X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tez was rozumiem, doskonale! My dbamy o siebie, mąż sportowiec amator, odżywiamy się zdrowo. I nie chce pyknąc :(
    A mam bardzo blisko siebie przypadek (była żona mojego męża) ze ciąża była wpadka, ona otyła była, a teraz po rozwodzie była dziecko niszczy psychicznie , nie bawi się z nim i nie dba aby go jakos rozwijać :( traktuje jak zlo konieczne a jej facet do dziecka 9letniego wali teksty typu „puknij się w ten glupi łeb”, „ty się wogole nie znasz na piłce nożnej”(mimo ze dzieciak zaczyna fascynacje tym tematem). Nie raz jak na weekendy do nas przyjeżdża młody to nie ma majtek spakowanych, skarpetek albo bluzek :( bo się zapomniało jej (a to zdarza się praktycznie co weekend). przykro patrzyć na takie zachowanie dorosłych osób. Mnie osobiście szlag jasny trafia i krew nagła zalewa bo nie widzi jaki ma skarb, nie docenia i nie dba leżycie o dziecko. Wszystko do siebie do siebie. Dziecko nie raz w podartych gaciach przyjeżdża a ona odstrzelona jak na wybieg :(

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek przykro się czyta takie historie :(

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MissKathy92 wrote:
    Martek przykro się czyta takie historie :(
    U wiesz ki jeszcze gorzej jest patrzyć na krzywdę dziecka :( bo on widzi jaka jest różnica u nas (zabawa, śmiech, rodzina, miłość, rozmowy itp) a u nich (komórka, telewizor i kłótnie)
    Ale niestety polskie prawo jest bardzo ale to bardzo nietolerancyjne dla opieki nad dzieckiem przez ojca :( znam przypadek gdzie matka była narkomanka. Dziecko zostało jej odebrane bo było zaniedbane, poszła na odwyk, nagminne było to ze dziecko było bite... dziecko trafiło do ojca który miał dom, rodzine dobrze zarabiał, dbał o dziecko i interesował się nim. Po jakimś czasie matka wyszła z odwyku i złożyła wniosek o oddanie dziecka i dostała je! Taka matka która już nie raz pokazała ze sie na nią nie nadaje jest lepsza dla polskiego prawa niż ojciec :(

    My czujemy się bezsilni w tej sytuacji. Ostatnio mieliśmy piękny przykład: zabroniła młodemu zadzwonić do dziadków z życzeniami od strony mojego męża :( i z ostatniej chwili: nie możemy przyjść na komunie dziecka!

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać że ona próbuje Wam zrobić na złość krzywdząc przy tym dziecko:( ech że takie baby potrafią być...
    A co do praw ojca to tak już jest że mają prawa bardzo małe niestety :( bo jeszcze jest takie przekonanie że najlepiej jest dziecku z matką ale, tak jak już pisałam w przypadku starań, każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie a nie rutynowo :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polskie prawo
    Dla sadow matka to najlepsze rozwiazanie dla dziecka...

    Ojciec aby uzyskac calkowita opieka nad dzieckiem musi bardzo sie postarac aby udowodnic nalogi matki zaniedbywanie dziecka i wiele wiele innych...

    Ale co najleszpe : nawet gdy mu sie to uda wystarczy ze matka wyrazi skruche przed sadem i obiecuje poprawe juz dostaje ponowna szanse na wykazanie sie...

    Np w przypadku gdy matka zglosi zaniedbanie dziecka prze ojca chocby to bylo nie prawda ojciec musi sie niezle natrudzic aby udowodnic swoja niewinnosc...

    W polsce ojcowie sa bardzo dyskryminowani...

    Tylko niestety cierpia na tym dzieci...

    A w przypadku robienia komus na zlosc?
    To tylko niedojrzaloscc..
    Dobra matka to przedewszystkim matka dla ktorej dobro dziecka jest najwazniejsze...

    I to aby mial dobre kontakty z ojcem powinno lezez w jej interesie. . .

    Takie przepychanki niestety do niczego dobrego nie prowadza ...

    Cierpi na tym dziecko cierpia nowi partnerzy... cierpi tez rodzic...
    Ciezka sprawa..

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciężka sprawa :(
    Szkoda dziecka przez przepychanki takie :/

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny te badania Tarczycowe wszystkie to po leku letrox je robić czy nie brać tabletki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 13:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie na czczo...
    Nie biore tabletki rano ide na krew po badaniu zazywam

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss i Zanetka ja tez trzymam kciuki za brak! @ :)

    Znam człowieka, ktory prowadzi swego rodzaju pogotowie opiekuńcze dla maluchow. Jak opowiada niektóre historie to naprawdę głowa mała. Plakac sie chce...

    Żanetka93, MissKathy92 lubią tę wiadomość

  • Lajla123 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny chciałam was spytać czy wy przed staraniem się o dziecko robilyscie jakieś badania? Czy dopiero jak coś było nie tak lub się nie udawało? Moje koleżanki są zdziwione, że robię takie w sumie podstawowe badania: cytologia, przeciwciała różyczki(nie chorowałam w dzieciństwie), tarczyca. Teraz planuje zbadać progesteron i prolaktyne, ponieważ mam plamienia przed okresem(pisalam już o tym). Boję się sytuacji, że teraz zaczniemy się starać zajde w ciążę i jeżeli poziom progesteronu nie jest taki jak powinien to niepotrzebnie naraże się na stres, nerwy, a może nawet na poronienie... Co wy myślicie o tym?

    Lajla
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niesety
    A najgorsze jest gdy czlowiek jest blisko takiej sytuacji i nic nie jest w stanie zrobic eh

    Ja przed staraniami nie robilam
    Poprostu zaczelismy
    Ale powiem z doswiadczenia:
    Warto zrobic
    Szkoda czasu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam do tego momentu. Robiłam 4 lata temu i teraz je Wygrzebalam właśnie i szali nie ma dlatego własnie wypisalam wszystkie i będę robić bo nawet lekarz do którego idę 1 raz od razu ponoć zleca badania i badania i badania a potem dopiero reszta. W sumie wcześniejsza gin żadnych badań nie zlecala tylko posiew czystość sono hsg i od razu chciała zacząć stymulacje jak teraz czytam to nie powinna no ale i tak nie poszłam więcej do niej bo mąż wyjechal i przyjeżdżał co jakiś czas więc nie było sensu zaczynać stymulacji chociaż teraz żałuję bo już by było wiadomo co i jak po tych 2 latach.. Żałuję że tyle czekałam ale liczyłam na cud i poczęcie bez całej tej otoczki :(

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia mi endokrynolog kazała nie brać przed badaniem tylko po :) za to przed najlepiej szklanke wody wypić

    Lajla mi gin dał skiero na podstawowe badania czyli morfologie i kazał zrobić na toxo przed staraniami, o dziwo nie kazał badać tsh...
    Powiem tak- jeśli masz jakieś niepokojące objawy typu właśnie plamienia przed @ to warto zrobić badania :) bo możliwe że coś jest nie tak
    U mnie badania zaczęły się w 3cs ale to przez to że sobie sama "wymacalam" guza na tarczycy i poszlo wszystko dalej

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:52

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochana ABI :*
    No to co pisałam wyżej, to dla nas niestety codzienność. Nasz koszmar a tak się przy tym denerwuje ze ta kobieta tak postępuje, samo jej imię działa na mnie jak płachta na byka :(
    U mnie inaczej niż zazwyczaj. Coś się dzieje ale boje się co kolejek sprawdzać żeby się nie rozczarować. Zobacz, wyglada to wszystko dziwnie: https://zapodaj.net/91921ec91da6a.png.html

    U mnie teraz tez był ostatni cykl z Clo, byłam chora po drodze, a teraz będę robić sobie 1 lub 2-miesięczna przerwę od tabletek- przy Clo hormony mi szalały ze mężowi się obrywało kurczę o najmniejsza drobnostkę, nie potrafiłam wręcz nad tym zapanować :( i chyba tez poszukam nowego lekarza, bo ten to jest dobry ale chyba pomysłu nie ma na mnie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2019, 15:29

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2020, 10:53

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi trzymam kciuki żeby nowy lekarz ogarnął z pęcherzykami. Na naturalnym cyklu masz normalnie owulacje? Może po prostu potrzebujesz dostać wcześniej zastrzyk na pęknięcie, przy sprawdzaniu poziomu estradiolu, i tyle.

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi a jaka masz prolaktyne ?

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed staraniami tymi właściwymi i pełnymi to ja byłam u ginekologa i endokrynologa (ogarnąć tarczycowo-hormonalne sprawy) i tyle, potem mój obecny ginekolog wysłał mnie na badanie hormonów, amh, plus byłam u diabetologa i robiłam krzywe cukrową i insulinową.

    Martek - nawet nie chce mi się komentować tego co opisałaś.. to jest cholernie niesprawiedliwe i szkoda tego Dzieciaczka, dobrze, że Was ma i u was może poczuć, co to prawdziwa rodzina i domowe ciepło. Życzę Wam żeby Wam się szybko udało i Wasz Maluszek był jak najszybciej z Wami ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale maz mnie dzis zaskoczyl

    <3

    Pisze mu ze wracam z pracy wiec moze ogarmuemy jakies zakupy i pomyslimy nad kolacja i co robic wieczorkiem...

    Wchodze a tu :

    Na stole kwiaty ogromniasty bukiet roz
    Kolacja na stole: pyszna zapiekanka w ykonaniu mojego meza do tego dwie salatki...

    Czerowne winko...

    Plus w lazience leje sie woda zapalone moje ulubione swieczki zapachowe hehe

    No wariat ;D

    Cos tam ma jednak z romantyka ten moj maz;)

    MałaMi90, MissKathy92, Beti82, Ag1988, Martek&M, ABI90, Tasia88, blair., MartitaS, Lajni85, Kaga, Ochmanka lubią tę wiadomość

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ