X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar dziekuje za modlitwe ❤ u mnie w wiosce obok sa takie msze. W bodajze ostatni czwartek miesiaca.. fantastyczna mysl, bo zawsze wierzacym dodaje ciut sily w walce badz w ciazy..
    A co do dzidzi to licze, ze jednak zaskoczy Pania doktor i nie bedzie potrzebne indukowanie 😊
    Gorzej mnie boli, ze kosciol nie rozumie invitro...
    Nada niestety nie porozmawial... wiecie watpie, ze to zrobi. A bardzo mnie to boli. Wiedziałam, ze pepowiny to on jeszcze nie przeciął ale przed slubem obiecywal ze bedzie konkretny do nich..... a tu teraz dupa...
    Coraz bardziej dusze sie w tym domu. I podjelam decyzje, ze albo cos sie zmieni przez tydzien albo wyprowadzam sie do taty. Moze to go otrzezwi i otworzy oczy.

    Megson jak dzisiejsza noc??

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przepraszam dziewczyny najmocniej, że Wam nie odpisuje, ani się nie udzielam, ale po prostu czuje się tragicznie 😢

    Dzisiejsza noc w dalszym ciągu bezsenna, miałam dreszcze, gorączkę, nie mogłam w ogóle złapać temperatury 😞 wstałam o 9, mąż zrobił mi śniadanie i po śniadaniu i wzięciu leków udało mi się zamknąć oczy na 3h. Czuję się przeszczęśliwa, że w końcu się udało 💜 ale to nie zmienia faktu, że czuje się fatalnie 😢😢😢

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrena wrote:
    Emdar :) Dziękuje za modlitwę ❤️ Świat jest mały, też byłam na tej mszy. Nawet mój mąż widząc tam dziewczyny w ciąży szepnął mi, że modlitwa rzeczywiście pomaga ;)
    No mniejszy niż nam się czasem wydaje😀Pomaga, pomaga, ja mam jakieś wewnętrzne przekonanie że mój Julek to bardzo "wtorkowe dziecko". Trzymam kciuki za Ciebie żebyś już za chwilę mogła doświadczyć tego samego ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 15:05

    Syrena lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson, chyba każda ciężarna rozumie Twój stan tj. mega się cieszysz ze jesteś w ciąży, co zupełnie nie stoi w sprzeczności z tym, że czujesz się naprawdę fatalnie. Trzymaj się dzielnie i odpoczywaj ile możesz;pocieszające jest to że ten stan mija(też to sobie teraz - w 38tcmówię"jeszcze chwila i będzie lepiej")Ściskam 😘

    megson91 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, a ile lat ma Twój mąż?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ucielam sobie popołudniową drzemkę. Czuję się już lepiej, choć nadal jestem jakąś osłabiona. Nawet udało mi się zjeść trochę żuru bo wcześniej nie mogłam spojrzeć nawet na jedzenie..

    Megson tak Ci współczuję że się tak męczysz.. A meliska by Ci nie pomogła trochę zasnąć? Chyba w ciąży jest bezpieczna a może pomoże Ci się wyciszyć i przespać..

    Asia no trudny ten Twój mąż, a może Ty spróbuj porozmawiać z teściową i wyznaczyć granice..

    Miss cieszę się że już dziś Ci lepiej, zawsze możesz na nas liczyć 😙

    Żanetko Twój mąż jest niezłym numerem najpierw miś, teraz badanie.. I coś mi mówi że ze staraniami o rodzeństwo dla Fabianka nie będziecie czekać aż mały skończy rok 🙂

    A tak w ogóle to gdzie nam się dziś podziała Ruda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 16:21

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę zadzwoniła do mnie położna, że coś wyszło w tym teście pappa. Ona mówi ze nie wie co, ale umówiła mnie wcześniej do lekarza. Będę musiała panoramę zrobić. Mówi żeby się nie przejmować , bo czasami są małe odstępstwa od normy a oni sieją panikę. Ale weź tu się nie denerwuj. Wizyta we wtorek. Może po prostu chcą zarobić na kolejnych testach?

    PplPp1.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    Kurczę zadzwoniła do mnie położna, że coś wyszło w tym teście pappa. Ona mówi ze nie wie co, ale umówiła mnie wcześniej do lekarza. Będę musiała panoramę zrobić. Mówi żeby się nie przejmować , bo czasami są małe odstępstwa od normy a oni sieją panikę. Ale weź tu się nie denerwuj. Wizyta we wtorek. Może po prostu chcą zarobić na kolejnych testach?
    A wiesz dokładnie jaki masz wynik? W sensie poziom Białka Pappa? Wiem że łatwo mi mówic(sama przechodzilam przez to w sierpniu) ale naprawdę postaraj się nie stresować, bo to o niczym nie świadczy. Pamiętaj że najważniejsze jest usg, a to cholerne Pappa może byc za niskie cholera wie skąd. Ja gdzieś doczytałam że krwawienie w początkach ciąży i branie progesteronu(w jakiejkolwiek postaci) może wpłynąć na wynik Pappy.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Emdar ;* oby tak było. Mam tylko tyle: cc4d436dc1f3.jpg
    W ogóle to trochę okrutne, że ta położna dzwoni dzisiaj (w piątek) wyniki będą do odebrania w poniedziałek (!!) a wizyta żeby je zinterpretować we wtorek. Mogła to zrobić po weekendzie.

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na usg był zdrowy dzidziuś <3

    PplPp1.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie masz tego w przeliczeniu na Mom? Zaraz sprawdzę co ja tam miałam, i Ci podam. No masakra z tymi ludźmi, pamiętam że do mnie zadzwonila laska ze jest wynik do odbioru(nieprawidłowy i wskazujący na dalszą diagnostykę) o 20:50(przychodnia czynna do 21:00). No myślalam że ją rozerwę.... Serio,tak ciężko pomyśleć, że telefon wieczorem albo w pt to zły pomysł?Co kurna niby masz z tą wiedzą zrobić? Iść spokojnie spać? Wnerwia mnie ludzka bezmyślność.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenko za rok to minimum hehe
    Pierwszy rok chcemy się skupić tylko na jednym a co później czas pokaże 😅😅

    Nada spokojnie tak jak pisalam kiedyś te badanie czasem lubią zrobić niepotrzebne zamieszanie...

    Jak dobrze pamiętam to Why coś wyszło z tego testu a Maxiu cały i zdrowy ☺️

  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, no to tak, moje wyniki to:wolne Beta Hcg:27,52IU/l( 0,912 Mom) ;Białko Pappa:1,34IU/l(0,347MoM). Tego niestety nie da się łatwo przełożyć na czyjes wyniki bo jest jakiś specjalny program który to liczy(podstawia się dokładny tydzień i dzień badania, wartość przezierności karku) ;wiem tylko że "idealne" Beta Hcg i Pappa to wartości w okolicach 1 Mom. Potem do tego podstawia się jeszcze wiek, i liczy się ryzyko trisomii 21,18 i 13 chromosomu. Ja miałam podstawowe ryzyko trisomii 21 o wartości 1:150(czyli i tak wysokie ze względu na wiek),a ryzyko skorygowane 1:272(poniżej 300 liczy się jako ryzyko pośrednie do dalszej diagnostyki). Ryzyko trisomii 18 i 13 miałam jakies mega niskie (1:1620,1:2823). Musisz kochana uzbroić się w cierpliwość i poczekać do pn. Ale już na podstawie tego co masz nie wydaje mi się że masz jakieś fatalne wyniki. Będzie dobrze, zobaczysz. Gdybys miała jeszcze jakieś pytania to wal jak w dym ❤️

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie to będzie właśnie do odbioru w poniedziałek. Te przeliczenia. Bo tego już nie podają internetowo tylko osobiście.

    PplPp1.png
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada trzymam kciuki, by wszystko było ok. Pappa często miesza i niepotrzebnie straszy... Ale faktycznie mogli sobie darować dzisiejszy telefon.

    Żanetka tak z przymrużeniem oka ofc, ale z tego bloga najbardziej lubię ten obrazek 😂

    dd4c64f39b82.jpg

    Żanetka93, MissKathy92, megson91, Kaś28, emdar lubią tę wiadomość

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada też mi się wydaje że Why coś wyszło, a jednak z obacz jski Maksio jest zdrowy i przystojny. Pamiętaj że to tylko statystyka.

    Zanetko, no tak przy takim maluszku i tak jest sporo pracy, wcale się nie dziwię 😙

    Matko jestem stara i głupia, zamówiłam sobie w empiku kalendarz książkowy z muminków 🤦‍♀️😁
    Nosz przecież jak mój mąż zobaczy to mnie zabije śmiechem 😅

    Żanetka93, megson91 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, a jeszcze, a jaką masz przezierność karku? Ja miałam 1,89 mm( wiek ciąży w dniu USG to 13t2d, wielkość malucha> CRL 72,2 mm). Tylko pamiętaj też że wartość NT(przezierność) jest dla każdej długości CRL inna. W necie są tabelki podające prawidłowe wartości NT w stosunku do CRL.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2020, 18:20

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga trzecie dziecko najlepsze😁😁😁

    Ja dziś ide na wieczór z winem do szwagierki😁 jestem przed owu więc można 😁😁😁😁

    Może Ruda odpoczywa?

    Ja mam nadzieję , że w końcu dziś "pobawie sie" z mężem , bo normalnie zaraz będzie musiał walczyć z pajecznynami jak po pajakach mutantach 😳😳😳

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Nada, a jeszcze, a jaką masz przezierność karku? Ja miałam 1,89 mm( wiek ciąży w dniu USG to 13t2d, wielkość malucha> CRL 72,2 mm). Tylko pamiętaj też że wartość NT(przezierność) jest dla każdej długości CRL inna. W necie są tabelki podające prawidłowe wartości NT w stosunku do CRL.

    Nt 2,1mm, a wielkość dzieciaczka 68,5mm, u mnie było 13t+1. Eh najbardziej mi szkoda męża bo się zdenerwował bardziej niż ja. No nic, czekamy do wtorku.

    PplPp1.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 31 stycznia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, Ty robiłaś krzywą cukrową przyjmując duphaston? 🤔

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
‹‹ 865 866 867 868 869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ