X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar Anielka odkąd skończyła 10 miesięcy przesypia nam całą noc wiec z tym już nie mamy problemów bo ładnie śpi i wstaje tak średnio 7,7:30 także wyspani są wszyscy 🙂

    Zosiu co prawda trójkę miałam już starszych dzieci więc też trochę łatwiej przy takich choć bliźniaki i ich starszy brat byli mega energiczni i pełno ich było wszędzie a ja byłam młodsza i to też było plusem a teraz hmmm 😉 ale tak jak Kaga napisała damy radę 🙂 dla chcącego nic trudnego.

    U nas nowo otwarty żłobek już nie ma miejsc a próbowałam dostać się tam do pracy co nie ukrywam było by dla nas najlepszym rozwiązaniem bo jedno to praca dla mnie a drugie że mała byłaby ze mną ale również z rówieśnikami no niestety nie można mieć wszystkiego. Jednak plan jakiś jest 🙂

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Mam 4 pecherzyki na lewym jajniku, na prawym nie ma nic . W środę kontrola. Kariotyp meza jest prawidłowy 🙂

    emdar, Iskierka87, MissKathy92, joana, Lajni85 lubią tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • OvuBabaKarolinaK. Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musiałam wrócić do pracy, raz ze jestem człowiekiem pracy i nie wyobrażam sobie siebie niepracującej, a dwa nie chciałam pozabawiac nas jednej pensji, bo nie ukrywam, ze byłoby ciężej finansowo zwłaszcza ze rok temu kupiliśmy mieszkanie na kredyt, a jednak mimo wszystko chciałabym żyć na tym samym poziomie co teraz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś super! Czyli wszystko zmierza ku dobremu 3mam kciuki za ciag dalszy i koniecznie dawaj znać co i jak po wizycie 🙂✊

    Szczerze to ja bym wolała pracować w przedszkolu ale niestety większość pracuje tam po znajomości i ciężko się dostać a jak już to daleko od naszego miejsca zamieszkania. Póki co muszę brać co daje los 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy a to wxzesniej q ogóle nie szczepiłas dziecka?
    Zawsze można iść na wychowawczy i potem znowu wrócić do pracy ;)
    A co do 2 dziecka to jeśli będziemy mieli tylko 1 to nie będę płakać z tego powodu :D Hania mi czasem daje w kość a jeszcze te rozszerzanie diety mam wrazenienie ze marchewka mnie nawet we śnie prześladuje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2021, 12:03

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo smutne jest to, że mierzycie wszystkich swoją miarką i wszędzie widzicie spisek i konspiracje, a nie rozumiecie tego, że ktoś może mówić szczerze o swoich uczuciach w danej chwili bez złych intencji.
    Życzę Wam więcej empatii i chęci spoglądania dalej niż poza czubek własnego nosa, bo są to cechy przydatne przy wychowywaniu małego, wartościowego człowieka.
    Mam nadzieję, że żadna dziewczyna z grupy nie zostanie skrzywdzona tak jak ja i nie będzie musiała przez to przechodzić, a sytuacja, która się wydarzyła skłoni Was do refleksji.
    Mam też nadzieje, że żadna z Was nie doświadczy w życiu depresji, bo nie życzę tego nawet największemu wrogowi.
    Trzymajcie się.

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ja nie jestem za bardzo w temacie ale co jest przyczyną Twojej depresji?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zOsIa88 wrote:
    MissKathy a to wxzesniej q ogóle nie szczepiłas dziecka?
    Zawsze można iść na wychowawczy i potem znowu wrócić do pracy ;)
    A co do 2 dziecka to jeśli będziemy mieli tylko 1 to nie będę płakać z tego powodu :D Hania mi czasem daje w kość a jeszcze te rozszerzanie diety mam wrazenienie ze marchewka mnie nawet we śnie prześladuje :D

    Nie szczepilam niestety, bo nie mieliśmy zgody neurologa na szczepienia od 3 tygodnia życia aż do teraz 🤷 no ale mam nadzieję, że jeszcze wszystko się da nadrobić 😊

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • OvuBabaKarolinaK. Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dopowiem jeszcze jedna rzecz.
    Magda rozumiem, że nie obwiniałabyś nas o nawrot depresji w komencie gdybyśmy Ci przyklasnęły i widziały kreskę na teście, której nie było?
    Sorry, ale chyba masz do obwiniania kogoś innego niż nas, no chyba ze tym powodem jest z naszej strony szczerość, a nie słodkie kłamstwa. Poza tym nie padło nic o czym nam nie mówiłaś, wiec to nie były wymysły, a coś czym się z nami dzieliłaś.

    I to nie jest rada, a refleksja (bo rady teściowych to wiadomo gdzie można sobie wsadzić), drugie dziecko i depresja to chyba nie jest coś co powinno iść w parze. Wiec skończ z użalaniem się, prowokacjami, manipulowania faktami, weź się za siebie i Florkę.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, szkoda że w tym wszystkim widzisz tylko naszą winę, a niby to my widzimy tylko czubki swojego nosa 🤷

    Według mnie nie ma się już o co kłócić, Magda i tak zawsze musi mieć swoje na wierzchu, a chyba jesteśmy wszystkie dorosłe, mamy swoje rodziny, swoje problemy i nie za wiele czasu na jakieś afery w necie.
    Także ja w tej szopce już udziału nie biorę.

    Magda, Tobie powodzenia u ułożeniu sobie wszystkiego w głowie, bo chyba gdzieś tam się pogubilas z tym co jest naprawdę ważne, a co nie.

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy to rozumiem że dziecko miałaś chore :/
    Pewnie że nadrobicie ;)

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda ale to Ty widzisz w nas spisek i konspiracje i to Ty opuściłaś grupę , to była wyłącznie Twoja decyzja. Każda z nas mówi zawsze szczerze o swoich uczuciach, szczerze sobie doradzamy, wspieramy a jak trzeba to krytykujemy - Z DOBREGO SERCA. Gdybyśmy widziały tylko czubek własnego nosa to uwierz , że ta grupa nie przetrwałaby nawet tygodnia… Nie wiem też w którym momencie zostałaś przez nas skrzywdzona, prawdą? Dobrą radą?
    Mimo tego co się wydarzyło to życzę Ci jak najlepiej, przede wszystkim dużo miłości do samej siebie ❤️ i od tego powinnaś zacząć.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Atena37 Autorytet
    Postów: 1101 1459

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomożecie?

    Dzień dobry, Bardzo proszę o wypełnienie ankiety zawierającej 10 krótkich pytań, które dotyczą pobytów rehabilitacyjno – odchudzających w sanatorium. Badanie ma na celu przygotowanie optymalnej oferty pobytowej. Dziękuję, https://forms.gle/Dgj2qQUTMxTEfQGV8

    age.png
    24.03 (11dpo) ⏸️
    15.04 - jest ❤️ CRL- 0.88 cm
    29.04- CRL - 2,31 cm
    20.05(prenatalne) - CRL-5,63 cm
    8.06.- CRL- 9.73cm
    16.06 - 160g ♀️
    6.07- 246g
    8.07-270g
    15.07- II prenatalne- 300g Księżniczki ❤️
    28.07 - 440g cudu ❤️
    17.08(25+0)-721g
    3.09 (27+3) - 960g
    8.09 - III usg (28+2)- 1055g 🍀
    30.09.2021 (31+3) - 1600g
    17.11.2021 (38+2)- 2773g
    5.12.2021 (40+6)- 2930g
    53 cm piękna księżniczka 💕👶
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My widzimy czubek własnego nosa? Wiesz co Magda to wrzucaj więcej testów, na których nie ma drugiej kreski a my będziemy kłamać, że kreska jest bo akurat tego w danym momencie chcesz .
    Pomimo , że jestem baba i swinia, to życzę Ci jak najlepiej a przede wszystkim tego, żeby Twoje wymarzone dziecko pojawiło się w momencie kiedy Ty sama ogarniesz sobie parę rzeczy w głowie bo widać, że gdzieś w tym wszystkim się mocno pogubilas

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 25 sierpnia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam kolejna wizyte. Są pecherzyki 19 16 15 15 10 i 10. W piątek kolejne usg i punkcja w poniedziałek 🙂

    Kaga, Iskierka87, emdar, joana lubią tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś super kciukasy mocno zaciśnięte ✊🍀

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś, mega mega kciuki mocne!!!❤❤❤❤

    MissKathy, pewnie że nadrobicie! A to juz macie zielone światło od neurologa?

    Iskierko, u nas noce są lepsze dopiero gdzieś od 2-3 mscy...wcześniej to była masakra....Ale niestety nadal je w nocy mm, i nie daje rady go oduczyć.

    Kaga, no nie dziwię Ci się że chcesz wrócić do pracy. Ja siedzę niecałe 2 lata( w grudniu będzie dwa),I już mi tęskno. Chociaż ja i tak wracam do zdalnej pracy ( juz przed pandemią tak pracowałam).

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze szkoda że ten wątek nam tak umarł i chwilowo był ruch bo szczerze mi Was wszystkich było brak.

    Emdar moja pije mleko zagęszczone w sumie od zawsze ale te jest bardziej syte może spróbuj małemu dać takie przed spaniem i może prześpi całą jesli będzie najedzony.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko chyba wszystkie są na fb :/
    Jak minął roczek robiliście jakieś urodziny ?
    Myślicie pomału o 2 dziecku ? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja mam tylko instagrama 😒

    Zosiu urodzinki małej robiliśmy w restauracji w mieście rodzinnym mojego męża. Tort zamawialiśmy też tam tzn w tym mieście nie w restauracji 😉 w sumie było 13 osób. Skromnie ale w przyjemnej atmosferze minęło 🙂 Co do drugiego dziecka to wiemy że chcemy mieć ale jeszcze nie teraz i nie tak szybko. Anielka póki co w zupełności nam wystarcza 😅

‹‹ 1060 1061 1062 1063 1064
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ