X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada lekarze zalecają przerwę po CC z kolejną ciąża, ponieważ może dojść do rozejścia się bliny. A z porodem jest tak, że można rodzić SN po CC.

    W ogóle wiecie nie powinno się nikogo oceniać i niech sobie każdy robi co chce, ale ktoś mi opowiadał o takiej kobiecie, która miała już kolejna cesarkę (10 dzieci). Anestezjolog i ginekolog jej delikatnie sugerowali, że każda kolejna ciąża to zagrożenie dla jej życia. A ona im na to, że ona będzie miała tyle dzieci ile im Bóg ześle. Znam też kobietę z czwórka dzieci i każdy poród zakonczny CC. Lekarze też jej mówią, że ma się na kolejne dziecko nie decydować, bo może grozić jej pęknięcie macicy a ona mówi, że ona kocha Chrystusa i nie będzie stosować żadnej antykoncepcji poza kalendarzykiem. Ciekawe co by Chrystus powiedział na narażenie czwórki dzieci na bycie sierota 🤔🤔

    megson91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak to niestety jest...

    U nas mimo że karmie piersią ( nie zapeszam bo krótki czas)to niestety nie wygląda to tak że mały jest głodny to ja sobie wyciągam cycka daje jeść po cuzk tego cycka chowam i jest git...

    Owszem może za jakiś czas tak będzie ale póki co robią się zastoje pomiędzy karmieniami robią się grudki które musze rozmasowywać pod prysznicem mam siwe sutki a kapusta to na tą chwilę mój ukochany kosmetyk

    Wiec uważam że każdy sposób ma swoje wady i zalety

    Zaleta oczywiście jest jedną dziecko dostaje mleko matki

    😅

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka dziękuję Ci za te słowa 😘😘😘

    Wy chyba najlepiej rozumiecie jak to jest mimo że każda ma inną sytuację :) szkoda że inni, nawet najbliższa rodzina, czasem nie umieją okazać wsparcia i chociażby zrozumienia :(

    Sama mam dwie szwagierki po porodzie sn, wielkie zdziwienie że ja miałam CC a same nawet nie podeszły do kp, jedna od razu stwierdziła że szkoda jej cycków a druga uznała że butla jest łatwiejsza i poszła po tabletki na zatrzymanie laktacji ;( mi po prostu serce boli jak słyszę takie historie...

    Kaga ja chyba jak mało kto Cię rozumiem :( i z tym doradztwem i laktatorem :( walczyłam, lecz mi zabrakło sił :(

    Wiecie? Może to głupie co teraz napiszę ale czasem mam takie mysli że nasze starania były długie bo Bóg nam nie chciał dać dziecka z tymi wszystkimi problemami a gdy już uznał że się od Niego nie odczepie to zesłał na nas to wszystko :( ja jestem bardzo słaba psychicznie, nie wiem jak przetrwałam te 3 miesiące naprawde... Ale podobno Bóg zsyła na nas tyle ile jesteśmy w stanie udźwignąć :( teraz często mówię Mu że mi już wystarczy, że na więcej nie mam sił 😭
    No i się poryczalam...

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss walczylas i dziecko miesiąc w miesiąc
    Nosiłas 9 mscy pod serduchem
    Znosiłas wszystkie dolegliwości które się z tym wiązały
    Wzielas świadomie na siebie ryzyko
    Bo tak każda ciąża to ryzyko

    Tulisz gdy płacze
    Dbasz kadego dnia
    Karmisz!!!
    Tak Karmisz bo dziecko głodne nie jest!!!

    I co? Masz być gorsza matka bo miałas cc?

    Chociaż nie sorry nie miałas cc
    Ty rodziłaś Przez cc

    Bo tak cesarskie cięcie to również poród bo kończy się tym że dziecko pojawia się na świecie

    No chyba że się mylę?

    Że takim sposobem?

    Kurde mamy 21 wiek

    Tak owszem dawniej kobiety rodziły naturalnie

    No ale ta liczba zgonów kobiet podczas porodu w tamtych czasach to naprawdę nie jest mała liczba w porównaniu z dzisiejszymi czasami

    Bo tak cc ratuje życie
    Czasem matki czasem dziecka

    Kurde czemu ten świat taki jest ze ludzie tego nie rozumieją tylko wcinają nos w czyjeś życie? 🤯🤯🤯

    Boże Widzisz i nie grzmisz ehh

    Miss głowa do góry cycki do przodu i olej takie coś
    Nie ma sensu
    Rob swoje najlepiej jak potrafisz a reszta niech spada

    MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka zrobię sobie screena z tego co mi napisałaś i będę sobie codziennie czytać 😊
    Jesteś wspaniała, dziękuję 😘😘😘

    Żanetka93, megson91 lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny oglądam ten program o invitro i super jest. Takie problemy jak miała każda z nas. Naprawdę. Ja już płaczę. Jest kilka par pokazanych. Jedna kobieta 9 ciąż pozamacicznych, 10 lat starań. Dzielna kobieta.

    Miss dzielna Mama z Ciebie, naprawdę. Najlepsza. Tak walczysz o swoją małą w każdym aspekcie, Bóg wiedział co robi jak podarował Ci Amelkę :)

    A u nas afera była, bo była siostra męża (kupiła nam kwiatki, takie piękne) i jej powiedzieliśmy jaka płeć. A teściowa zadzwoniła obrażona ze ona nie wie :o

    MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

    PplPp1.png
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też oglądam.. Ciągle mi się chce ryczeć..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też oglądałam...

    Wzruszajacy...

    Milenko dziękuję za polecenie

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada ja też oglądam ale nie od początku i też ryczę jak bóbr..

    Miss nie orzeszek tak myśleć że choroba Amelki spadła na Ciebie za karę..
    Uważam że Bóg Ci ją zesłał dlatego że wiedział, że oddaje swój cud w najlepsze ręce. Pamiętaj że już do końca życia będziesz Aniołem stróżem dla córki.. Mówi się też że to dzieci wybierają sobie rodziców.. Jakby nie patrzeć Amelka to największy, najpiękniejszy dar i to właśnie w ramionach Twoich i tatusia będzie się czuła najbezpieczniej, już zawsze..

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja zapomnialam wlaczyc....

    Miss dla mnie jestes najlepsza mama jaka mogla miec Amelka ❤ jestes tak dzielna i silna, ze jestem pewna, ze Bog wiedzial co robi jak zeslal ja wlasnie Tobie 😘😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:27

    MissKathy92, megson91 lubią tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za tak piękne słowa w moim kierunku 😘😘😘
    Jesteście najwspanialsze na świecie i jak dobrze że jest takie miejsce jak to forum gdzie moglysmy się "spotkac" 😊
    Pomimo wszystko, nie zamieniłabym swojej córki na żadną inną bo tak jak to napisała Milenka- to ona mnie wybrała na swoją mamę a ja teraz muszę dołożyć wszelkich starań by żyło jej się jak najlepiej ❤️

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia współczuję takiej nękającej teściowej 😒
    Ale niektórzy tak mają że nie można się od nich odczepić

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss napewno tak będzie ❤ Amelcia bedzie sie dobrze rozwijala i bedzie wszystko dobrze 😘😘😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 14:27

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss ❤️❤️❤️

    Asia, musicie postawić sprawę jasno i wyznaczyć granice, w przeciwnym razie teściowa wejdzie Ci na głowę..

    Ruda, w ogóle jak Ty się dziś czujesz? 😙

    Dziewczyny wracając jeszcze do Gosi Rozenek, znalazłam z nią piękny (i długi) wywiad z wczoraj
    https://www.facebook.com/tvnpl/videos/2555708308081471/
    Warto luknąć jak macie czas 🙂

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia ta twoja teściowa to naprawdę jakaś "zmora" 🤯🤯🤯

    Miss ciesz się że “widzimy " się tylko tu bo inaczej dostałabys niezłego kopniaka ode mne
    Dla swojego dziecka zawsze Będziesz najwspanialsza
    Ale ty Tez sama musisz w to uwierzyc
    Cudowna z Ciebie dziewczyna cudownie sobie ze wszystkim Radzisz a innych nie słuchaj
    Psy szczekają karawana jedzie dalej 😅

    Milenka ja chętnie posłucham jak mały zaśnie 😉

    MissKathy92 lubi tę wiadomość

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, mam jej e-booka o in vitro 🤔 chyba sobie poczytam 💜 może uda mi się w końcu zasnąć, nie spałam od 48h, próbowałam teraz zasnąć po powrocie od endo i dalej nic 😭

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, bardzo Ci współczuję 😥
    Ja z kolei mogłabym spać i spać..

    No władnie obejrzałam ten wywiad, Małgosia opowiada o in vitro głównie na własnym przykładzie. No piękne to było ❤️
    A teraz idę siadam, dobrej nocy.
    Meg, mam nadzieję że w końcu zaśniesz mocnym snem 🍀

    megson91 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss dobrze, że dziewczyny Ci nagadaly i już ja nie muszę! Co za głupotki piszesz 😛

    Ja nie oglądałam, bo nie miałam czasu, ale znajdę to kiedyś sobie i obejrzę albo cofnę w tv, bo UPC ma taką opcję na niektórych programach.

    Megson dbaj o siebie, nie stresuj się, zobaczysz - w końcu się ułoży. A z cukrzycą też dasz sobie radę, to niestety powikłanie w wielu ciążach. ☹️

    Joana ach ta twoja teściowa....nie chce sobie wyobrazić, jak ona będzie wchodzić Ci na głowę po porodzie...

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2020, 09:39

  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    Cześć dziewczyny :)

    Milenka, próg bedzie napewno super, kciuki za wizytę :)

    U nas zwrot akcji, mieliśmy czekać do kwietnia (to była tylko i wyłącznie nasza decyzja) ale dostałam wczoraj @ i zapisałam się na wizytę do kliniki na 10 lutego, non stop na coś czekamy i nigdy nie będzie odpowiedniego momentu bo zawsze nam coś wypadnie... Także idziemy na żywioł i w tym cyklu AKCJA INSEMINACJA :) przecież jeśli będzie coś nie tak z nasieniem to będą widzieć i poprostu nam nie zrobią.

    Pierwszy raz od dawna czuje że wracamy do gry... W tym cyklu testuje też kubeczek menstruacyjny - czemu tak długo przybieralam się do zakupy, przecież to istotne cudo :) pomimo małego zapasu tamponów i podpasek to nie mam zamiaru do nich wracać :)
    Ale super, grunt to mieć plan i działać! Będzie dobrze, mocno w to wierzę ✊🍀

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
‹‹ 863 864 865 866 867 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ