X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 lutego 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada wlasnie jeszcze plci nie bylo widac😊 moze za miesiac dzidzia pokaze 😊 oby bo nie moge sie doczekac kupic choc jakies malej rzeczy 😅

    Why rozwalilas mnie tym maslanym 😂 mysle, ze z takim tez dobrze by mi sie spalo 😁😂

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 27 lutego 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why haha :d może ja też taki kupię. Widziałam jeszcze takie w kształcie litery u albo j ale chyba to już za duża poducha. A używasz jej do karmienia?

    Kurcze to tylko mi się tak wcześnie poszczęściło z tą płcią. Mam nadzieję, że się potwierdzi na połówkowym bo już się na chłopaka nastawiłam :p

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziecko dało się dopiero podejrzeć w 20 tc., wcześniej ukrywała co tam ma :D

    Emdar, ja też jestem kpi, z tym że ja psychicznie byłam na to nastawiona wcześniej. Moja mama z powodu piersi nie karmiła, ani mnie ani brata, ja sutki mam tak samo problematyczne, że mała nie złapie, wszystkie doradczynie laktacyjne w szpitalu rozkładały ręce, dodatkowo mała tydzień w inkubatorze dokarmiana z butelki. Chyba uznała, że szczytem frajerstwa byłoby ciągnąć cyca, skoro z butelki jej leci samo.
    Wszystko przeciwko mnie, żeby kp, bo jeszcze pokarm też pojawił mi się w 5 dobie, znikome ilości. Teraz odciągam jednorazowo 150-200 ml i takie ilości mnie niesamowicie cieszą, bo wcześniej 20-40 ml to był max.

    W ogóle w tą noc to wyłam z bólu, zrobił mi się zastój w prawej piersi i za nic nie mogłam odczuć ulgi przy ściąganiu. Porobiły mi się aż takie guzy bolące, jeszcze Hela pół nocy nie spała, musiałam ją nosić i kopała mnie po piersiach... Dopiero jak zasnęła to byłam 1,5 h pod prysznicem, a reszta nocy z zamrożona pielucha na piersiach i jakoś ustąpiło.

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milenka, Abi kciuki za Was a zwłaszcza Waszych mężów. 😘

    Nada dla mnie rządzi kojec z motherhood. Uratował mnie przed jakimikolwiek bólami pleców. Jest cudowny. Czeka na ew druga ciążę 😂

    Emdar trzymaj się 😘 wiem co przechodzisz, tez długo cierpiałam z powodu kpi, ale już to w pełni zaakceptowałam (piszę znad laktatora). W największych snach nie sądziłam, że uda się mi to ciągnąć dłużej niż miesiąc a tu proszę - niedługo zaczynam piąty. W chwilach zwątpienia: 😘

    0ab3a29f8807.jpg


    Ruda ja wiele razy walczyłam z zastojami, raz miałam zapalenie. Największym odkryciem w mojej drodze kpi było to, że po każdej sesji ściągam jeszcze parę chwil ręcznie laktatorem z Medeli a czasami rękoma. Od tej pory nie wiem co to zastój. No i warto pamiętac o wymianie zaworków i membran, bo gdy one się zużywają to laktator gorzej ściąga a to równa się zastój. Mi ostatnio mąż na cito biegł do smyka po zaworek z Medeli, bo nagle ręczny przestał działać. Na zaworki z Lansinoha to wydałam już tyle że szkoda gadać. Ale jak trzeba to trzeba.

    Przeczytałam Wasze posty dość pobieżnie, ostatnio mała wymaga coraz większej uwagi. Trzymajcie się 😘😘😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada może z 2-3tyg używałam do karmienia w pozycji „uchwyt rugby” Jednak nasza ulubiona pozycja jest pozycja leżąca na boku 🙂

  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why wszystkiego naj z okazji wczorajszego 20-go tygodnia! 😘 I dla Amelki też 😘
    Poważny wiek 💪

    MissKathy92, Why.Not.Now lubią tę wiadomość

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 lutego 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Ruda? 😘 mam nadzieję, że lepiej już 😘😘😘

    RudaMaruda25 lubi tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już ok, właśnie jak zwykle wiszę i odciągam cycki.
    Tata zajmuje w tym czasie się małą, bo zostały ostatnie dni kiedy jest cały czas w domu. W niedzielę już idzie do pracy, bo opiekę i urlop ma do końca miesiąca.
    b86a8468a886.jpg

    Dziewczyny, to wy macie już takie duże dzieciaki! Jejku, jak ten czas ucieka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2020, 13:10

    MissKathy92, Iskierka87, megson91, joana, Kaga, Why.Not.Now, Żanetka93 lubią tę wiadomość

  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 27 lutego 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga wiem o czym myślisz jak piszesz że mała wymaga większej uwagi :) u nas już się skończyło że sama na macie się bawi, trzeba jej towarzyszyć ;) a w ciągu dnia śpi max 1.5h w 3 drzemkach... Wtedy próbuje ogarnąć dom, obiad itp, teraz śpi to pisze... Dlatego jest mnie tu mniej i czytam na szybko byle coś wiedzieć co u Was :)

    Kaga dla Madzi również wszystkiego najlepszego z okazji 20 tygodni 🥰 i dla Maksia też 🥰 jejku kiedy to mija 🙈

    Jeszcze napisze na szybko co u nas zanim mój Bąk się obudzi 😂 nie wiem czy pisałam jeśli tak to wybaczcie że się powtarzam, w sobotę byliśmy u naszego neurologa, pozwolił powoli odstawiac jeden lek, także jak dobrze pójdzie (🙏) to do kwietnia zostaniemy na jednym leku :) bardzo się boje tej redukcji, że znowu będą napady no ale lepiej tak niż faszerować dziecko lekiem który nie jest obojętny na rozwój :( będę się modlić żeby było dobrze...

    Poza tym z takich przyziemnych rzeczy to kupiliśmy nowe mieszkanie, będzie gotowe dopiero na przyszłe wakacje ale i tak się cieszę bo jest 2x prawie większe od tego co mamy :) no i szukamy nowego samochodu bo nasz już się zepsul na amen :/

    megson91, Kaga lubią tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 lutego 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss super, gratki za mieszkano 😘 i mocno trzymam kciuki za Amelcie, zeby bylo dobrze ❤

    Alez te Wasze maluszki rosną 🥰

    A co do plci to licze, ze za miesiac dzidzia juz pokaze co tam skrywa 😍😋

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 lutego 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson ostatnio na story mialas ksiazke dla meza.. przypomnisz mi tytul?
    Szukam pomyslu na prezent dla mojego na dzien mezczyzny 😋

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • katarynka9595 Autorytet
    Postów: 381 239

    Wysłany: 27 lutego 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja już od tygodnia w domu. Rozwarcie nie powiększyło się. Byłam na wizycie kontrolnej i mała waży już 2500g. Lekarz kazał się oszczędzać, biorę magnez 3x2 tabletki i luteinę pod język 2x2 tabletki.
    Powiedzcie mi czy biorąc takie dawki leków można i tak urodzić? Od trzech dni pobolewa mnie brzuch jak na @, szczególnie wieczorem a dziś rano miałam 2 jakby skurcze w odstępie 10 minut, potem już się nie pojawiły i do teraz jest spokój

    6cs 💚🤰
    Jagódka, Ur. 09.04.2020, 17:16 3600g, 57cm, sn 💗🤱

    8fbdccf4c6.png

    lprkmg7yglslnkid.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 lutego 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa Ruda, ale Helenka ma już włoski!!! 😍😍😍 piękna jest!!! 💜💜💜

    Asiu, to ta książka 🙈 jak zrobić dobrze kobiecie w ciąży 🙈 jest przegenialna i mężowi od razu się spodobała, jest tak typowo pod mężczyzn napisana, jest dużo obrazków i męskich heheszków 😂😂😂

    ac420d2b68b8ba62.jpg

    joana lubi tę wiadomość

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 lutego 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, to jeszcze dzis zamawiam 😊😘

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Kaga Autorytet
    Postów: 1744 1368

    Wysłany: 27 lutego 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss gratuluję nowego mieszkania ☺️ gratuluję też wyników Amelki. Wszytko idzie ku dobremu 💕

    U nas też szaleństwo, ilość kaw które pije wzrosła z jednej na trzy a jeszcze parze czasami yerba mate. I to wszytko żeby z nią nadążyć. 😅😅

    Mega nie mogę doczekać się rozszerzania diety, kupiłam drugą książkę od Alaantkowe, dziś przetestowałam z niej przepis na zdrowe muffinki bananowe bez grama cukru 😁 zjadłam jedna i walczę by nie ulec pokusie. W końcu dieta to dieta.

    Katarynka niestety no jest to możliwe. Wiele kobiet na podtrzymaniu rodzi mimo leków. ☹️ Może to tylko skurcze przepowiadajace, ale warto rozwiewać wątpliwości z lekarzem a jeżeli masz obawy to do szpitala podjechać. Lepiej raz z dużo, niż za mało. Trzymam za Ciebie kciuki, już jesteś blisko donoszenia ciąży.

    W ogóle koleżanka mi dziś to wysłała, płakałam jak dziecko. Co za wzruszający film

    https://www.facebook.com/190096024876589/posts/381429235743266/

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęliśmy dzisiaj oglądać ten dokument o niemowlętach na netflixie z Małżem 😂 mówię Wam, był tak wpatrzony, że zszedł z kanapy i usiadł na podłodze żeby być bliżej telewizora 🙈😂

    Ostatnio jak kładliśmy się spać, to zapytał mnie mega poważnie, co się robi z dziećmi jak płaczą w nocy? 😂😂😂

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, sama teraz płaczę jak bóbr po oglądnięciu tego filmiku... Niesamowicie się wzruszyłam.
    Ja to chyba jestem do wszystkich takich filmików historii za miękka.

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 27 lutego 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poplakalam sie po tym filmie..😪

    A serial na netflixie tez zaczelismy ogladac. Pierwszy odcinek za nami😊

    megson91 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 27 lutego 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja po małej nieobecności 😊😊

    Krótki urlop w Holandii minął szybko, bardzo. W Amsterdamie w cześci turystycznej specyficzny zapach jeśli wiecie o co chodzi i ulica czerwonych latarni😁

    Problem z alkoholem to temat rzeka jak widze. Mój mąż też go ma. Potrafi nie pic, ale jak pije to zgon. Ostanio jak wypil to płakał bo on mnie tak bardzo kocha i jestem miłością jego życia. Natomiast ja nie potrafię mu tego powiedzieć jak pije, ale gdy jest trzezwy to spoko, chociaż wtedy mówię mu też jak bedzie wygladac nasze zycie jesli bedzie pić.

    Milenko szacun dla Was😘
    Emdar gratulacje 😘
    Abi zdrowia😘
    Samosiowa mam nadzieje, ze karty w krótce sie odwroca😘

    Ruda Helenka cudo😘
    Miss nowe mieszkanie miodzio😘

    megson91 lubi tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane mnie tez ostatnio mniej ale oczywiscie trzymam za wszystkie kciuki, a tym u ktorych jakies nowosci bardzo gratuluje 😅
    Nie powynieniam bo pisze szybko

    Ostatnio odbilam od neta spedzam mniej czasu w tel maly sie robi taki wariat i cudak ze chce tylko na to patrzec i tak poswiecam mu czas ze nawet nie mysle o internetach ☺️

    Milego weekendku dziewczynki ❣️

‹‹ 914 915 916 917 918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ