X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga czy wiesz ze nasze „bliźniaki” urodziły się w dzień który czytany od tył daje tą samą date?
    9.10.19 😎

    Wczoraj kolezanka odebrała wyniki prenatalnych i jest załamana:
    1:12
    1:318
    1:109. Takie wyszły kolejno..
    Czeka na skierowanie na amniopunkcję, a ja ją pocieszam ale wiem co przeżywa 🥺😢 eh

    My mamy bólący brzuszek i troszkę doskwiera maluszkowi 😢 zamówiłam termofor przytulankę może coś pomoże.

    Czas wstać i wypić kawe na tą pogodę.

    PS: w tv dziś Otylia Jędrzejczak powiedziała super zdanie: porażka to taki jakby przystanek w drodze do celu. I tak to traktujmy Kochane ❤️ Ale jak najmniej przystanków nam życzę ❤️

    Kaga, Żanetka93, Kaś28 lubią tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 6 listopada 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny ten cytat z Otylią. :D

    Dzisiaj miałam nowy zastrzyk i on już nie jest taki miły i przyjemny :/ jeszcze jeden jutro i wizyta o 10. Ciekawe co dalej. Nie wierzę, ze to koniec zastrzyków.

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już po pomiarach!
    Zagadałam do lekarza i on mnie przyjmie wcześniej, więc super się udało. Względem poprzedniego miesiąca schudłam 1,5 kg, wydaje mi się, że to jest efekt tego pobytu w szpitalu. Łącznie jestem od początku ciąży 6,5 kg na plusie, ciśnienie nawet ładne jak na mnie, takie nie za wysokie.

    Kaga, ABI90, Esti, joana_aska89, Kaś28 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda super 😊😊

    My jedziemy z mężem na zakupy....
    Maz się wziął za robienie ścianki działowej i kącika dla naszego synka i jedziemy po tapetę i takie tam pierdolki...

    Może przy okazji zakupie coś dla siebie haha

    ABI90, RudaMaruda25, megson91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole dziewczyny co myslicie o takim dodatkowym łóżeczku które jest dostawiame do łóżka rodziców?
    Zastanawiamy się nad tym z mężem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, wszystko z maluchem w porządku, lekarz od razu kazał mi zrobić ten posiew na grzybka i od razu mi pobrał.
    Rozmawialiśmy sporo o tej mojej cesarce, bo ja się boję, że nagle mi zmienią zdanie w szpitalu i będą kazać próbować naturalnie, a to może spowodować, że mi macica pęknie. Uspokoił mnie bardzo.
    A krzywa cukrowa jest prawidłowa, cukrzycy nie ma, ale mam uważać na to co jem.

    Ja to się zastanawiam, czy oprócz łóżeczka nie kupić sobie kołyski do salonu, bo tam będziemy spędzać najwięcej czasu.

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why doskonale wiem :) lekarka też zwróciła na to uwagę :)
    Na innym watku, na którym się udzielałam napisałam w grudniu, że w 2019 zajde w ciążę, bo 1, 2, 9 to moje szczęśliwe liczby a zwłaszcza 9. Z tego składa się moja data urodzenia, mój stary adres, adres gdzie wynajmowaliśmy mieszkanie (i zmajstrowalismy córkę), mój obecny adres itd. Wszytko w moim życiu kręci się wokół tych cyfr a zwlaszcza wokół 9. 2009 to był mój najszczęśliwszy rok. 8.10 napisałam do męża smsa, że i tak nie urodzę mimo wywoływania porodu, bo słaba data. Urodziłam 9.10 o 19:45 (4+5 to też 9).

    Kas jakie bierzesz leki? Może jakieś starszej generacji, one mają więcej działań niepozadanych, zwłaszcza mogą powodować senność. :/

    Jane208, megson91 lubią tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja odkupiłam na OLX Chicco next to me za 400 zl, bo mamy mała sypialnie i normalne nie weszło (takie ma u siebie w pokoiku). Spala w nim tydzień (?)... Teraz śpi pośrodku naszego ogromnego łóżka i zajmuje 80%. Wiem, że łamiemy wszytkie zasady, że nie śpi się z dzieckiem itd ale ona ma ogromną potrzebę bliskości i tylko tam śpi po więcej niż 30 minut (ostatnio spala 5 h). Mimo wszytko zakupu nie żałuję, jak pojadę do mamy to spakujemy do auta i będzie jak znalazł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 10:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w salonie sprawdza się kokon na sofie 😉 dodatkowego nie kupowaliśmy ze względy na mało miejsca.
    Za to mogę pow ze szumis w naszym wypadku pełni jedynie role dekoracyjna - nie użyliśmy ani razu a mamy dwa

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 6 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki. Dziś odbieramy wyniki badań i wizyta o 17 u androloga. Matko tak się boję, tego co usłyszymy, że być może nie będziemy mogli mieć dzieci.. Staram się myśleć pozytywnie ale też nastawiam się na najgorsze, żeby w razie czego nie mieć tak wielkiego rozczarowania, chociaż i tak ono będzie bo jak tak bardzo przeżyłam ciążę bratowej to co dopiero jak by się okazało, że sama nigdy tej ciąży nie będę mieć.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No myśmy też zamówili kolyske łóżeczko już nam robi stolarz
    Ale właśnie się zastanawiamy o takim dokladanym do łóżka...

    Sami nie wiemy nie mamy doświadczenia
    A nie chcemy żeby synkowi coś brakowało ❤️

    Całkiem wariujemy z tymi zakupami haha

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 6 listopada 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siska trzymam kciuki! Nawet jeżeli nie wszystko wyjdzie idealnie (a chyba mało komu wychodzi idealnie) to można się leczyć. Będzie dobrze! ☺️ ♥️

    Żanetka uważaj żeby nie wpaść w za duży szal. Chociaż to ciężkie. 😁 Tak wiele rzeczy się nie przydaje... Ja na szczęście misia szumisia nie kupiłam i dobrze, bo moja mała w ogóle na białe szumy z YT nie reaguje. Prawie kupiłam zawieszkę do smoczka za 60 zł a ona smoczka nie chce. Nienawidzi też być ciasno otulona. Za to żałuję, że nie kupiłam kokonu, bo by się przydał. Z niektórymi zakupami warto zaczekać i zobaczyć co dziecko lubi.

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja już w pracy. Nawet nieźle noc przespałam.. Ale dziś już zaliczyłam spadek tempki, dokładnie tak samo jak w poprzednim cyklu 14dpo. Niby wiedziałam że nic z tego w tym cyklu a jednak trochę przykro..
    Jajniki kłują co chwilę i w ogóle tak jakoś mi źle..

    Kaga, moja szczęśliwą liczbą też jest 9 i 19. Jak widać jednak ten rok nie jest dla mnie zbyt łaskawy.. Cóż może 20 będzie lepszy..


    Boże jak ja ostatnio marudzę.. To chyba ta jesień i pogoda przygnebia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2019, 11:16

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka tule ❤️
    Zawsze jest przykro to zrozumiałe....
    Czasem nawet jak skreśla się cykl i się wie że nic z tego to jakoś tak nadzieja zawsze jest do końca...

    Przykre to wszystko...
    Ja jak sobie pomyślę o tych zawiedzionych nadziejach to aż się płakać się na samą myśl przez co trzeba przejść...

    Głowa do góry, walczcie dalej ✊✊✊

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka ten rok się jeszcze nie skończył 😘😘

    Żanetka93 lubi tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 6 listopada 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena, a jaki u was jest plan? Pamiętam, ze rozważaliście wizytę w klinice. Coś się zmieniło?

    Sisska trzymam mocno kciuki, dawaj znać po wizycie.

    Kurde dziewczyny od tych wszystkich leków dostałam ostatnio jakiegoś jadłowstrętu. Mdli mnie na samą myśl o jedzeniu i się do niego zmuszam...... nie wiem, czy to ta meformina może tak działa? Wszyscy mi mówią że chudnę w oczach.

    PplPp1.png
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 6 listopada 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada głupio to zabrzmi ale powiedz co bierzesz bo ja tyje w oczach... biorę lek na alergię cezera, a to ze jestem spiaca to norma bo mam je brać wieczorem.
    Lek muszę zmienić, a szkoda z tej strony, że faktycznie działa.

    Dziewczyny jak ja kiedyś będę w tym cudownym stanie to też pewnie zglupieje z zakupami 😁😁 stawiam bardziej na 2020 rok

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zawieszkę mam i 6 smoczków i co? Mały toleruje tylko pierś 😂🙈 wiec wiem co to zbyteczne zakupy. Kupujemy to tez dla nas bo cieszą takie rzeczy ale maluch potem weryfikuje ich przydatność. ☺️

    Sisska kciuki 😘 może nie bedzie zle 😊 i nie na się co stresować.

    Nada żebyś nie zniknęła nam tu! Chyba ze robisz miejsce na 12potraw 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why to prawda większość zakupów to dla dziecka a tak naprawdę dla nas bo to poprostu cieszy haha

    Ja mam dla małego 5 kocykow...

    Z tym też dostałam w prezencie...

    A pewnie i tak polubi sobie jeden
    No ale lubię takie pierdolki...


    Byłam za zakupach żeby kupić produkty bo chce zrobić placek marchewkowiec....

    Kupiłam wszystko oprócz marchewek 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka padłam na info o marchewkach haha😂 masz jakiś fajny przepis?
    Co do kocykow tez mamy 5 i używamy 4 😊
    Polecam otulacze muslinowe (smyk) super mięciutkie, duże i dzidzi je uwielbia przy buźce.

‹‹ 683 684 685 686 687 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ