X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wiem co czujesz.. u nas tez przed badaniem były częste kłótnie.. po wynikach tez musiało troche minąć żebyśmy sie z tym oswoili.. a to pierwsze badanie Męża? Dementuje ew. Opinie o złych warunkach, tam gdzie bylismy byl bardzo ładny ten pokój! Powodzenia! A kiedy macie wyniki? Ile miałaś cykli stymulowanych? Ja po 3 nieudanych mam hsg..

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ;)


    Eh co do tego calego clo itp sie nie wypowirm nie doradze bo nigdy nie mialam potrzeby brac

    Ale sugerujcie sie dziewczyny lekarzem do ktorego macie wieksze zaufanie ;)

    Ja dzis pobodka z bolem gardla a glowa tak ciezka jakby mi ktos czym przywalil eh
    Ale doczolgalam sie do pracy i pierwszy atak z wirusami rozpoczety mam nadzieje ze mnie nie rozlozy...

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Na pierwsze badanie pojechał bez problemu, teraz też sam się umówił a kilka dni przed coś go dopadło... W Bocianie też dobre warunki z tego co mówił :) wynik 3 godziny po badaniu :) co do stymulacji teraz jest 3ci ale ani razu nie dostałam zastrzyku na pęknięcie... Dlatego zastanawiam się czy nie zrobić monitoringu w przyszłym cyklu u tego drugiego lekarza który od ręki robi zastrzyk i dopiero hsg...
    Tez się caly czas zastanawiam czy nie sprobowac jeszcze z clo przed hsg hahah Dlatego ważne na clo sa monitoringi.U mnie tez zawsze pekaly naturalnie pęcherzyki .Na clo pekl jak miał 26mm czyli więcej niż normalnie.Widze ,ze lekarze teraz wola podawac zastrzyk ,żeby była wieksza pewność.Ja już wiem,ze chce tak sprobowac.I to korci strasznie bo wiem ,ze w grudniu zaskoczylo.No nic czekam do @ wtedy będę musiala szybka decyzje podejmowac zapisuje się na hsg czy biore clo.A tez mam już 2 skierowania od 2 lekarzy do szpitala hahah

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:37

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Hehe, ja sobie własnie myślę że dałam tą trzecią szansę temu lekarzowi a tu znowu taki duży pęcherzyk :( Myślę że bez Clo by nie były takie wielkie, tylko czy w ogóle by urosło cokolwiek :) I może warto by było spróbować jeszcze z tym lekarzem który sugerował odstawienie Clo i zrobienie monitoringu naturalnego cyklu + zastrzyk jeśli pęcherzyk nie pęknie w odpowiednim momencie (czyli około 20mm). Beti82 a Ty już korzystałaś z zastrzyku?
    Nie ,bo u mnie to była taka sytuacja ,ze ta ginka do której glownie chodze ( niby najlepsza ale niech spiepsza hah)To ona bardzo zwlekala z clo .A bo to jeszcze takie badanie a to srakie i tylko czas mi marnowala.Pozniej naciskala bardzo na hsg i ja chciałam nawet ale wiesz a to wymaz trzeba zrobić i pokazac wyniki ( co 1,5 miesiąca wizyta) i czas leciał ,później swieta mnie zastaly.Wiec się wkurwilam i poszlam do innego lekarza.Opowiedzialam swoja historie i on od razu,ze trzeba clo .Tylko mowi ,żeby sprobowac jeden cykl bez zastrzyku skoro mi zawsze same pekaly.I ta wersja mi wtedy pasowala bo ten lekarz przyjmuje gdzies indziej i tam gdzie przyjmuje nie ma monitoringu wiec nie miałabym jak sprawdzić kiedy zastrzyk.Moglabym jechać tam do siebie gdzie jezdze na monitoring ale musiałabym powiedzieć poloznej prawde ,ze bylam gdzies indziej dostałam stymulacje.Bo ona w taka karte wpisuje czy była stymulacja czy nie .I się balam prztznac ,wiec jezdzilam tylko podgladac co urosło ale klamalam ,ze nie jestem na stymulacji.Wiem nakrecilam sobie ale już bylam w desperacji.No i zaszłam na tym pierwszym clo.Tylko,ze biochemiczna.I teraz jak jestem po biochemicznej to szanowna pani uznala ,ze może dac clo a hsg mogę sobie na razie przemyslec.Dostalam zapas clo i pregnylu.I teraz mogę na legalu jezdzic do poloznej i powiedzieć ,ze na stymulacji jestem

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 cykle pregnyl+clo , u mnie bez clo nie rośnie nic .. po clo rosło, ale nie pękało, z clo+pregnyl rosło, pękało i była owulacja- wszystko potwierdzone monitoringami. Takze tak to.. u mnie problem zatem jest gdzie indziej.. :(

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę dziewczyny, ze przede wszytkim trzeba ufać lekarzowi (jezeli jest sie pewnym że się trafilo na odpowiedniego). Jezeli lekarz mówi, że stymulacja nie jest potrzebna, bo dochodzi do "pełnowartościowej" owulacji to pewnie tak jest. Ja w przyszlym miesiacu niestety będę miala stymulacje, mimo że dlugo liczyłam na to ze uda się bez niej. Faszerowanie się niepotrzbnie lekami nie jest niczym dobrym. I absolutnie nie mówię o Was, ale ostatnio trafiłam na jakimś wątku na dziewczynę, ktora sama sie chciala stymulowac, clo odkupić... pewnie się na forum naczytala...

    Ja podalam sobie wczoraj ten zastrzyk, bo u mnie w czasie staran trzy razy sprawdzalam po owulacji co tam sie dzieje i trzy razy miałam torbiel... nic nie peka mimo, że jakis tam pecberzyk dojrzewa. Za dwa dni wlaczam Duphaston, bo lekarz chce żebym przed letrozolem nie miała zadnych torbieli. Dużo bym dala, żeby tego uniknac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2019, 10:28

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wrote:
    A ja myślę dziewczyny, ze przede wszytkim trzeba ufać lekarzowi (jezeli jest sie pewnym że się trafilo na odpowiedniego). Jezeli lekarz mówi, że stymulacja nie jest potrzebna, bo dochodzi do "pełnowartościowej" owulacji to pewnie tak jest. Ja w przyszlym miesiacu niestety będę miala stymulacje, mimo że dlugo liczyłam na to ze uda się bez niej. Faszerowanie się niepotrzbnie lekami nie jest niczym dobrym. I absolutnie nie mówię o Was, ale ostatnio trafiłam na jakimś wątku na dziewczynę, ktora sama sie chciala stymulowac, clo odkupić... pewnie się na forum naczytala...

    Ja podalam sobie wczoraj ten zastrzyk, bo u mnie w czasie staran trzy razy sprawdzalam po owulacji co tam sie dzieje i trzy razy miałam torbiel... nic nie peka mimo, że jakis tam pecberzyk dojrzewa. Za dwa dni wlaczam Duphaston, bo lekarz chce żebym przed letrozolem nie miała zadnych torbieli. Dużo bym dala, żeby tego uniknac.
    Ja niestety nie ufam zadnemu.Juz się za bardzo przejechałam.Myslalam,ze trafiłam do najlepszej a wiem,ze stracila tylko mój czas :( I doprowadzila mnie do takiego stanu ,ze nie mam już normalnej owulacji.Swoimi głupimi odzywkami itd. Popadlam w taki stres i teraz wiem,ze bez clo nie zajde :(

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti ja tez po drodze bylam chyba u trzech ginekologow... Chyba bo juz sie gubię. :)
    Ostatnia z nich doprowadzila mnie do takiego stanu psychicznego, ze myslalam, ze pozstaje mi tylko zalozyc schronisko dla zwierząt.

    I w koncu sie udalo. Trafilam na cudownego lekarza, cudownego czlowieka i ufam mu na milion procent. Tobie tez tego życzę. :* :*

    Beti82, blair. lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 ... przytul! Ja sie tylko modlę, zeby jak sie uda poprawić parametry Mezowe to na mnie dalej bedzie działała kombinacja leków na owulacje i jakimś cudem sie uda... zajść a potem donosić.. chociaz juz tez biorę pod uwage inseminacje.. takze sie nie poddaje poki co! Tez mnie to troche dołuje, ze nie mam owulacji i to wszystko takie „sztuczne” ale kochamy sie z Mężem i chcemy miec dziecko..

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:45

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Mój lekarz był ordynatorem oddziału ginekologicznego, byłam z niego zadowolona bo jakby nie patrzeć dzięki niemu, jego leczeniu coś się zadziało. Ale to było bez stymulacji Clo. Wtedy na początku mówił że nie widzi potrzeby robienia HSG. W sierpniu była CB i po niej były znowu cykle bezowulacyjne więc dał mi Clo, pierwszy cykl listopad- pęcherzyk pękł przy 30mm (w 19dc), w grudniu nie mógł zrobić monitoringu ze względu na urlop. Pojechałam więc do drugiego lekarza który powiedział ze najpierw należałoby zbić prolaktynę bo mam w górnej granicy normy i odstawić Clo. Zrobić monitoring naturalnego cyklu. I skoro pęcherzyk nie pękł przy około 20mm to należało podać zastrzyk... Na usg pęcherzyk miał 11 mm w 10 dc a owulacja była znowu w 19 dc (testy+wykres) więc kolejny raz raczej przerósł. Teraz trzymając się ostatni 3 raz zaleceń obecnego lekarza w 12 dc pęcherzyk już 24 mm...
    Może jednak warto przed HSG byłoby mi spróbować cyklu z zastrzykiem na pęknięcie...
    Abi a ile cykli mialas być na clo? Bo w sumie bylas 2 a często czytam ,ze dziewczyny maja zalecna 3 i później przerwa .Ja miałam mieć 2 ale no na 1 zaszłam wiec się porypalo.To może zrob 3 ostatni z zastrzykiem :) Jak zadziała to problem z glowy a jak nie zadziała to zrobisz hsg i chwile przerwy od clo

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mysle Abi że u Ciebie moze mieć to sens. Moze zapytaj lekarza? Ale wtedy chyba HSG musisz przesunac?

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja mam podobne zastrzeżenia co do cykli na clo, ja dostałam mimo moich owulacji, że niby miało to zwiększyć szanse. Ale może monitoringi były źle przeprowadzane, za późno czy coś, dostawałam też zastrzyk na pęknięcie, ale jak pęcherzyki były np. Już 26 mm, gdzie po zastrzyku jeszcze podrastały, i w efekcie pękały przy nueco ponad 28 mm. Na szczęście w poniedziałek wizyta u nowego lekarza więc zobaczymy co myśli na ten temat. Ale jak wszystko działa tak jak trzeba, to raczej nie ma co mieszać stymulacjami.

    Kaga, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Abi a ile cykli mialas być na clo? Bo w sumie bylas 2 a często czytam ,ze dziewczyny maja zalecna 3 i później przerwa .Ja miałam mieć 2 ale no na 1 zaszłam wiec się porypalo.To może zrob 3 ostatni z zastrzykiem :) Jak zadziała to problem z glowy a jak nie zadziała to zrobisz hsg i chwile przerwy od clo

    Beti, to jeszcze się wahasz czy najpierw hsg czy jeszcze jeden cykl na clo? Co by nie było, mam nadzieję że szybko przyjdzie u Ciebie nowy cykl i możesz działać!

  • Lucjana Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziwczyny,

    Jestem tu zupełnie nowa, niedawno weszliśmy z mężem na ściężkę diagnostyki pod kątem niepłodności, dziś zderzyliśmy się z bardzo trudną dla mnie do przyjęcia diagnozą, nie wiem co robić, proszę Was bardzo o poradę...
    Staramy się z mężem o dziecko od ponad 1,5 roku. Zrobiliśmy już podstawowe badania. Generalnie u mnie raczej wszystko w porządku, hormony w normie, owulacje są, aczkolwiek jest podejrzenie policystycznej budowy jajników (jeden lekarz twierdzi, że mają budowę policystyczną, inny, że raczej nie, ale tak czy siak u mnie większego problemu nie ma). Niestety u męża stwierdzono słabe nasienie, za mało plemników, za mało ruchliwe:
    Liczba plemników - 6,2mln
    Ruch postępowy szybki - 0%
    Ruch postępowy wolny - 20,5%
    Ruch niepostępowy - 24,7%
    Nieruchome - 54,8%

    Jeden lekarz zalecił inseminację, mówiąc że szanse na naturalne poczęcie są znikome. Dziś natomiast byliśmy w celu konsultacji u innego lekarza i usłyszeliśmy, że szkoda czasu na inseminację, bo z tak "marnym" nasieniem szanse na zajście w ciążę są bardzo małe. Zalecił od razu in vitro, przy czym jednocześnie zaznaczył, że z takim nasieniem i z in vitro może być być trudno i szansa na powodzenie tej metody w naszym wypadku to 30 - max. 40%.


    Przyznam, że zwaliło mnie to z nóg, nie wiem co robić, kogo słuchać... Czy rzeczywiście jest tak źle?

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Lucjana, liczbę plemników podalas na ml czy na caly ejakulat?

    Jaki Twoj mąż prowadzi tryb zycia?

  • ladgim Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Chciałabym do Was dołączyć. :) Staramy się z mężem już od ponad 3 lat, obecnie to 27 cykl starań. Za mną ciąża pozamaciczna jajowodowa zakończona w 10tc (luty 2015, jajowód pękł ale uratowali go), w październiku 2018 poronienie w 6tc samoistne. Między tymi ciążami dwie biochemiczne. Od roku skutecznie mam leczoną tarczycę, wcześniej błądziłam między lekarzami, gdzie diagnoza była zazwyczaj jedna "taka pani natura". W tym cyklu mam zwiększoną dawkę euthyroxu, dodatkowo wspomaganie przysadki za pomocą dostinexu raz w tygodniu i od 15dc biorę progesteron. W tym cyklu na nowo zaczęłam mierzenie temperatury i obserwowanie szyjki macicy i śluzu. Dzięki temu wiem chociaż, że w 14dc była owulacja. Ale czy pęcherzyk pękł i czy coś z tego będzie nie wiadomo. W poniedziałek idę na betę, żeby wiedzieć czy zaprzestać przyjmowania progesteronu czy jednak okaże się, że jednak się udało. Chociaż mam wrażenie, że z tego cyklu raczej nic nie będzie. ;)

‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ