X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania
Odpowiedz

Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka cholera jedna wie co planuje Matka Natura dla Ciebie, jak nie spróbujesz to się nie dowiemy :) A może będzie łaskawa i w 1 cyklu sie uda - tego życze Tobie i kazdej z nas! A jak nie to w 2 albo 3, doczekamy się :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakreconaŻona wrote:
    Wasze zdrowie wznoszę kawą zbożową ;)) jutro badania krwi więc nic innego nie wchodzi w rachubę ;))

    Oczywiście się doczekamy bo na nas też przyjdzie pora :)

    Zakręcona to stukam się z Twoją zbożówką ;) Ja w piątek byłam oddać krew na badania, te podstawowe od lekarza pierwszego kontaktu + magnez odpłatnie (bo mi oko skacze) ;)

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli Pikcia, Marzymisie, Mamuśka i ja będziemy styczniówkami/lutówkami, a Zakrecona i Unadarcy grudniówkami :D To jest plan A.

    Nauczona doświadczeniem, zakładam iść na L4 jak najszybciej. Pracuję w szkole. Jestem narażona na infekcje, stres i różne takie ;) W pierwszej ciąży pracowałam do 6 miesiąca, z 6-tygodniową przerwą na wakacje. Dałam sobie spokój, gdy zlapałam paskudną infekcję. Poza tym ciąża była zagrożona od 5 tygodnia. Dziś sobie myślę, że głupia byłam, że się narażałam. Dziecko sprawiło, że do pracy nabrałam dystansu i nie jest już dla mnie priorytetem. Jednak nie ukrywam, że gdyby udało mi się zajść w maju, byłoby to również super ze względu na pracę. Mam fajną szefową, bardzo mi kibicowała w tej poronionej ciąży. Chciałabym zamknąć rok szkolny, dać jej czas na znalezienie zastępcy i września już nie wracać :D

    Mieszacie mi w głowie tymi wspomagaczami. Maca, inofem, inofolic?

    Mamuśka, córeczka się marzy :)? Mi niby obojętna płeć, ale gdybym mogła wybrać, chciałbym chyba drugiego siusiaka ;) Ja i synek jesteśmy z tego samego miesiąca. I z tego samego dnia. To był mój najlepszy prezent urodzinowy.
    Życzę Wam żebyście miały takie na Święta!

    Fajnie, że na wątku tyle optymizmu. I że się rozkręca. Myślę, że razem łatwiej będzie czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2016, 21:15

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald Twój plan A - LUBIE TO!

    Dzięki za Waszą odpowiedz na moje pytanie w sprawie pracy. Ja miałam troche wyrzutów sumienia że wole pracować niż starać się o dziecko. Za miesiąc zaczynamy starania a ja sobie dalej nie wyobrażam skończyć z pracą, jest na tyle elastyczna i przyjemna że żal z nią kończyć, do tego nie wyobrażam sobie żegnać się z moją najlepszą pracującą ekipą i siedzieć w domu bezczynnie.... mam nadzieje że uda mi się pogodzić jedno z drugim :)


  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, myślę, że jak masz takie dobre warunki i atmosferę w pracy to spokojnie :) Nastaw się, że się da. I nie miej wyrzutów. Praca jest ważna. A fajna praca to już w ogóle.
    Też nie lubię bezczynności, ale teraz często bywa, że tęsknię za nudą

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba bym wolała pracować bo jak by nie patrzeć ciąża to 9 miesięcy orientacyjnie jakieś 40 tyg. w pracy to będzie zlatywało zdecydowanie szybciej niż jakbym miała siedzieć w domu. Po operacji siedziałam miesiąc i myślałam, że zwariuje.

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakrecona, mi czas w domu zleciał bardzo szybko, mimo, że przez 3 miesiące musiałam leżeć. Przyznam, że dużo siedziałam w necie :)

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m wrote:
    Unadarcy, myślę, że jak masz takie dobre warunki i atmosferę w pracy to spokojnie :) Nastaw się, że się da. I nie miej wyrzutów. Praca jest ważna. A fajna praca to już w ogóle.
    Też nie lubię bezczynności, ale teraz często bywa, że tęsknię za nudą

    Dzięki Emerald :) Nastawiam się że się da! Zmiany w myśleniu moim się rozpoczeły, zmieniem avatar zatem :) Oczy pełne nadziei to od dzisiaj ja :)





    ZakreconaŻona, emerald_m lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki miejcie dużo nadziei zwłaszcza, że idzie wiosna a skąd to wiem? :D mucha mi lata właśnie przed nosem. Nowe przysłowie "pierwsza mucha w roku czyni wiosnę" :) będzie dobrze :)

    unadarcy, emerald_m lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogłaszam wszem i wobec, nastaje wiosna!

    Zakręconej mucha lata koło nosa.

    Wątek, cytuję : Wiosna 2016 rozpoczynamy owocne starania, uważam za oficjalnie rozpoczety!! :D :P

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, nowy avatar, Zakrecona suwaczek :)

    unadarcy lubi tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, pewnie nigdy się nie wie, co los Nam szykuje :) Może się uda w pierwszym cyklu :) Trzeba w to wierzyć i pozytywnie się nastawiać ;) Co do pracy, myślę, że nie musisz mieć wyrzutów. Ja też na chwilę obecną stawiam na pracę. Nie mniej jednak, gdyby coś było z ciążą nie tak, to nawet przez chwilę bym się nie zastanawiała i bym leżała nawet 9 m ;)

    Emerald_m, tak ja bym strasznie chciała mieć córeczkę :D A mąż póki co woli synka ;) Ale wiadomo, najważniejsze, by dziecko było zdrowe, to się liczy :) Nie mniej jednak marzyć sobie można :D

    Dziewczyny, ja również bardzo się cieszę, że wątek zaczął się rozwijać :) Jak już będziemy w ciąży to dopiero będzie tematów do poruszenia ;) :D

    unadarcy lubi tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald dawaj i Ty coś nowego! :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to w sumie chyba bym chciała bliźniaki: chłopca i dziewczynkę :) ale nie było u nas w rodzinach bliźniaków więc szansa jest bardzo mała

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona ja też chciałabym dwupak, obojętnie jakiej płci, dwa chłopczyki, dwie dziewczynki, czy chłopak i dziewczynka, obojętnie.....
    Niby po antykach jest szansa na mnogą ciażę, więc za opcją takie przystaję :D
    Czas pokaże :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    chciałam do was dołączyć. Jestem świeżo po ciąży pozamacicznej.
    Nie wiem czy dobrze czy nie, wracam do starań zaraz jak tylko będę mogła. Lekarze różnie mówią... sama nie wiem ile czekać. Może jest tu jakaś mama po cp??

    unadarcy lubi tę wiadomość

  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unadarcy, mam nowe zdanie w podpisie :) Takie trochę bezczelnie optymistyczne, ale prawdziwe ;)

    Ja mam nadzieję na jednego bejbika. Muszę mieć czas na ogarnięcie mojego, dość wymagającego synka, który dziś chyba nie zamierza iść spać.

    Mąż właśnie stwierdził, że od tego stukania w telefon odpadnie mi palec. Mam jeszcze 9.

    Też dziś widziałam muchę :)

    unadarcy, Mamuśka2017, ZakreconaŻona, Pikcia lubią tę wiadomość

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emerald! Muche widziałaś? Widziałaś! to masz prawo to takiego zdania w podpisie :D :D
    Super! 10 czy 9 co za różnica? :P
    Mewka87 przykro mi że tutaj się spotykamy a nie na fioletowej....

    emerald_m lubi tę wiadomość

  • Mamuśka2017 Autorytet
    Postów: 923 637

    Wysłany: 27 lutego 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona i Upadarcy, podziwiam, że chcecie mieć naraz dwa maluszki ;) Ja jeszcze nie zdecydowałam, czy chce mieć ogólnie jedno dziecko czy dwójkę. Ale chyba najbardziej chciałabym mieć jednak parkę ;)

    Emerald, fajny optymistyczny podpis :D Oby się wszystko spełniło :)

    unadarcy, emerald_m lubią tę wiadomość

    w4sqpc0z3is213tz.png
  • emerald_m Autorytet
    Postów: 649 666

    Wysłany: 27 lutego 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mewka87. Rozgość się :)

    21.01.2014. synek <3
    05.01.2018. synek <3

    12.03.2015 - 10tc [*] 12.05.2016 - 10tc [*] MTHFR C677T homozygota;
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ