X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 21 października 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam jak to z tym ovarinem będzie i jaki długi będzie cykl jeśli się nie uda mam nadzieję tylko że nie 39 dniowy .co do śluzu to zmienia się w rozciągliwy ale jeszcze to nie to kalendarzyk wyliczył mi że owu powinna być w niedzielę więc czekam

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobity! W koncu chyba @ do mnie zawitała! Piszę chyba, bo nie leci ze mnie jak z kranu ale wczoraj plamienie a dzis juz zywa krew i sporo innego materiału wiec chyba sie dobrze oczyszcza. Czekam na wyniki bety kontrolnej, wiem ze jeszcze bedzie pozytywna, ale musi byc juz chyba na niezłym poziomie jak sie zaczeło nie?
    Mam nadzieje ze to naprawde 1 dc a nie jakas lipa. Jeśli tak, listopad będzie mój :D

  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 21 października 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo kochane.. w koncu mam trochę kompa :D

    Sylwia wydaje mi się, że już powinna być niziutka :)

    Ja zrobiłam teściora i niestety miesiąc moich urodzin nie sprawił mi prezentu eh ...

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 października 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Sylwia to super! Niech się organizm ogarnia, już najwyższy czas :)

    Przykro mi inaa :( Na jakim etapie jesteście z tym domem? Dużo jeszcze roboty?

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 21 października 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny...takie intymne pytanie: :D czy w fl przy <3 też później macie dyskomfort? tzn. uczucie szczypania/pieczenia? przy dniach płodnych tego nie mam, nie wiem czy powinnam się przejąć, czy to normalne? :/

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 października 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że nie odczuwam dyskomfortu, ale podczas następnej fl i <3 zastanowię się nad tym jeszcze raz :)

    Mój mąż dostał wyniki glutenu i ma wynik dodatni. To chyba oznacza, że nie można wykluczyć celiakii, ale na 100% to też tego nie potwierdza. Napisałam eskę do lekarki z prośbą o interpretację, ale póki co mi nie odpisała.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Wydaje mi się, że nie odczuwam dyskomfortu, ale podczas następnej fl i <3 zastanowię się nad tym jeszcze raz :)

    Mój mąż dostał wyniki glutenu i ma wynik dodatni. To chyba oznacza, że nie można wykluczyć celiakii, ale na 100% to też tego nie potwierdza. Napisałam eskę do lekarki z prośbą o interpretację, ale póki co mi nie odpisała.
    Hej Antonna.
    wynik nietolerancji glutenu w badaniu krwi to dobry trop w kierunku celiakii. Ja miałam po takim badaniu wykonaną gastroskopię z wycinkiem z dwunastnicy, i badają czy kosmki jelitowe są uszkodzone, jeśli tak - to jest 100 diagnoza. Celiakii nie można bagatelizować, bo w tym wypadku jedzenie glutenu szkodzi całemu organizmowi, bo jej głównym działaniem jest właśnie upośledzenie kosmków jelitowych, co ogranicza w znacznym stpniu wchłanianie mikro i makro elementów z pożywienia.
    Ja żyję bez glutenu już prawie trzy lata, dopiero pół roku po całkowitym odstawieniu moja hemoglobina "dobiła" do 10,5.
    Ale celiakia to nie wyrok, naprawdę jest masa świetnych przepisów, czasem wkurza, ze nie możesz wejść do knajpy i zjeść nawet zupy (byłam teraz na wakacjach, nie znalazłam knajpy gdzie nie dodają zasmażki do zupy, ja nigdy nie dodawałam), nie mówiąc o zamówieniu pizzy czy sushi, trzeba na to mocno uważać, bo gluten jest wlaściwie prawie wszędzie.
    Powodzenia <3

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 21 października 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny.
    Dla poprawienia humoru wstawiam Wam garść pytań , jakie przesyłane zostają na forum takiej stronki na fb"Ciąża- pytania i odpowiedzi". Wiele z nich naprawdę jest pomocnych, wiele się można dowiedzieć itd. Tutaj macie perełki. Tak, naprawdę ktoś pytał o takie rzeczy. ENJOY!


    "Drogie mamusie. Bardzo zależy mi na tym, żeby moje dziecko na swoich pierwszych urodzinach (czyli już za miesiąc) potrafiło samo spróbować widelcem zjeść kawałek tortu i żeby potrafiło już chodzić. Jak mu pomóc, jak z nim ćwiczyć? Na razie jest karmione przeze mnie lub męża, samo jeszcze nie potrafi. Chodzi przy meblach ale samodzielnie jeszcze nie. Podpowiedzcie coś.”



    „Mam problem – od roku z partnerem staramy się o dziecko, ale problem tkwi w tym, że „po wszystkim” cała sperma ze mnie wycieka. Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak strasznie się martwię czy to normalne? ”



    „Mamusie z partnerem i synem (3latka) mieszkamy u teściowej ( tymczasowo). Rozchodzi się o to, że mamy wspólne podwórko i są ty tacy bezczelni sąsiedzi że puszczają kurki i KOGUTA . No właśnie ten kogut ! Wczoraj i parę dni wstecz kogut rzucił się na moje dziecko . Byłam na policji, przyjechali i jak to policja nic z tym nie zrobiła, bo to tylko kogut. Z właścicielem też rozmawiałam żeby zamknął te swoje kury, to jeszcze mnie na wyzywał. Ja już nie wiem co mam robić . Kogut znów się dziś rzucił na syna ? Ubić go ? Czy co robić dalej, bo ja już sama nie wiem ”



    „Pytanie do mam które mają SYNA . Jak układacie siusiaka w pampersie – do góry czy do dołu? synek już chodzi i mąż zwrócił uwagę, że może mu być niewygodnie z siusiakiem do dołu. jak to u was było?”



    „Witam, co myślicie o wyjściu z dzieckiem ze szpitala po porodzie w piątek? Każdy mówi żebym nie wychodziła, bo piątek zły początek, co wy o tym sądzicie ?”



    „Witam . Pytanie do mam, które przed ciążą miały kolczyk w języku i przez cały okres ciąży go nosiły, czy dzidziuś urodził się bez żadnych zmian na języku?”



    „Drogie Mamy. Owulacja przypadała na 26- go. Współżyłam z mężem 25 i 27 go. Jak myślicie, którego dnia zaszłam w ciążę? Jestem ciekawa, bo jeden z tych dni był wyjątkowy”.



    „Mamuśki – czy to prawda, że od farbowania włosów w ciąży na blond, dziecko może urodzić się rude?”



    „Witam mam takie małe pytanie. Zastanawiam się, czy w ciąży można nosić stringi? Słyszałam, że wtedy pępowina się plącze, nie wiem czy to tylko zabobon czy naprawdę powód do niepokoju. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.”



    „Czy to prawda, że jak wody odejdą, trzeba leże z nogami w górze przez 30 min,żeby dziecko nie wyleciało dołem albo pępowina…???”



    „Mamusie powiedzcie mi, czy nikotyna i alkohol przenikają do spermy? Karmię piersią, a mój partner pali (oczywiście nie przy nas, wychodzi zawsze na zewnątrz) i lubi wypić sobie czasem piwo. Tak się zastanawiam, czy jeśli połknę jego spermę, to szkodliwe substancje mogą przeniknąć do mleka?”



    „Witam! Mam 20 lat i 10 miesięczną córkę, córka nie siedzi,rehabilitacja cały czas. Moja mama cały czas mi wypomina, że to moja wina, że dziecko mam takie. Z córką jestem cały czas bez żadnego wsparcia rodziny, ostatnio spytałam się mamy, czy by została mi z dzieckiem gdyż chciałam kupić buty sobie i rzeczy dla dziecka. Owszem została, poleciałam na zakupy a gdy wróciłam ,moja mama zaczęła mnie krytykować, że jak to ja młoda matka kupiłam sobie czerwone trampki, nie powinnam w takich butach być. Czy ona ma racje?”



    „Witam, mam takie pytanie czy to normalne gdy mój 2 -letni syn sika, bardzo mu się robi gruby „patyczek?”

    „Kochane mamusie, mam mały problem a mianowicie właśnie się dowiedziałam dzisiaj, że będę miała trojaczki!! :I jestem załamana… Co mam zrobić? Jest szansa że jednak urodzi się tylko jedno ?”

    antonna, Josephine, Sylwia_80, cookiemonster lubią tę wiadomość

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 października 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ojejku :* Właśnie zastanawiałam się czy to się jakoś dalej diagnozuje. Czy wiesz może, czy jest jakiś związek między nietolerancją glutenu, a uchyłkowatością jelita? Mój teść ma problemy tego typu (uchyłki, jeden pękł i zrobiła się przetoka). Zastanawiam się, czy jeśli mąż miałby celiakię, to jego tata też by mógł to mieć i jego problemy z jelitami wynikałyby właśnie z glutenu?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 21 października 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    „Witam . Pytanie do mam, które przed ciążą miały kolczyk w języku i przez cały okres ciąży go nosiły, czy dzidziuś urodził się bez żadnych zmian na języku?”

    wymiata :D :D :D :D

    no antylopa... powiem Ci, ze... zaraz bedziesz mogla na niektore odpowiadac i testować czy Twoja roczna córa da radę jeść widelcem... ba!! nawet kroić nożem!! :D :D coz wiecej mozna rzec? :D brak słów, nie wierzę, że takie parapety chodzą po ziemi i do tego im się udało zajść! wrr

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 21 października 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antylopa pojechałas z tymi tekstami masakra kwiczałam ze śmiechu dziś jak oglądałam Rodzinkę PL i teraz znowu az się Julka obudziła i pytała z czego tak sie smieje że spac nie może ;)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 22 października 2016, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha też mam polubiona ta stronę. Najlepsze dla mnie to akcja z połykaniem spermy ! Czasami mi się wydaje że to jakaś ściema z pytaniami .

    PS. W poniedziałek kładę się do szpitala bo lekarz podejrzewa cukrzycę wynik po obciazeniu glukozy i mnie samą zamroził. Więc dietę prowadzę narazie tak jak myślę i z tego co znajdę w internecie :/ piąty raz do szpitala :/ czy mnie wszystko musi łapać ?

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Dzięki ojejku :* Właśnie zastanawiałam się czy to się jakoś dalej diagnozuje. Czy wiesz może, czy jest jakiś związek między nietolerancją glutenu, a uchyłkowatością jelita? Mój teść ma problemy tego typu (uchyłki, jeden pękł i zrobiła się przetoka). Zastanawiam się, czy jeśli mąż miałby celiakię, to jego tata też by mógł to mieć i jego problemy z jelitami wynikałyby właśnie z glutenu?
    nie mam pojęcia, być może i tak, skoro upośledza kosmki jelitowe, może i doprowadzić do większych spustoszeń, nieświadome życie z celiakią niesie za sobą również ogólne osłabienie organizmu, wiecznie obniżoną morfologię... trzeba tez pamietać o tym, że po diagnozie celiakii należy sprawdzić tarczycę, ponieważ jest prawie pewne, że w parze idzie hashimoto. Ja o tym nie wiedziałam, straciłam dwie ciąże zanim zdiagnozowałam hashi - endo była tylko zdziwiona, ze gastrolog po diagnozie celiakii nie skierował mnie od razu do endokrynologa.
    ed. spradzić tarczycę w sensie tsh, ft3 ft4 a także przeciwciała anty-tg i anty-tpo, które u mnie szybowały do 500 przy normie do 34 chyba. Hashi to niekoniecznie podwyższone tsh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2016, 11:17

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 22 października 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei! Znów do szpitala??? Biedna...cukrzyca jeszcze na sam koniec...ech, nie może to być wszystko ok. Będziesz znała szpital od podszewki;) ja we wtorek byłam na porodowce na winiarach w ramach szkoły rodzenia. Fajnie było zobaczyć, jak to będzie mniej więcej wyglądać;)

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 22 października 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Haha widzialam juz takie pytania nie raz na jakims forum, te i wiele innych :D
    Mam małą zagwozdkę otóż Wczoraj podczas prysznicu okropnie bolały mnie piersi.. zwłaszcza prawa.. jak polewałam je wodą to pojawiał się taki palący przeszywajacy ból.. :/ nie przypominam sobie żeby mi się kiedyś coś takiego już przytrafiło.. dzisiaj jak suszyłam włosy suszarką było podobnie... nie wiem co myśleć i tym.. mam nadzieję, że to nic złego :/

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 23 października 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłej i spokojnej niedzieli!!! My kleimy cegiełki w salonie :-) podłogi już wszędzie położone....Tak się cieszę!!

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 23 października 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku dzieki za info :) anty TPO i anty TPG mamy sprawdzone i jest ok, ale dobrze wiedzieć, że jest takie ryzyko!

    antylopaa no to już bliżej niż dalej! Super, że się Wam to tak wszystko uda przed porodem :)

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 23 października 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Josephine wrote:
    Witajcie :)
    Haha widzialam juz takie pytania nie raz na jakims forum, te i wiele innych :D
    Mam małą zagwozdkę otóż Wczoraj podczas prysznicu okropnie bolały mnie piersi.. zwłaszcza prawa.. jak polewałam je wodą to pojawiał się taki palący przeszywajacy ból.. :/ nie przypominam sobie żeby mi się kiedyś coś takiego już przytrafiło.. dzisiaj jak suszyłam włosy suszarką było podobnie... nie wiem co myśleć i tym.. mam nadzieję, że to nic złego :/
    Hej, radzilabym Ci zrobić usg. Nigdy nie wiadomo co tam siedzi. Ja mam torbiel na piersi i czasem boli. Co pół roku mam usg bo jestem w grupie ryzyka zachorowania na raka. Miałam biopsję i na szczęście to tylko zwykły guzek

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 23 października 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Josephine jak będziesz u ginekologa to poproś o skierowanie na USG piersi. Zawsze lepiej sprawdzić. USG i tak niektórzy lekarze zalecają robić raz w roku, więc to nie powinien być problem, żeby się o to doprosić.

    Ja się kontaktowałam z naszą lekarką w sprawie wyników męża i tak: na bakterie w nasieniu dostanie antybiotyk, na TSH (bo ma 3) dostanie Letrox 50 i jodek potasu. No i ma dalej diagnozować celiakie robiąc jakieś tam przeciwciała. No i kazała mu już na dietę bezglutenową przejść :>
    No i się "pochwalę", że kupiliśmy leki do in vitro. Nie wiadomo czy leczenie męża przyniesie taki skutek jaki byśmy chcieli, więc woleliśmy się zabezpieczyć (z naszymi wynikami IUI odpada). Refundacja leków jest do końca października, a potem nie wiadomo, a różnica w cenie jest KOSMICZNA. Jeśli się nam nie przydadzą to oddamy z powrotem do kliniki i dadzą komuś innemu.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Josephine jak będziesz u ginekologa to poproś o skierowanie na USG piersi. Zawsze lepiej sprawdzić. USG i tak niektórzy lekarze zalecają robić raz w roku, więc to nie powinien być problem, żeby się o to doprosić.

    Ja się kontaktowałam z naszą lekarką w sprawie wyników męża i tak: na bakterie w nasieniu dostanie antybiotyk, na TSH (bo ma 3) dostanie Letrox 50 i jodek potasu. No i ma dalej diagnozować celiakie robiąc jakieś tam przeciwciała. No i kazała mu już na dietę bezglutenową przejść :>
    No i się "pochwalę", że kupiliśmy leki do in vitro. Nie wiadomo czy leczenie męża przyniesie taki skutek jaki byśmy chcieli, więc woleliśmy się zabezpieczyć (z naszymi wynikami IUI odpada). Refundacja leków jest do końca października, a potem nie wiadomo, a różnica w cenie jest KOSMICZNA. Jeśli się nam nie przydadzą to oddamy z powrotem do kliniki i dadzą komuś innemu.
    Antonna, jeśli mąż przejdzie już na dietę bezglutenową, to przeciwciała prawdopdobnienie wyjdą... zasada jest taka, aby jeść przed tym badaniem jak najwięcej gluta właśnie, aby sprawdzić jaka jest reakcja autoimmunologiczna.

‹‹ 303 304 305 306 307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ