Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 07:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż to za maca?chyba jestem poza tematem? Ja w szafce od października mam inofem. W październiku się spisał ciekawe co będzie teraz.

• emerald_m Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 09:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Maca to takie warzywo, którego korzeń ma wiele cudownych właściwości. M.in. podnosi płodność u kobiet i mężczyzn, zwiększa ochotę na seks, a przez zawartość steroli roślinnych reguluje gospodarkę hormonalną u obu płci. Normuje cykl miesiączkowy i pracę tarczycy.
    Ma też dobroczynne działanie na inne układy.
    No i jest chwalona na ovu. Widziałam kiedyś wątek o niej.
    Może też kupię? ;)
    ZakreconaŻona, a długo brałaś ten inofem?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2016, 09:22

Mamuśka2017 lubi tę wiadomość

21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 10:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sytuacja z tym inofemem była bardzo złożona. Bo brałam go około 2tyg od rozpoczęcia cyklu po czym ginekolog stwierdził, że zrobiła się torbiel bo pęcherzyk nie pękł i nic w tym cyklu z tego nie będzie. Zrezygnowana odstawiłam go. Na kolejnych wizytach lekarz widział coraz większą torbiel na prawym jajniku bo ok 8cm. Bałam się, że ten inofem tak wpłynął na mój organizm. a Kilka tyg później trafiłam na stół operacyjny z ciążą pozamaciczną w jajowodzie która miała nie mieć miejsca bo nie było w lewym jajniku żadnego jajeczka gotowego do zapłodnienia - a tą torbiel co widział lekarz to była ciąża - tylko lekarz sobie nie poradził z usg i nie zweryfikował dokładnie problemu.
    Dochodząc do puenty mojej wypowiedzi chodzi mi o to, że inofem zadziałał na mnie lepiej niż się wszystkim wydawało tylko po drodze coś nie poszło tak jak powinno.

• marzymisie Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 12:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:43

unadarcy lubi tę wiadomość

• marzymisie Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 12:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:43

• marzymisie Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 12:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2017, 18:44

• emerald_m Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 14:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaŻona, przykro mi, że spotkała Cię taka historia. Szczerze wierzę, że teraz się uda. W końcu u Ciebie ma być większa produkcja :D Lekarza zmieniłaś? Ja po takiej sytuacji nie potrafiłabym już mu zaufać.
    Długo się straliście?

Marzymisie, wiem jak to jest tak czekać i mieć nadzieję. Trudny czas. Ale nie pozostaje nic innego jak czekać i po prostu żyć. Miło czytać, że nabrałaś nowych sił i optymizmu.
    Ja testy owulacyjne robię poglądowo.Tak żeby wiedzieć kiedy ta owulka jest i ile trwa moja fl. Póki się nie staramy podchodzę do tego dość swobodnie i nawet mnie to wkreciło ;) Myślę sobie jednak, że jak przyjdzie ten właściwy cykl to też postawię na czułość, miłość i seks. I mam nadzieję, że choć śladowy luz. Z drugiej strony wszystko lubię mieć zaplanowane, więc podświadomie obmyślam strategię działania.

A chłopa też faszeruję androvitem. Niech się trochę podreperuje :D Sama mam teraz rozkminę, czy kupić macę, czy inofem. Do zielarskiego mi nie po drodze.
    Zobaczycie, wszystkim nam się uda. Obstawiam 1-3 cykle prób. Już czuję te emocje. I te dni do testowania. Każdy jak wieczność :/

21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

• emerald_m Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 14:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z telefonu, więc wybaczcie, że tak trochę bez ładu :D

21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się weekendowo!

A ja spróbuję bez suplementów w pierwszym cyklu. Polece na samym kwachu i..... piwie :D

emerald_m lubi tę wiadomość

• marzymisie Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• marzymisie Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

• Pikcia Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    właśnie poczytałam o macy i wielkie WOW !

Gdzie to kupić?

Ja kupiłam w sklepie zielarskim :) Opakowanie 250 tabletek kosztowało 93 zł, ale bierze się 1-2 tabletki dziennie, więc na jakiś czas wystarczy :)

Mi moja ginka zaleciła picie Inofolicu. Pół opakowania już za mną. Jestem ciekawa, czy pomoże...

Mamuśka2017, emerald_m lubią tę wiadomość

km5scwa1iu8rlkuf.png

F. <3 III.2019
    M. <3 VII.2017
    K. <3 IV.2006

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    unadarcy, to kiedy zaczynacie?

Ja i emerald_w w maju a TY?

Z końcem marca, zaraz po świętach Wielkanocnych, tuż po święceniu jajek :D
    W tym wypadku nie ma mocy powiedzenie że kto wcześniej zaczyna ten szybciej kończy... Mimo że w pierwszą poronioną ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań...

• Mamuśka2017 Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie było mnie tylko jeden dzień, a Wy tyle napisałyście :D Skoro mówicie, że ten inofolic i maca są takie dobre, to może też pomyślę, by to kupić. Póki co od paru dni zażywam kwas foliowy. W kwietniu mam przyjść na monitoring, by zobaczyć czy dochodzi u mnie do owulacji. Widzę też, że wiele z Nas tutaj na forum jest po jakiś przejściach. Ja nie narzekam, mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie. W zeszłym roku wykryto u mnie stan przedrakowy szyjki macicy średniego i dużego stopnia. Musiałam mieć zabieg konizacji. Lekarza powiedział, że po 3 miesiącach od zabiegu możemy rozmawiać o ciąży, ale czytałam, że lepiej odczekać dłużej. Też bym chciała zajść w maju i urodzić w lutym , to będziemy z dzieckiem - córką ;) z tego samego miesiąca.

unadarcy, emerald_m lubią tę wiadomość

w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - do tych ktore pracują. Jak wyobrazecie sobie prace w ciązy? Bedziecie pracowac, czy L4?

Musze się przyznać że ja równo rok temu starania o dziecko odłożyłam właśnie z powodu pracy, mam nadzieję że nie bede załować :/

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 19:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka to mówisz że chcesz być rodzącą lutówką :)

Mi jakby się udało w 1 cyklu starań to na swięta Bozego Narodzenia 2016 otrzymałabym najlepszy prezent ze wszystkich ktore dostałam w życiu :) Ale życie różami usłane nie jest i licze się z poślizgiem, ale DROBNYM!! góra 3 miesiące :P :P

emerald_m lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 20:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m zaczęliśmy starania w lipcu i trwało to do października. Starania wznawiamy tak jak unadarcy zaraz po wielkanocy jeżeli na hsg okaże się, że jest wszystko w porządku. Będzie intensywne święcenie jajek ;)

unadarcy a co do Twojego pytania o pracę. W sumie chciałabym pracować bo mam taką pracę, że nie miałabym dobre warunki ale wszystko się okaże jak mój organizm będzie to wszystko znosił - a że jestem już w grupie zagrożonych po tym co było to nie wiadomo jak lekarz zareaguje może da od razu zwolnienie.

Ja przestałam zakładać, że uda się do 3 razy sztuka czyt. do 3 miesięcy starań. co ma być to będzie. Żadnego monitoringu u ginekologa, żadnych dodatkowych specyfików na stymulację. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

• Mamuśka2017 Autorytet

Wysłany: 27 lutego 2016, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, u mnie to będą pierwsze starania o dziecko i należę jeszcze do grupy osób, którym się wydaje, że zajdę w pierwszym cyklu starań ;) Jeśli się uda, to w lutym pojawi się nasz największy skarb :D Tobie życzę, by się udało i byś dostała na święta Bożego Narodzenia upragniony prezent :) Co do pracy to niestety w czasie ciąży raczej będę już na własnej działalności i nie będę mogła sobie pozwolić, by siedzieć w domu.

Zakrecona Żona . Ja też myślę, że tak naprawdę nie ma co zakładać. Im bardziej człowiek jest nastawiony, tym trudniej czasami zajść. Wiadomo, każda z Nas by chciała, aby udało się w pierwszym cyklu :) U mnie niby też z założenia ciąża będzie podwyższonego ryzyka :/

w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 20:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona czytam co masz w opisie w stopce i przypomniała mi się Staraczka z innego wątku, po ciązy pozamacicznej i resekcji jajowodu, niedawno urodziła córe :)

My też się doczekamy, prędzej czy poźniej, przecież nie ma rzeczy niemożliwych do jasnej ciasnej... ;)

Ja zaczynam sobotni wieczór.
    Wasze zdrowie, Drogie Panie :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 lutego 2016, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze zdrowie wznoszę kawą zbożową ;)) jutro badania krwi więc nic innego nie wchodzi w rachubę ;))

Oczywiście się doczekamy bo na nas też przyjdzie pora :)

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego