X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie ciekawe ale czy to pierwsze badanie meza ?

    O nieprawidlowym nasieniu mozna mowic przy przynajmnjej 3 zlych wynikach ...

    Ja bym napewno poszukala dobrego androloga ktory najpierw pokieruje meza oceni co moze byc przyczyna takich wynikow anie przyczyn moze byc masa ktore mozna poprawic!!!

    I podstawowa sprawa jedno badanie nie daje calego obrazu...
    Przynajmniej 3 powtorzene w orkesie okolo 3 mscy

    Moj maz tez miial nierewelacyjne wyniki...

    Pierwsze co zrobil lekarz to wdrazyl suplementacj zalecil zdrowy tryb zycia i przedeszystkim powtorzenie badania bo jeden wynik nie jest miarodajny parametry nasienie potrafia sie, zmieniac dramentalnie...

    Wszystko ma wplyw tryb zycia choroby leki bakteria stan zapalny zylaki i masa masa innych...;)

    Ja bym proponowala konsulatcje z andrologiem;)

    MissKathy92, Lajni85 lubią tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:45

    blair. lubi tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Beti82 teraz w styczniu jestem 3ci cykl na Clo i właśnie znowu duży pęcherzyk a zastrzyku nie dostałam. Pytałam go co dalej a On że dalej Clo i przepisał mi 2 opakowania. Stąd moje wahanie. I chyba przełożę HSG a spróbuję jeszcze najpierw z tym drugim lekarzem...
    Blair tak jak mówisz przy 26mm zanim zastrzyk zadziałał to też podrósł pewnie... Ten nowy lekarz daje zastrzyk przy ok 18-20mm ale po potwierdzeniu estradiolu...

    No to nowy lekarz ma chyba tutaj prawidłowe podejście. W Twojej sytuacji chyba też bym tak zrobiła, spróbować jeszcze cykl z nowym lekarzem, i ewentualnie później hsg :)

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana, zgadzam się z dziewczynami, najlepiej skonsultować się z andrologiem bądź urologiem, zrobić usg czy nie ma żylaków itd. W większości przypadków wyniki udaje się poprawić. Ten ruch jest bardzo słaby więc trzeba trochę podrasować plemniki żeby móc myśleć o inseminacji.

    ladgim przykro mi z powodu niepowodzeń. Trzymam kciuki za poniedziałkowy test :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 11:40

    ladgim lubi tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz tez mial slaby ruch najpierw lekarz wdrazyl mu suplementache l karnityny i l argininy w duzych dawkach bo to podbno wplywa na ruch...
    Mial tez slaba budowe plemnikow zwlaszczabbudowe glowki na to ma wdrazomy kwas filiowy bo on podbno wplywa na budowe

    Moj osobiscie pije saszetki acertin plus dodatkowo je cynk i kwasy omega zdrowo je plus ruch fizyczny...

    Okaze sie czy sie udalo poprawic jesli nie wizyta u androloga...

    Slabe wyniki maja jakas przyczyne trzeba ja znalesc i sie nia zajac ;)

    Jak to mowi moj lekarz: trzeba poprawic ale wazne ze jest co poprawiac...

    Duze znaczenie ma tez przerwa przed badaniem nie krotsza niz 3 dni nie dluzsza miz 7...

    Nasz lekarz rowniez wspomnial ze regularny seks ma straszne znaczenie przy tworzeniu sspermy...

    Oglnie regularny czesty seks ...

    Takze glowa do gory witaminuj meza za jakis czas powtorzcie badanie , skomsultujcie sie z andrologiem...

    Jest co poprwiac zlota zasada ;):)

    blair., MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za wszystkie wypowiedzi <3

    Kaga odpowiadając na Twoje pytanie: liczba plemników w ml to 6,2mln; w całym ejakulacie - 26,0mln. Dodam jeszcze, że plemników o prawdiłowej budowie jest tylko 4%.

    Niestety to jest drugie badanie męża (wyniki praktycznie takie same, jak w pierwszym badaniu), po 3 miesięcznej suplementacji. Oczywiście zrobimy je jeszcze trzeci raz, żeby mieć całkowitą pewność.
    Jeżeli chodzi o horomony i usg jąder to już też mamy zrobione - wszystkie wyniki w normie, usg ok. Mąż ma siedzący tryb pracy, ale jeździ dużo na rowerze.
    Lekarze twierdzą, że nie da się zwiększyć liczby plemników, można jedynie za pomocą suplementów popracować nad ich ruchliwością. Aczkolwiek i tak dzisiejsza wizyta odebrała mi nadzieję na naturalne poczęcie, a nawet i inseminację. Lekarz był bardzo pewny tego co mówi, nie owijał w bawełnę. Zlecił nam szereg dodatkowych badań, już po kątem in vitro, typu fragemntacja plemników, kariotyp i inne. Zamierzamy wykonać wszlkie badania, aczkolwiek co do in vitro... nie wiem czy jestem już na to gotowa. Boję się, że nie udźwignę tego psychicznie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamietaj ze wazne ze sie da poprawic ruchliwosc.
    Nam lekarz: wazniejszy jest ruch i zywotnosc niz ilosc

    Bo co z duzej ilosci jesli nie plyna do celu?

    Wazne jest tez dna plemnika...
    Plemnik moze miec prawidlowa budowe a uszkodzone dna a plemnik o zlej budowie moze miec prawidlowe dna i jest w stanie zaplodnic komorke jesli ma odpowiedni ruch...

    Moze warto zrobic jakies rozszerzone badanie...

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz ma ogolne wyniki nasienia w normie, nawet dość dobre parametry. Ale ruchliwość ma bardzo słabą... USG wyszlo prawidłowe, ale urolog/androlog zlecił mu jeszcze badania w kierunki stanu zapalnego - fruktoza, kwas cytrynowy i NAG. Mowi ze stan zapalny potrafi niezle namieszać. Czy Twoj byl diagnozowany w tym kierunku?
    Ja mojemu daje Salfazin i l-karnitne. Urolog pochwalil ten zestaw i kazał brac dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjan... moj ma 2% morfologię przy normie 4% .. nie ma w ogóle szybkiego ruchu - 0%.. i co? Ja nie mam owulacji bez leków.. ale walczymy i sie nie poddajemy.. moj Maz tez bierze Acertin .. zobaczymy! Żanetka a macie poprawę po tym Acertinie? Długo juz bierzecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 12:12

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga - mój nie miał badań w kierunku stanu zapalnego, dziękuję za trop :) Jak napisałam, przebadamy się wzdłuż i wszerz, już nie patrząc czy to pod in vitro czy nie. Musimy mieć pełny obraz zanim podejmiemy inwazyjne kroki.
    Ag1988 - dziękuję. Waśnie brakowowało mi takiego przekazu od naszego lekarza, żeby walczyć, że zawsze jest szansa, bo gdzieś głeboko wiem, że jest. Być może trafiliśmy na nieodowiedniego lekarza, który od razu postawił na nas krzyżyk. A ja tym samym zaczęłam trochę drmatyzować...
    Żanetka93 - masz rację 6,2mln to kupa plemników, jest co poprawiać:)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A 4% z tego to naprawde kupa silnych czlowieczkow;);)

    Wgl zauwazylyscie ze masa mezczyzn ma teraz zanizone parametry?

    Ja sie zastanawiam czy naprawde te wyniki sa zanizane czy az taka plaga dzisiejszych czasow

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana działajcie, to wymaga czasu ale da sie poprawić- ja sie trzymam tej wersji! A jak nie to zostają właśnie inseminacja, in vitro..

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana moj maz jeszcze nie mial tych badan, zapisze sie w naiblizszym czasie, ale w razie czego ma zalecone czopki na ten stan zapalny.

    Moze najpierw spróbujcie podkrecic parametry a dopiero jak sie nie uda to myśleć o in vitro. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny : z drugim pojdzie latwiej :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Dziewczyny : z drugim pojdzie latwiej :D
    Hmmm obawiam sie, ze nie... ale moze jakimś cudem.. a jak u Was po tym Acertinie? Dlugo stosujecie? Jest poprawa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawie 2 msc ;) czy jest poprawa okaze sie na badaniach niedlugo ;)

    Lekarz zachwalal ten sklad wiec sie okaze ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki zeby działał cuda! Moj tez nam to polecił! To kupiłam i Maz stosuje :)

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucjana, nie zgodzę się z Twoim lekarzem, że nie da się zwiększyć liczby plemników, da się, u mojego męża było początkowo 10 mln/ml, po 3 miesiącach już ponad 26 mln/ml. Nie pamiętam ile z ostatniego badania, ale ta liczba rośnie :)

    Lucjana lubi tę wiadomość

  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój stosuje jakąs nowość Nucleox tabletki i saszetki do picia. Teraz zrobimy trzecie ogólne badanie nasienia i zobaczymy czy jest jakaś poprawa po tym specyfiku. Jeżeli się poprawi to na pewno dam znać, bo opinii na necie o tym leku jeszcze nie ma.

    I ogólnie chciałam Wam podziękować, podbudowałyście mnie na duchu :)

    Ag1988 lubi tę wiadomość

‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ