X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 witam się z Wami. Przespałam dziś cały dzień.. Jutro znowu klinika, strasznie się stresuję..
    Tak rozkminiam, czy na wynik testu pct mogło wpłynąć to że po ❤️ a przed badaniem wzięłam szybki prysznic? Dopiero później wyczytałam że nie powinno się nawet podmywać 😱 (dla mnie jest to nie do ogarnięcia🙄)
    Byle do jutra.. A na dzisiejszej nocce chodziłam na rzęsach, sama się zastanawiałam jak to przetrwałam..

    Dziewczyny, maluchy macie przesłodkie ❤️

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dobranoc 😴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 09:01

    RudaMaruda25, MilusińskaMilena, Kaś28, MissKathy92, Kaga, joana, Why.Not.Now, megson91, Lajni85 lubią tę wiadomość

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka ale przygody haha. Super z balonami. Powiedziałam mojemu jakie to miłe, może tez coś podobnego przygotuje :p hehe

    Mnie moja teściowa tez wkurza. Ostatnio bardziej. W ogóle ostatnio mi położyła rękę na brzuchu i to było takie opór dziwne.... przecież to mój brzuch, nawet nic tam jeszcze nie widać za bardzo.... trochę mięśnie może się rozeszły.

    Kurde a ja byłam u diabetologa i niestety cukrzyca ciążowa. Wiecie co spodziewałam się cukrzycy, bo mam przecież IO, ale nie spodziewałam się, ze to będzie tyle roboty... muszę mierzyć glukozę we krwi 4 razy dziennie, do tego codziennie rano mocz. Mam takie paski które sprawdzają czy się nie glodzę 😳 Cieszę się że ogarnęłam tą dietę pudełkową, bo mam nakaz spożywania 6 posiłków... ostatni muszę zjeść po 22... Do tego wizyty co miesiąc u doktor i kontrola wyników czy nie trzeba wprowadzić insuliny.

    Megson smiechowe te twoje koty.

    ABI zazdroszczę bezy tak bardzo <3 jaka to okazja?

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why mam bardzo blisko do dk81 🙂

    Nada ja to nie lubiłam jak ktoś mi brzucha dotykał... Jak zapytał to jeszcze ok, ale jak ktoś z zaskoczenia to mnie to mroziło. Mi się bardzo stawiał brzuch, brałam mnóstwo leków z tego powodu i miałam ograniczyć dotykanie brzucha a właśnie to moja teściowa sobie takie macanie urządzała. Komuś innemu bym zwróciła uwagę, ale jej...

    Żanetka spokojnej nocy ❤️ masz swoich dwóch chłopaków przy sobie. 🙂

    Milenka trzymam mocno kciuki!!! Musi być dobrze 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 20:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi to przez całą ciąże się nie przytrafiło, żeby mnie ktoś dotykał w brzuch prócz męża, ale ja chyba bym zwróciła każdemu uwagę.
    Ja nie lubię jak mnie się w ogóle dotyka, a jeszcze jak np. ktoś mnie dotyka we włosy to już w ogóle!!! 😡

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada ale jaja z tą cukrzyca 🤯a Wczensiej miałaś tylko IO czy problemy z cukrem też bywały?

    Idę się przespać kochane od godziny i nie moge
    Cały czas na niego patrzę i boję się że jak usne to coś mu się stanie 🤯
    Wiem głupie 😂

    O 21 będę go wybudzac na jedzenie🤯

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i milenko powodzenia jutro

    Też z tym podmywaniem
    Jak tu się nie podmyc po seksie 😂

    No ale może coś w tym jest

    Będę czekać jutro na wieści 😊

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka ja czytalam ze jesli cgce sie robic to badanie to zero śliny, zeli , nie mozna sie mtc ani przemywac przed badaniem . Wiem ciezko ale trzeba dac radę

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to moj tesc ma identycznie jak Twoj 😂 co tam owoce i warzywa, "miesa trza jesc" 😂 a kiedys wypalil tekst, ze tym pannom w miescie to w glowie sie poprzewracalo, bo nie wiedza co dobre 😂

    Nada przykra sprawa z ta cukrzyca, ale fajnie ze masz ta diete. I tez jestes caly czas pod kontrolą..

    Zanetka Twoj maz to umie robic niespodzianki 🥰 moj to zerowy romantyk 😊

    Milenka wiadome kazdy czuje sie niekomfortowo, ale jak ma dac miarodajny wynik to warto. Kciuki, zeby wynik byl super 🤞🤞🤞

    Kas dobry sposob na oszczednosc z tymi badaniami 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:19

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu czuje ze z Twoją teściowa będzie jeszcze ciekawie 😂
    Aczkolwiek życzę wam oczywiście jak najmniej atrakcji

    Co do romantyzmu to może nie jest jakiś romantyczny w sensie typowy romantyk ale poprostu lubi robić niespodzianki różnego rodzaju i nie ukrywam dba o mnie bardzo
    Chociaż i tak większe wrażenie niż balony i kwiaty zrobiło na mnie to że powiedział mi że jest dumny ze dziękuję i że wtedy na tej porodowce zakochał się we mnie drugi raz ❤️

    Kaga muszę cię Ciebie poradzić
    Bo mleka mi się robi coraz więcej...
    A mały je dobrze póki co nie zapeszajac chyba wypali nam karmienie piersią
    To mrozic mleko jak w między czasie odciagne?
    A i mamy czy dopajalyscie na początku małe czy samo mleko wedlug was wystarczy?

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milena kurczę ale to powinien lekarz powiedzieć co wolno a co nie, a teraz się biedna stresujesz. Trzymam kciuki za kolejne badanie. Dawaj nam znać.

    Może następnym razem jej zwrócę, ona inne dziewczyny tez dotykała tak w ciąży. Może jej się wydaje to naturalne? Nie wiem.

    O matko mam podobnie z włosami haha

    No właśnie ja mam IO przez wysoki cukier na czczo (bo to różne problemy są przy tej chorobie). Już jestem po pierwszym strzale w palec i nie jest aż tak zle. Szkoda ze tyle razy :o

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka nie zaleca się dopajania jeżeli jesteś KP. Moje dziecko nigdy nie dostało nic poza mlekiem.

    To co teraz dzieje się u Ciebie to klasyczny nawał mleczny.
    Tutaj masz jak sobie z nim radzić

    https://www.mlekiemmamy.org/nawal-mleczny/

    Tylko na te szałwię bym uważała, zeby za bardzo nie zmniejszyć ilości mleka. Może daruj ja sobie jak nie będzie tragedii.

    Nie dopuszczaj do sytuacji byś miała zbyt dużo mleka w piersiach.

    Co do mrożenia, ech. Ja go osobiście nie polecam, ale jeżeli masz wylać to lepiej zamroź. Ja rozkrecilam tak laktację, że mi w lodówce brakowało pojemników na mleko, więc nadstan mrozilam. Wtedy wyczytałam na grupie, że mnóstwo dzieci nie chce pić mrożonego mleka ze względu na zapach. Żeby zobaczyć czy mój wysiłek nie idzie na marne postanowiłam jeden woreczek rozmrozić i się załamałam. Smród jakich mało. Wymieszanie mydła i wymiotów... Ale na grupach wyczytałam, że to normalne, że dzieci takie mleko piją. Madzia zwymiotowala go po minucie. Drugiego dnia drugi woreczek i druga próba. Wymioty po 20 sekundach. Przestałam mrozic. Sama nie mogłam znieść tego smrodu i nie mam serca jej tym katować, to już wolę podać MM. Ale nie chcę Cię zniechęcać, tak jak mówię jak masz wylać to zamroź, może akurat Twój synek kiedyś wypije. Zamrożone może być pół roku. 😊

    Ale jest jedna świetna rzecz którą można robić z mlekiem - dodawać do kąpieli dziecka. Ja jestem taka, że ja po każdym kontakcie z wodą używam kremu do rąk. Jeżeli kąpię Madzie z dodatkiem mojego mleka to mam idealnie nawilżona skórę. Ona też. Mówiłaś że Fabianowi się łuszczy skóra, może warto dodać to mleko? Madzia nigdy nie miała zadnych problemów skórnych, ale na różnych grupach na FB widziałam, że mnóstwo podraznien i zmian schodzi po kobiecym mleku. Rewelacyjnie nawilża i jest bardzo "naturalnym" kosmetykiem.

    Aktualnie mam tyle mleka w lodówce znów, że chyba znów zacznę jej dolewac, bo już tego nie jest w stanie wypić. 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 22:03

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka oj jest i bedzie zabawnie 😂 juz sie boje co to bedzie jak urodzi sie dziecko 😅😁

    Milo uslyszec takie slowa od męża ❤❤❤

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga potwierdzam! Nasze mlekomidelany kosmetyk.
    A smarując nim brodawki po karmieniu unikniesz podrażnień Zanetko :)

    Ja również nie dopajam, jeśli dziecko jest spragnione to cycuś jeśli głodne też cycuś. W mleku matki jest wszystko co najlepsze. Maleństwo może robić kupki rzadziej (co kilka dni) ale to normalne przy KP🙂

    Ten wątek niebawem będzie się nazywał „Wywalczyłyśmy pierwsze maleństwa w 2019/2020roku” ❤️

    Maksiowi tez stopki się łuszczyly, używaliśmy sudocrem protect & care. Nie mylić z sudocrem na bazie cynku 😛

    Kaga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka no stres!❤️ trzymamy kciuki za jutro.

    Żanetka zalecali wybudzanie do karmienia?
    Ja nie wybudzalam. Jak zasnal to wiedziałam ze za ok 2,5-3h się obudzi na amu.
    Mówili na żądanie to tak karmiłam. Po jakimś czasie wskoczyliśmy w pewien schemat i już nie wisiał na cycku non stop 😊

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why tak na brodawki też super!
    W ogóle wyobraźcie sobie ostatnio wyczytałam gdzieś, ze istnieje czarny rynek i ludzie handlują kobiecym mlekiem. Kupują go ludzie chorzy na raka (to jeszcze rozumiem, wiadomo że zrobią wszystko zeby się wzmocnic), ale też... kulturyści.

    Mówię mężowi, że może zamiast ja do pracy to będę na tym laktatorze wisieć i handlować. 😂 Podobno przy dobrych wiatrach nawet 100 zł idzie wyciągnąć za 100 ml. 😂

    W ogóle nie wiem czy wiecie, że istnieją tzw banki mleka i można tam oddać mleko dla potrzebujących, np. wcześniaków. Piękna inicjatywa.

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też kąpałam małą w swoim mleku i polecam przy dużej ilości :)
    Z maminego mleczka można też zrobić takie lody na patyku na ząbkowanie :) podobno działa cuda ;)
    No i Why ma racje, ja bym też nie wybudzala dziecka przy kp (no chyba że lekarz by tak zlecil) :)
    Kp na żądanie, mm co 3h :)
    No i Zanetka nie ma potrzeby dopajac przy kp :)
    W zasadzie przy mm też nie koniecznie chyba że dziecko nie może zrobić kupy i się męczy... Ja swojej nie dopajalam ogolnie, tylko po wyjściu ze szpitala na początku grudnia trochę jej herbatek robiłam bo miała problem z wypróżnianiem :)
    Teraz ma problem bardziej w drugą stronę ale to chyba po matce :P

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga rozwalilas mnie tą pracą z laktatorem :D

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka gratulacje!!! Śliczny 😍

    I zgadzam się z tym, że żeby poznać teściowa, to trzeba urodzić wnuka...

    Dzisiaj próbowała Filipka posadzić na kolanach, a ma niecałe 3 mies... Nie pamięta, że asekuruje mu się głowę. Mój mąż mi nie wierzył, jak mu powiedziałam, co wyprawia... Do dzisiaj...

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, powiedz mi proszę z jakiej firmy ogarnęłaś sobie dietę pudełkową? Wybrałaś opcje jakąś specjalną dla cukrzyków czy IO? Kurczę sama się zaczynam nad tą opcją zastanawiać...

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
‹‹ 827 828 829 830 831 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ