X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam bóli nad ranem. Poczekalam aż mąż wróci z pracy, prysznic śniadanie i pojechaliśmy. Kolejka w IP nieziemska, pow pielęgniarce że mam skurcze co 10min (trochę skrocilam bo były nieregularne) i przyjęto mnie od razu i zaraz na porodówkę. Więc mnie wzięli z ulicy że tak powiem, nic nie rezerwowalam. 🙂 I nie sądzę żeby odesłali Cię gdzie indziej 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada w Austrii obowiązuj te zapisy, tam chyba do 15 tyg musisz sobie wybrać szpital w którym chcesz rodzic i się meldujesz tam...
    Sa meldunki do danego szpitala, wybierasz sobie i tam wiedzą że nastąpi poród danej osoby...

    U nas czegos takiego nie ma, dlatego np masz że sobą cała dokumentację medyczna z ciąży bo jak nagle gdzieś trafisz to wiesz... Chociaż Warszawa duże miasto to kto wie jak tam jest
    Ale jak takie coś istnieje to napewno na stronie szpitala jest taka informacja więc trzeba poszperac 🤗


  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedynie jak ma się planowane CC musisz jechać wcześniej do szpitala ustalić termin. W każdym innym przypadku po prostu jedziesz do szpitala i powinni Cię przyjąć. Jeżeli jest się po terminie to ginekolog daje skierowanie i z nim idzie się do szpitala. Nie ma czegoś takiego jak rezerwowanie sobie miejsca w szpitalu. Ja weszłam praktycznie z ulicy, zostałam przyjęta i wywołali mi poród bez żadnych konsultacji z moim ginekologiem, bo tam przecież też pracują ginekolodzy i wiedza, co robią. ;)
    Chyba że bardzo Ci zależy na jakimś konkretnym szpitalu, obleganym to możesz pogadać z ginem, co jeżeli nie będzie miejsc akurat.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak piszecie o tych poródch i sobie uświadomiłam że za 1.5 Msc będę lezec na porodowce 🤯
    Az mnie dreszcz po plecach oblecial 🤯🤯

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa jeszcze mi się przypomniało, że niektóre szpitala zalecają konsultację z anestezjologiem (trzeba zrobić pewne badania na te wizytę) jeżeli chce się znieczulenie. Ja bylam jakieś trzy tygodnie przed planowanym porodem i w sumie dobrze, bo cztery dni później już leżałam w szpitalu. Ale szczerze nie wiem czy to jest jakieś bardzo konieczne, bo gdy leżałam na porodówce pobrali mi krew i ponownie oznaczali parametry krzepnięcia krwi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam info po wizycie, decyzja o moim wypisie padnie 17.12., trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze, malutka urosła i żebym 18.12 już była w domu!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Ruda obyś świeta i nowy rok powitała w swoich ścianach ✊✊✊

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda kciuki !

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda kciuki zaciskamy ✊🏼
    Żanetka teraz jest stres i strach ale w dniu porodu o nim zapomnisz 😍 będzie tylko ekscytacja i chęć „chce już urodzić” 😂

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wynik drugiej bety! 💜💜💜

    f6a5f2f6c4eeaaa4.jpg

    Na belly w kalkulatorze HCG pokazuje mi średni dwudniowy przyrost 219,4% i jest on w normie 💜💜💜

    Ale się cieszę!!! 💜💜💜🍀🍀🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2019, 14:21

    Żanetka93, OlaaM, Kaga, emdar, joana_aska89, Stookrotka, MilusińskaMilena, RudaMaruda25, MissKathy92, Why_not_now87, Jane208 lubią tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ❤️❤️❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson miałaś jakieś objawy czy tak o zrobiłaś test?
    I twojego męża prowadził ten doktor co mojego czy zmieniliscie na innego? 😊

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka93 wrote:
    Megson miałaś jakieś objawy czy tak o zrobiłaś test?
    I twojego męża prowadził ten doktor co mojego czy zmieniliscie na innego? 😊

    Trzymaliśmy się zaleceń naszego endokrynologa - Jakuba Bukowczana, a Plich je potwierdził i kazał kontynuować :)

    Ja jestem Kochana na cyklach stymulowanych i każdego dnia muszę pilnować leków, także pierwszy test mi nie wyszedł w ogóle, ale było za wcześnie bo 9dpo :P Drugi raz siknęłam w dzień zaplanowanej bety, zawsze ją robie w ostatni dzień brania Duphastonu, żeby w razie czego nie mieć wyrzutów sumienia :)
    A z objawów miałam pełniejszy biust, byłam na zakupach w sobotę po biustonosz i musiałam kupić rozmiar 65E zamiast jak zwykle 65D, a zdziwiłam się mega, ponieważ nic nie przytyłam :D Mdłości całe życie mam po kawie :D Zaczęłam być bardziej senna niż zawsze ale skojarzyłam to z jesienną aurą :)

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, mega wielkie gratulacje ❤️❤️❤️spokojnej i nudnej ciąży 🤰

    megson91 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson piekny przyrost :d

    megson91 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda trzymam kciuki 😊
    Megson jeszcze raz gratuluję 🙂

    Rok zaczął się z przytupem i jak widać tak też się kończy 😁 a że to nie koniec grudnia to oby jeszcze jakieś dwie kreseczki się pojawiły. 😊

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson gratulacje❤

    Ruda kciuki zaciśnięte i nie puszczam ❤

    Co do artykułu bardzo wierzaca nie jestem.. ale wiecie jak człowiek się stara to łapie sie wszystkiego.
    I ostatnio codziennie sie modlę.. dziekuje za to co mam.. bo mam naprawde szczesliwe zycie, ale proszę też o ten dar bycia mama i bycia prawdziwa rodzina z Pawlem..
    Nie wiem czy mi to pomoze.. ale wiecie od czasu kiedy zaczelam to czuje sie lzej i bezpieczniej. Nawet jesli sie nie uda w tym miesiacu to wiem, ze kiedyś sie uda.. i niewazne czy to bedzie magia modlitw, leczenia czy adopcji, ale wazne, ze teraz czuje sie bezpieczniej.

    Stookrotka, nada, Żanetka93, megson91 lubią tę wiadomość

  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny! Czekamy na Wasze piękne serduszka i suwaczki 😊 Będziemy śledzić je razem z Wami ♥️

    megson91 lubi tę wiadomość

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dopiero wstałam 😱 i to z jakimś przerażeniem że już jest ciemno i nie wiedziałam co się wokół dzieje 😅

    Pisałam dziś do mojej siostry, ona też leczy tarczyce, i wiecie co mi powiedziała? Że czekała na pierwszą wizytę u endo pół roku! Masakra, wiedziałam że długo ale nie że aż tak 😱
    A na prywatną wizytę u endo też trzeba mieć skierowanie? Mężowi jak powiedziałam to skwitował tylko że trzeba to przyspieszyć.
    W piątek prosto po pracy jadę do mojego gina to może bym od niego dostała receptę albo chociaż jakąś sugestię co robić..

    Megson, jeszcze raz wielkie gratulacje ❤️

    Heh ja jeszcze w ciąży nie jestem (i nie zapowiada się w najbliższym czasie) a już od dawna wiem gdzie bym chciała rodzić w razie W 😅

    megson91 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 13:58

‹‹ 734 735 736 737 738 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ