X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż to za maca?chyba jestem poza tematem? Ja w szafce od października mam inofem. W październiku się spisał ciekawe co będzie teraz.

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Maca to takie warzywo, którego korzeń ma wiele cudownych właściwości. M.in. podnosi płodność u kobiet i mężczyzn, zwiększa ochotę na seks, a przez zawartość steroli roślinnych reguluje gospodarkę hormonalną u obu płci. Normuje cykl miesiączkowy i pracę tarczycy.
    Ma też dobroczynne działanie na inne układy.
    No i jest chwalona na ovu. Widziałam kiedyś wątek o niej.
    Może też kupię? ;)
    ZakreconaŻona, a długo brałaś ten inofem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2016, 09:22

    Mamuśka2017 lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sytuacja z tym inofemem była bardzo złożona. Bo brałam go około 2tyg od rozpoczęcia cyklu po czym ginekolog stwierdził, że zrobiła się torbiel bo pęcherzyk nie pękł i nic w tym cyklu z tego nie będzie. Zrezygnowana odstawiłam go. Na kolejnych wizytach lekarz widział coraz większą torbiel na prawym jajniku bo ok 8cm. Bałam się, że ten inofem tak wpłynął na mój organizm. a Kilka tyg później trafiłam na stół operacyjny z ciążą pozamaciczną w jajowodzie która miała nie mieć miejsca bo nie było w lewym jajniku żadnego jajeczka gotowego do zapłodnienia - a tą torbiel co widział lekarz to była ciąża - tylko lekarz sobie nie poradził z usg i nie zweryfikował dokładnie problemu.
    Dochodząc do puenty mojej wypowiedzi chodzi mi o to, że inofem zadziałał na mnie lepiej niż się wszystkim wydawało tylko po drodze coś nie poszło tak jak powinno.

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 lutego 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:43

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 lutego 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:43

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 lutego 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:44

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaŻona, przykro mi, że spotkała Cię taka historia. Szczerze wierzę, że teraz się uda. W końcu u Ciebie ma być większa produkcja :D Lekarza zmieniłaś? Ja po takiej sytuacji nie potrafiłabym już mu zaufać.
    Długo się straliście?

    Marzymisie, wiem jak to jest tak czekać i mieć nadzieję. Trudny czas. Ale nie pozostaje nic innego jak czekać i po prostu żyć. Miło czytać, że nabrałaś nowych sił i optymizmu.
    Ja testy owulacyjne robię poglądowo.Tak żeby wiedzieć kiedy ta owulka jest i ile trwa moja fl. Póki się nie staramy podchodzę do tego dość swobodnie i nawet mnie to wkreciło ;) Myślę sobie jednak, że jak przyjdzie ten właściwy cykl to też postawię na czułość, miłość i seks. I mam nadzieję, że choć śladowy luz. Z drugiej strony wszystko lubię mieć zaplanowane, więc podświadomie obmyślam strategię działania.

    A chłopa też faszeruję androvitem. Niech się trochę podreperuje :D Sama mam teraz rozkminę, czy kupić macę, czy inofem. Do zielarskiego mi nie po drodze.
    Zobaczycie, wszystkim nam się uda. Obstawiam 1-3 cykle prób. Już czuję te emocje. I te dni do testowania. Każdy jak wieczność :/

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z telefonu, więc wybaczcie, że tak trochę bez ładu :D

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się weekendowo!

    A ja spróbuję bez suplementów w pierwszym cyklu. Polece na samym kwachu i..... piwie :D

    emerald_m lubi tę wiadomość

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:44

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:44

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • Pikcia Autorytet
    Postów: 405 649

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    właśnie poczytałam o macy i wielkie WOW !

    Gdzie to kupić?

    Ja kupiłam w sklepie zielarskim :) Opakowanie 250 tabletek kosztowało 93 zł, ale bierze się 1-2 tabletki dziennie, więc na jakiś czas wystarczy :)

    Mi moja ginka zaleciła picie Inofolicu. Pół opakowania już za mną. Jestem ciekawa, czy pomoże...

    Mamuśka2017, emerald_m lubią tę wiadomość

    km5scwa1iu8rlkuf.png

    F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    unadarcy, to kiedy zaczynacie?

    Ja i emerald_w w maju a TY?

    Z końcem marca, zaraz po świętach Wielkanocnych, tuż po święceniu jajek :D
    W tym wypadku nie ma mocy powiedzenie że kto wcześniej zaczyna ten szybciej kończy... Mimo że w pierwszą poronioną ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań...

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie było mnie tylko jeden dzień, a Wy tyle napisałyście :D Skoro mówicie, że ten inofolic i maca są takie dobre, to może też pomyślę, by to kupić. Póki co od paru dni zażywam kwas foliowy. W kwietniu mam przyjść na monitoring, by zobaczyć czy dochodzi u mnie do owulacji. Widzę też, że wiele z Nas tutaj na forum jest po jakiś przejściach. Ja nie narzekam, mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie. W zeszłym roku wykryto u mnie stan przedrakowy szyjki macicy średniego i dużego stopnia. Musiałam mieć zabieg konizacji. Lekarza powiedział, że po 3 miesiącach od zabiegu możemy rozmawiać o ciąży, ale czytałam, że lepiej odczekać dłużej. Też bym chciała zajść w maju i urodzić w lutym , to będziemy z dzieckiem - córką ;) z tego samego miesiąca.

    unadarcy, emerald_m lubią tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - do tych ktore pracują. Jak wyobrazecie sobie prace w ciązy? Bedziecie pracowac, czy L4?

    Musze się przyznać że ja równo rok temu starania o dziecko odłożyłam właśnie z powodu pracy, mam nadzieję że nie bede załować :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka to mówisz że chcesz być rodzącą lutówką :)

    Mi jakby się udało w 1 cyklu starań to na swięta Bozego Narodzenia 2016 otrzymałabym najlepszy prezent ze wszystkich ktore dostałam w życiu :) Ale życie różami usłane nie jest i licze się z poślizgiem, ale DROBNYM!! góra 3 miesiące :P :P

    emerald_m lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m zaczęliśmy starania w lipcu i trwało to do października. Starania wznawiamy tak jak unadarcy zaraz po wielkanocy jeżeli na hsg okaże się, że jest wszystko w porządku. Będzie intensywne święcenie jajek ;)

    unadarcy a co do Twojego pytania o pracę. W sumie chciałabym pracować bo mam taką pracę, że nie miałabym dobre warunki ale wszystko się okaże jak mój organizm będzie to wszystko znosił - a że jestem już w grupie zagrożonych po tym co było to nie wiadomo jak lekarz zareaguje może da od razu zwolnienie.

    Ja przestałam zakładać, że uda się do 3 razy sztuka czyt. do 3 miesięcy starań. co ma być to będzie. Żadnego monitoringu u ginekologa, żadnych dodatkowych specyfików na stymulację. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


    unadarcy lubi tę wiadomość

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, u mnie to będą pierwsze starania o dziecko i należę jeszcze do grupy osób, którym się wydaje, że zajdę w pierwszym cyklu starań ;) Jeśli się uda, to w lutym pojawi się nasz największy skarb :D Tobie życzę, by się udało i byś dostała na święta Bożego Narodzenia upragniony prezent :) Co do pracy to niestety w czasie ciąży raczej będę już na własnej działalności i nie będę mogła sobie pozwolić, by siedzieć w domu.

    Zakrecona Żona . Ja też myślę, że tak naprawdę nie ma co zakładać. Im bardziej człowiek jest nastawiony, tym trudniej czasami zajść. Wiadomo, każda z Nas by chciała, aby udało się w pierwszym cyklu :) U mnie niby też z założenia ciąża będzie podwyższonego ryzyka :/

    unadarcy lubi tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona czytam co masz w opisie w stopce i przypomniała mi się Staraczka z innego wątku, po ciązy pozamacicznej i resekcji jajowodu, niedawno urodziła córe :)

    My też się doczekamy, prędzej czy poźniej, przecież nie ma rzeczy niemożliwych do jasnej ciasnej... ;)

    Ja zaczynam sobotni wieczór.
    Wasze zdrowie, Drogie Panie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze zdrowie wznoszę kawą zbożową ;)) jutro badania krwi więc nic innego nie wchodzi w rachubę ;))

    Oczywiście się doczekamy bo na nas też przyjdzie pora :)

    unadarcy lubi tę wiadomość

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ