Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walentynki słodkie jak miód 🍯 za dziewięć miesięcy przywitamy nasz cud 👶🤱
Odpowiedz

Walentynki słodkie jak miód 🍯 za dziewięć miesięcy przywitamy nasz cud 👶🤱

Oceń ten wątek:
  • sernik_z_rodzynkami Autorytet
    Postów: 812 1193

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Beta 162 mIU/ml
    Progesteron 29,70 ng/ml
    ❤️

    Cudownie ♥️

    👩‍💼 31
    👨 31
    👦 12.05.2021 💙

    2cs o drugiego maluszka
    13.02.2024 cień na teście
    14.02.2024 beta HCG 49,67 mlU/ml
    17.02.2024 beta HCG 344,60 mlU/ml 🤞

    age.png

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Właśnie wróciłam do domu aby pracować dalej 😉 rozmowę miałam o 10:30 i była to druga rozmowa w tej firmie. Oni są mną zachwyceni a ja nimi. Teraz chcemy się umówić abym przyszła na jeden dzień zobaczyć jak to jest i czym dokładnie się zajmują zanim podejmę definitywną decyzję. Ale czułam się tam dobrze, blisko domu i z tego co wyniosłam to potrafią słuchać i zrozumieć sytuację. Jestem optymistycznie nastawiona 😊 może pieniądz dupy nie urywa ale jednak wolę nastawienie do pracy i pracowników.

    No to extra! Trzymam kciuki :)

    Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze mimo wszystko :)

    ellevv, Pati2804, Zbuntowana lubią tę wiadomość

  • damrade Autorytet
    Postów: 612 1338

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _ine bardzo tulę i wyrazy współczucia 🥺🫂

    aszin, przepiękny przyrost, gratulacje ❤️

    U mnie wczoraj na teście owu był pik, czy dziś jest większy to nie sprawdzę, bo już nie mam testów, ale zakładam owulację na wczoraj, czułam rewolucję w podbrzuszu 😁

    9ca25a9bce1a7.jpg

    Staraliśmy się dzień przed domniemaną owu i dziś pewnie jeszcze się pokusimy 😅 Oby nie było za późno 🤞🏼

    nick nieaktualny, CoffeeDream, ellevv, elektro96, Gregorka, _ine, kasia97, Pati2804, AnitaK, ultramaryna_, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    👩🏻28
    👨🏼31

    👦🏼 12.2019 syn

    11.2023 usunięcie nadnercza prawego - guz chromochłonny 🦞

    od 01.2024 staramy się o drugie 👶🏼

    02.2024 - podwójna owulacja: po jednym pęcherzyku w prawym i lewym 🥚🤞🏼

    26.02 ⏸️
    27.02 beta 18.13
    29.02 beta 71.04
    04.03 beta 428
    06.03 beta 1191.42
    08.03 pierwsza wizyta - pęcherzyk 0.66 cm
    25.03 zarodek 1.63 cm i ❤️
    02.05 badania prenatalne
    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuje Was cały czas od rana, ale spamik niezły 😁
    Ja mam już wyniki B12 i kw foliowego. Wszystko w normie. Nie wiem w takim razie dlaczego MCV i MCH jest podwyższone. Limfocyty i monocyty też. Co prawda wszystko minimalnie przekroczone ponad normę, ale zastanawia mnie to. W sumie we wcześniejszych wynikach też miewałam podwyższone MCV.
    We wtorek dopiero konsultacja z wynikami.

    damrade, nick nieaktualny, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

  • NinaB Autorytet
    Postów: 1616 5029

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pierwszy raz mam stresa, co będzie jak wyjdą mi te dwie kreski.
    Jako że się nie udawało przez jakiś czas to postanowiłam, że koniec życia w zawieszeniu i będę żyć tak jakby tej ciąży mogło nie być przez parę miesięcy.

    Porobiłam planów, które się z ciążą wykluczają.
    I teraz się stresuje co zrobię, jak ja to odwołam wszystko jak te 2 kreski wyjda 😂
    Wpadłam we własną pułapkę

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze od 09/2023

    02/05 ⏸️ 10 dpo; bhcg 13,1; prog 21 ng/ml 😍
    05/05 13dpo; bhcg 94,7; prog 28 ng/ml
    07/05 15dpo; bhcg 206; prog 30 ng/ml
    15/05 bhcg 4174 😍 prog 17,7 ng/ml
    22/05 CRL 3,4mm z bijącym ❤️
    05/06 CRL 1,7cm fasolki 🥰
    22/06 CRL 5,1cm bułki 😍
    NIPT Felia Test - ZDROWY CHŁOPAK 🩵
    04/07 I prenatalne: CRL 6,5 cm bobaska🫶
    27/08 połówkowe: 396g skarba 👑
    16/09 echo - zdrowe serduszko ❤️
    24/09 neurosonografia - 727g 🩵
    23/10 1193g pysia
    6/11 III prenatalne, wszystko ok 🥰, mamy 1763g
    4/12 2600g łobuza
    22/12 3400g misia 🐻 🤯
    19/01 jesteś z nami ♥️♥️♥️
    czekam na Ciebie słoneczko ☀️
    ✨#rodzew2026✨

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    Podczytuje Was cały czas od rana, ale spamik niezły 😁
    Ja mam już wyniki B12 i kw foliowego. Wszystko w normie. Nie wiem w takim razie dlaczego MCV i MCH jest podwyższone. Limfocyty i monocyty też. Co prawda wszystko minimalnie przekroczone ponad normę, ale zastanawia mnie to. W sumie we wcześniejszych wynikach też miewałam podwyższone MCV.
    We wtorek dopiero konsultacja z wynikami.

    Kwas foliowy i B12 powinny być min. w 70% normy, taki masz wynik?
    Możesz wrzucić to obczaimy :)

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    A ja pierwszy raz mam stresa, co będzie jak wyjdą mi te dwie kreski.
    Jako że się nie udawało przez jakiś czas to postanowiłam, że koniec życia w zawieszeniu i będę żyć tak jakby tej ciąży mogło nie być przez parę miesięcy.

    Porobiłam planów, które się z ciążą wykluczają.
    I teraz się stresuje co zrobię, jak ja to odwołam wszystko jak te 2 kreski wyjda 😂
    Wpadłam we własną pułapkę

    Nie martw się na zapas, nie ma planów, których nie da się odkręcić albo mimo wszystko zrealizować :)

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

  • damrade Autorytet
    Postów: 612 1338

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB, potwierdzę z własnego doświadczenia że jest to super sposób na zajście w ciążę: odpuścić i narobić sobie planów 😁 przy obecnych staraniach jestem zapisana na 4 półmaratony i mam je opłacone - jak zajdę to też pewnie nie pobiegnę a jeśli już to nie we wszystkich 😁

    ale nie ma sensu życia przenosić i żyć tylko tymi oczekiwaniami, bo nigdy nie wiemy ile nam to zajmie 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2024, 12:57

    Leśneintro, Pati2804, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    👩🏻28
    👨🏼31

    👦🏼 12.2019 syn

    11.2023 usunięcie nadnercza prawego - guz chromochłonny 🦞

    od 01.2024 staramy się o drugie 👶🏼

    02.2024 - podwójna owulacja: po jednym pęcherzyku w prawym i lewym 🥚🤞🏼

    26.02 ⏸️
    27.02 beta 18.13
    29.02 beta 71.04
    04.03 beta 428
    06.03 beta 1191.42
    08.03 pierwsza wizyta - pęcherzyk 0.66 cm
    25.03 zarodek 1.63 cm i ❤️
    02.05 badania prenatalne
    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 16 lutego 2024, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    damrade wrote:
    _ine bardzo tulę i wyrazy współczucia 🥺🫂

    aszin, przepiękny przyrost, gratulacje ❤️

    U mnie wczoraj na teście owu był pik, czy dziś jest większy to nie sprawdzę, bo już nie mam testów, ale zakładam owulację na wczoraj, czułam rewolucję w podbrzuszu 😁

    9ca25a9bce1a7.jpg

    Staraliśmy się dzień przed domniemaną owu i dziś pewnie jeszcze się pokusimy 😅 Oby nie było za późno 🤞🏼

    Powodzonka! 🔥🤞

    damrade, Zbuntowana lubią tę wiadomość

  • ellevv Autorytet
    Postów: 4634 6470

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    No to extra! Trzymam kciuki :)

    Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze mimo wszystko :)

    To na pewno 😋 choć przydałby się dodatkowy grosz na książki bo trzeba mieć co czytać 🤣

    nick nieaktualny, damrade, Pati2804, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    To na pewno 😋 choć przydałby się dodatkowy grosz na książki bo trzeba mieć co czytać 🤣

    O rozumiem jak najbardziej :D

    Dziewczyny, a jak u Was z grupą krwi? Nie zauważyłam jeszcze, żeby ktoś poruszał ten temat :P

    ja jestem uszczęśliwiona wspaniałym Rh- i już przy poronieniu dostałam zastrzyk z immunoglobuliną anty–D, ale jestem ciekawa czy to jeszcze działa :P

    ellevv lubi tę wiadomość

  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Kwas foliowy i B12 powinny być min. w 70% normy, taki masz wynik?
    Możesz wrzucić to obczaimy :)

    To chyba kwasu foliowego mam jednak za mało... ?🤔
    Kwas foliowy - 13,6 ng/ml (3,89-26,80)
    B12 - 601,00 pg/ml (197,00-771,00)

  • ellevv Autorytet
    Postów: 4634 6470

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy co masz na myśli Prezesoowa z grupą krwi?

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3183 8351

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    O rozumiem jak najbardziej :D

    Dziewczyny, a jak u Was z grupą krwi? Nie zauważyłam jeszcze, żeby ktoś poruszał ten temat :P

    ja jestem uszczęśliwiona wspaniałym Rh- i już przy poronieniu dostałam zastrzyk z immunoglobuliną anty–D, ale jestem ciekawa czy to jeszcze działa :P

    Ja całe szczęście mam Rh+ 🙏🏻

    Karos31, Pati2804 lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS (ustabilizowane, są regularne owulacje), niedoczynność tarczycy
    drożność jajowodów✅ pasożyty✅ AMH 3,69✅ KIR Bx (obecne wszystkie implantacyjne)✅
    MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️


    👱🏻‍♂️ morfologia 3%, ale ładna ilość, lekko obniżona ruchliwość ✖️ stres oksydacyjny 3,4✖️
    posiew nasienia✅ HBA 80%✅ fragmentacja 10%✅

    kilka cykli naturalnych ❌
    5 cykli stymulowanych letrozolem ❌

    Walczymy 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @NinaB ja też porobiłam plany i dobrze. Ja sytuacja się zmieni to będę myślała

  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Rh-...

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • Suzie Autorytet
    Postów: 6934 13092

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NinaB wrote:
    A ja pierwszy raz mam stresa, co będzie jak wyjdą mi te dwie kreski.
    Jako że się nie udawało przez jakiś czas to postanowiłam, że koniec życia w zawieszeniu i będę żyć tak jakby tej ciąży mogło nie być przez parę miesięcy.

    Porobiłam planów, które się z ciążą wykluczają.
    I teraz się stresuje co zrobię, jak ja to odwołam wszystko jak te 2 kreski wyjda 😂
    Wpadłam we własną pułapkę

    Ja mam w planach dwa koncerty i się na nie wybieram :d

    Pati2804, Zbuntowana lubią tę wiadomość

    👩30👨31
    👶starania od 01/2024, kwiecień-sierpień cykle bezowulacyjne, starania „na poważnie” z pomocą medyczną od 08/2024
    ✅ stabilna niedoczynność tarczycy
    ❌ PCOS, bezowulacyjne cykle
    ❌ hiperinsulinizm
    ✅ jajowody drożne
    ✅ badania nasienia

    🍀9cs, 5cs z Lamettą+Ovitrelle
    💙2025
    age.png
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 1552 3730

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prezesoowa wrote:
    Kwas foliowy i B12 powinny być min. w 70% normy, taki masz wynik?
    Możesz wrzucić to obczaimy :)

    Ooo, dobrze wiedzieć. Myślałam, że jak jestem w widełkach to wystarczająco. 😄

    2,5 roku starań – wciąż czekamy na nasze dwie kreski 🤍

    🙋🏻‍♀️ Endometrioza | Adenomioza | Zaburzenia drożności jajowodów | PCOS | Zaburzenia gospodarki cukrowej
    🙎🏼‍♂️ Krytyczny czynnik męski , HBA 30%, OAT

    In vitro 🧬
    ✅ Kwiecień: Kwalifikacja i wymazy
    💉 17.06 start stymulacji
    👀 23.06 podglądanie jajeczek, wizyta w klinice
    __
    „ As you do not know how the body is formed in a mother's womb, so you cannot understand the work of God, the Maker of all things.” Biblie, ‭‭Ecclesiastes‬ ‭11‬:‭5‬ ‭

    I am still waiting for this miracle, let me experience it, God - maker of all things. ❤️‍🔥
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Rh+. Moja bratowa ma Rh-. Przeszła już dwie ciąże i wszystko jest ok :)

    nick nieaktualny, Suzie, Zbuntowana lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2024, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    To znaczy co masz na myśli Prezesoowa z grupą krwi?

    Słyszałam gdzieś takie ploty - ploty, bo nie znalazłam żadnych badań na ten temat - że kobiety, które mają Rh ujemne mają większy problem z utrzymaniem ciąży. I byłam ciekawa czy coś słyszałyście albo czy też jesteście szczęśliwymi posiadaczkami Rh- :P

    Suzie lubi tę wiadomość

‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ