Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
-
WIADOMOŚĆ
-
Moja przyjmuje tylko stacjonarnie, ale wejdź sobie na Znany Lekarz i poszukaj jakichś wymiataczy w Twoim regionie.Dudu13 wrote:Jupiter, masz kogoś do polecenia z internetu?
Napisałam dziś do kilku osób na Ig i czekam na odpowiedź
Dudu13 lubi tę wiadomość
Ona:32
AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
❗️Adenomioza
On: 33
Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst
10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
12.2025 💔 CB
04.2026 ❌ IUI
05.2026 ❌ IUI + Accofil
06.2026 infekcja 🤷🏼♀️ -
My też już po. Doktor stwierdził, że w sumie nie ma technicznie wskazań do IVF u mnie na tym etapie, tzn jakoś by to wybronił jakbyśmy bardzo chcieli, ale polecił pogłębienie diagnostyki, drożność i ze 4 stymulacje obstawione lekami.
Nie mamy dużego ciśnienia na IVF, więc zgodziliśmy się na tę opcję.
Martwią mnie jedynie koszta prywatnych wizyt i monitoringów… Ale jakoś chyba damy radę.
BTW, nie powiedział tego wprost (i oczywiście nie może zagwarantować) ale dał do zrozumienia, że dostali w cholerę środków z programu i nie powinno braknąć przez dłuższy czas.
Z badań zlecił mi zespół antyfosfolipidowy i celiakię. Zaraz poczytam co i jak…
A, no i wyśmiał oczywiście mojego dietetyka który mi polecił acard, że się na niczym nie zna i na te moje mutacje to w ogóle bez sensu
to nie pierwszy powód dla którego chciałam go zmienić, więc również przyjmę polecenia ogarniętego w temacie niepłodności dietetyka który nie jest niedbały i jest responsywny 🙄
Belia lubi tę wiadomość
👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
👨 morfologia 0-3%
kariotypy 🆗
2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód
2026 - stymulacja letrozolem
2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
6+3 💔 puste jajo, farmakologia -
PA - no i super, jest konkretny plan, trzymam kciuki za dalsze kroki.
Peachy - a ile się już staracie?
PA lubi tę wiadomość
👩❤️👨 30+
💃 AMH - 2,2
👦
🔬seminogram:
1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple
18cs
Marzec 26' - I cykl IVF
10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
02.04 - I transfer - beta 0.
04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
08.06 - III transfer - beta 0.
nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu -
Powodzenia!! Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści! ❤️PA wrote:My po wizycie. Pobrali nam krew i mi wymazy.
Za tydzień mam wizytę z rozpisaniem stymulacji.
Mamy nadzieję z lekarka, że wszystkie wyniki dojdą do tego czasu.
PA lubi tę wiadomość
Ona:32
AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
❗️Adenomioza
On: 33
Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst
10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
12.2025 💔 CB
04.2026 ❌ IUI
05.2026 ❌ IUI + Accofil
06.2026 infekcja 🤷🏼♀️ -
Od dwóch lat mówię że dwa lata 🥴 tak że tak, chyba już ze 4 co najmniej, a bez zabezpieczenia to już ho ho. Ale ostatnie dwa lata to była diagnostyka i dopiero od zeszłego roku stymulacje, w sumie 4, z czego z 2 była ciąża.Morgo wrote:PA - no i super, jest konkretny plan, trzymam kciuki za dalsze kroki.
Peachy - a ile się już staracie?👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
👨 morfologia 0-3%
kariotypy 🆗
2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód
2026 - stymulacja letrozolem
2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
6+3 💔 puste jajo, farmakologia -
Hmmm… to w sumie dość sporo się już staracie, dziwne, że nie ma wskazań do IVF, tutaj dziewczyny z krótszym stażem podeszły. Od dwóch lat diagnostyka, a co sprawdzaliście?
Morgo lubi tę wiadomość
Starania od 09/23
Z pomocą medyczną od 01/25
AMH: 5,5 - PCOS ❌
MUCh✅
Drożność z lipiodolem ✅
Pasożyty ✅
Białka C i S ✅
KIR 2DS2, 2DS4 obecne
Endometrioza, adenomioza ❌
Podwyższone komórki NK ❌
Kariotypy ✅
⏳ stymulacja -
PA mocne kciuki, czyli rozumiem że od przyszłego cyklu zaczynacie?
Peachy, mysle ze pomimo długiego stażu starań warto poszerzyć tą diagnostykę tak jak radzi lekarz. Kilka miesięcy was nie zbawi a może akurat przy stymulacji się uda.
Dziewczyny u mnie jednak ta beta wzrosła do 152 (badanie wczoraj). Prog pomimo odstawienia w zeszłym tygodniu wynosi 21 więc ta ciąża się trzyma. Wróciłam do besinsu i trzymam się resztka nadziei że może jeszcze się rozkręci. Jutro powtórka bety.
Morgo, Peachy, Jupiter, snieżka, Loraa, cysterka95, PA lubią tę wiadomość
Starania o pierwsze 👶🏼od 05.24
08.24 cb 💔
10.24 cb 💔
03.26 cb 💔
KWIECIEŃ 26 ciąża naturalna 🍀
28.04.26 ⏸️ beta 16,9; 30.04 beta 24,4 (cb?); 04.05 beta 152,5 🥹; 06.05 beta 487,0; 08.05 beta 1590,0 🥹🙏🏼
12.05 - na USG pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🐣
20.05 👶🏼 z bijącym serduszkiem💓 CRL 0,74cm
01.06 🧸 CRL 1,85cm i FHR 179
15.06 👶 CRL 3,56cm i FHR 171

👩🏼💼 94| AMH 2,58, LH, FSH, kariotyp ✅ brak zespołu antyfosfolipidowego, brak trombofilii, owulacje regularne, niski progesteron i estradiol po owulacji.
👨🏽💼 94| HBA, DFI, kariotyp ✅ obniżone parametry nasienia (ilość i ruch).
12.25 IUI ❌
01-03.26 👨🏽💼 kuracja Ovaleap/Eutrig
🍀04.26 kwalifikacja IVF -
Belia, może kropek jest silny i walczy! Mocno trzymam kciuki, już niejedne niejednoznaczne przyrosty dały zdrową ciążę 🤞🍀
Jupiter, nie mam żadnej konkretnej diagnozy, ani ginekolog ani immunolog nie stwierdzili, że coś konkretnego jest przyczyną. Doktor S trochę się zastanawiał czy w ogóle dochodzi do zapłodnienia, więc pomyślałam, że może jednak problem z jajowodami, ale moja ginekolog raczej nie upatruje w tym problemu. A co u Ciebie lekarze mówią?
Imazolka, nie zdradzili, kiedy może nastąpić kolejny termin, pewnie to zależy od środków. Jestem ciekawa jak przebiegnie Twoja kwalifikacja, daj proszę znać jak już będziesz po, będę wiedziała na co się nastawić 😅
Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 21:18
👩🏻'92 🧑🏻🦱'93
21 cs starań o pierwsze 👶🏻
4 cykle stymulacji za nami
AMH - 2,65 ng/ml (04.2025) ✅
Ana1, ASA, APS, celiakia - wykluczone ✅
Subkliniczna niedoczynność tarczycy - pod kontrolą
KIR Bx (brak 3 z 4 KIRów implantacyjnych) ❌
Allo MLR 0% (brak kiedykolwiek ciąży)
Insulina po obciążeniu ❌
Lewy jajowód niedrożny ❌
Histeroskopia - wycięty polip ✅
cd56, cd16 ✅
Wyleczone zapalenie subkliniczne endometrium✅
Badanie nasienia, posiew, USG, hormony ✅ -
Peachy - to bardzo długo. Generalnie rok nieskutecznego leczenia nawet niepłodności idiopatycznej (np. stymulacje cyklu, monitoring) to kwalifikacja. A Ty masz w stopce PCOS, a mąż teratozoospermię. Rozumiem totalnie argument że np. teraz sie udało więc dajmy sobie np. 3 msce a starania naturalne. Ale z tego co pamiętam np. drożność już robiliście. Ogólnie jeśli para stara się rok, dwa lata to kolejne miesiące nie dają znaczącego przyrostu powodzeń, a co dopiero 4 lata.👩❤️👨 30+
💃 AMH - 2,2
👦
🔬seminogram:
1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple
18cs
Marzec 26' - I cykl IVF
10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
02.04 - I transfer - beta 0.
04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
08.06 - III transfer - beta 0.
nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu -
To wszystko się tak ciągnęło, bo robiłam na NFZ. Styczeń 2024 - diagnostyka hormonalna i diagnoza PCOS, dopiero w czerwcu termin wizyty w poradni, na której się dowiedziałam, że umówiłam się do złej poradniImazolka wrote:Hmmm… to w sumie dość sporo się już staracie, dziwne, że nie ma wskazań do IVF, tutaj dziewczyny z krótszym stażem podeszły. Od dwóch lat diagnostyka, a co sprawdzaliście?
potem skierowania na histeroskopię i drożność, też zleciały miesiące zanim dostałam termin, czekanie na wyniki biopsji, potem leczenie zapalenia endometrium, próba umówienia kontrolnej biopsji na NFZ, spławili mnie bo termin na który czekałam wypadł w złym dniu cyklu, na kolejny termin musiałabym czekać kolejne miesiące i pewnie i tak byłby zły dzień cyklu, więc finalnie zrobiłam ją prywatnie i tym sposobem byliśmy w czerwcu 2025. W sierpniu miałam pierwszą stymulację i od razu byłam w ciąży (pozamacicznej). Kolejne 3 stymulacje, poronienie i jesteśmy tutaj.
Suplementacja jest od początku, od roku podrasowana przez dietetyka, zrobione kariotypy, trombofilie, badania nasienia... No ewidentnie nic się u mnie nie dzieje dopóki nie mam stymulowanej owulacji, no chyba że nagle bym magicznie "wyleczyła" swoje PCOS, ale nie wiem co miałabym jeszcze zrobić ze swoim życiem, jak chyba nigdy nie miałam naturalnego cyklu poniżej 30 dni, a wygląda jakbym tylko w takich miała szansę na ciążę. Jeszcze nie wiadomo czy prawidłową, ale w ogóle jakąś.
Morgo, no właśnie doktor stwierdził że "zachodzę w ciążę", skoro przy 4 stymulacjach miałam 2 ciąże, że to nawet dziwnie by wyglądało w papierach, jak zaraz po poronieniu bym była zakwalifikowana. Drożność miałam, ale przed CP. Zupełnie naturalnie nie zachodzę, ale wychodzi na to że jeszcze wszystkich innych metod nie wykorzystaliśmy. Jak będzie więcej poronień mimo tych leków którymi dr ma mnie zamiar "obstawić", no to oczywiście IVF z badaniem zarodków...Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 22:03
Morgo lubi tę wiadomość
👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
👨 morfologia 0-3%
kariotypy 🆗
2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód
2026 - stymulacja letrozolem
2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
6+3 💔 puste jajo, farmakologia -
Beila, monitoruj ale patrząc na Twoją stópkę byłyby zwrot akcji!!
Pa, dzieje się !!💪👀
Peachy, zrób jak czujesz ale ja mimo że nie jestem (jeszcze) team IVF to myślę że to dobry krok patrząc jakie cuda się tu dzieją 😍😍😍 Oczywiście możesz dać sobie przysłowiowe 3 miesiące na powrót po stracie by organizm się sam unormował i może coś zaskoczy. Te przypadki nie są aż tak rzadkie o ile jest zielone światło na starania. Zapala mi się lampka od razu czy można coś sprawdzić by uniknąć straty i się do tego IVF przygotować. Może dla was program OZP byłby jakimś rozwiązaniem pośrednim gdzie mogłabyś zrobić drożność i stymulację?👩❤️💋👨 29 starania od końca 24
08.24 histeroskopia✅
1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB
💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1
PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
B12, ferrytyna 🔜🆙
MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
CD138 ✨✅
💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard
🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
hormony - dolna granica, D3 🔜🆙
06.26 🩸📋
07.26 wizyta 🪂 -
Dudu, jeśli ten OZP to to leczenie na NFZ w którym byłam to ja chyba podziękuję 🤣 Nikt mi tam nie zlecił ponownej drożności po CP. Pytałam dzisiaj co prawda, czy tego wszystkiego nie możemy dalej robić w poradni, ale dr powiedział, że problem jest taki, że tam są ciągle różni lekarze, on jest tylko jeden dzień w tygodniu i nie „obejmie mnie taką opieką jak powinien”. Plus czekanie na terminy do badań to koszmar. Do drożności polecił mi jakiegoś lekarza u którego ponoć zrobię ją bez czekania na NFZ, będę próbować.👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
👨 morfologia 0-3%
kariotypy 🆗
2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód
2026 - stymulacja letrozolem
2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
6+3 💔 puste jajo, farmakologia -
Peachy - przy PCOS to typowe że pacjentki potrzebują pomocy w postaci stymulacji cyklu by zajść w ciąże. U mnie np. nic to nie dawało.
My byliśmy w programie OZP na NFZ ale szybko skapitulowaliśmy, jak się okazało że umówienie zwykłej wizyty z USG to kwestia miesięcy.
Belia - trzymam kciuki, co za zwroty akcji 🥹.👩❤️👨 30+
💃 AMH - 2,2
👦
🔬seminogram:
1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple
18cs
Marzec 26' - I cykl IVF
10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
02.04 - I transfer - beta 0.
04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
08.06 - III transfer - beta 0.
nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu -
Morgo 🍀 jak się czujesz?
Peachy, myślę, że tutaj statystyka jest po Twojej stronie i jeśli na 4 stymulowane cykle 2 z nich dały ciążę, to naprawdę macie ogromną szansę, że uda Wam się bez większego wspomagania 🤞🏻 a kontrolna drożność to moim zdaniem must have w tym momencie.
Morgo, Jupiter, Peachy lubią tę wiadomość
Starania od 08.2023
Trombofilia, Hashimoto, OAT
♀ 33 ♂ 38
03.2024 💔💔 8tc (6+4)
2026:
ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
→ I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
→ II FET 20.06 🙏✨ -
O kurczę, czekanie kilka miesięcy na USG to jakiś kosmos. U mnie chociaż nie było tego problemu (chociaż nadal w sumie nie wiem czy to był jakiś program czy po prostu taka poradnia, bo nic mi o nim nie mówiono), monitoringi z dnia na dzień a konsultacja z lekarzem nie-rezydentem max kilka tygodni, ale jak sam zlecił kontrolę np. za tydzień, to też bez problemu. No tylko te wszystkie histeroskopie, drożności i biopsje, to trzeba iść ze skierowaniem i podkulonym ogonem do drugiego okienka ze sfrustrowaną panią i słuchać że termin za pół roku... Chociaż może mogłam po prostu szukać terminu w innych szpitalach/placówkach...Morgo wrote:Peachy - przy PCOS to typowe że pacjentki potrzebują pomocy w postaci stymulacji cyklu by zajść w ciąże. U mnie np. nic to nie dawało.
My byliśmy w programie OZP na NFZ ale szybko skapitulowaliśmy, jak się okazało że umówienie zwykłej wizyty z USG to kwestia miesięcy.
Belia - trzymam kciuki, co za zwroty akcji 🥹.
Wizyta do lekarza który ponoć ma mi zrobić drożność umówiona. Teraz muszę się zająć tymi badaniami... Gdzieś mi mignęło, że z tymi badaniami na APS to trzeba czekać 6 tygodni (?) po poronieniu. Lekarz nic o tym nie mówił... Ale ponoć można to olać, bo i tak trzeba powtarzać później? Hmm👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
👨 morfologia 0-3%
kariotypy 🆗
2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód
2026 - stymulacja letrozolem
2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
6+3 💔 puste jajo, farmakologia -
Odpowiem bo robiłam po poronieniu, minimum 6 tyg po całkowitym oczyszczeniu (beta 0). Nie można być w ciąży bo ja pierwszy wynik miałam fałszywie negatywny okazało się, że jestem w 3 ciąży. Powtarzałam dopiero niecały rok po porodzie. Jak coś pytaj bo ja mam APS. Kciuki żeby nic nie wyszło ✊️🍀Peachy wrote:O kurczę, czekanie kilka miesięcy na USG to jakiś kosmos. U mnie chociaż nie było tego problemu (chociaż nadal w sumie nie wiem czy to był jakiś program czy po prostu taka poradnia, bo nic mi o nim nie mówiono), monitoringi z dnia na dzień a konsultacja z lekarzem nie-rezydentem max kilka tygodni, ale jak sam zlecił kontrolę np. za tydzień, to też bez problemu. No tylko te wszystkie histeroskopie, drożności i biopsje, to trzeba iść ze skierowaniem i podkulonym ogonem do drugiego okienka ze sfrustrowaną panią i słuchać że termin za pół roku... Chociaż może mogłam po prostu szukać terminu w innych szpitalach/placówkach...
Wizyta do lekarza który ponoć ma mi zrobić drożność umówiona. Teraz muszę się zająć tymi badaniami... Gdzieś mi mignęło, że z tymi badaniami na APS to trzeba czekać 6 tygodni (?) po poronieniu. Lekarz nic o tym nie mówił... Ale ponoć można to olać, bo i tak trzeba powtarzać później? Hmm09.2023 - rozpoczęcie starań
10.2023 - ⏸️
10.2023 - 6 t 💔 poronienie
03.2024 - wznowienie starań
04.2024 - ⏸️
05.2024 - 5 t 💔 poronienie
06.2024 - ⏸️
02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
04.2026 - powrót do starań 🍀
01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
25.06.2026 - wizyta gin prywatnie
13.07.2026 - wizyta gin NFZ
👶🏻💙
👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
🧔♂️ 36l. - ❌️ cholesterol


-
Belia - cieszę się bardzo z Twojego zwrotu akcji, trzymam kciuki ☀️
Peachy - ja co prawda nie badałam po poronieniu, tylko po prostu w trakcie starań, ale zalecenia miałam faktycznie takie, żeby zrobić minimum 2 razy (w odstępie min. 12 tygodni), a najlepiej 3 - wtedy nie ma wątpliwości. Na tej podstawie immunolog był w stanie postawić diagnozę i wpisać w zaleceniach acard i heparynę no i dzięki temu bez problemu dostałam receptę już od ginekologa.
Belia lubi tę wiadomość
👫 31 & 31
starania naturalne od 01.2024
z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)
👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
💊 Euthyrox + Glucophage
▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
▪️KIR AA
▪️cd138 ok ✔️
▪️ANA ok ✔️
▪️AMH 4,6
🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
▪️seminogram 01.'26:
Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
DFI 15,06 ➡️ 6,96
Morfologia 0🔻
__________________
▪️powrót do stymulacji:
marzec 👎🏻
kwiecień - cb💔
maj 🌈
1.06 - beta 64
3.06 - beta 182
5.06 - beta 370
8.06 - beta 1555
23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
cudzie trwaj 🥹

-
O też masz to dziadostwo 🫣cysterka95 wrote:Belia - cieszę się bardzo z Twojego zwrotu akcji, trzymam kciuki ☀️
Peachy - ja co prawda nie badałam po poronieniu, tylko po prostu w trakcie starań, ale zalecenia miałam faktycznie takie, żeby zrobić minimum 2 razy (w odstępie min. 12 tygodni), a najlepiej 3 - wtedy nie ma wątpliwości. Na tej podstawie immunolog był w stanie postawić diagnozę i wpisać w zaleceniach acard i heparynę no i dzięki temu bez problemu dostałam receptę już od ginekologa.
Jakie masz zalecenia? Jaki typ bo jest kilka? Leczysz się u immunologa czy u reumatologa/hematologa też?09.2023 - rozpoczęcie starań
10.2023 - ⏸️
10.2023 - 6 t 💔 poronienie
03.2024 - wznowienie starań
04.2024 - ⏸️
05.2024 - 5 t 💔 poronienie
06.2024 - ⏸️
02.2025 - cc 37+4 💙 3120g, 56cm
04.2026 - powrót do starań 🍀
01.06.2026 - ⏸️ zostań kropeczko 🥺
02.06.2026 - bhcg 95,52 mIU/ml
05.06.2026 - bhcg 457,54 mIU/ml prog. 28 ng/ml
15.06.2026 - pęcherzyk ciążowy 1,32cm
25.06.2026 - wizyta gin prywatnie
13.07.2026 - wizyta gin NFZ
👶🏻💙
👧 30l. - zespół antyfosfolipidowy, PAI-1 układ homozyg., nisza cc, mięśniak 0.5 cm - acard 150; neoparin 0,6
🧔♂️ 36l. - ❌️ cholesterol


-
monii00 wrote:O też masz to dziadostwo 🫣
Jakie masz zalecenia? Jaki typ bo jest kilka? Leczysz się u immunologa czy u reumatologa/hematologa też?
U mnie wyszedł antykoagulant toczniowy, do tego przekroczone lekko PCT i APTT ponoć to charakterystyczne dla APS. Pozostałe przeciwciała w normie, więc mam chyba tzw. jednopozytywny wynik. Byłam najpierw na konsultacji u hematologa (razem z wynikami na trombofilię, ale tam akurat nie mam wielkich kwiatków), on kazał mi APS konsultować już z immunologiem. No i immunolog zaleciła już w trakcie starań Acard 150 i od pozytywnego testu heparynę i w sumie tyle. W ciąży mam jeszcze przyjść na konsultację.
monii00 lubi tę wiadomość
👫 31 & 31
starania naturalne od 01.2024
z pomocą medyczną od 08.2024 (stymulacje przerwane przez operację ŻPN)
👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
💊 Euthyrox + Glucophage
▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
▪️KIR AA
▪️cd138 ok ✔️
▪️ANA ok ✔️
▪️AMH 4,6
🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
▪️seminogram 01.'26:
Koncentracja 8,07 ➡️ 32,64 ✔️
Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
DFI 15,06 ➡️ 6,96
Morfologia 0🔻
__________________
▪️powrót do stymulacji:
marzec 👎🏻
kwiecień - cb💔
maj 🌈
1.06 - beta 64
3.06 - beta 182
5.06 - beta 370
8.06 - beta 1555
23.06 - CRL 0,69, bijące serduszko ❤️
cudzie trwaj 🥹

-
O wow, może i ja powinnam powtórzyć APS. Robiłam w styczniu: p/ciała i antykoagulant👩❤️💋👨 29 starania od końca 24
08.24 histeroskopia✅
1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB
💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1
PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
B12, ferrytyna 🔜🆙
MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
CD138 ✨✅
💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard
🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
hormony - dolna granica, D3 🔜🆙
06.26 🩸📋
07.26 wizyta 🪂



