X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nadrobie Was poźniej wybaczcie, a teraz napiszę szybko co z wizyty u gin wyszło:
    Gadałam z nią o tym moim ostatnim cyklu (38 dni). Powiedziała, że faktycznie dziwne to wydłużenie, ale mógł byc bezowulacyjny (na co ja mówie, że nie możliwe, bo test owu wyszedł ale wyszedł i w 12dc i w 19dc) wiec stwierdziła ze owulacja musiała się opóźnic. Z tego powodu zleciła mi badanie prolaktyny. Po zrobieniu USG się okazało, że prawdopodobnie teraz owu będzie z prawego jajnika, są tam 4 pęcherzyki z czego jeden dominujący i ma obecnie 13 mm, więc na dniach będzie owu bo koło 18 mm zaczynają pękać. Macica czyściutka, endometrium jak ona to powiedziała....aha "potrójne" - zapomniałam zapytać co to znaczy ale chyba że już dość grube ?
    Dostałam to zdjęcie z USG (bez proszenia by the way) więc je potem wstawie do pamiętnika lub tutaj....

    Powiedziała żebym tą prolaktyne zbadała i póki co nic więcej. I jak w tym cyklu się nie uda to mam wysłać męża na badanie nasienia.

    Kazała mi też zmienić zwykły kwas foliowy na ACTIFOLIK (hm taka nazwa jest na zaleceniu a w necie nie moge znaleźć, zamiast tego mi znajduje ACTIFOLIN ?? HELP) a witaminę D3 zamienić na Vigantoletten 1000 - CO WY NA TO ?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to kamika... do roboty <3 skoro owu za rogiem :-)


    Lizz nie działa mi ten link, o co chodzi?

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też nie działa, ale domyślam się, że chodzi o ta darmowa wizytę w jakiejś klinice, tak ?

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaa działamy działamy :)

    Też czytałam tą wiadomość od OF. Tak antylopa chodzi o darmową wizytę w klinice niepłodności + 50 % zniżki na badanie labolatoryjne jeżeli prowadzisz wykres przynajmniej 3 miesiące i nie udało Ci się jeszcze zajść w ciąże. Fajna sprawa, tylko dlaczego nie ma tego w Krakowie ? Niestety przez to nie skorzystam :(

    ckaidqk34aroni5a.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrabiam:

    Sylwia, niestety się nie znam :( Nie pomogę.

    Pełna Nadziei co to za podły nastrój ? Nie podoba mi się to! Negatyw w 12dpo niczego jeszcze nie przesądza! I nie pozwalam Ci od nas uciekać ! Chcesz odpocząć to olej obserwacje, ale masz się tu meldować i z nami dyskutować :P

    Antonna no to czekamy ;) Ty też masz jeszcze chwile i póki @ wrednej nie ma to może się poszczęści :) Jak do Ciebie przyjdzie to zaklnę razem z Tobą :P

    Elficzkaaa nie czytaj głupot jeszcze raz proszę :) <3

    Antylopa a odnośnie tego monitoringu...Jak to u Ciebie wyglądało ? ile wizyt i co się tam konkretnie dowiedziałas z tych USG ? :)

    Inaa tak ja pytałam o zabezpieczenie :P Oj kochana to żebyś się nie zdziwiła jak ni z gruchy ni z pietruchy okaże się niedługo że jesteś w ciąży :) Hihi przeczuwam, że tak będzie :P

    Lizz mam nadzieje, że przeczucie Cię nie myli :) I będziemy w środę świętować :P

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizz piękny Twój wykres:) a mi wyznaczyło owu także znowu sobie zaczynam robić nadzieję;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika23 wrote:
    Dziewczyny nadrobie Was poźniej wybaczcie, a teraz napiszę szybko co z wizyty u gin wyszło:
    Gadałam z nią o tym moim ostatnim cyklu (38 dni). Powiedziała, że faktycznie dziwne to wydłużenie, ale mógł byc bezowulacyjny (na co ja mówie, że nie możliwe, bo test owu wyszedł ale wyszedł i w 12dc i w 19dc) wiec stwierdziła ze owulacja musiała się opóźnic. Z tego powodu zleciła mi badanie prolaktyny. Po zrobieniu USG się okazało, że prawdopodobnie teraz owu będzie z prawego jajnika, są tam 4 pęcherzyki z czego jeden dominujący i ma obecnie 13 mm, więc na dniach będzie owu bo koło 18 mm zaczynają pękać. Macica czyściutka, endometrium jak ona to powiedziała....aha "potrójne" - zapomniałam zapytać co to znaczy ale chyba że już dość grube ?
    Dostałam to zdjęcie z USG (bez proszenia by the way) więc je potem wstawie do pamiętnika lub tutaj....

    Powiedziała żebym tą prolaktyne zbadała i póki co nic więcej. I jak w tym cyklu się nie uda to mam wysłać męża na badanie nasienia.

    Kazała mi też zmienić zwykły kwas foliowy na ACTIFOLIK (hm taka nazwa jest na zaleceniu a w necie nie moge znaleźć, zamiast tego mi znajduje ACTIFOLIN ?? HELP) a witaminę D3 zamienić na Vigantoletten 1000 - CO WY NA TO ?


    Ja zamiast zwykłego kwasu foliowego miałam przepisany: Acidum Folicum kwas foliowy 5mg, różnica polegała tylko na tym ze tamten na recepte i wieksza dawka, wiec teraz biore kilka tabletek. Witamine D, tę, o której piszesz, tez przepisała mi moja ginekolog. Z badaniem nasienia to bardzo dobry pomysł, bo moja lekarka zasugerowała ze zwykle problem lezy w jakosci nasienia. U nas się sprawdziło i po miesiącu suplementacji była ciąża.

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sylwia za info o tych tabsach. No ja o badaniu nasienia już gadałam z mężem od kilku cykli, ale daliśmy sobie czas własnie do marca. Dzisiaj jak gin się zapytała czy mąż badał, to kazała koniecznie go wysłać, ale dopiero jak się ten cykl skończy niepowodzeniem. Więc opracowałam taki plan...

    Do końca tego cyklu czekamy, bo może się uda....
    Jak się nie uda, to działaby dalej i jak już będzie po owulacji w następnym cyklu, to kilka dni przerwy od stosunków (bo tak podobno trzeba) i idzie na badanie. Teraz i tak by nie poszedł, bo jest przeziębiony, więc miesiąc musi minąć od przeziębienia, żeby te wyniki miały sens...

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    ckaidqk34aroni5a.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 21:02

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Antonna dobrze mówisz. Co do witaminy D3 to teraz brałam cały czas Vitrum D3 forte 1000. Skoro to mi poleciła to kupie jak się mi będą obecne tabsy kończyć. Martwie się tylko tą owulacją...Według USG jeszcze jest czas i moze byc za kilka dni, a testy owu coś robią w ciula, bo właśnie robiłam i kreska bledsza niż wczoraj (robione o tej samej godzinie).....

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 1 lutego 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh z tymi testami to ja tam nie ogarniam. Ale wiesz, dobrze, że Cię babka nie olala :) to dzialajcie, fajnie, że przynajmniej coś wiesz!!

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem tylko tyle, że jest pęcherzyk dominujący. Wiele mi to nie mówi, bo nie wiem jak było w poprzednich cyklach. Ale w sumie dobrze wiedzieć że ta owulacja raczej będzie :) No chyba że nie pęknie lub nie urośnie, ale z tego co gin mówiła to tego nie przewiduje...Zobaczymy zobaczymy....póki co trzeba działać nie patrząc na te testy, bo jakieś głupie są :P

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe no moje też były głupie :D nooo, to działać działać! :)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) A ja sie pytam gdzie jest Lanisska ? Dawno nie dawałaś znać co u Was kochana !

    No i Ania :P Jak tam sytuacja z trollątkiem ? :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamika23 wrote:
    Dzięki Sylwia za info o tych tabsach. No ja o badaniu nasienia już gadałam z mężem od kilku cykli, ale daliśmy sobie czas własnie do marca. Dzisiaj jak gin się zapytała czy mąż badał, to kazała koniecznie go wysłać, ale dopiero jak się ten cykl skończy niepowodzeniem. Więc opracowałam taki plan...

    Do końca tego cyklu czekamy, bo może się uda....
    Jak się nie uda, to działaby dalej i jak już będzie po owulacji w następnym cyklu, to kilka dni przerwy od stosunków (bo tak podobno trzeba) i idzie na badanie. Teraz i tak by nie poszedł, bo jest przeziębiony, więc miesiąc musi minąć od przeziębienia, żeby te wyniki miały sens...

    No i super! Tak, to prawda, przerwa musi byc 3-5 dni, to tak optymalnie.
    A jeśli chodzi o morfologię, to moge tylko podpowiedzieć ze u nas była baaaaaardzo kiepska, ale moim zdaniem jeden czynnik jest najważniejszy ;), wtedy mielismy go w normie. Jak juz bedziesz miała badania to daj znac. Oczywiście życzę zebyście nie musieli się badac a kolejna wizyta u lekarza była juz tą ciążową ;)

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 1 lutego 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jasne że dam znać ;P ale to za jakis czas...tym czasem idę do męża, bo wrócił z pracy i zaległ w łóźku :P Trochę przeziębiony ale może coś wskóram :P

    Już sobie zaklepalam kolejną wizytę na 29 lutego, co by nie czekać niewiadomo ile. Wtedy powinnam być znów w okolicy dni płodnych więc zobaczymy co kolejnym razem wypatrzy :) Już tak planuje na zapas kolejne wizyty itd. bo jakoś nie wierzę, że mogloby się udać ...

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie kobietki mało pisze ale was podczytuje jakoś ciulowo się dziś czuję mam nadzieję że mnie nic nie łapię w Urzedzie pracy nic nie załatwiłam bo byo tyle ludzi że masakra pojade w przyszłym tyg mam ich już serdecznie dosyć niedawno wróciłam z córcia od mamy właśnie zjedliśmy kolacyjkę mała ogląda bajki a ja mam chwilkę dla siebie :)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh a ja wróciłam z pracy, zrobiłam co miałam zrobić, usiadłam na dupie i kurde... tak się denerwuję :( miałam się nie denerwować całym tym cyklem i testowaniem :( nie umiem! Help co robić na stres! Jutro kupuję test, żeby się po prostu uspokoić. Żałuję, że nie kupiłam dzisiaj. Po prostu stresuje mnie ta niewiedza :( wiecie, w pracy nie myślałam o tym, ale teraz w domu, jak się rozluźniłam, to nie mogę przestać o tym myśleć :(
    eh, idę wziąć kąpiel, nie wiem, muszę sobie jakieś zajęcie znaleźć, które mnie odciągnie od tematu :(

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nauczyłam, że w poniedziałki i piątki najgorzej jest cokolwiek w urzędzie załatwić... Spróbuj może Karola iść w jakąś środę np?

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie teraz jadę w przyszła środe ;)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ