X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaka witaminę D podawałyście małym od urodzenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie z jakiej firmy?

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do nich nie dociera. Czekasz z dzieckiem aż wybudujesz dom, bo jeden pokój to ciasno? "moja córka też tak miała, ale zrobili sobie dwójkę, teraz skończyli budowę i sobie mieszkają w domu" okeej to Twoja córka, ja nią nie jestem, ja chce żyć wygodnie a nie gnieść się w pokoju gdzie z mężem mamy ciasno i się potykamy o siebie..

    Ja na codzień w pracy śmieje się z tego, nie daje im satysfakcji ani do zrozumienia ze jest problem ale jak jestem teraz sama w domu, i nikt nie zapyta jak się czuje, tylko gadają i szukają potwierdzenia że to ciąża to mi przykro. Bo uważałam tych ludzi za fajnych ludzi..

    A mówiłam, wiele razy wspominałam że mam problemy z kręgosłupem to tylko słyszałam że taka młoda to co może wiedzieć o bólu itp.. I ja ze jestem młoda to nie mam prawa mieć bóli kręgosłupa czy innych problemów zdrowowtnych. Więc poprosiłam kierownika żeby powiedział że jestem chora i tyle. Jedna koleżanka co jej ufam wie o kręgosłupie i powiedziała tym tępakom że to kręgosłup ale oni i tak wiedzą swoje.. Także ten..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam w kolejce ☹️☹️☹️

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie do dziś boli ze temat niepodlonosci w naszym kraju to jest jakiś temat tabu...

    Wiele razy gdy ktoś pytał czemu nie chcecie to miałam ochotę wykrzycec : chcemy ale na tą chwilę nie możemy...

    Wiem to jest prywatne intymny i też wstydliwy temat ale takie odpowiedzi napewno by zamkly wielu osobom buzię na długo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson uśmiech będzie dobrze

    Miałas tyle Energi w sobie dziewczyno
    Niech to wróci 😘

    Kaga lubi tę wiadomość

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to pokłóciłam się z mężem o teścia i jestem na wizycie z moją siostrą ☹️ Nie wiem, mam wrażenie, że teściu wszystko wykrakał i jest źle ☹️☹️☹️ Czekam w tej kolejce i mam łzy w oczach 😢😢😢

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson powiedz teściowi że taka jedna Żaneta powiedziała żeby się puknął w czoło 😲😲

    nada, Iskierka87, megson91 lubią tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka D-vitum w twist offach. Na początku kupiłam taka z dodatkiem DHA, ale śmierdziała ryba i Madzia niechętnie to przyjmowała.

    Megson kciuki! Zaraz będzie po wszystkim i wszytko będzie dobrze. Zobaczysz dzidziusia 😘

    Wiecie mój mąż ma taką sytuację w pracy, jedna z par (pracują razem) podchodzi do in vitro i wszyscy o tym wiedzą. Wiedza, że teraz podchodzi do kolejnej próby, bo mają już nieudane za soba. Oni nie robią z tego tabu, nikt ich gorzej nie traktuje, unikają głupich pytań a jeszcze wszyscy im z całego serca kibicują.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaneta <3 megson ale co temu teściowi strzeliło do głowy? Nie rozumiem skąd on miał w ogóle taki pomysł.

    Ja jadę do lekarza bo te krwawienia się nasiliły i chce sprawdzić czy wszystko jest okej... a nie chce jechać do szpitala bo mnie wezmą na oddział. Jak mam leżeć to wole w domu. I chyba jednak zwolenienie. Jak zobaczę taka krew w pracy to dostanę jeszcze większej histerii.

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh Sisska pozostaje olać. Co za nieczuli ludzie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 16:21

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, ja właśnie pierwsze krwawienie jakie dostałam to w pracy, chwilę przed wyjściem jak poszłam siku.
    Taka panika, że wybiegłam z pracy i wsiadłam w MPK i prosto jechałam do luxmedu najbliższego, błagać żeby mnie przebadał jakikolwiek ginekolog.
    Dlatego nie dziwię się, że chcesz uniknąć tego stresu.
    Ja nie chcę Ci doradzać, ale ja jednak poszłabym na L4, bo z krwawieniami nie ma żartów, ale zrobisz to co uznasz za stosowne.
    Wiem, że ciężko się rozstać z wychodzeniem do pracy na dłuższą metę, ale to nie jest Twoje "widzimisię".

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chcę mówić nikomu, nie chce ich głupich porad, pytań niby z troski a tak na prawdę z ciekawości. Wolę w pracy trzymać się wersji, że na tę chwilę nie planujemy, bo budujemy się i tyle. Co kogoś prawie obcego obchodzi że mam taki problem. Nawet rodzice nie wiedzą, a w pracy mam mówić?

    Ten kolega co mają z invitro dziecko też się z tym kryje ja się tylko sama domyśliłam, gdy zaczął mi mówić kiedyś że badania genetyczne to fajna sprawa. Mało kto myśli o badaniu genetyki gdy planuje dziecko, raczej gdy wystąpi problem to wtedy się bada. I kilka takich tematów czasem było. Później tylko mi jedna osoba potwierdzila moje domysły. Ale nie zdradziłam się ze wiem. Nie życzy sobie żeby ktoś wiedzial to udaje że nie wiem i tyle.

    Ale Teraz sam się zaczyna zdradzać z tym, bo ciągle gada o różnych badaniach o których ktoś bez takiego problemu nie słyszał. A ja udaje że pierwsze słyszę. On tak jakby probowal wybadać czy mu coś powiem.

    W dupie ich mam. Tylko tak strasznie się mi przykro zrobiło. Teraz byłam u ginekologa, wszystko u mnie W porządku. Idealna macica, jajniki, usg piersi ok. Na koniec zapytał czy chce o czymś pogadać, zapytać. Zapytal o ciążę. No to się wtedy otworzyłam i mówię że chcemy ale błędny, niespotykany kariotyp u męża i ciężko będzie. Życzył powodzenia.
    Ale chyba wreszcie trafiłam na prawdziwego ginekologa, zrobił na mnie pozytywne wrażenie, jeśli będę kiedyś w ciąży to chce prowadzić ją u niego.

    A po usg piersi tak mnie teraz cycki dziwnie bolą 😂

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga dzięki
    Maly ma właśnie ta z DHAb i ja mam wrażenie że on tak jakby po niej ulewal

    Dlatego pytam bo zmienię na inną i się zobaczy...

    Ulewa właśnie jak dostanie wieczór to w nocy...

    A w dzien nic

    Pediatra pisała że to raczej nie jest refluks żołądkowy bo by ulewal cały czas i żeby zmienić ta witaminę...


    Jej nada powodzenia czekamy na wieści
    Wszystko będzie dobrze...

    No słowa tescia Megson uważam za największą Bzurę roku
    A mamy dopiero styczeń 🤯🤯🤣

    megson91 lubi tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ja dopiero teraz czytam co ten Twój teść powiedział. No z całym szacunkiem, pojebalo gościa.

    Żanetka93, megson91 lubią tę wiadomość

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka moja mała ciągle ulewa i pediatra mówi, że to normalne. Na pewno ulewa dużo mniej od kiedy jestem na diecie bez BMK. Ale już myślę czy nie iść z nią do gastrologa jakiegoś prywatnie, żeby z nim o tym pogadac, bo te wizyty na NFZ to mnie tylko wnerwiaja. Każdy gada byle co i co innego. Miała USG gdy byłyśmy na SORze i nic złego w sumie nie wykazało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszczescie póki co uleje trochę
    Pediatra pisała gorzej by było jakby ulewal cały czas i dużo
    Mamy obserwować czy będzie dalej
    Jakby ulewal dużo i częściej to mowila że możliwe jest coś takiego jak refliks zakładkowy no ale wtedy i z wagą problem i z wartości si odżywczymy no bo co by zjadł to by oddał

    Mój matczyny instynkt mówi że to ta witamina z dha zmienimy za samą i się zobaczy 🤣🤣🤣

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jakiej firmy miałaś tę witaminę?

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka ja podaję Amelce estabiom baby- probiotyk z witaminą D :) ale ja po CC dlatego ten probiotyk daje :) mam zamiar do pół roku dawać a potem będę dawać Viganol, nawet już mam kupiony i czeka na swoją kolej :)
    Co do ulewania to jeśli nie marudzi przy tym to znaczy że jest szczęśliwym ulewaczem ;) moja też ulewa duzo, pediatra mówi że do pół roku to jest ok, potem będziemy się martwić ale jeśli nie płacze przy tym to może tak być :) po prostu zagęszczam jej mleczko żeby mi połowy nie zwracała śmiejąc się przy tym :D
    A poza tym przy refluksie raczej dzieci mocno płaczą bo to jednak kwas się cofa do przełyku :(
    U nas też podejrzewali refluks ale jednak nie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 17:18

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ja widzę ze wszystko to coraz wyższy lvl stresu. Starania - stres bo nie wychodzi, ciąża - stres czy wszystko okej. A potem jak się dziecko rodzi kolejne rzeczy.

    Ale jak tak czytam to z was wszystkich są takie super Mamy! Wszystko ogarniacie :D dzieciaki mają szczęście

    Jadę tramwajem jeszcze (chciałam autem/uberem ale stanęłaby w korku tylko, a tak to 30 min i jestem)

    Megson dawaj znać!

    PplPp1.png
‹‹ 838 839 840 841 842 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ