X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka może nas zaskoczy i nie przyjdzie? :D

    Kaga właśnie napisałam to z myślą o tej Twojej doktorce- że niektórzy widzą problem w kilku kg nadprogramowych :/ owszem, może to stanowić problem ale na Boga nie musi :) bo przecież tyle kobiet z nadwagą jest w ciąży i jakoś nie było problemu, tak samo z otyłością :/ wiadomo to jest nie zdrowe- to nie podlega wątpliwości :/ ale każdy przypadek powinno się traktować indywidualnie a nie zwalac wine na coś nie oczywistego

    Kaga lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszytko trzeba przyznac, ze mnie zmotywowala jak mało kto. :) Chociażby zeby jej udowodnic, że nie ma racji... Mimo ze wracac do niej nie zamierzam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathy ja nie mam zludzena ale za Ciebie trzymam kciuki ;*

    Co do nadwagi - sa rozne jej przyczyny...

    Najwiekszy procent to oczywiscie zly tryb zycia zle zywienie brak ruchu...

    Natomiast dwie spraw: sa osoby ktorym to wplywa na hormony tymbardziej plciowe zle owulacje itp..

    Sa osby ktore mimo otylosci maja super gospodarke hormonalna...

    Tak samo moze byc osoba chuda- a moze niec tak rozjechane hormony ze glowa mala...

    Wiadomo waga w wiekszosci przykpadkow to to co jemy...
    Jak to sie mowi: jestes tym.co jesz...

    Ale tak jak mowilam sa osoby ktorym nie rozwala to hormonow: co nie znaczy ze w przyszlosci nie dotknie ich wiele chorob..

    Nadwwaga to przedewszystkim ryzyko rozwoju cukrzycy miazdzycy raka zawalu serca..

    Ogolnie cukier to biala smierc..

    Dla zdrowia warto sie odzywiac zdrowo ruszac sie...

    Ale nie mozna tez to tego wszystkiego przypisywac bo sa rozne przyczyczyny ktore trzeba odnalesc;)

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy, ja akurat z otyłością nigdy nie miałam problemów, zawsze chudzina, ale wydaje mi się że same nadprogramowe kilogramy nie utrudniają za bardzo zajścia w ciążę, a bardziej jakieś choroby/dolegliwości towarzyszące otyłości - o ile ktoś ma, bo niekoniecznie musi. Sama znam dziewczynę z BMI 35, i nie starali się wcale długo, może ze 3 cykle :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja waze 50kg a ciaze zajsc nie moge
    Znajoma z liceum wazy 79 kg przy wzroscie 160 zaszla w ciaze natychmiast przy czym zanim sie dowiedziala jej facet robil badania cholesterolu i obstawili go lekami bo taki na wysoki bo zre tluste...

    A i jajko dobre bylo i plemniki jak widac tez...

    Oczywscie nie jest to zdrowe i nie popieram ale daze do tego ze nie mialo to w tym przypadku znaczenia przy staraniach. .

    Ja nie moge tego pojac...

    Bo drugi dba o siebie stara sie zre same liscie i co ?
    Gowno heh

    Lekarz powiedzial mezowi na czas poprawy nasienia odstawiamy piwo lepiej wypic drinka...

    Ok to zrozumiale... odrzucil...

    Tylko niech mi wytlumaczy czemu facet ktory wypija codziennie po pracy czteropak piwo robi w ciagu 4 lat trzecie dziecko?

    Swiat jest niezrozumialy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No facet codziennie pije czteropak a kobieta wodeczke fajeczke i w ciąży też nie oszczędza się i rodzi osemke zdrowych dzieci.... Nigdy tego pojąć nie mogłam i nie mogę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No facet codziennie pije czteropak a kobieta wodeczke fajeczke i w ciąży też nie oszczędza się i rodzi osemke zdrowych dzieci.... Nigdy tego pojąć nie mogłam i nie mogę

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny takie to życie niesprawiedliwe :/ jedna dmucha i chucha i nic a druga nie robi nic a nawet wszystko to co negatywne i nie ma problemu :( dlatego każdy przypadek jest indywidualny, na każdego wpływa to inaczej :/ my możemy chuchac i dmuchać a i tak to nie przyniesie oczekiwanych efektow- taka niestety prawda :( ale dla własnego spokoju musimy robić coś żeby później sobie nie powiedzieć "mogłam zrobić to i to, może by się udalo"

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze trzeba robic.
    I to nie tylko dla staran ale dla siebie.
    Dla wlasnego zdrowia samopoczucia.

    W ciaze nie chodzi tylko o to zeby w nia zajsc ale zeby ja utrzymac i przedewszystkim zeby sie zdrowo rozwijala..

    A tu tez potrzeba zdrowego organizmu ;)

    Zdrowo trzeby zyc przedewszytskim dla siebie;)
    Odzywaiac sie badac itp itp
    Nie robi sie tego tyldo do czasu zajscia ale powinno to juz trwac zawsze ;)

    Nie pomyslalabyn tylko nigdy ze taki bedzie problem z.powiekszniem rodziny. . .

    Zdobycie rzeczy materialnych tak nie boli..
    Swiadomosc ze nie np nigdy nie postawi wlasnego domu tak nie boli...
    Swiadomosc np ze nie moge sobie pozwolic na.super fure tak nie boli...
    To ze np nie opcji na lux wakacje tak nie boli...
    A swiadomosc ze nie mozna przynajmniej na ta chwile miec dziecka niszczy czlowieka od srodka...

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Zanetka jak ja się z Tobą zgadzam :)
    wszystko powinno się robic dla siebie i z myślą o sobie :)
    I mnie też dobija ta perspektywa bezdzietnosci :( nie wyobrażam sobie życia bez dzieci... nadszedł taki czas w życiu że jedyne czego pragnę to zdrowe, różowiutkie dzieciątko :)

    Żanetka93, ABI90 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zawsze bierze na smety i przemyslenia zyciowe w okolicach miesiaczki:D

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no to chyba mam tak samo :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,jak ja Was rozumiem!!!! U mnie dochodzi jeszcze kwestia trochę takiego wyrzutu, że może niepotrzebnie czekaliśmy z decyzją o dziecku i trzeba było od razu od "nocy poślubnej" działać.. ale oczywiście myślenie, że co jak zajdę w ciążę a tu remont na głowie (brałam w nim aktywny udział, bo jak trzeba było np. malować to w miarę możliwości to robiłam)... a teraz to tak ciężko. Jeszcze mój Mąż czasem mówi - "Widzisz Ty się tak spinasz, a inni na luzie i już dawno mają dzieci".. normalnie bym GO wtedy miała ochotę zabić.. Jak ja mam nie walczyć o dziecko? Skoro wiem, że bez leków nie mam owulacji, to nie ma przecież o czym mówić.. nawet jak będę wyluzowana na Malediwach to obecnie nie ma opcji na ciążę bez stymulacji itd... :( Ale już się nastawiałam, że będzie trzeba powalczyć i jeszcze może dużo czasu upłynąć zanim się uda..

    A z pozytywnych aspektów to mamy weekend i chwilę oddechu :D Także zabieram się szybko za ogarnianie domku a potem ćwiczenia i maseczki :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dzis robie sobie spa ale dopiero wieczor:P

    Maseczka na twarz na wlosy...

    Wgl chodzi za mna lekkie sciecie wloso..

    Mam dlugie takie praktyczniebza cycki a lapie mnie na takie do ramion...

    Ale maz zawsze mowi ze uwielbia te moje wlosy i sie wstrzymuje hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka9 ja też miałam takie długaśne włosy do pasa prawie, bo do ślubu, potem trochę ścięłam, a teraz w grudniu ścięłam tak delikatnie za ramiona i w sumie jestem zadowolona, bo odżyją trochę, a też odrosną :) Mąż też woli długie, ale czasem warto coś zmienić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ochotę coś zmienić z włosami ale z drugiej strony nie. Przedemna do wysprzatania cały dom więc marzę tym bardziej o mieszkaniu.
    Żanetka dokładnie nic tak nie boli.... A ile to staranie kosztuje! Ja obliczylam że w tym miesięcu to 600al jak nic... Wizytę 200 a reszye na badania jak ktoś zachodzi od razu to ma cała wyprawkę...

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja już nawet nie liczę ile mi poszło na wizyty, badania, suplementy itp ale czego nie zrobi zdesperowana kobieta :D nie no żartuje z tą desperacją- mamy czas więc na spokojnie :)

    A ja dziś mam takiego lenia że masakra :/ zjadłam śniadanie i sobie pospalam jeszcze zamiast ogarniać mieszkanie :/ A teraz ciężko się zabrać... mąż śpi po nocce to tylko pranie wstawiłam narazie :) później zrobię pizzę i męża wyśle po jakieś winko, może jakiś filmik wieczorem- a potem mąż znowu do pracy :( ech...

    Do tego mam mega seksowstręt... zawsze mi przed @ się chciało seksu z uwagi na to że zaraz będzie prawie tydzień przerwy a teraz nawet nie daje się pocałować bardziej :/ nie wiem co to się stało :( mąż cierpi

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Tasia88 Ekspertka
    Postów: 125 96

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak czytam i myślę że są lekarze, którym najłatwiej powiedzieć bo ma Pani za dużo kg. Tylko wszystkie wiemy że to wcale nie jest prawdą. Są osoby otyłe tak jak piszecie i jakoś szybko im idzie.

    Wiecie ja uważam, że planowana ciąża jest najtrudniejsza bo chcemy za dobrze. Ja tak po sobie widzę jakbyśmy mieli wpadkę dalibyśmy radę przecież. A tak to z mężem A to ślub, to dom, A to szkoła, to praca, to leki, A to muszę zadbać o siebie. Ciągle coś A potem okazało się że wcale to nie jest takie o tak. I niby duża dziewczynka jestem A takie zdziwienie jak to nie udaje się? A innym tak szybko idzie..

    10.01 beta 16,3
    11.01 beta 34,3
    14.01 beta 202,2
    22.01 beta 7315,7
  • Tasia88 Ekspertka
    Postów: 125 96

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss 3mam kciuki! Żanetka za Ciebie też! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 12:13

    Żanetka93, MissKathy92 lubią tę wiadomość

    10.01 beta 16,3
    11.01 beta 34,3
    14.01 beta 202,2
    22.01 beta 7315,7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj o kasie to nawet nie mowie ;)

    Przez prawie 2 lata poszlo grube kilkanascie tysiecy...
    Bo badanie wizyty leki itp..

    Ale dzidzia bezcenna ...

    Ale powiem wam tak ze no rozne ludzie maja zycia sa tacy co ich naprawde nie stac na prywatnych lekarzy prywatne badanie itp itp

    To musi byc dopiero bol jak bys chciala isc do dobrego lekarza a cie poprostu nie stac...

    Takze dobrze ze przynajmniej mamy hajs na te przyjemnosci :D

    Co do wlosow sie zastanawiam jeszcze

    Zawsze farbuje na czarno lubie sie w tym jolorze bo mam ciemna karnacje i fajnie to eyglada...
    Niedawno skusilam.sie na sombre ...
    Ale wrocilam juz znow.do czarnych;)

    Mysle tylko nad ta dlugoscia

    Czesto sobie lubie robic fale falownica...
    Jak zetne to juz nie bd takiego fajnego efektu hehe

    No i wygoda zeby je spiac np na silce czy jak.cos robie ;)

    No ale do przemyslenia temat jeszcze ;D

    W sumie do ramion to nadal dlugi wlos ;)

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ