X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga niezle jaja
    Moja Znowoz lubi się wystroic
    Ale piec w piekarniku będzie kilka razy na jednym papierze bo jej szkoda mimo że po jednym użyciu jest czasem w stanie krytycznym

    A Kaga miałaś rację całe mieszkanie w balonach a dla mnie kwiaty☺️

    Teraz czas się ogarnąć pod własnym prysznicem
    Mały sobie śpi u taty w ramionach ☺️

    Jestem poprostu szczęśliwa 💙

    Kaga, megson91, MissKathy92, joana lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, ale u moich teściów też to widzę, to nie chodzi o to żeby szastać kasą na prawo i lewo, ale oni też są mega skąpi, a to nie jest tak że im się nie przelewa, bo pieniądze mają, w ogóle sam fakt że nie wierzą w banki i trzymają pieniądze po garniturach, płaszczach i futrach.
    Ile razy jestem u teściów to ciągle narzekanie, że drogo, że gdzieś w jakimś sklepie jest coś taniej.

    U mnie w domu zawsze było tak i ja też tak robię, że wolę sobie wędlinę np. kupić droższa a mniej, niż 5 kg za 15 zł/kg, bo tanio i w promocji. Ja przynajmniej zjem to ze smakiem.

    I jak zamówiłam ubranka dla malej, cały zestaw taki ładny to mój mąż pokazał mamusi i ona do mnie ile zapłaciłam, ja ze 170 zł (pomijając fakt, że się nagadała że to za wcześnie) to ona oczy jak 5 zł, że przecież w Pepco czy Auchanie to bodziaki kupiłabym po 5/6 zł. Nosz kurde!

    Jak mieszkałam u nich w domu, całe szczęście tylko kilka miesięcy to jak jadłam awokado to teść z tekstem, że on "gruszki" za 5 zł by nie kupił i że lepiej jakbym zjadła kiełbasy, bo jest zdrowsza (!), a po sałatce nie będę mieć siły.
    Jak chciałam ugotować dla wszystkich obiad to mnie pouczał, że on nowości nie toleruje i z przypraw tylko sól i pieprz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda moja teściowa raz debatowala że w Tesco na wielickiej jest kawa 2 zł tańsza bo widziała cenę gdzie ja kupiłam...
    Jechałabys z Bronowic na Wielicka po kawę 2 zł tańsza?

    Tłumaczenia że więcej by przejechala niż warta ta tańsza kawa nie miały sensu bo przecież komunikacja można jechać i kupić zapas tych kaw 😂

    Nie wiem ja też lubię mieć kasę nie szastac mimo bo nie przychodzą łatwo ale kurde są jakieś granice

    Trzeba odróżnić oszczędność od skapstwa 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Ty na pewno będziesz wiedzieć, ale moi teściowie mieszkają w okolicach Balic w stronę Krzeszowic.
    No i w sierpniu jest ślub ich córki, siostry mojego męża. Na to teściowa stwierdziła że sukienkę sobie uszyje sama, albo od wiosny zacznie jeździć na jarmark do Krzeszowic, albo do Wolbromia żeby znaleźć jak najtaniej, taką max. do 70 zł.

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka czyli solidny prysznic, włosy pieknie wymyte, kremy na twarz i wygodny ciuszek???? 😁😁😁

    A jak Twój brzuch po porodzie?

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda no to widze, że w kwestii teściów możemy sobie podać ręce. Aczkolwiek ja tam do teścia nie mam nic, jest taką bardzo neutralną osobą, zawsze pomocny itp. Ma czasami takie Januszowe zachowania, zauważyłam że nie ma szacunku w ogole do nikogo, źle traktuje obsługę w sklepie, na infolinii, montera tv... Wiadomo jak ktoś sobie zasłużył to człowiek mu przyzna rację, ale byłam świadkiem jak zjechał za nic babkę w sklepie. :/

    Natomiast moja teściowa ostatnio szła pół miasta, bo w Lidlu były udka 30 gr tańsze... Wiecie ja nie mówię, zeby szastać kasą, ale ja jak idę do sklepu i potrzebuje pierś z kurczaka to nie wertuje oferty wszystkich marketów tylko idę i ja kupuję. A ona do nas ostatnio czy moglibyśmy jej masło kupowac u nas w markecie, bo jest często promocja. Pół roku tu mieszkam i nawet nie wiedziałam, że jak się kupi dwa to jest zniżka 2 zł. Ona do nas jeszcze nigdy nie przyjechała autobusem, bo bilet kosztuje 3 zł... Jak zmarła babcia męża to dopiero wtedy dorobiła się filiżanek czy jakiejś zastawy stołowej, bo jej wszytko zabrała z mieszkania. :/

    Z tymi ciuszkami to tak samo. Ja kocham ciuszki że sklepu Pinokio ❤️ są rewelacyjne, fantastycznie uszyte i w ogole. I też kto to widział tyle wydawać. Też jej kupuje coś tańszego, jak się trafi fajne, np spodenki ze zdjęcia są z Lidla. Ale jak będę chciała jej kupić pajacyk za 40 zł to kupie i nie potrzebuje pozwolenia.

    W ogóle co do takich sklepów... Ostatnio dostaliśmy od kogoś taki gryzak z Pepco, taki łabędź. I w necie na jakiejś grupie widziałam, że jakaś mama dotknęła językiem tego gryzak i mówi że dramat. Poszłam, polizalam i masakra, myślałam że mi język wypali. 🔥🔥🔥 Jadłam, piłam a te chinszyzne nadal miałam na języku! Mimo że śliczny ten gryzak to pójdzie na śmieci... Na szczęście nie dałam tego małej.

    Żanetka wiedziałam ❤️❤️❤️ skąd ty tego męża wzięłaś. 😂 Ja swojemu pół ciąży sugerowalam, że miło by było dostać kwiaty po porodzie i nic. 😂 Aczkolwiek wczoraj mi kupił na imieniny, mimo że on jest ze Śląska a tu się imienin nie obchodzi.

    Przed Wami trudny, ale piękny czas ❤️ czerpcie z niego garściami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 16:19

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:36

    Kaga lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi masz 100 procent racji, my też kiedyś będziemy udzielać rad naszym dzieciom/zięciom/synowym i też pewnie się im to nie będzie podobało a my będziemy się denerwować. Bo świat się zmienia, pewne rzeczy odchodzą do lamusa, pojawiają się nowe.

    Ja np na Wigilii pokłóciłam się troche z moja mamą. Bo wpadła na pomysł, że zamoczy smoczek małej w miodzie, bo przecież "ona taka biedna, tylko to mleko i mleko i niech sobie biedaczka spróbuję cukru". Już na studiach miałam taki przedmiot bromatologię, gdzie mówili nam żadnego miodu do 12 miesiąca życia. To samo na mikrobiologii, to samo na apiterapii. Dlatego, że w miodzie mogą gromadzić się przetrwalniki jadu kielbasianego. Dorosły organizm sobie z tym poradzi, niemowlaka nie (botulinizm dziecięcy). Stanowisko WHO mówi jasno - żadnego miodu. A co moja mama na to? Że się głupot naczytałam. Kurtyna.

    Cieszę się, że z Twoim mężem lepiej. ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 16:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi oby nie 😂 ale mimo ze będziemy się starać możemy być tak postrzegane 😂

    U mnie nie było balonów bo mój mądry mąż zamówił na ali świecące i nie doszły 😂 a szkoda 😥
    Ale i tak było miło

    5b164f690e74.jpg

    Kaga w jakiej części Kato mieszkasz? 😊

    Żanetka93, MilusińskaMilena, megson91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda flirtowalam kiedyś z facetem z krzeszowic
    Tak mi się przypomniało 😂

    Apropo sukni bo to rzeczywscie córka bierze ślub a suknia z jarmarku z Krzeszowic eh

    Wiecie co wam powiem?
    Tak jak kiedyś pisałam nie pochodzę z jakiejs bogatej rodziny
    Poprostu z takiej normalnej zwyczajnej żyjącej sobie
    Na nic nie brakowalo ale też się nie przelewalo
    I moja mamusia wiedząc że bede brać ślub składała sobie hajs do takiej jakby skarbonki żeby sobie uzbierać na fest suknie i fryzjera i wogole żeby landie wygladac
    Jak to usłyszałam wtedy to myślałam że się poplacze
    Mówię wtedy mamo chodź na kupię ci suknie o jakiej marzysz
    Ale samo to że chciała ze ten dzień był dla niej wazny i wogole mimo że nie jestem jedynym dzieckiem bo jest nas 4

    A co do ciuchów na dziecko też słyszałam że za drogie niektóre
    Kurde mam ukochane pierwsze dziecko i chce mu dać co najlepsze co mnie obchodzi to że za chwilę z tego wyrośnie
    To wolę sobie coś odmówić a jemu dać coś lepszego

    Kasiu mój brzuch o dziwo wygląda całkiem
    W sensie nie jest duży wręcz wróciłam ze szpitala w spodniach sprzed ciąży
    Tyle że skóra jest na nim bardzo wiotka i taka trochę pomarszczona ale położna mi mówiła żeby smarować i że jak macica się będzie obkurczac to wróci do normy

    I tak włosy wkoncu umyte tak jak się patrzy 😂

    Kaga męża znalazłam trochę tak jakby na ulicy 😂😂😂
    Po przed klubem do którego poszłam z koleżankami

    No i tak się jakoś przykleil że już został 😂

    megson91 lubi tę wiadomość

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:37

    nada lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiem wam hit 😂
    Mały pierwszy mocz ma taki mega mega żółty ( w szpitalu mówili że to norma w pierwszych dniach)

    Maz mega się starał tapetę zrywal i kleil nowa bo mu się bardziej spodobała
    No i ścianę tak odpicowal żeby maly miał Cudny kącik

    A Fabi co?
    Puścił fontannę i cała ściana w jego moczu 😂
    Nie zdążyliśmy złapać bo leżał gotowy do przewiniecia😂😂😂😂

    Zaraz dajemy jeść

    Aaa i mąż stwierdził że ten ulubiony prawy cycek to ma po nim bo ze tez się zawsze wolał "bawić" prawym😂😂😂

    megson91, nada, joana lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podeslij zdj na forum 😍 nigdy nie robiłam, ale jadlabym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI właśnie podziel się zdjęciem ❤️
    Musi być mega pyszna!

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Żanetka, słyszałam o takich dylematach rodziców chłopców. 😅 Nam się mała nie raz zsikała podczas przewijania, ale u nas wymienia się podklad i po sprawie.

    Why na Brynowie. 😁 Kupiliśmy tu mieszkanie jakiś czas temu, na razie jest ok, wszędzie blisko, ale raczej nie jest to nasze docelowe miejsce na ziemi. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 05:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na trasie dk81?
    Tez mysle ze za rok znajdziemy inne miejsce na ziemi w większym Lokum

    Mój mały zdolniacha obsikał nas nie raz i sobie na buśkę 😂 śmieszne chwile 🙈😂

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Właśnie zjadłam gofra z bita smietana i dzemem😁😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 18:40

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:37

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Co do dzieci to myślę, że ona już czuje, że to bedzie dziecko moje i męża i bedzie musiala sie trzymać tego co powiemy. Bardziej zastanawia mnie teść.

    W ogole w poniedziałek temat zszedł jakos na dzieci i teść ze w Częstochowie to miasto kupuje nowonarodoznym dzieciom wózek, a ja mówię ze to dla dzieci z in vitro bo miasto daje dofinansowanie a on patrzac na mnie mówi że co to za różnica in vitro czy nie, to dziecko i to dziecko. Patrzył na mnie jakby domyślal sie, że mamy jakis problem i jakby dal nam akceptację na in vitro. Dziwnie sie poczułam ⁸

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 18:40

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś to Twoja teściowa jest trochę jak moja mama 😂

‹‹ 826 827 828 829 830 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ