X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Typowe trolle :-)
Odpowiedz

Typowe trolle :-)

Oceń ten wątek:
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jak ktoś "obcy" mi się pyta to mówię, że wszystko w swoim czasie i zobaczymy co nam przyszłość przyniesie. Najgorzej jest w pracy o tym rozmawiać, boję się o tym mówić. Nie chcę po prostu, żeby w pracy wiedzieli.

    Ania001, motylek000 lubią tę wiadomość

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też tak odpowiadam, aczkolwiek bardzo rzadko mnie ktoś o to pyta :P Wszyscy pewnie myślą sobie że jestem za młoda ;P

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Ania001 Przyjaciółka
    Postów: 95 100

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez to troche wkurza , pytania typu : kiedy slub ? Kiedy dzidzia ? Jak tam , kiedy drugie ? Nosz ... Jeszcze jakby zadawali takie pytania czlonkowie rodziny to jeszcze jestem w stanie to zniesc , ale jak inni , np znajomi , znajomi znajomych ... Nie ogarniam . Nie mialabym smialosci sie kogos zapytac o tak prywatna sprawe prawie ze obcej osoby . Mam kolezanke ktora ma konkretne problemy z plodnoscia i baaaardzo dlugo sie staraja z mezem , kilka razy jak mialysmy babskie wypady padly w jej kierunku wlasnie takie pytania, lzy natychmiast naplynely jej do oczu ... dalszego ciagu chyba nie musze juz pisac . Fajnie by bylo zeby ludzie sie choc troszke zastanowili zanim padna z ich ust takie pytania , tymbardziej ze dziewczyna jest grubo po 30stce i chyba logiczne ze nie z wlasnego wyboru czy widzimisie nie ma dzieci...ahhhh Wszystko ma swoj czas i na kazdego przyjdzie pora . Ja tam mowie ze jak Bozia da to bedzie druga dzidzia ;)

    Lizzinka lubi tę wiadomość

  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany ja miałam taka koleżanke,ona wcześniej wyszła za mąż, więc kiedy i my weźmiemy wreszcie ślub i on ci się nigdy nie oświadczył było cały czas.... Kiedy po paru latach bycia w małżeństwie zaszła w ciążę,to już zupełnie zwariowala, ja nie pytałam nie byłam.ciekawa dlaczego 5 lat po ślubie pojawiło się dziecko i że zwlekala,za to ona Noe dawała mi spokoju.. Mówiąc że mój wiek to już najwyższą pora, że potem mi się nie uda itp...i kiedy nie miałam.ochoty się jej zwierzac z naszych problemów, bo akurat poroniłam, to jak.ma złość nie dawała mi spokoju tłumacząc że pewnie karierę mam w.głowie.. A ja wylewalam wiadra łez... Nasze kolezenstwo szybko się skończyło ;(

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri witaj, dzielna z ciebie babka. Też znam takie tępe dzidy !


    A jeżeli chodzi o mnie, to witam się z Wami w pierwszym dniu nowego cyklu. WRACAMY DO GRY OD NOWA . @ przyszła w nocy tak jak przepowiadalam. Rano zazylam procha, bo bardzo bolało. Nie będzie to mój dzień.

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri witam :)
    oj Antylopa:( przynajmniej szybko będzie czas owu :) i wiesz na czym soisz...nie to co ja...@ nie ma

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ale wyostrzony węch to nie jest urojony objaw to prawda ;) ja tak miał w ciazy z córką więc mi sie wydaje że jutro ta beta bedzie pozytywna ;)

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Karola :P Sama nie wiem :P To był jednorazowy przypadek póki co :P

    ckaidqk34aroni5a.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Podczytuję Was od czasu do czasu, ale staram się mniej udzielać na forum, żeby za dużej śruby nie wkręcać sobie niepotrzebnie.
    Chciałam tylko Wam podpowiedzieć, że w przypadku badań laboratoryjnych nie sugerujcie się ceną, a jakością danego laboratorium (czy np. przeszedł audyty zewnętrzne itd), bo różnica może być duża w wyniku.
    Antylopo, ile dokładnie miałaś TSH - przy staraniu się o dziecko, nie wystarczy wynik w normie, powinno być poniżej 2,00. Dla tych dziewczyn, które chcą na początku cyklu robić badania: 3dc - LH, FSH, estradiol. Polecam zrobić również prolaktynę - musi być na czczo, po przespanej nocy, bez współżycia poprzedniego dnia, w miarę możliwości na spokojnie. Progesteron najlepiej 7 dni po owulacji.
    U mnie właśnie prolaktyna wyszła 200% wyższa niż norma, powtórzyłam badania i diagnoza to hiperprolaktynemia, także mam lek i mam nadzieję, że będzie ok. Prolaktyna może odpowiadać za długie/krótkie cykle i wszystkie zaburzenia cyklu. Możecie również pomyśleć o AMH (ocena rezerwy jajnikowej), ale to jest drogie badanie, więc na początek skupiłabym się na tych podstawowych.
    Powodzenia!

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i jeszcze apropos testow owu-ja kierune sie dwoma zasadami: 1)jezeli masz watpliwosc czy test jest czy nie jest pozytywny, to znaczy, ze jest negatywny. Pozytywny test owu ma taka kreske, ze nie ma cienia watpliwosci. 2) jezeli po wyciagnieciu testu z moczu od razu nie zaczna pojawiac sie dwie kreski, to raczej testowa nie bedzie mocniejsza od kontrolnej.
    Uzywam testow z allegro, z tym, ze robie nawet 2-3 dziennie. Kiedys mialam prawie pozytywmy test, odczekalam godzine-i juz na 100% byl pozytywny. Takze czasami moze byc ciezko wstrzelic sie w moment piku LH.

    Lizzinka lubi tę wiadomość

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3,760- to dokładnie mój wynik TSH. Cookiemonster pezestraszylas mnie teraz trochę- to jest zły wynik???

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antylopa to chyba trochę za wysokie to TSH masz. Aczkolwiek co do normy dla staraczek to ja czytałam w necie różne wersje, że ma być około 1 lub 1,5, ale jak porozmawiałam z dwoma ginekologami to mi powiedzieli, że najnowsze badania potwierdzają że ma być TSH do 2,5. Więc już nie wiem czy Cooki ma rację, czy kto ale faktem jest że musisz to raczej zbić. A robiłas ft3 i ft4 przy okazji ? Bo samo TSH nie daje pełnego obrazu tarczycy

    ckaidqk34aroni5a.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Prolaktyna może odpowiadać za długie/krótkie cykle i wszystkie zaburzenia cyklu."

    Hm moze to właśnie u mnie jest problem z prolaktyną i dlatego mi się @ spóźnia już tyle dni ? Nie wiem bo nie badałam, ale jeśli się nie udało, to przycisne ginkę żeby mi te badania zleciła...

    ckaidqk34aroni5a.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, robiłam komplet. To wyniki: Ft4 3,99; ft3 1.31

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antylopa masz zdecydowanie za wysokie TSH.
    Zarowno endokrynolog, ginekolog, internista i diagnosta mowili mi wyraznie, ze dla starajacych sie mniej niz 2. Dobra wiadomosc jest taka, ze tarczyca jest stosunkowo prosta do ustawienia :)
    Kamika- zrob sobie sama, badanie kosztuje 20-25zl. Tylko zachowaj warunki.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cookie co lekarz to inne informacje :P hah. No jak mi nie da skierowania to zrobie sobie sama ;) Ale póki co czekam nadal na @, powinna być 5 dni temu i dalej nic. Żadnych @ bóli, test w piątek negatywny, a z piątkowej bety nadal nie mam wyników :(

    Antylopa nie martw się. Tak jak cookie pisze, łatwo to zbijesz jak już skonsultujesz wyniki z ginem :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego najpierw porobie badania wszystkich hormonów i pójdę z wynikami do ginekologa. A jod zabija tarczyce? W takim razie może właśnie taki wyjazd nad morze wskazany?

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1128 374

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To czemu na wynikach są normy i ja się w tych normach mieszcze? :-/

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się, bo póki co nie musiałam zbijać :P Ale zbija czy nie zbija - jedź nad morze ;) Ahhh zazdroszcze bardzo ;) My do wakacji nigdzie się nie wyrwiemy :(

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizzinka mam w okolicy dużo żłobków i przedszkoli,dziesiątki cv złożyłam i póki co cisza.. Trzymajcie kciuki,bo jutro odbieram wyniki,oczywiście już się denerwuję.. Głupia jestem,zawsze martwię się na zapas:/

‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ