X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wielkie plany na 2018 rok
Odpowiedz

Wielkie plany na 2018 rok

Oceń ten wątek:
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj rozpierduchę, tyle roboty :-/ ale nurtuje mnie jedno. Dzisiaj rano miałam spadek temperatury, ten typowo owulacyjny. Myślicie, że on częściej występuje przed czy w dniu owulacji? Bośmy serduszkowali w niedziele ostatnio i nie wiem czy nie przegapiliśmy godziny zero :-D cykorzę się, że dziś wieczorem może być za późno no ale pocieszam się, że przecież "amunicja" jest w stanie przeżyć

    Mamusiacoreczkiisynusia lubi tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 11:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 11:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ale w pracy zawał był, a teraz jadę do hematologa :)

    Letitbe, dadzą radę plemniczki! Czemu nie !


    Ja mam biegunkę czuję się fatalnie obwiniam sterydy ehhhh

    Anet86, ciężko ocenić te pytania i sobie odpowiedzieć niestety bo nie wszystko da się zbadać, część można np badanie nasienia, badanie ilości pęcherzyków - amh, jak wygląda endometrium przed owulacją, czy występuje owu - usg.... poza tym aby ocenić jakość i możliwość dobrych owulacji warto zbadać hormony, mozesz sama zadbać o to i o siebie i przyszłą ciążę!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 11:39

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 4 lipca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet masz rację, to lekarz powinien powiedzieć nam o różnych badaniach, kierować nas na nie i dawać leki ewentualnie. Powiem Ci, że ja dużo więcej dowiedziałam się z forum.

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 4 lipca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy komórka jajowa i plemnik są zdolne do połączenia i dalszego rozwoju? czy zapłodniona komórka jest w stanie zagnieździć się w ścianie macicy i dalej rozwijać?

    Ja nie znam odpowiedzi na te pytania i winie za to lekarzy.[/QUOTE]


    Ile ja bym dała żeby znaleźć odpowiedź na te pytania...

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Tak mogę wszystko sama zrobić, chodziło mi raczej o to, że nie jestem lekarzem i po to chodzę do lekarza, żeby mi to wszystko powiedział. A ja wszystkiego z netu się dowiaduję. Niestety sama sobie też recept nie wypiszę. Uważam, że to jednak broszka lekarzy.
    Wiem, strasznie to wkurza, w większości zawdzieczam forum wiedzę i samoświadomość....ale lekarze powinni bardziej przyłożyć się do pracy...tu chodzi o życie i tu chodzi o zapobieganie tragediom...

    Anet_86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    czy komórka jajowa i plemnik są zdolne do połączenia i dalszego rozwoju? czy zapłodniona komórka jest w stanie zagnieździć się w ścianie macicy i dalej rozwijać?

    Ja nie znam odpowiedzi na te pytania i winie za to lekarzy.


    Ile ja bym dała żeby znaleźć odpowiedź na te pytania...[/QUOTE]
    Organizm kobiecy zawsze będzie dążył do zapłodnienia i jeśli nie ma przeszkód odbywa się to, jednak , jak można poczytać, nasz gatunek jest stosunkowo mało płodny (okresy płodności kobiety - kilka dni, wytrzymałość plemników w dzisiejszych czasach ile? 72 h? max daje ; jakość komórek - wpływ środowiska! do tego dochdzą sprawy losowe - zły podział komórek, wniknięcie dwóch plemników do komórki, nie dotarcie na czas, problemy ze śluzem - to zazwyczaj wpływa, że do zapłodnienia nie dojdzie; jednak często dojdzie ale ciąży też nie ma z winy nieprzygotowanej śluzówki i złej komunikacji hormonów) - także patrzcie jak wiele wpływa na naszą płodność i możliwość zajścia....

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bardzo dużo wpływa na naszą płodność i nawet jeden mały szczególik może przeszkodzić...
    Ja chciałabym wiedzieć co tam się u mnie dzieje i czemu się nie udaje...

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    No bardzo dużo wpływa na naszą płodność i nawet jeden mały szczególik może przeszkodzić...
    Ja chciałabym wiedzieć co tam się u mnie dzieje i czemu się nie udaje...
    To już 11 cs? Dobrze kojarzę?

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 4 lipca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie u mnie to 26 cs

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Oj nie u mnie to 26 cs
    Smucą mnie te cykle ( u mnie 16 ale 2 ciąże się trafiły :( )

    Próbowałaś dong quai? Podkręcanie owulki?

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 4 lipca 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja mam wrażenie (oczywiście nie bronię lekarzy), że oni się uodparniaja na nasze problemy i nie mówię tu tylko o ginekologach. Szczególnie Ci na nfz, którzy od rana, dzień w dzień muszą uparcie wmawiać emerytkom, że nie umrą w ciągu najbliższego tygodnia. To ich absolutnie nie usprawieliwia, ale jestem w stanie ich czasem zrozumieć, bo najczęściej ludzie do nich przychodzą jak już jest bardzo źle albo jak nic się nie dzieje, ale wyobraźnia pacjenta pracuje i dla takiego lekarza miesiąc w tą czy w tamtą nie robi różnicy, bo ma dystans do naszych pragnień a dla nas każdy cykl jest na wagę złota

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Wiecie co, ja mam wrażenie (oczywiście nie bronię lekarzy), że oni się uodparniaja na nasze problemy i nie mówię tu tylko o ginekologach. Szczególnie Ci na nfz, którzy od rana, dzień w dzień muszą uparcie wmawiać emerytkom, że nie umrą w ciągu najbliższego tygodnia. To ich absolutnie nie usprawieliwia, ale jestem w stanie ich czasem zrozumieć, bo najczęściej ludzie do nich przychodzą jak już jest bardzo źle albo jak nic się nie dzieje, ale wyobraźnia pacjenta pracuje i dla takiego lekarza miesiąc w tą czy w tamtą nie robi różnicy, bo ma dystans do naszych pragnień a dla nas każdy cykl jest na wagę złota
    Oj dokładnie.... proszę przyjść za miesiąc itp....

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna sama dobrze wiesz, jak było po mojej wizycie. Kobieta mi powiedziała, że za miesiąc sprawdzimy i jak dalej będzie źle, to jeszcze miesiąc później sprawdzimy trzeci raz i wtedy włączymy leczenie, bo chce się upewnić czy to od stresu a uważa że tak. Nic, że ja się nie stresuję i tak naprawdę co za różnica jaka przyczyna. Nawet gdyby to był guz, to farmakologicznie byłby leczony no ale cóż. Powiedzmy, że jej ufam :-)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Susanna sama dobrze wiesz, jak było po mojej wizycie. Kobieta mi powiedziała, że za miesiąc sprawdzimy i jak dalej będzie źle, to jeszcze miesiąc później sprawdzimy trzeci raz i wtedy włączymy leczenie, bo chce się upewnić czy to od stresu a uważa że tak. Nic, że ja się nie stresuję i tak naprawdę co za różnica jaka przyczyna. Nawet gdyby to był guz, to farmakologicznie byłby leczony no ale cóż. Powiedzmy, że jej ufam :-)
    No pamiętam, jakby nie mogła od razu dać wspomagacza :O

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No póki co nie ma co biadolić, bo mam czas a sama powiedziała, że jak za pół roku ciąży nie będzie, to będziemy sprawdzać co i jak.
    Jak tam Twoje samopoczucie? Poprawiło się coś?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Mamusiacoreczkiisynusia Koleżanka
    Postów: 77 17

    Wysłany: 4 lipca 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, pewnie już wszyscy śpią, a ja dopiero jestem. Mój gin jak mu mówiłam co wyczytałam w necie to mówił:"Ach ten internet....,, hehehe, no tak to co dla nas jest powiedzmy całym światem dla lekarza jest kolejnym ,,czymś,, z czym przychodzimy do niego, zresztą dziś realia wyglądają tak że to my musimy się o siebie martwić, my chcemy już a lekarz ma czas.
    Moim zdaniem najlepiej mówić lekarzowi że już długo się staramy, bo lekarze uważają że do roku czasu to w granicach normy i już. Może to nawet prawda jest. W czwartek powiem że staram się od roku właśnie, choć tak naprawdę od listopada przestaliśmy ,,uważać,, a w styczniu stwierdziliśmy że jeszcze ostatnie i dość. No ale nic nie wychodzi jak zwykle, hehehe

    43ktx1hpy105uksh.png zem3io4pfnhj93hj.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 4 lipca 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym internetem, to trochę prawda. W tych czasach ludzie się sami diagnozują, co pewnie wkurza lekarzy ale z drugiej strony jak tego nie robić, skoro lekarze nas lekceważą. Dla nich jestesmy kolejną pacjentką.
    Ciekawe co Ci ginekolog powie w ten czwartek, oby same dobre wieści :-)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ