X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny 🙂 witam się z Wami w środowy poranek. Czekam właśnie w kolejce na lekarza rodzinnego i powoli daje mi się we znaki nieprzespana noc. Poza tym oddałam już krew na atpo i czekam co lekarz wymyśli dalej.. W labie pracuje chrzestna mojego Jarka i zasugerowała żeby prosić lekarza też o skierowanie na usg tarczycy, zobaczymy czy będzie chętna 🙂

    Ruda jak się czujesz? 😘

    Miłego dnia 😘

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj w klubie Milenka. Ja dziś zrobiłam cały pakiet tarczycowy, bo chyba nigdy tak źle się nie czułam. Wyczytałam o istnieniu poporodowego zapalenia tarczycy :/ mam nadzieję że tego nie mam.
    Tylko że ja na USG byłam trzy tyg temu i było ok.

    A Ty Milenka miałaś kiedyś USG?

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam prawie 6 lat temu jak badałam się w kierunku pcos. Po było ok, tsh też było super bo niewiele ponad 1.

    Jestem już po wizycie, dostałam skierowania ale nie chciała mi dać leków na zbicie, kazała czekać na endokrynologa i wynik anty-tpo. Na szczęście już wracam do domu, jeszcze śniadanie i chyba nie wyjdę z łóżka aż do wieczora 😅

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam potworną noc, moja współlokatorka zaczęła rodzić, było zamieszanie, później nad ranem nowa współlokatorka.
    A mnie pierwszy raz w życiu tak bolały plecy, w odcinku krzyżowym, że sama myślałam, że rodzę, właściwie to wzywałam położną, dała mi coś przeciwbólowego i przeszło. Chyba po prostu zaczyna mi się znów nerka odzywać.
    Pod względem innych dolegliwości dzisiaj całkiem nieźle.
    Czuję taką totalną już rezygnację, dzisiaj właśnie wyrównałam rekord z października pobytu w szpitalu - 8 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 😌 myslalam ze tylko ja jedna na świecie zawsze w okresie świat mam problem z podziałem wizyt w rodzinie 🤣 moja teściowa powiedziała (swojej córce a chrzestnej naszego Maksa) ze nie ma siły robić świąt, stac w kuchni i gotować. Niw wiem czy oczekuje ze będę gotować i przyniosę coś na wigilie? Nie byłoby problemu ale jest mały któremu poświęcam 90% czasu a mąż w wigilie pracuje wiec pytam się jak mam się zdeklarować ze coś zrobię? 😯 moja mama nigdy nie wymagała od nas niczego, tylko obecność.
    No i teściowa skrytykowała szatke na chrzest od mojej szwagierki a swojej sorki ze za biedna jest i się nie postarała ( a jest boska, personalizowana złotą nicią). To taki typ: wsYstko na bogato eh..
    a w lidlu kupiła różowy dresik bo jej się tak podobał i muszę mu ubrać no tez pyta 😂

    My dziś wizyta u neurologa, oby wszystko było ok.

    Kaga Miss czy wasze maluszki przesypiają cała noc?

    Ruda dobrze ze to wyszło w szpitalu ☺️ Tak jak Kaga napisała neta nie czytaj 😘

    Nada czekamy na suwaczek ❤️
    Milenka łącze się w bólu z sennością 😘

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! A ja dzisiaj od rana na badaniu krzywej cukrowej.... 🤢🤢🤢 Nie wiem jak to przeżyłyście ale dla mnie to coś OKROPNEGO!

    Milenka... ja Ci BARDZO polecam tego lekarza z Salve w Łodzi, czasami tracimy czas zanim znajdziemy odpowiednich ludzi. Mam jednak nadzieje, że szybko dostaniesz leki na zbicie TSH a później już pójdzie z górki :)

    Żanetka, jestem mocno zainteresowana takim samym modelem wózka który kupiliście :) jedziemy go obejrzeć w sobotę.

    Ruda, współczuje Ci tych widoków i przeżyć 🙄 na pewno nie pomagają... może wciągnij się w jakiś serial to czas szybko popłynie :)

    A jeśli chodzi o teściowe to moją znam od 11 lat chociaż teściową jest od roku 😊 Naprawdę nie mam na co narzekać. Pysznie gotuje i piecze, jest tez bardzo rodzinna ale swoj charakterek ma. Przeżyła też swoje z mężem który powiedzmy się nawrócił i są też bardzo religijni :)
    My mieszkamy u moich rodziców (mamy górę domu do dyspozycji) i aktualnie zaczynamy budowę na wiosnę. Moi rodzice są absolutnie niekonfliktowi i bardzo nam pomagają 😊
    Btw, oglądacie czasami ten program „synowe i teściowe” na tvp2? 🙈😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 09:42

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona kupiła ten różowy dres jak już była znana płeć? 😮🙈

    Why moja mała właściwie od początku przesypiała noce z jedną pobudką (chyba że ja wybudzałam na jedzenie gdy źle przybierała). A dziś pierwszy raz przespała od północy do siódmej rano. 😮 Spalaby dłużej, ale zaczęłam sprawdzać czy żyje, bo wydawało mi się to takie nieprawdopodobne. 😅

    Ruda jak ja Ci współczuję... Naprawdę Cię rozumiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zasnęłam okolo 21 i obudziłam się o 9 🤯🤯🤯

    12 godz snu to jest jakiś szok
    Ostatnio stałam się taka senna że tylko bym spała i spała 🤯🤯


    Wogole Wczorja popołudniu robiłam porządki w komodzie z bielizną
    Myślę sobie a uloze mężowi ładnie te gacie i skarpety
    I na samym dnie odkryłam pudełko co wiem że mu nie dawalam takiego prezentu
    Otwieram a tam bransoletka na nogę z sercem stopka i kształtem figurki chłopczyka🤯

    Kuźwa nie wiem czy dostanę to na święta czy po porodzie ale muszę udawać mega mega zdziwiona i zaskoczona chociaż nie wiem czy mi to wypali 😂
    Spieprzylam mężowi niespodziankę haha

    Teraz jem śniadanko jajeczniczke i herbatkę cynamonowa pije i jadę później w miasto, mam dziś kosmetyczke muszę sobie zrobić henne i jakaś maseczkę na twarz🤗

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, Maks miał już jakieś 2tygodnie 😂 bluza fioletowo-różowa a spodnie różowe bardzo jasne. Ubiorę mu i po nocy pójdę do teściów. Zazdroszczę spania malutkiej. Mój ciagle dwie pobudki ok 2-3 i po 5.
    Żanetka Ty szperaczu 😂 tylko nie udawaj przesadnie 😂

    Stokrotka trzeba przeżyć 😘 na szczęście tylko raz. I można odpoczywać resztę dnia.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka ja oglądam XD aż mi wstyd ale lubię bardzo ten program. Czasami są super babki ale czasami takie okropne kobiety, drą się na siebie :o

    Jeju od wczoraj jest mi tak niedobrze. I mam ciagle okropny apetyt 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Muszę się ogarnąć. Wczoraj poszłam do pracy z zupa i poszłam na MacDonalda bo miałam taka ochotę. I było okej. Ale wieczorem obiecałam mężowi, ze pójdziemy na pizzę. I poszliśmy. Najadłam się pod kurek taka była pyszna i umierałam cała noc. Rano tak samo. A ja tak nienawidzę wymiotować :(( tzn wiem, ze nikt nie lubi ale naprawdę mam awersje.

    Milena dzielna jesteś z tymi wszystkimi lekarzami. Ale super, że udaje Ci się tyle rzeczy na NFZ ogarnąć. Mi to wydaje się nierealne.

    W ogóle dziewczyny jak wybiera się szpital do porodu? Trzeba się umówić tam do lekarza czy jak to wyglada?

    Żanetka ale się dogrzebałaś XD pewnie na święta prezent (tak o stawiam)

    Ruda przykro mi, że się tak musisz męczyć. Najgorzej, że to wszystko tak daleko.

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why chłopczyk na rozowo, tego jeszcze nie grali 😂😂

    Why_not_now87 lubi tę wiadomość

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jesteście wierzące ale myśle, że mimo wszystko warto przeczytać. Podsyłam super magiczną historie 😊♥️

    https://deon.pl/wiara/swiadectwa/maryja-spelnila-swoja-obietnice-ta-ciaza-byla-cudem,422507

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada ja od dawna wiedziałam gdzie chxe rodzic ( z opinii innych oraz po tym jak się mną zajęli po poronieniu). Ale jak urodziłam i byłam z małym jescze w szpitalu widziałam ze dziewczyny przychodziły do położnych (oddział noworodków akurat u mnie) i pani pokazywała jej sale porodowa oraz jedna z sal (pustą) na której leży się z dzidziusiem I odpowiadała na pytania.
    Najważniejsze jest zaufanie do osób które nas prowadzą przez poród i później pomagają w pierwszych dobach. Najlepsze jedzenie i wystrój tego nie zrobi 🙂. A jedzenie u mnie było średnie, mąż był codziennie wiec jadłam dobrze 😁
    A co do mc, w pierwszej ciąży miałam to samo - big mac zestaw obowiązkowo. W drugiej nie miałam zachcianek, bardziej odrzuciło mnie od kawy i czekolady. Pewnie dlatego szybko wróciłam do formy.

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra z tym dresem 😋 masz nowoczesna teściową 😅 nie szufladkuje dzieci ze względu na płeć. Może pod choinkę wjedzie jakaś lalka. 😁 A z tym spaniem to wiesz, moja wieczorem najada się mojego mleka z butli i spi. Gdybym karmiła piersią byłoby gorzej.

    Nada ja po prostu pojechałam do szpitala, gdzie chciałam rodzić i urodziłam. 😅 Nawet tam nie poszłam na żadne dni otwarte. Niektóre dziewczyny kombinują, żeby mieć lekarza ze szpitala, ale ja uważam że to jest trochę zbędne. Ja nie czułam się gorzej zaopiekowana z tego powodu, że nie miałam tam lekarza. Wszyscy byli mili, pomocni, jak zaczynałam ryczec jak głupia to mnie wspierali. Nikt nawet nie pytał za bardzo kto mnie prowadził. No chyba że nie wiem jest jakiś baaardzo oblegany szpital to może wtedy warto.

    Żanetka Twój mąż to chyba oszaleje jak zobaczy syna 😁 urocze z tą bransoletką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 10:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam lekarza z tego szpitala, jedynie panią z ganinetem współpracującym, ale ja znam tu lekarzy, bo nie jest to mój pierwszy pobyt.
    Teraz po prostu lekarz mi napisał skierowanie do tej konkretnej placówki i z kolei w moim przypadku tak będzie jak da mi skierowanie na cc.
    Przychodzę z tym papierkiem i mnie przyjmują, w przypadku naturalnego porodu chyba po prostu się przyjeżdża na IP.

    Różowy dresik? Cóż teściowa to na pewno nowoczesna kobieta, a poza tym prawdziwy mężczyzna różu się nie wstydzi 😂
    Koniecznie zrób Smerfikowi fotkę dla nas w tym dresiku!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 10:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga maz od początku oszalał 😂
    Jak zobaczy to już calkiem chyba wyląduje na innej planecie
    Urocze to ❣️

    Why też chętnie zobaczę twojego smerfa w różu 😂
    Wkoncu jest równouprawnienie 😂
    Byleby mu to tylko nie zostało to nie bd tak źle 😂

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale zaczynajac rodzic po prostu tam jedziesz? Czy rezerwujesz termin? Mi zalezy na jednym z najbardziej obleganych szpitali w Warszawie wie nei wiem jak to ugryzc. Z drugiej strony jeszcze kupa czasu.

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada tak
    Chyba że z jakiś przyczyn masz ustalona cesarke to zgłaszasz się w dany termin że skierowaniem
    No ale jak nagle cię coś chyci to jedziesz 🤗

    Stokrotka co do artykułu to powiem tak że jak ktoś jest mega wierzący no to różne cuda podpisze pod Maryję Boga itp ale kto wie może i coś w tym jest 🤯

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się jedzie jak zaczyna się rodzić, a oni wtedy nie mają prawa nie przyjąć. W ogóle chyba jak się jest po terminie to można się chyba już zgłosić do szpitala, nie wiem.
    Ja od początku wiem, że cesarka i pod tym kątem się dowiadywałam.
    Ale chyba nie ma czegoś takiego jak zapisy, z resztą możesz sprawdzić Nada to chyba w jakiejś szpitalnej informacji, bo co szpital to inna polityka.

    Tak w ogóle to niby to jest dużo czasu, ale nie zdajesz sobie jeszcze sprawy jak to szybko ucieka, nim się obejrzysz, a będzie już totalnie zaawansowanie.

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak, że takich informacji udziela też ginekolog prowadzący lub jak idziesz na wywiad kwalifikujący do szpitala to dostajesz takie informacje?
    Mi wszystko powiedziała moja gin :) ale ona akurat pracuje w tym szpitalu w którym będę rodziła.

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
‹‹ 733 734 735 736 737 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ