X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wielkie marzenie kontra niekończące sie starania
Odpowiedz

Wielkie marzenie kontra niekończące sie starania

Oceń ten wątek:
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 7 listopada 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @g@88 wrote:

    Anamaya przed ślubem taki piękny czas, ale też bardzo ciężko trafić akurat w te dni.

    U mnie pogoda dżdżysta i śpiąca.
    My ślub w lutym mamy więc pandemia zniszczyła czas planowania i takiego nakręcenia. Chcemy ślub👩💍👨🎩👑💏 i oby kościołów nie zamknęli.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😁 u mnie sobota jak to sobota sprzatajaco
    Dzien piękny troszkę chlodny ale za to sloneczny 😇

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Breath_less wrote:
    Cześć Kochane🤗 można dołączyć?
    U nas wznowiona walka od wrzesnia 2020. W czerwcu pochowaliśmy córkę- nasz cud z INF w 30tc dowiedzieliśmy się ze mała nie żyje💔
    Przymierzamy się do kolejnej próby INF, ale póki co walczymy naturalnie, bo u nas to takie wszystko wiecie nie do końca. Mąż zdrowy jak koń, u mnie wrogość śluzu ( czasami mija po porodzie🤷🏼‍♀️) i narazie ani nie ma za co tego INF, a i sytuacja póki co niepewna🤦‍♀️


    Witaj kochana starsznie mi przykro z powodu waszej straty 😪 cos okropnego, nawet sobie nie chce wyobrażać przez co musieliście przejsc😪

    Breath_less lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano i udanej sobotki dla wszystkich, o ile w tych czasach moze byc udana😁

    Breath_less, Pia88 lubią tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Domi451 Koleżanka
    Postów: 42 9

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @g@88 ja już tyle cykli miałam na luz bez mierzenia i testow owu że odzwyczaiłam się to robić i czasem zapominam nawet wziąść witaminy. Mówią żeby odpuścić ale i to nie poskutkowało 😒

    A bralyscie kiedyś tabletki castagnus? Czy reguluje on cykle?

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi451 ja bralam castangus jak wyszla mi podwyzszona prolaktyna
    Jakos przez dwa miesiace lykalam, pozniej mialam wizyte u endo wiec przepisala mi doktor bromergon ktory zazywam do dzis wiec w sumie nie jestestm w stanie powiedziec czy ten castangus na dluzsza mete by cos zmienil, przez 2 miechy łykania poprawy w wynikach nie bylo.
    Tyle ze ja mialam dosc podwyzszona prolaktyne, moze przy nizszych wartosciach zadzialal by lepiej, lub tylko tak zapobiegawczo😁

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 7 listopada 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pomyslalam ze wpadnę tutaj do Was bo tez już czekam czekam i nic... u nas sprawa wyglada tak : morfologia nasienia było 4% jest 0%, wymaz czysty; suplementy (Wit c, D, a + e, koenzym q10) już od września i za ok 2 tygodnie ponowne badania, jeśli się nie ruszyło to dalsza diagnostyka poszerzone badania bakteriologiczne i MARtest. Ja : badania hormonów ok, cykle regularne, owulacja odczuwalna; jedynie podwyższone tsh : 3,88 już jestem umówiona do endo ( rok temu było ok 1,4 nie wiem co jest przyczyna wzrostu, przeciwciała tarczycy są ok). AMH mam dosyć niskie jak na swój wiek (29) 1,1 - 10 lat temu przechodziłam leczenie onkologiczne.. w tym miesiącu już na poważnie zaczynamy, testu owulacyjne, mierzenie temp, ja również suple (wiesiołek, q10, folik, Wit D). Aktualnie jestem w 4 d.c i działamy :) starania trwają dosyć długo ale nie zawsze regularnie. Od 3 lat nie zabezpieczamy się, od 1,5 roku staramy się o w miarę regularne współżycie, w tym czasie mieliśmy jedna ciąże biochem (beta 130) samoistnie poroniona w 5 tyg (luty 2020) i w sierpniu test pokazał również 2 kreski ale nie miałam możliwości zrobić beta hcg i również w 5 tyg był już okres. Mam nadzieje ze wystarczy tylko uregulować tsh i się uda, ale nastawiam się na dłuższa walkę...

  • @g@88 Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 7 listopada 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi451 ja to odpuszczenie mierzenia, sprawdzania to bardziej ze względu na zmęczenie tym wszystkim niż na to, że myślę, że w ten sposób się uda. Choć gdzieś tam z tyłu głowy zawsze to zostaje. Biorę castagnus i ovarin trzeci cykl. Nie wiem czy pomogły, ale na razie przynajmniej nie namieszały. Cykle miałam zawsze regularne (aż za bo ani zatestować nie ma po co bo @ przychodzi jak w zegarku) i tak po nich zostało.

    Anamaya oby Wam się udało z tym ślubem. U mnie dwie koleżanki z pracy brały i akurat udało im się wbić pomiędzy te ograniczenia. Także głowa do góry, musi być dobrze 💪

  • @g@88 Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 7 listopada 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. Ty też już widzę długo walczysz 😏 o pierwsze?

    Edkaa witaj ☺️

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 7 listopada 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @g@88 wrote:
    Anamaya oby Wam się udało z tym ślubem. U mnie dwie koleżanki z pracy brały i akurat udało im się wbić pomiędzy te ograniczenia. Także głowa do góry, musi być dobrze 💪


    My już chcemy sam ślub a kto będzie chciał i mógł to do domu na obiad i ciasteczko. Chcę być z nim już ciągle jako żona.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @g@88 wrote:
    .meggi. Ty też już widzę długo walczysz 😏 o pierwsze?

    Edkaa witaj ☺️


    Tak o pierwsze 😪😪😪

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 7 listopada 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    My już chcemy sam ślub a kto będzie chciał i mógł to do domu na obiad i ciasteczko. Chcę być z nim już ciągle jako żona.


    Kciuki za slub 😊

    Powiem Wam ze jak ktos w tym roku mial planowane jakies huczne weselisko to pech ogromny🙈

    Anamaya lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • @g@88 Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 8 listopada 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście wszelakiego typu imprezy planowane na ten rok to był ogromny stres i nic więcej, czy wszystko się uda i czy ktoś potem nie będzie chory 😏

    .meggi. robiłaś jakieś badania, coś jest przyczyną niepowodzeń? Może już pisałaś, ale nie pamiętam 🤔

    Ja myślałam, że jak z pierwszym poszło szybko to i z drugim się w końcu musi udać. Teraz wiem, że za długo zwlekałam z badaniami, a na dodatek wszystko takie utrudnione 😔

    Kurcze godzina 15 a na dworze już widać, że za chwilę się ściemni.
    Mimo wszystko udanego niedzielnego popołudnia ☺️

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 8 listopada 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @g@88

    U nas najwiekszy problem po stronie meskiej
    Bardzo zanizone paranetry niestety az tak zanizone ze nie moglismy podejsc do inseminacji
    Ale szukamy caly czas przyczyny bardzo ciezka ja wykryc bo oprocz słabego nasienia inne badania i wyniki sa wporzadku😪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2020, 17:01

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • @g@88 Koleżanka
    Postów: 46 9

    Wysłany: 8 listopada 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. żadna suplementacja ani leki nie pomagają w poprawie parametrów nasienia? 😔
    Ja w sumie nie wiem co może być przyczyną, bo tyle czekałam z badaniami, a teraz się gdzieś dostać to cud. No ale pretensje mogę mieć tylko do siebie, niestety 😏

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 8 listopada 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 mial za kazdym razem podstawowe i rozrzezone badania nasienia, posiewy nasienia w kierunku bakteri, badania hormonalne milion razy, badania usg.

    @g@88 niestety zadne suple nie pomagaja ani te z wyzszej polki ani te z nizszej zadne ziola kompletnie nic

    Mieliśmy miec androloga kolejny raz ale wizyta byla odwolana bo nie bylo lekarza przelozyli nam dopiero na poczatek grudnia

    Coz trzeba isc chyba w stronę genetyki/mutacji
    Czekamy na następny krok od lekarzy.
    Moze tez jakas stymulacja bedzie ewentualnie jeszcze probowana, tak czy tak bylismy u 5 andrologow kazdy rozkladal rece na to wszystko 🙉

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 8 listopada 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Pia88 mial za kazdym razem podstawowe i rozrzezone badania nasienia, posiewy nasienia w kierunku bakteri, badania hormonalne milion razy, badania usg.

    @g@88 niestety zadne suple nie pomagaja ani te z wyzszej polki ani te z nizszej zadne ziola kompletnie nic

    Mieliśmy miec androloga kolejny raz ale wizyta byla odwolana bo nie bylo lekarza przelozyli nam dopiero na poczatek grudnia

    Coz trzeba isc chyba w stronę genetyki/mutacji
    Czekamy na następny krok od lekarzy.
    Moze tez jakas stymulacja bedzie ewentualnie jeszcze probowana, tak czy tak bylismy u 5 andrologow kazdy rozkladal rece na to wszystko 🙉

    Pewnie diety tez próbowaliście ? Pamietam, ze mojemu po 3 miesiącach przemycania czarnuszki, warzyw i dużej ilości pewnych przypraw polepszyła się fragmentacja dna

    Ja miałam wczoraj telewizyte z gin- endokrynologiem, niby wykluczyła mi te PCOS 🤷🏼‍♀️ Ale co lekarz to inna historia.
    Zaleciła mi zrobić mutacje genów MTHR PAI Leyden, to pierwszy lekarz, który drążył w ogóle ten temat i czegoś dociekał niz powtarzał ze straszny pech🙄 wykupiłam już to badanie i będę czekała na kuriera w tyg

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 8 listopada 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Telewizyta co za czasy 🤔😁
    Tak diety tez byly ogolnie jemy zdrowo wiadomo czasem wpadnie cos totalnie nie fit zdrowe ale ogolnie na codzien pilnujemy zeby jedzonka byly bogate w warzywka owoce witaminkowe jadlo przyprawy dodatki typi siemie nasiona chia nawet na nieszczęsna czarnuszka.
    I mi nie powiem cykle sie unormowaly, pms nie taki straszny, owulki regularne
    Ale nasienie ani nie chce drgnac niestety 😪

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Breath_less Autorytet
    Postów: 475 449

    Wysłany: 8 listopada 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Telewizyta co za czasy 🤔😁
    Tak diety tez byly ogolnie jemy zdrowo wiadomo czasem wpadnie cos totalnie nie fit zdrowe ale ogolnie na codzien pilnujemy zeby jedzonka byly bogate w warzywka owoce witaminkowe jadlo przyprawy dodatki typi siemie nasiona chia nawet na nieszczęsna czarnuszka.
    I mi nie powiem cykle sie unormowaly, pms nie taki straszny, owulki regularne
    Ale nasienie ani nie chce drgnac niestety 😪

    Mam nadzieje, ze może ta grudniowa wizyta coś wniesie i w końcu coś ruszy do przodu. 🥰🍀

    —————————————
    📌Starania od 2017🍼
    📌2018- 4 IUI ❌
    📌2019- 1 IVF ✅🎈🎊
    2020- 30 tc 👼💔🥺


    08.02.21- 🙀 naturalny cud 🙏 II 🤯
    04.10.2021- 🌈 🤱Natalia❤️🍀

    PCO, wrogość śluzu, Ana 1:320 typ ziarnisty, MTHFR_1298A>C homozyg, PAI-1 4G- hetero, czynnik V Leyden- hetero, APS

    iv09zbmh9nxoa71v.png
  • Provitamina Autorytet
    Postów: 683 1298

    Wysłany: 8 listopada 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam ślub w sierpniu tego roku. Na szczęście udało się w miarę spokojnym czasie, choć stresu było bardzo dużo. Od 7 miesięcy staramy się o dziecko i nic. W ten wtorek mąż miał iść zbadać hasienie ale id wczoraj leży z gorączka... Nie ma też smaku i węchu... Podejrzewamy koronawirusa 😔

    Starania od kwietnia 2020 roku
    👫 OBOJE 35+

    Prolaktyna: 23,34 ng/ml ✅
    AMH: 1,48 (norma 35 l.- 39 l. : 0,147 - 7,49 ng/ml)
    Testosteron wolny: 3,08 (0,10 - 6,30 pg/ml✅
    Androstendion: 3,29 (0,30 - 3,30 ng/ml✅
    Estradiol: 223,10 (21 - 312 pg/ml) ✅
    TSH: 0,708 (0,350 - 4,940)✅
    FT3: 4,15 pmol/l (2,63 - 5,70)
    FT4: 1,02 ng/dl (0,70 - 1,48)
    Anty TPO < 3,00 IU/ml (0,00 - 5,61)✅
    DHEA-SO4: 281,60 ✅
    FSH: 6,70 mIU/ml (3,03 - 8,08)
    LH: 4,65 mIU/ml (1,80 - 11,78)
    Drożność jajowodów ✅
    Histeroskopia - sierpień 2021r. - OK

    3 x IUI [IV, V, VI 2021r] - brak ciąży

    Sierpień 2021r. IN VITRO
    06.09.2021r. punkcja, pobrano 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła - mąż: metoda selekcji plemników PICSI
    09.09.2021r. transfer 8aa + Ebryoglue
    11 dpt: Beta 467,87 / 13 dpt: Beta 953,59 / 15 dpt: Beta 1632,94 / 18 dpt: 3929,93
    Pierwsze USG: 4 październik 21r.: 25 dpt - jest serduszko.
    7470ugpj1funw5wd.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ