X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas a co za infekcja?
    Jak jakis grzybek no to najlepsze by bylo cos na recepte tak jak pisze ruda np pimafucin sa globulki i krem albo gynalgin
    A poki nie ma jak sie dostac do lekarza to np invag i provag albo np globulki iladian i cos do podmywania przeciw infekcyjnego
    No ale wiadomo takie cos zaleczy a nie wyleczy ale do wizyty zawsze cos pomoze
    Wiaz wstazke na majtki 😅😅

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 29 lutego 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂
    A myślałam że czerwona wstążka chroni przed "rzuceniem uroku" 😂
    U nas w rodzinie się w to nie wierzy ale wstążka i tak zwykle gdzieś tam jest, w sumie nie wiem po co 🤦‍♀️
    Ale tak samo nie przeszłoby żeby kobieta w ciąży była chrzestną..
    W ogóle pamiętam jakie było poruszenie jak chrzciliśmy moją chrześnicę. Chrzestny jak odpalał świecę i wrócił na miejsce z tego stresu ogromnego głęboko odetchnął i... zdmuchnął ogień.. Biedak musiał iść drugi raz ją odpalić, a cała rodzina zagrzmiała że to zły znak, że mała będzie chora albo co..
    Cóż małolata rozwijała się super, teraz jest pyskatą ośmiolatką którą kocham nad życie i wszystko z nią ok.
    Więcej, dzień po chrzcie młodej wyszedł pierwszy ząb, a miała 10mcy już 🙂

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 29 lutego 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja teściowa szalała z tą czerwoną wstążeczką ale nie zawiesiłam w wózku 😂
    Powiedziałam że albo wierzymy w Boga albo w zabobony 😊
    No ale chrzestna w ciąży u nas też by nie przeszła... Sama nie wiem w czym miałoby to przeszkadzać 🤔

    Kas ja na infekcje polecam gynoxin Optima, mi tylko to w zasadzie pomagało a teraz jest bez recepty :)
    No i jeszcze na receptę gynazol, pimafucin

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miss, powiedz mi czy Ty też masz/miałaś takie zaburzone czucie w miejscu rany po cc?
    Ja to mam tak jakbym w tym miejscu miała brak czucia.

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 lutego 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czemu by nie przeszło ? U nas obie teściowe (moja i babcia chrzczonego dziecka) są złe ale innych to chyba nie obchodzi. Ciekawe co by ksiądz powiedział na takie gadanie. Ale ta przyjaciółka mówi, że ona ma to gdzieś, chce żeby dziecko za chrzestną miała kogoś kogo widuje a nie jakaś prawie obcą kobietę. A o tym zwyczaju wcześniej nie słyszała. I on jest taki nielogiczny dla mnie. Tak samo nasi mężowie mówią że to głupota. Tylko dwie teściowe mieszają. Dla mnie to takie gadanie, tak jak, że para nie może być świadkami na ślubie bo zabierze szczęście młodym albo ta data z literą r... A odmowa bycia chrzestną też przynosi pecha 🤷🏼

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada, wszystkie to wiemy przecież, no ale starszym ludziom nie przegadasz.
    Najważniejsze przecież, że mama dziecka nie ma nic przeciwko, a skoro Cię zaprosiła na bycie chrzestną to właśnie tak jest.
    To tak samo jak mi cały czas wbijała do głowy mama Tomka, że nie wolno nic wcześniej kupować, pakować torby itp., bo też zabobony. Ja miałam na to wywalone, bo przecież jakby się miało coś stać to i tak by się stało.
    Gadanie było, że przez to że w sobotę spakowałam torbę to w poniedziałek odeszły mi wody i nie donosiłam dziecka.
    A przez to gadanie i trucie dupy mojemu mężowi to zostaliśmy w czarnej dupie bez wózka i łupiny do samochodu i dopiero jak ja byłam w szpitalu to nie dość że stres to mąż miał i to na głowie.
    Nie ma co nikogo słuchać, trzeba jedynie działać wg własnego rozsądku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te zabobony to jakas tragedia 😅
    Moja tesciowa na tym naszczescie nie ma jakis faz ale gdyby miala to maz by ja od razu ustawil do pionu
    Masz sobie odebrac radosc bycia chrzestna dziecka przyjaciol bo jestes w ciazy?
    Paranoja...
    No wlasnie a gdzie ta wersja ze dziecku sie nie odmawia

    A co do swiadkowania u nas za swiadkow byla para a jakos szczescia nam nie zabrali 😅😅😅

    Eh zabobony zabobonami ale tez probowanie decydowania za kogos to druga sprawa

    Ah te tesciowe 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak, że jak się kobiecie w ciąży odmówi to pogryzą myszy? 🤦‍♀️😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha coraz lepsze te historie 😅😅😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz slyszalam zeby nie nosic lancuszka bo sie dziecko urodzi owiniete pepowina 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka, nie zapomnij o tekście swojej teściowej o tym, że zapatrzylas się na jakiegoś tam Rumuna czy Cygana 😂😂

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah o matko !!! Zapomniałam o tym. To też był hit :D

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano tak byl tekst ze musialam sie w ciazy zapatrzec na cygana bo maly ciemny 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda jest tez zabobon ze w ciazy nie powinno sie wieszac firanek tylko nie wiem czemu czemu by to mialo zaszkodzic 😅

    Ale szkoda ze nie znalas tego jak wpadla do Was tesciowka z firankami 😅😅😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja najwidoczniej patrzyłam tylko na mojego męża, nikogo więcej, bo mała to kopia 1:1, nawet palce u rąk i stóp ma takie same.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda no tesciowa widocznie zadko patrzy na syna bo on jest po ojcu ciemnej karnacji i brunet i mlody nastepny przejal te geny

    No ale widocznie to nie DNA tylko patrzylam na cygana 😅😅😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do firanek to chyba nie zabobon (moja mama wieszała w 4 mcu i poroniła..) wiadomo kupę lat temu. Tu chyba chodzi o wyciąganie rąk ku górze - mycie okien, ściąganie coś z półek czy układanie..)
    A ja wstążkę ściągnęłam jak widziałam w tv ze dziecko miało zawieszony medalik za główka pod budą i pociągnęło i połknęło tą agrafkę otwartą! na której medalik wisiał. Pierd*** zabobony 😂
    A co do chrztu i matki chrzestnej w ciąży to u znajomej był przypadek gdy po chrzcie ta chrzestna straciła ciąże (6czy7mc nie pamietam dokładnie) i gadanie ze chrzczone dziecko zabrało zdrowie nienarodzonemu 🤦🏼‍♀️ jak kuzwa? Przez pepek? Czymcie mnie..
    pod każdą sytuacje dostosuje się zabobon eh

  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 1 marca 2020, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co to straszne, taka okropna strata i jeszcze takie gadanie... I jak ma się czuć matka tego chrzczonego dziecka... winna?

    Zastanawiam się czy teściowa nie poszła czasem do kościoła i nie dostała opieprzu od księdza bo dzisiaj nic nie mówiła :o a spodziewałam się poważnej rozmowy. Ale o tak powiem wam, że mnie ten temat zdołował. W sensie nie wierzę że to ma jakieś znaczenie ale zdenerwowałam się i teraz się martwię, że będą się na mnie wszyscy gapić na tych chrzcinach. Ale kurde chciałabym zostać tą chrzestna. Nawet zaświadczenie już mam. może powinnam sama iść pogadać z księdzem. Ale wam tu jęcze sorry.

    PplPp1.png
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 1 marca 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda ja już w ciąży nie miałam czucia w okolicy pępka :/ wtedy to było normalne bo nie oszukujmy się miałam ogromny brzuch i skóra tak mocno się rozciągnęła :/ teraz nadal jest mocno rozciągnięta i nadal nie mam czucia w dolnej części brzucha no i na samej ranie :( ale już jest o wiele lepiej niż po porodzie więc myślę że to kwestia czasu :)
    Polecam maść i plasterki Sutricon na ranę po cc :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 1 marca 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada myślę że powinnaś być ta chrzestną i nie patrzeć na to co ludzie powiedzą i nie wierzyć w zabobony :)
    Skoro rodzice dziecka Cię wybrali to uważają że będziesz najlepsza chrzestna dla ich pociechy ;)
    A to że stare pokolenie wierzy w jakieś tam przesady to olej to ;)
    A poza tym bycia chrzestną nie można odmówić :)

    nada lubi tę wiadomość

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
‹‹ 916 917 918 919 920 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ