X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Wynik powyżej 1.0, wcale nie jest taki zły.
    No jasne! Będzie dobrze, Kochana! Daj znać, jak po testowaniu :D
    Trzymam kciuki!
    Jasne że dam znać;) ja po tym wyniku i ciągłych nieudanych próbach byłam u 3 lekarzy... I dwóch złapało się za głowę... że w moim wieku(!!!) Ze mam zapomnieć o dziecku itd... dopiero Pani doktor do której chodzę skierowała co dalej i uspokajala że wszystko będzie dobrze i z gorszym się udaje ;)

    Ale patrzcie, co lekarz to opinia, i PODEJŚCIE....

    Fisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstruktorka,a w jakim wieku jestes?Jak długo sie staracie?

    Konstruktorka93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstruktorka93 wrote:
    Jasne że dam znać;) ja po tym wyniku i ciągłych nieudanych próbach byłam u 3 lekarzy... I dwóch złapało się za głowę... że w moim wieku(!!!) Ze mam zapomnieć o dziecku itd... dopiero Pani doktor do której chodzę skierowała co dalej i uspokajala że wszystko będzie dobrze i z gorszym się udaje ;)

    Ale patrzcie, co lekarz to opinia, i PODEJŚCIE....

    To prawda, z tym podejściem.
    Ale powiem Ci, że AMH było ważne tylko dla lekarza z kliniki Invimed.
    Ginekolodzy z Medicovera, do których chodziłam wcześniej, jakby nie słyszeli moich pytań, co z tym zrobić, nawet nie próbowali komentować wyniku.

    Jedni mówią, że miarodajne, inni, że nie.
    Zobaczymy :)

    Konstruktorka93 lubi tę wiadomość

  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola84 wrote:
    Konstruktorka,a w jakim wieku jestes?Jak długo sie staracie?
    Mam 26 lat staramy się od ok. Roku
    Jakieś 3 lata temu wyszło że jestem w ciąży ale jednak z poronieniem. Więc jakimś cudem zaszlismy, teraz nie da rady...

    Właśnie chodziłam po lekarza co jest i dwóch przeróżnych że z tym się od zrobić nie da że wchodzi w grę in vitro albo adopcja itd...

    Fisia lubi tę wiadomość

  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    To prawda, z tym podejściem.
    Ale powiem Ci, że AMH było ważne tylko dla lekarza z kliniki Invimed.
    Ginekolodzy z Medicovera, do których chodziłam wcześniej, jakby nie słyszeli moich pytań, co z tym zrobić, nawet nie próbowali komentować wyniku.

    Jedni mówią, że miarodajne, inni, że nie.
    Zobaczymy :)
    No właśnie... A dopiero Pani doktor z gyn centrum w Kato zaczęła ogarniać że spokojnie, że podzialamy i oby wyszło, że postara się zrobić co w jej mocy itd...

    Fisia lubi tę wiadomość

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂
    U mnie @ za pasem, śluz zabarwiony krwią i ból brzucha niesamowity. Mam nadzieję że @ nie będzie kazała na siebie czekać długo i dziś lub jutro się pojawi. A w sobotę wizyta i walczymy dalej 💚

    Witam nowe dziewczyny 🙂

    Fisia lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstruktorka93 wrote:
    Mam 26 lat staramy się od ok. Roku
    Jakieś 3 lata temu wyszło że jestem w ciąży ale jednak z poronieniem. Więc jakimś cudem zaszlismy, teraz nie da rady...

    Właśnie chodziłam po lekarza co jest i dwóch przeróżnych że z tym się od zrobić nie da że wchodzi w grę in vitro albo adopcja itd...
    Ale konkretnie mówią ze przez AMH niskie nic się nie da zrobić ???

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocian Warszawa. Mi badanie zleci lekarz z Invimedu, ale czułam się tam naciągana na kasę. Poszłam do doktor, która, mimo że przyjmuje prywatnie, robi dużo badan na NFZ (HSG I Inseminacje), ale niestety na Karowej do października sezon urlopowy. Dlatego przenoszę się do Bociana. Powiem wam, że jestem otwarta na Invitro, tzn jeżeli jest dofinansowanie, bez dofinansowania to trochę mnie to przeraza, ale ze względu na koszta, nie sama procedurę. Ale najpierw chce spróbować jeszcze z 2 inseminacji. A co do AMH to akurat każdego lekarza to interesowało, ale jak pytałam to mówili żeby nie powtarzać tego badania na razie.

    A Medicover źle wspominam, oni są właścicielami Invimedu, pierwsza konsultacja jest tam dzięki pakietowi darmowa. Wiec mi nigdy nikt nic w Medivcover nie mówił. Jedyne co to prosilam o przepisanie badan jak np prolaktyna itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 15:58

    PplPp1.png
  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola84 wrote:
    Ale konkretnie mówią ze przez AMH niskie nic się nie da zrobić ???
    Tak, dwóch lekarzy tak zareagowalo że to amh jest mega niskie jak na mój wiek i wg kaplica w takim wypadku...
    Podlamali mnie mega...
    Dopiero Pani doktor z gyn centrum zaproponowała stymulacje lametta Plus ovitrella zastrzyk. Jestem na tym pierwszy cykl i zobaczymy czy wg ciaza jest możliwa;) ale pogorszyła mnie na tyle że zaczęłam wierzyć;)

    Nie powiem bo początkowo przeplakalam sporo jak mówili mi że dzieci nie bedzie....

  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    Bocian Warszawa. Mi badanie zleci lekarz z Invimedu, ale czułam się tam naciągana na kasę. Poszłam do doktor, która, mimo że przyjmuje prywatnie, robi dużo badan na NFZ (HSG I Inseminacje), ale niestety na Karowej do października sezon urlopowy. Dlatego przenoszę się do Bociana. Powiem wam, że jestem otwarta na Invitro, tzn jeżeli jest dofinansowanie, bez dofinansowania to trochę mnie to przeraza, ale ze względu na koszta, nie sama procedurę. Ale najpierw chce spróbować jeszcze z 2 inseminacji. A co do AMH to akurat każdego lekarza to interesowało, ale jak pytałam to mówili żeby nie powtarzać tego badania na razie.

    A Medicover źle wspominam, oni są właścicielami Invimedu, pierwsza konsultacja jest tam dzięki pakietowi darmowa. Wiec mi nigdy nikt nic w Medivcover nie mówił. Jedyne co to prosilam o przepisanie badan jak np prolaktyna itd
    Rozumiem, ja na razie jestem w tym centrum w Katowicach i chwale sobie. Ale jeśli coś nie będzie wychodziło to właśnie też spróbuję do bociana ale w Kato bo opinie też widziałam dobre ;)
    U mnie niestety na NFZ ciężko się dostać, zapisałam się ale termin na pazdzi3rnik zapisywane chyba z 2 miechy temu...

  • Konstruktorka93 Ekspertka
    Postów: 210 56

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Hej dziewczyny 🙂
    U mnie @ za pasem, śluz zabarwiony krwią i ból brzucha niesamowity. Mam nadzieję że @ nie będzie kazała na siebie czekać długo i dziś lub jutro się pojawi. A w sobotę wizyta i walczymy dalej 💚

    Witam nowe dziewczyny 🙂
    Hej ;) oby przyszła jak najszybciej i nie męczyła i walczyć walczyć! W końcu musi się udać ❤

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstruktorka, nie zamierzam się poddawać, nie teraz, nie na tym etapie gdzie wszystko przed nami.. W końcu się uda - nam wszystkim🙂

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    Bocian Warszawa. Mi badanie zleci lekarz z Invimedu, ale czułam się tam naciągana na kasę. Poszłam do doktor, która, mimo że przyjmuje prywatnie, robi dużo badan na NFZ (HSG I Inseminacje), ale niestety na Karowej do października sezon urlopowy. Dlatego przenoszę się do Bociana. Powiem wam, że jestem otwarta na Invitro, tzn jeżeli jest dofinansowanie, bez dofinansowania to trochę mnie to przeraza, ale ze względu na koszta, nie sama procedurę. Ale najpierw chce spróbować jeszcze z 2 inseminacji. A co do AMH to akurat każdego lekarza to interesowało, ale jak pytałam to mówili żeby nie powtarzać tego badania na razie.

    A Medicover źle wspominam, oni są właścicielami Invimedu, pierwsza konsultacja jest tam dzięki pakietowi darmowa. Wiec mi nigdy nikt nic w Medivcover nie mówił. Jedyne co to prosilam o przepisanie badan jak np prolaktyna itd

    Dokładnie tak jest z Medicoverem. Chodzę tam, bo mam pakiet z pracy.
    Szukałam jakiejś kliniki i Invimed w Poznaniu najgorszych nie miała.
    Choć czasem też mam wrażenie, że naciągają i trudno o bezpośredni kontakt poza wizytą z lekarzem.
    Ale nie znam dobrych prywatnych lekarzy z Poznania, którzy kompleksowo by się zajeli tematem.
    W Medicoverze mówili tylko, że jestem jeszcze młoda i mam o tym nie myśleć i tyle, załamka.
    Invotro też mnie nie przeraża, oprócz kosztów. U nas trzeba być zameldowanym w Poznaniu, żeby się kwalifikować na refundację, a jak się jest spod miasta, już niestety nie.
    Ale póki co, liczę, że może się bez tego obejdzie, choć widmo gdzieś tam w tle istnieje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziewczyny Was nienadrobie bo dzisiaj mialam jeszcze wiekszy zapierd... l niz wczoraj i z kazdym dniem jest widze wiekszy :( dlatego ide zaraz spac i ciezko mi cokowilek pocztac
    Esperanza dlugo Cie nie bylo
    Milusinska przykro mi ale Ty silna babka jestes trzymaj sie u mnie raczej watpie zeby zaskoczylo cokolwiek w takich warunkach no trudno ide spac milwgo dnia i dobrej nocki :***

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale sie rozpisałyście 😊
    Kaga u mnie do tej pory jedna pracownica dala takie zaswiadczenie ale dlatego ze jej umowa kończyła sie 3 dni po zakończeniu 3 miesiaca ciazy wiec miala farta. Nie musisz tego dawać pracodawcy. Masz zwolnienia lekarskie, kartę ciąży itd. Bądź spokojna😊😊

    Kaga lubi tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, że z tymi klinikami to jest tak, że trzeba trafić na lekarza. Ten mój miał super opinie, ale miał też takie, że był łasy na kasę. No i to niestety wyszło. Ja jestem skłonna wydać ale nie chce być oszukiwana. No i jednak tam miałam daleko. Zależy mi na tym, żeby nie musieć brać wolnego w związku z wizytą.

    Kaś kiedy zaczynasz nową pracę? Wrzesień? Jakieś wakacje przed?

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi dziewczynki dzisiaj przez drogę przechodził bociek. Mało go nie rozjechalam 😀😀 może to dobry znak. W sumie staramy się już prawie półtorej roku ale dopiero zaczynamy konkretne badania. No ale moze to był znak że jakaś nadzieja dla nas jest 😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny nie mam dzisiaj siły, bardzo ciężki dzień w pracy...
    Ja się dowiedziałam, w naszym dziale na 5ciu pracowników, którzy mogą być wymiennie, trójka idzie na urlop od 1 sierpnia. I nasz przełożony wspaniały wyraził na to zgodę, zostajemy we dwójkę, a co jeśli by mi wysypało się jakieś zwolnienie? Szczyt debilizmu.
    Po co my robimy te plany urlopowe, skoro nikt się ich nie trzyma. Ja teraz będę pod presją wtedy, żeby nie zostawić kolegi samego :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda25 wrote:
    Ja dziewczyny nie mam dzisiaj siły, bardzo ciężki dzień w pracy...
    Ja się dowiedziałam, w naszym dziale na 5ciu pracowników, którzy mogą być wymiennie, trójka idzie na urlop od 1 sierpnia. I nasz przełożony wspaniały wyraził na to zgodę, zostajemy we dwójkę, a co jeśli by mi wysypało się jakieś zwolnienie? Szczyt debilizmu.
    Po co my robimy te plany urlopowe, skoro nikt się ich nie trzyma. Ja teraz będę pod presją wtedy, żeby nie zostawić kolegi samego :/
    Kochana pamiętaj,że teraz liczy sie tylko i wyłącznie Twoje i dzidzi zdrowie!!!I zadaj sobie pytanie czy Tobą by sie ktos przejmowal i martwil czy sobie poradzisz!

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 17 lipca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 19:51

‹‹ 462 463 464 465 466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ