nie było tego problemu (chociaż nadal w sumie nie wiem czy to był jakiś program czy po prostu taka poradnia, bo nic mi o nim nie mówiono), monitoringi z dnia na dzień a konsultacja z lekarzem nie-rezydentem max kilka tygodni, ale jak sam zlecił kontrolę np. za tydzień, to też bez problemu. No tylko te wszystkie histeroskopie, drożności i biopsje, to trzeba iść ze skierowaniem i podkulonym ogonem do drugiego okienka ze sfrustrowaną panią i słuchać że termin za pół roku... Chociaż może mogłam po prostu szukać terminu w innych szpitalach/placówkach...

    Wizyta do lekarza który ponoć ma mi zrobić drożność umówiona. Teraz muszę się zająć tymi badaniami... Gdzieś mi mignęło, że z tymi badaniami na APS to trzeba czekać 6 tygodni (?) po poronieniu. Lekarz nic o tym nie mówił... Ale ponoć można to olać, bo i tak trzeba powtarzać później? Hmm

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1803 2766

    Wysłany: 6 maja, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peachy wrote:
    O kurczę, czekanie kilka miesięcy na USG to jakiś kosmos. U mnie chociaż nie było tego problemu (chociaż nadal w sumie nie wiem czy to był jakiś program czy po prostu taka poradnia, bo nic mi o nim nie mówiono), monitoringi z dnia na dzień a konsultacja z lekarzem nie-rezydentem max kilka tygodni, ale jak sam zlecił kontrolę np. za tydzień, to też bez problemu. No tylko te wszystkie histeroskopie, drożności i biopsje, to trzeba iść ze skierowaniem i podkulonym ogonem do drugiego okienka ze sfrustrowaną panią i słuchać że termin za pół roku... Chociaż może mogłam po prostu szukać terminu w innych szpitalach/placówkach...

    Wizyta do lekarza który ponoć ma mi zrobić drożność umówiona. Teraz muszę się zająć tymi badaniami... Gdzieś mi mignęło, że z tymi badaniami na APS to trzeba czekać 6 tygodni (?) po poronieniu. Lekarz nic o tym nie mówił... Ale ponoć można to olać, bo i tak trzeba powtarzać później? Hmm
    Odpowiem bo robiłam po poronieniu, minimum 6 tyg po całkowitym oczyszczeniu (beta 0). Nie można być w ciąży bo ja pierwszy wynik miałam fałszywie negatywny okazało się, że jestem w 3 ciąży. Powtarzałam dopiero niecały rok po porodzie. Jak coś pytaj bo ja mam APS. Kciuki żeby nic nie wyszło ✊️🍀

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - wizyta gin prywatnie
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1340 2871

    Wysłany: 6 maja, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belia - cieszę się bardzo z Twojego zwrotu akcji, trzymam kciuki ☀️

    Peachy - ja co prawda nie badałam po poronieniu, tylko po prostu w trakcie starań, ale zalecenia miałam faktycznie takie, żeby zrobić minimum 2 razy (w odstępie min. 12 tygodni), a najlepiej 3 - wtedy nie ma wątpliwości. Na tej podstawie immunolog był w stanie postawić diagnozę i wpisać w zaleceniach acard i heparynę no i dzięki temu bez problemu dostałam receptę już od ginekologa.

    Belia lubi tę wiadomość

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • monii00 Autorytet
    Postów: 1803 2766

    Wysłany: 6 maja, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Belia - cieszę się bardzo z Twojego zwrotu akcji, trzymam kciuki ☀️

    Peachy - ja co prawda nie badałam po poronieniu, tylko po prostu w trakcie starań, ale zalecenia miałam faktycznie takie, żeby zrobić minimum 2 razy (w odstępie min. 12 tygodni), a najlepiej 3 - wtedy nie ma wątpliwości. Na tej podstawie immunolog był w stanie postawić diagnozę i wpisać w zaleceniach acard i heparynę no i dzięki temu bez problemu dostałam receptę już od ginekologa.
    O też masz to dziadostwo 🫣
    Jakie masz zalecenia? Jaki typ bo jest kilka? Leczysz się u immunologa czy u reumatologa/hematologa też?

    09.2023 - rozpoczęcie starań
    10.2023 - ⏸️
    10.2023 - 6 t 💔 poronienie
    03.2024 - wznowienie starań
    04.2024 - ⏸️
    05.2024 - 5 t 💔 poronienie
    06.2024 - ⏸️
    02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
    04.2026 - powrót do starań 🍀
    01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
    02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
    05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
    15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
    25.06.2026 - wizyta gin prywatnie
    13.07.2026 - wizyta gin NFZ

    👶🏻💙
    👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
    🧔‍♂️ 36l. - ❌️ cholesterol

    age.png
    preg.png
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1340 2871

    Wysłany: 6 maja, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    O też masz to dziadostwo 🫣
    Jakie masz zalecenia? Jaki typ bo jest kilka? Leczysz się u immunologa czy u reumatologa/hematologa też?

    U mnie wyszedł antykoagulant toczniowy, do tego przekroczone lekko PCT i APTT ponoć to charakterystyczne dla APS. Pozostałe przeciwciała w normie, więc mam chyba tzw. jednopozytywny wynik. Byłam najpierw na konsultacji u hematologa (razem z wynikami na trombofilię, ale tam akurat nie mam wielkich kwiatków), on kazał mi APS konsultować już z immunologiem. No i immunolog zaleciła już w trakcie starań Acard 150 i od pozytywnego testu heparynę i w sumie tyle. W ciąży mam jeszcze przyjść na konsultację.

    monii00 lubi tę wiadomość

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
    cudzie trwaj 🥹

    preg.png
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 6 maja, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow, może i ja powinnam powtórzyć APS. Robiłam w styczniu: p/ciała i antykoagulant

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ