X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 10 lutego 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina gratuluję zdrowego bobaska! :*

    kamika może kot próbuje wrócić do Waszej poprzedniej miejscówki? :> Tak czy siak, na pewno się niedługo przyzwyczai do nowego miejsca.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 13 lutego 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ;) Jak tam po weekendzie ? :) Antonna kot się troche uspokoił ale dalej go ta cholerna klatka schodowa przyciąga :P

    W sobotę poczułam kopniaki i mąż miał farta i też poczuł pod ręką <3 cudna sprawa :P Mam nadzieję, że niedługo zacznie kopać w miarę regularnie bo jak siedzę to non stop wyczekuję tego kopniaka hehe

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

    ckaidqk34aroni5a.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    odnosząc się do wcześniejszych Waszych wpisów - Kamika, w drugim trymestrze już nie ma znaczenia jaką datę porodu podaje Ci USG - obowiązującą jest ta z 1-szego trymestru. Teraz dziecko "nie nadrabia", tylko jeżeli wyprzedzi datę, którą ustalił lekarz w 1-szym trymestrze to znaczy, że jest większe, ale to nie oznacza szybszego porodu;)
    pytałam o to lekarza, bo wg ostatniego USG poród wychodzi mi na 1-4 lipiec...i lekarz wytłumaczył, że teraz to już mam na to nie patrzeć, bo trzymamy się terminu 11.07.
    Naprawdę szybko czujesz kopniaki, może to kwestia tego, ze jesteś chudziutka ;) ponoć po 26-28tyg trzeba liczyć ruchy i rano i wieczorem powinno być ok 10.
    ja dopiero od kilku dni czuję powoli ruchy, ale na pewno nie kopniaki (łożysko z przodu działa jak amortyzator w tym zakresie).
    Porobiłam badania zlecone przez lekarza i póki co (czekam jeszcze na TSH i ft4) wszystko ok - morfologia ciut gorsza niż wcześniej, ale ciągle bardzo dobra, żelazo ok, magnez w dolnej granicy, toxo ujemne, allo przeciwciała ujemne. I tu ciekawostka dla osób suplementujących wit.D - po roku systematycznej suplementacji 2000 jm dziennie z poziomu 36 urosła do 43,8. Mama twierdzi, że super, ja twierdzę, że myślałam, że będzie już ok 50, zobaczymy co lekarz powie;)
    Jutro mam wizytę u gin. (romantycznie w walentynki;p), za tydzień połówkowe na NFZ, a 1.03 połówkowe prywatne, także widzę Kamika, że obydwa połówkowe mam dzień przed Tobą:) Tym razem będzie 4d, o ile Młoda zechce współpracować.
    Antonna, Ty już w środę masz USG! Ale to zleciało, ani się obejrzysz a będziesz nas o prenatalne podpytywała:)
    Rosolina, Karola, jak tam??
    Polly, pamiętamy o Tobie - napisz proszę choć kilka słów...

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 13 lutego 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookie może Tobie to szybko zleciało, bo mi się dłuży niemiłosiernie! :D A jakby transfer miał być to i tak jeszcze mam tydzień czekania na niego. Koszmar :)
    Co do witaminy D3 to zobacz, średnio 0.65 ng/ml przybywało Ci na miesiąc. Jak sobie to przeliczyłam na moją dawkę (5000 IU) to wychodzi mi, że w 3 miesiące powinnaś zyskać prawie 5 ng/ml, a ja przez 3 miesiące zyskałam 4 ng/ml (ale czasem zapominałam brać). Czyli by się zgadzało. I podsumowując, nie ma się co bać większych dawek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2017, 15:38

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 13 lutego 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Cookie może Tobie to szybko zleciało, bo mi się dłuży niemiłosiernie! :D A jakby transfer miał być to i tak jeszcze mam tydzień czekania na niego. Koszmar :)
    Co do witaminy D3 to zobacz, średnio 0.65 ng/ml przybywało Ci na miesiąc. Jak sobie to przeliczyłam na moją dawkę to wychodzi mi, że w 3 miesiące powinnaś zyskać prawie 5 ng/ml, a ja przez 3 miesiące zyskałam 4 ng/ml (ale czasem zapominałam brać). Czyli by się zgadzało. I podsumowując, nie ma się co bać większych dawek ;)
    Hehe, dla mnie to już - czas tak zapyla, że szok. Jutro zaczynam 20tc! za 4 miesiące i tydzień mogę legalnie rodzić, także wierz mi, że jak już zaskoczy to ani się obejrzysz:) ciekawe to wyliczenie!

    ojejku, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 13 lutego 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wszystko ok. sprawdzam co mi podnosi cukier, wyszlo tylko po pizzy, a myslalam, ze jednak ta krzywa przekłamana była. :/ powinnam zacząć rozglądać się za szpitalem i jakaś lekarką z niego, ale zabrać się za to nie mogę.

    właśnie ostatnio na wizycie lekarka zmieniła mi datę z 23 na 17 sierpnia. dziecko i tak wyprzedza ponad tydzień. marzy mi się 12 sierpnia. :)

    ps. słyszałyście o kursach bezpieczny maluch? ktoś był? ktoś się wybiera?

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 lutego 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolina my sie zapisaliśmy na te warsztaty na 04.03, więc się dowiemy jak to wygląda :) Odbywają się w Ujastku i powiem Ci że coraz bardziej biorę ten szpital pod uwagę. Już mam opinię od kilku zadowolonych kobiet które tam rodziły...o Koperniku słysze troche wiecej negatywów....Żeromski, hm sama nie wiem niby polecają, no ale Ujastek ma przewage u mnie póki co :) Gdzieś w marcu są też dni otwarte szpitala więc się wybierzemy i jak sie zdecyduje to bede szukać lekarza stamtąd żeby iść parę razy prywatnie ;)

    Cookie no fakt szybko czuję kopniaki, aczkolwiek tylko w sobotę było kilka pod rząd takich intensywnych... w niedziele lub wczoraj poczułam chyba raz kopniaka lekkiego a tak to tylko czuje taką pływającą rybę :D Dzięki za info o datach porodu wg USG... myslałam że to sie może jeszcze zmienić no ale jak nie to zostanie 20.07 :) szkoda że nam nie wypada na ten sam dzień jednak hehe ;) ale kto to wiem jak będzie :)
    No troche sie teraz martwie czy te moje USG beda w dobrym czasie... prywatnie mam na 20t0d i tak mi poleciła sama doktorka wiec mam nadzieje że wszystko będzie ładnie widać. Tym z luxmedu sie tak nie przejmuje, ide tylko skorzystać skoro za darmo i zobaczyć malucha wcześniej ;)

    Jutro jadę zrobić czystość pochwy, morfologie i badania tarczycy bo w piątek wizyta u endo. Badanie moczu sobie zrobie przed samą wizytą u gina, żeby było jak najbardziej aktualny obraz sytuacji :)

    Antonna nie dziwię się że Ci się dłuży, ale chwila moment i bedziesz z nami gadała o różnicy między pieluchami muślinowymi a tetrą haha ;P


    antonna lubi tę wiadomość

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się zapisałam!! :D:D:D o Ujastku mama coś wspominała, w Koperniku pewnie wyląduję, jak mi się cukrzyca rozwinie, a na pierwszy rzut miałam Siemiradzkiego..bo nie trzeba się prosić o zoo tylko płacisz i dają, bo mają anestazjologa na miejscu.

    też się właśnie zastanawiam czy już robić morfologię i krew, we wtorek następny muszę się kłuć do endo, więc mogłabym od razu za jednym zamachem, 24.02 mam w lux medzie gin (3 tygodnie od ostatniej wizyty bez badania), a 7.03 prywatnie... 2 tygodnie później i się zastanawiam czy te wyniki będą aktualne. na skierowaniu nie mam nic o czystości pochwy :/ miałam już robione raz, a Ty Kamika?

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc laski.

    Moje dziecko dziś kończy dwa miesiące:-) moja ukochana walentynka <3

    Dokładnie dwa msce temu, o tej samej godzinie 11:50 zobaczyłam ta mała istotę na moim brzuchu.

    A teraz siedzę sama ze sobą u lekarza no chyba mnie jakieś grypsko bierze. Dodatkowo mam problem bo strasznie boli mnie pierś i boję się żeby jakiegoś zapalenia nie było

    Nie czytałam wszystkich postów ale widziałam że pytacie o pieluchy. Mi najbardziej pasują tetrowe. Mam też flanelowe ale one raczej nam służą jako okrycie po kąpieli i śpi na niej główką w łóżeczku bo jest bardziej miękka

    inaa lubi tę wiadomość

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o widzisz to sie spotkamy na warsztatach :P chyba że sie nie ujawnisz hehe :) wiesz co Ujastek ma też 3 stopień referencyjności i tam tez trafiaja z cukrzycą ciążową z tego co wiem. no i jest oddział neonatologi.

    ja już 1 czystość miałam robioną i teraz druga wg harmonogramu. Na to sie nie ma skierowania to jest w harmonogramie badań i zapisujesz sie na to badanie do połoznej.

    Ja robie badania w mniej więcej na kilka dni przed wizytą i tak to dobieram zeby sie mieścić w tych przedziałach tygodnii... tak jak teraz od 15 - 20 tyg. jest morfo, mocz i czystość więc robię jutro (17t6d) (poza moczem) a wizyta za 9 dni chyba jakoś u ginekologa

    ckaidqk34aroni5a.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antylopa tak jak pisałam na fb, współczuje samopoczucia ale gratuluje 2 miesięcznej córy <3

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 14 lutego 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm tylko, że ja mam zalecone morfologie i krew, ona jest wlasnie w 15-20. hmm, może oddam po prostu mocz dla 11-14 tyg. kurcze, nie wiem teraz jak liczyc czy wg om czy wg usg :(

    no mam nadzieję, że jakoś Cię rozpoznam :) ewentulanie jakoś się opiszemy w czym bedzimy ubrane :)

    antylopa.. ale leci czas... szybkiego powrotu do pełni sił!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 12:32

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 lutego 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dalej nie rozumiem jak ty robisz te badania, dlaczego masz skierowania zamiast robic wg ropiski.... serio nie kumam tego co piszesz ....od 15 do 20 tyg. ma być zrobiona: morfologia, mocz, czystość pochwy i zadnych skierowań na to nie ma...od 11 do 14 tyg. był tylko mocz do zbadania i cytologia jesli wczesniej nie była robiona

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 14 lutego 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie nie ogarniam tego, że Ty sobie idziesz... a mi zawsze zalecają i się pytają czy robimy badania :/
    no coz... może jutro poprostu oddam ten mocz... a w 24.02 się dowiem co robić dalej.

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 14 lutego 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha dręczy mnie ta zagadka Rosolina :P musimy ją rozwikłać. powidz mi: do którego luxmedu chodzisz ? czy masz kartkę z harmonogramem badań na której lekarz dał ci pieczątkę ?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 14 lutego 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yyy dosałam ją w placówce na mehoffera, ostatnio byłam na lubelskiej. dwa razy dostałam zlecenia na kartce od lekarza, a ostanio mam wpisane tylko w portalu pacjenta. kartke z badaniami tez mam. :)

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 14 lutego 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antylopa przy zastoju w piersiach niestety objawy są grypopodobne i mega gorączka. I ból piersi . Obyś tego nie przechodziła to bardzo bolesne :/ daj znać jak sprawa się ma .

    antylopaa lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 14 lutego 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello ;-) dawno mnie nie było. Wczoraj miałam wizyte u tego lepszego gina i mam zleconych mnóstwo badań. Ładnie sie uśmiechnę jutro do was i wstawie zdjecie skierowania- nie umiem się poczytać co ja to mam zrobić. A no i niby mam zrobić genetyczne... w Rudzie Śląskiej. Jeśli mi lekarz rodzinny nie przepisze na nfz to niestety mnie nie stać :* ! Buziaczki. Jutro was nadrobię , obiecuję !

    Rosolina, antonna lubią tę wiadomość

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Hello ;-) dawno mnie nie było. Wczoraj miałam wizyte u tego lepszego gina i mam zleconych mnóstwo badań. Ładnie sie uśmiechnę jutro do was i wstawie zdjecie skierowania- nie umiem się poczytać co ja to mam zrobić. A no i niby mam zrobić genetyczne... w Rudzie Śląskiej. Jeśli mi lekarz rodzinny nie przepisze na nfz to niestety mnie nie stać :* ! Buziaczki. Jutro was nadrobię , obiecuję !
    Inaa, ja służę pomocą, bo przypuszczam, że większość badań sama robiłam. Żadnej łaski - lekarz na pewno Ci przepisze! Dalej twierdzę, że wyjdzie Ci coś z trombofilią, ale faktycznie kariotypy trzeba zrobić.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na szybko: jestem po wizycie, wszystko ok. Mała ma 280g, ponad 20cm długości, lekarz posprawdzał i szyjkę znowu (46mm), długa zamknięta i przepływy krwi i wszystko ok. Dziecko standardowo współpracować nie chciało :) powiedział, żę mam z Małą przeprowadzić poważną rozmowę;)
    Wszystkie wyniki krwi ok, mam tylko sprawdzać ciśnienie, bo dziś padł mój życiowy rekord mimo wypicia kawy ok 16, miałam całe 105/49...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2017, 21:46

    Rosolina, ojejku lubią tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ